Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - издържливост, зареждане, проблеми, коментари.

разбирам те Smile ще чакам с интерес Smile

        
Цитирай
Аксесоари

Рестартирах телефона, спирах процеси, gps-и и се оправи Wink Мерси! Досега не съм имал проблеми с тази навигация, но винаги има първи път Crazy

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай

Радвам се, че сме ти били от полза Smile

        
Цитирай

Здравейте, колеги! Батерията, с която закупих моя Ноут се разду и стигнах до нейната подмяна. Понеже е немислимо да мъча тела с надутата батерия, реших да взема нова. Закупих от дайс.бг за 29лв некъв китайски фалшимент, за който ми дават 1 месец гаранция. Минах процедурите по първоначалното зареждане и пълно разреждане, но уви тази нова батерия въобще не се държи като нова. За един час престой на телефона( без абсолютно никакво докосване) ми пада с по 2%. Ако включа мобилен нет, батерията си заминава за 2часа и 30мин. Уж нова батерия, а дори е по- зле от надутата. Има и особено лошо поведение щом заряда падне под 15% - започва стремглаво да пада с по 3-5% и още по- лошото е, че екранът започва да трепти все едно честотата е ниска( а при висок заряд това не се получава). Дайте ми съвети как да разбера дали тази неоригинална батерия е наред или е боклук, който ще ми разсипе телефона.

Samsung Galaxy Note N7000 4.1.2 JB & Samsung Galaxy Note 10.1 Wi-Fi N8010 4.1.2 JB
Цитирай

racerhp написа:Здравейте, колеги! Батерията, с която закупих моя Ноут се разду и стигнах до нейната подмяна. Понеже е немислимо да мъча тела с надутата батерия, реших да взема нова. Закупих от дайс.бг за 29лв некъв китайски фалшимент, за който ми дават 1 месец гаранция. Минах процедурите по първоначалното зареждане и пълно разреждане, но уви тази нова батерия въобще не се държи като нова. За един час престой на телефона( без абсолютно никакво докосване) ми пада с по 2%. Ако включа мобилен нет, батерията си заминава за 2часа и 30мин. Уж нова батерия, а дори е по- зле от надутата. Има и особено лошо поведение щом заряда падне под 15% - започва стремглаво да пада с по 3-5% и още по- лошото е, че екранът започва да трепти все едно честотата е ниска( а при висок заряд това не се получава). Дайте ми съвети как да разбера дали тази неоригинална батерия е наред или е боклук, който ще ми разсипе телефона.
Последно твоята разду ли се или се наду :rofl:
Искаш съвет дали батерията ти е боклук - ами ти сам си казваш - цитирам :некъв китайски фалшимент
Какво да говорим повече

★★★★★ Galaxy Note GT-N7000 ★ Galaxy S4 I9505 ★ iPhone 4S ★★ Samsung GALAXY Note3+Gear ★★★★★ Sony Xperia Z1 ★★★★★ Nexus 5 ★★★★★ Nokia Lumia ★★★★★ Samsung Galaxy S5 ★★★★★
Цитирай

Добре колега мисля,че си сгрешил като си взел батерия от друго място а не от сервиза на на самсунг.До колкото имам спомени тук във форума се говори за малко повече като пари . Android

Xiaomi redmi note 3 SD 6.11.24
Цитирай

Мисля че 40 нещо такова - от Омниаком
Та това са 11 лева разлика Confusedtupid:

★★★★★ Galaxy Note GT-N7000 ★ Galaxy S4 I9505 ★ iPhone 4S ★★ Samsung GALAXY Note3+Gear ★★★★★ Sony Xperia Z1 ★★★★★ Nexus 5 ★★★★★ Nokia Lumia ★★★★★ Samsung Galaxy S5 ★★★★★
Цитирай

Ок, живи и здрави! Мерси за отговорите.

Samsung Galaxy Note N7000 4.1.2 JB & Samsung Galaxy Note 10.1 Wi-Fi N8010 4.1.2 JB
Цитирай

racerhp написа:Ок, живи и здрави! Мерси за отговорите.
Е не сме били полезни но това е истината
Щом има някаква гаранция пробвай да я върнеш ако се получи поне ще си вземеш парите

★★★★★ Galaxy Note GT-N7000 ★ Galaxy S4 I9505 ★ iPhone 4S ★★ Samsung GALAXY Note3+Gear ★★★★★ Sony Xperia Z1 ★★★★★ Nexus 5 ★★★★★ Nokia Lumia ★★★★★ Samsung Galaxy S5 ★★★★★
Цитирай

Разреших проблема с батерията(оказа се, че съм карък, на когото се е паднала дефектирала батерия). Обясних на служител на дайс.бг за проблемите, които се получиха и веднага ми бе отговорено, че имам два варианта - да ми върнат парите или да закупя оригиналната батерия от Самсунг, която е 39лв. Абсолютно неочаквано от мен, дори ми се извиниха за причиненото неудобство! Мога да заключа само, че не ми се наложи да търся омниаком, защото дайс се оказаха коректен търговец!

Samsung Galaxy Note N7000 4.1.2 JB & Samsung Galaxy Note 10.1 Wi-Fi N8010 4.1.2 JB
Цитирай

@racerhp а колко mAh бе батерията само да попитам? Оригиналните уж са по 2500mAh а китайските са 2600mAh...

