Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Arc S
#26

Интернета мобилен ли ти е или Wifi? Защото и аз нещо такова забелязах на стандартния браузър през мобилния интернет на глобул, а през Wifi нищо подобно няма...

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
Аксесоари
#27

maxxymilian написа:Здравейте, имам проблем със закупен от глобул Arc S. Във всички браузъри (стандартен, Dolphin Opera mobile) ми излиза техен туулбар препращащ ме към страницата на глобул.
Изтрий Proxy-то от APN настройките за мобилния нет на Глобул.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#28

Премахването на проксито подейства. :cheers: Мерси.
Цитирай
#29

Здравейте, днес успях да се справя с досадното минаване през полето за набиране на дефолтския дайлър с безплатната програмка call log shortcut от маркета но има още едно нещо което много ме дразни. След свършване на разговор и затваряне от отсрещната страна се чува едно силно "пиу" в ухото. Възможно ли е поне да го намаля от някъде, че направо ми дразни ухото.
Цитирай
#30

Преди около месец взех Arc S след голямо колебаене и доста изчетен материал в нета. Основните ми притеснения бяха относно панела на телефона (и по-точно пукнатината, която се появява над сензора при Arc).

Е, уж по-здрави панели, подобрен материал, но пукнатината се появи и при мен (midnight blue, ако това има значение). Телефонът е закупен от Виваком. Някой има ли опит с този проблем? Самата пукнатина осен козметичен има ли и друг афект (дали панелът ще проскърца, ако порасне още)? Колко време отнема да го поправят (сменят панела) и да го върнат? И въобще каква е практиката за този проблем в България?

Искрено се надявам да не се направят на 'луди', защото телефонът не е изпускан и като цяло го пазя доста, и да сменят панела. Също така, дали този нов панел няма да последва стария и да се пропука след месец или по-малко? Май въпросът е риторичен.
Цитирай
#31

Няма други последствия освен козметични. Не би трябвало да се правят на луди. В Мтел mazy казва, че го подменят за 1 ден. Успех.
Цитирай
#32

Не знам дали тук е правилното място, но искам да попитам от къде мога да си дърпам филмчета, които да тръгват на телефона?
Цитирай
#33

maxxymilian написа:Здравейте, днес успях да се справя с досадното минаване през полето за набиране на дефолтския дайлър с безплатната програмка call log shortcut от маркета но има още едно нещо което много ме дразни. След свършване на разговор и затваряне от отсрещната страна се чува едно силно "пиу" в ухото. Възможно ли е поне да го намаля от някъде, че направо ми дразни ухото.
Това е функция на Андройд.Има го при всички телефони и не може да се маха и променя.Според мен е удобно,щото разбираш със сигурност,че е приключен разговора.
Цитирай
#34

Longbraz написа:Преди около месец взех Arc S след голямо колебаене и доста изчетен материал в нета. Основните ми притеснения бяха относно панела на телефона (и по-точно пукнатината, която се появява над сензора при Arc).

Е, уж по-здрави панели, подобрен материал, но пукнатината се появи и при мен (midnight blue, ако това има значение). Телефонът е закупен от Виваком. Някой има ли опит с този проблем? Самата пукнатина осен козметичен има ли и друг афект (дали панелът ще проскърца, ако порасне още)? Колко време отнема да го поправят (сменят панела) и да го върнат? И въобще каква е практиката за този проблем в България?

Искрено се надявам да не се направят на 'луди', защото телефонът не е изпускан и като цяло го пазя доста, и да сменят панела. Също така, дали този нов панел няма да последва стария и да се пропука след месец или по-малко? Май въпросът е риторичен.
ЕЕее,колега!Моят също е Миднайт блу и след няколко дни ще направи месец.Дано да не ме споходи тоя проблем,ама моля те,дръж ни в течение на развитието с твоя случай!
Цитирай
#35

пукнатината се сервизира гаранционно. поне в Мтел. аз съм носила Арк. оправят го за един ден.
Цитирай
#36

mazy написа:пукнатината се сервизира гаранционно. поне в Мтел. аз съм носила Арк. оправят го за един ден.
Аз просто няма да им оставя алтернатива за гаранционно или извън гаранционно обслужване.По скоро се безпокоя да не го държат седмици(по-вече от месец не могат)щото да пътува апарата до София и обратно.Подчертавам,че проблема още го няма при мен!И гаранцията ми е към Глобул-Германос.Направих си и няква застраховка за 6 лв,която трябва да поеме всякви щети,който не минат по гаранция.А бе по-добре да не разбирам какво би станало,ама ако някой е минал през тази процедура е хубаво да ни подготви с "житейския" си опит.
Цитирай
#37

Аз преди да го занеса в сервиза, говорих с хора от СЕ БГ. Те ме увериха, че местните дилъри, поемащи гаранционното обслужване са запознати с проблема.
Оставих го на единия ден следобед в сервиза на Мтел в Пловдив и на другия ден в 11ч си го взех. Сменят само панела и преинсталират софуера (което е нещо стандартно за СЕ).
Дано не се налага да се сблъскваш с това, но мисля, че няма да имаш проблеми.
Цитирай
#38

mazy написа:Аз преди да го занеса в сервиза, говорих с хора от СЕ БГ. Те ме увериха, че местните дилъри, поемащи гаранционното обслужване са запознати с проблема.
Оставих го на единия ден следобед в сервиза на Мтел в Пловдив и на другия ден в 11ч си го взех. Сменят само панела и преинсталират софуера (което е нещо стандартно за СЕ).
Дано не се налага да се сблъскваш с това, но мисля, че няма да имаш проблеми.
Не е нормално да ти сменят софтуера Crazy при условие да си го дал за смяна на панел!!!Ако някой се е заблеял и не си е архивирал контактите или има приложиния инсталирани?!?!? Huh
Цитирай
#39

offroadwarrior написа:
mazy написа:Аз преди да го занеса в сервиза, говорих с хора от СЕ БГ. Те ме увериха, че местните дилъри, поемащи гаранционното обслужване са запознати с проблема.
Оставих го на единия ден следобед в сервиза на Мтел в Пловдив и на другия ден в 11ч си го взех. Сменят само панела и преинсталират софуера (което е нещо стандартно за СЕ).
Дано не се налага да се сблъскваш с това, но мисля, че няма да имаш проблеми.
Не е нормално да ти сменят софтуера Crazy при условие да си го дал за смяна на панел!!!Ако някой се е заблеял и не си е архивирал контактите или има приложиния инсталирани?!?!? Huh
Всеки уважаващ себе си сервиз преинсталира след ремонт за да се почне на чисто и да си направят сервизни тестове разни.Също така трябва и бекъп да ти направят задължително или поне да те предупредят при приемането на телефона да си пуснеш един на картата и да си я прибереш(ако ти работи апарата).Абе вярно,че за смяна на панел това не е било необходимо,ама явно в сервиза се работи по устав Angel ,което всъщност вдъхва доверие. :proud:
Цитирай
#40

Хайде честито, и на мен ми се появи пукнатината на предния панел! :facepalm:
Цитирай
#41

ibratanov написа:Хайде честито, и на мен ми се появи пукнатината на предния панел! :facepalm:
На каква възраст е телефона и какъв цвят са му панелите?
Цитирай
#42

Ехее, ми честито. Хайде със здраве Smile
Цитирай
#43

ibratanov написа:Хайде честито, и на мен ми се появи пукнатината на предния панел! :facepalm:


Опаа и аз ще ходя в сервиза. Пукнатината се появи.Мислех ,че ще се размина ама не :wall:
Цитирай
#44

Няма и месец от както съм го купил от Globul. Цвета е Миднайт блу.
Цитирай
#45

Имам един въпрос... И аз съм в очакване на тази пукнатина и все се надявам че мен ще ме пропусне ... Smile Все пак след като сменят панела и т.н. в сервиз появява ли се пак, има ли го същия проблем при новия панел или не?

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#46

Ако някой е по наясно с USB OTG-то, нека драсне някой ред. Изчетох някои теми, но нещо ми се опъва връзката с live dock-a. Форматитам флашките на фат 32, създавам папки, ..... Ефект нулев, а чета че при наличие на док станция, въпреки липсата на usb otg кабел, би трябвало да става. :-S. Инсталирам usb host controler, но уви..... Ако някой се е борил с това, нека споделя. Предполагам, че ще бъде интересно и за други, да знаят че могат да разполагат с допълнително памет към телефона си например.... , която също може да бъде споделяна и през DLNA, защо не??? :-)

Сега всъщост си закупих от маркета Usb otg storage manager и се надявам когато се прибера вечерта и направя опит с дока, всичко да е ок. :-)

Изпробвах закупената програмка от маркета. Да, с нея и докчето всичките изпробвани флашки сработиха. OTG-то се оказва доста полезно, и най-много тогава когато, каквито и сд карти на имаме в телефона, мястото в тях все не ни стига...... ;-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#47

monipeev написа:Ако някой е по наясно с USB OTG-то, нека драсне някой ред. Изчетох някои теми, но нещо ми се опъва връзката с live dock-a. Форматитам флашките на фат 32, създавам папки, ..... Ефект нулев, а чета че при наличие на док станция, въпреки липсата на usb otg кабел, би трябвало да става. :-S. Инсталирам usb host controler, но уви..... Ако някой се е борил с това, нека споделя. Предполагам, че ще бъде интересно и за други, да знаят че могат да разполагат с допълнително памет към телефона си например.... , която също може да бъде споделяна и през DLNA, защо не??? :-)

Сега всъщост си закупих от маркета Usb otg storage manager и се надявам когато се прибера вечерта и направя опит с дока, всичко да е ок. :-)