Samsung Galaxy Note (4.1.2 AXXROM N7000 XXLSZv12) + Samsung 8gb SDHC Class 10 + more than 100GB cloud storage
HTC WildFire CM7.2 (2.3.7 ICS STYLE) ROOT AlphaRev X @691MHz S2E/EXT3 512MB/
Цитирай

Dimoff написа:@racerhp а колко mAh бе батерията само да попитам? Оригиналните уж са по 2500mAh а китайските са 2600mAh...
Колега, прав си в твърденията си! Фалшиментът бе 2600, а оригиналът е 2500!

Samsung Galaxy Note N7000 4.1.2 JB & Samsung Galaxy Note 10.1 Wi-Fi N8010 4.1.2 JB
Цитирай

Здравейте, някой може ли да ми каже от къде мога да намеря оригинална батерия за телефона. Търсих в интернет но навсякъде е с изчерпана наличност.

SAMSUNG GALAXY S 5 NEO /ANDROID 6.0.1/
Цитирай

Например в този сервиз - http://www.kkservice.bg/bg/

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай

kivence написа:Здравейте, някой може ли да ми каже от къде мога да намеря оригинална батерия за телефона. Търсих в интернет но навсякъде е с изчерпана наличност.

Омниа оригинални части за Samsung - 02 974 0361
Цитирай

Омниа - 39лв
К§К - 45лв

Въпросът е , че не съм от София. От Варна някой знае ли сервиз , който да ми препоръча / име, адрес , телефон ... /

Иначе в края на този месец батерията ми стана точно на година и половина. От седмица две ми пресветка всичко по екрана като остане под 20тина %. Дори днес ми направи номер - на 50% ... пуснах скайп и се загаси телефона. Пускам го и гледам .... 15% Tooth Ползван е с MTL до 4.0.4 , след него до сега с DBT - немски офиц. Wink

edit: приемам и предложения от чуждестранни сайтове, стига да са оригинални батерии 2500mAh и да имате впечатления от тях.. където и да прочета само от тях няма оплаквания, поне в първите няколко месеца Rock :thumbup:
Цитирай

Намерих си оригинална за 16лв, мерси все пак за съветите
Цитирай

markata написа:Намерих си оригинална за 16лв, мерси все пак за съветите
Кажи къде де?

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай

vladovm написа:
markata написа:Намерих си оригинална за 16лв, мерси все пак за съветите
Кажи къде де?

Тук - http://www.ebay.com/itm/GENUINE-SAMSUNG-...5d3e172dd8
Цитирай

markata написа:
vladovm написа:
markata написа:Намерих си оригинална за 16лв, мерси все пак за съветите
Кажи къде де?

Тук - http://www.ebay.com/itm/GENUINE-SAMSUNG-...5d3e172dd8
Чудесно само дето не е оригинална. Имам същата като оригиналната надписи, означения като я сложа до оригиналната не се различават. Но има една разлика наистина оригиналната държи повече от другата пак ”оригинална”. А и двете са купувани за оригинални, но едната - тази, която държи повече от К&К. Изводите ги оставям на вас.

OnePlus 3T
Цитирай

The_Jack написа:
markata написа:
vladovm написа:Кажи къде де?

Тук - http://www.ebay.com/itm/GENUINE-SAMSUNG-...5d3e172dd8
Чудесно само дето не е оригинална. Имам същата като оригиналната надписи, означения като я сложа до оригиналната не се различават. Но има една разлика наистина оригиналната държи повече от другата пак ”оригинална”. А и двете са купувани за оригинални, но едната - тази, която държи повече от К&К. Изводите ги оставям на вас.

По немско са 10-11евро, не виждам какъв е проблема тази да е 7 паунда ... Сега ако и немците послъгват....
А ако тези на К§К издържат колкото оригиналната ми батерия мерси ... Никога повече от ден не ме изкарвал телефона
Цитирай

И аз преди ден-два, се сдобих с нова батерия. Взех от DC /видя ми се сносна цената, пък и има 6 месеца гаранция/, по кода - уж е оригинална, добре се представя, като за първо зареждане. Едно към едно е със старата, произведена е 04.2013г., което е добре за литиево-йонна батерия. Старата е точно на година и четири месеца, но още не е предала фронта. Почти винаги е зареждана от USB, което е по-добре в предвид по-бавното зареждане. Сега я гледам..., произведена е 02.2012г.
Ето за тази иде реч - Samsung Battery EB615268VU - оригинална резервна батерия за Samsung Galaxy Note N7000

[Изображение: 5L0kfsm.png]
Цитирай

Здравейте. Искам да ви попитам дали имате проблем след като телефона се обнови с 4.1.2 имам следните проблеми. Следкато го сваля от зарвждачката батерията пада много бързо и започва да премигва екрана. След това се изключва и от 80% става 10%. Искам само, че със старата версия нямах проблеми.
Цитирай

Не е от firmware-а, а батерията ти е заминала. Виж дали не се е надула и в никой случай не си купувай НЕоригиналан батерия!
Цитирай

защо в никой случай да не се взима такава батерия
sapiora написа:Не е от firmware-а, а батерията ти е заминала. Виж дали не се е надула и в никой случай не си купувай НЕоригиналан батерия!

Samsung Galaxy Note
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)