Изпробвах закупената програмка от маркета. Да, с нея и докчето всичките изпробвани флашки сработиха. OTG-то се оказва доста полезно, и най-много тогава когато, каквито и сд карти на имаме в телефона, мястото в тях все не ни стига...... ;-)
Я пак!За USB On the Go ли става дума?Щото поста ти е малко като шифрограма.Все пак не сме Втората световна война :capitulation: Тая функция все си мислех да я разгадавам,ама ето че има кой да помогне!Би ли описал накратко(ама без съкращения)какво точно е това чудо и как да го подкараме! :unknw:
Цитирай
#48

propov написа

Я пак!За USB On the Go ли става дума?Щото поста ти е малко като шифрограма.Все пак не сме Втората световна война :capitulation: Тая функция все си мислех да я разгадавам,ама ето че има кой да помогне!Би ли описал накратко(ама без съкращения)какво точно е това чудо и как да го подкараме!


Не разбирам защо си споменал думата шифрограма, но..... >Smile

А иначе за да не е съкратено - OTG - On to go.....
Навсякъде е описано или има снимков материал за това, но само с otg usb кабел, а не с live dock-a на сони. За това се захванах да разбера, как мога да накарам телефона ми да маунтне външна памет. С лайв дока без проблеми прикачих към телефона безжична мишка с безжична клавиатура, но прочетох възможност и за разпознаване на флашка или хард диск с usb порт. Оказа се, че ми е необходима тази програмка: Otg usb storage manager for Arc, иначе дава: несъвместимо юсб устройство, както и руут на телефона. След нейното инсталиране, маунтнах няколко флашки с различен размер, форматирани на Fat 32. Описват, че форматирани флашки на NTFS, нямало да бъдат разпознати. Още не съм опитвал, но по късно ще пробвам и това. Информацията на която и да е външна памет от флаш, се показва в папка Sd card\Usbstorage. На мен тази функция ми е полезна, защото без компютър, но с качена информация на флаша, предавам снимковия материал или видео с DLNA от телефона към телевизора с Wifi.
И така с две думи: Наличие на лайв док, руут и инсталирано това приложение от маркета и резултата с външната памет е на лице..... Надявам се да съм бил по-точен този път. ;-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#49

monipeev написа:propov написа

Я пак!За USB On the Go ли става дума?Щото поста ти е малко като шифрограма.Все пак не сме Втората световна война :capitulation: Тая функция все си мислех да я разгадавам,ама ето че има кой да помогне!Би ли описал накратко(ама без съкращения)какво точно е това чудо и как да го подкараме!


Не разбирам защо си споменал думата шифрограма, но..... >Smile

А иначе за да не е съкратено - OTG - On to go.....
Навсякъде е описано или има снимков материал за това, но само с otg usb кабел, а не с live dock-a на сони. За това се захванах да разбера, как мога да накарам телефона ми да маунтне външна памет. С лайв дока без проблеми прикачих към телефона безжична мишка с безжична клавиатура, но прочетох възможност и за разпознаване на флашка или хард диск с usb порт. Оказа се, че ми е необходима тази програмка: Otg usb storage manager for Arc, иначе дава: несъвместимо юсб устройство, както и руут на телефона. След нейното инсталиране, маунтнах няколко флашки с различен размер, форматирани на Fat 32. Описват, че форматирани флашки на NTFS, нямало да бъдат разпознати. Още не съм опитвал, но по късно ще пробвам и това. Информацията на която и да е външна памет от флаш, се показва в папка Sd card\Usbstorage. На мен тази функция ми е полезна, защото без компютър, но с качена информация на флаша, предавам снимковия материал или видео с DLNA от телефона към телевизора с Wifi.
И така с две думи: Наличие на лайв док, руут и инсталирано това приложение от маркета и резултата с външната памет е на лице..... Надявам се да съм бил по-точен този път. ;-)

Ok.Благодаря ти!Наистина интересна функция,обаче доста подготовка иска за да се ползва.
А относно шифрограмата си беше шегичка инспирирана от по-вечкото термини и многоточия.И по принцип многоточията нищо не казват,а предполагам на някой колеги и термините нищо не им говорят та за тях това си е шифрограма...предполагам! :cheers: :thumbup:
Цитирай
#50

Здравейте! Днес върнах настройките на Arc S във фабричен вид и след като се опитах да си добавя google профила, ми се появи грешка (паролата и името не били вярни). Видях, че има и други с такъв проблем, за това бих искала да споделя как успях да го оправя. Попаднах на този линк от гугъл. Идеята на това нещо е да се генерира парола за определено устройство, която не е нужно да помним. След като изпълних стъпките описани на линка успях успешно да си свържа Гугъл акаунта с телефона, без да инсталирам допълнителни програми. Надявам се менението ми да бъде полезно и на други с този проблем Dance

Xperia P + K610im
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)