Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root на stock 2.2 + Recovery + CustomRom - Инструкции и инсталация

de4thless написа:
Tasho2255 написа:Да,използвах рековери менажер и не съм разделял картата.Просто следвах инструкциите от темата.Не съжалявам,че сложих този ром.Но ако се решил да го слагаш задължително преди това направи nand backup.

Не съм се престрашил още. Иначе и аз бих искал да си "подобря" телефона до колкото е възможно. Smile
А да те питам след като си с новия ром , като изключиш и пак включиш телефона дава ли ти някаква грешка или всичко е точно? :capitulation:

Никакви грешки не дава,дори ми се струва,че зарежда по-бързо отколкото със стоковия.Само анимацийката е сменена с едно дроидче.И мен ме беше страх,защото преди време убихпредишния си - един същия телефон,но със стоков ъпдейт.Иначе и аз доста питах и разпитвах преди да се навия да фо флашна,сигурно на TopGun му писна от мен и върпосите ми.Давай няма какво да объркаш ако следваш инструкциите.Само след като се рестартне телефона трябва да си търпелив около 4-5 мин може и по-малко докато зареди.
Цитирай
Аксесоари

Само да те питам, виж Рекавъри - 2ри начин има един архив, в него ли е всичко или трябва нещо допълнително.
И другото - сега на телефона имам много програми и игри.Ако пусна рекавъри и направя нанд бекъп и сложа мегатрона, и после си ресторна бекъпа (след като съм сложил мегатрон) ще ми се върне сток рома или само игрите и програмите , или и двете Big Grin ?

Galaxy Note 3
Цитирай

Не бих могъл да ти кажа какво има в архива за който питаш -това автора на темата може да ти каже.Не съм свалял рекавъри от тук за това не зна.За да инсталираш рекавър телефона ти трябва да е рутнат.Относно nandbackup предпологам,не съм сигурен нека някой с опит да каже,че ще се върне всичко - игри,програми стоков ром.
Цитирай

Избираш моя начин и няма да сгрешиш ...II начин - чрез Recovery Manager by vargala81 . Там има 3 вида бекъп, аз винаги избирам последния който е преди рестор. При всички полужения обаче ще ти се върне стоковия ром, а ако искаш телефона да ти стане така както преди флашването избираш nand+ext+android sec. За целта обаче ще трябва да си разделил картата на партишъни иначе ще откаже да ти направи пълния бекъп който споменах.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Момчета, само при мен ли моделите на хората в игрите са ми прецакани, супер нереалистичните. Ако се налага ще кача снимка. Някой срещал ли се е е с този проблем и има ли решение. Писах в темата за рома, понеже имам съмнения, че е от него.

Lg P500   Optimus One
Onda V711
Цитирай

blue_tiger написа:Момчета, само при мен ли моделите на хората в игрите са ми прецакани, супер нереалистичните. Ако се налага ще кача снимка. Някой срещал ли се е е с този проблем и има ли решение. Писах в темата за рома, понеже имам съмнения, че е от него.
Ако може дай снимка , че мисля да го слагам пък ако е бъгав ще пробвам направо ЛОЛ рома.

Galaxy Note 3
Цитирай

Слагай см7, не се чуди, по него работят най-много хора и е 2.3

Lg P500   Optimus One
Onda V711
Цитирай

При инсталиране на kdz даде грешка и сега тела никаква реакция, дисплея изобщо не светва, има ли начин да се съживи.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

svetulka02 написа:При инсталиране на kdz даде грешка и сега тела никаква реакция, дисплея изобщо не светва, има ли начин да се съживи.
Можеш ли да го вкараш в
Emergency download mode режим? Вкарва се по този начин....
-изклучвате телефона, натискате едновременно бутона за назад+бутона усилване на звука+бутона за изклучване на телефона и ги задържате докато се появи зелен екран със надпис Emergency download mode.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:
svetulka02 написа:При инсталиране на kdz даде грешка и сега тела никаква реакция, дисплея изобщо не светва, има ли начин да се съживи.
Можеш ли да го вкараш в
Emergency download mode режим? Вкарва се по този начин....
-изклучвате телефона, натискате едновременно бутона за назад+бутона усилване на звука+бутона за изклучване на телефона и ги задържате докато се появи зелен екран със надпис Emergency download mode.

Пробвах но не реагира, държах го около три минути. Май е за сервиз, ще разберът ли че е бил рутнат.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Абе само не им обеснявай какво си правил, направи се на гармян заек. Кажи, че вечерта си го включил да се зарежда и на сутринта си го намерил загаснал и не е можел да се включи. Кажи им даже, че затова си се успал и си закаснял за училище или работа, защото алармата не е звъннала сутринта. Във никакъв случай не им казвай, че си се опитал да го ъпдейтваш или тем подобни.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Така ще е, само дано мине номера, че кой знае колко пари ще искат.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Днес пробвах с клавишната комбинация да влиза в терминала, но не влиза там а ми върна телефона както съм го купил. с началните настройки и без никакви приложения които си бях инсталирал. Що не мога да влезна в терминала???
Цитирай

optimus0n3 написа:Днес пробвах с клавишната комбинация да влиза в терминала, но не влиза там а ми върна телефона както съм го купил. с началните настройки и без никакви приложения които си бях инсталирал. Що не мога да влезна в терминала???
1-во- Не е терминал а recovery.
2-ро- Това е стоковото recovery което неможе да прави нищо друго освен фактори дата ресет.
3-то- Ако искаш да сменяш ром трябва първо да рутнеш телефона и после да инсталираш друго рекавъри. Иди в първи пост на тази тема и виж това... II начин - чрез Recovery Manager by vargala81 .
Става много лесно за 1-2 мин.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 пробвах по твоя начин да си върна телефона към стоковия ром ,но нещо като тръгна да инсталирам recovery-то ,като свърши процеса ми изписва че recovery-то не е разпознато ... Идеи ?

LG Optimus One --> powered by CM7 6.5.8 >>> SGS 3
Cause i can .... Tongue
Цитирай

Vencislav написа:vargala81 пробвах по твоя начин да си върна телефона към стоковия ром ,но нещо като тръгна да инсталирам recovery-то ,като свърши процеса ми изписва че recovery-то не е разпознато ... Идеи ?
Нещо не можах да те разбера, дали имаш рекавъри, и ли нямаш? Какво значи да си върна телефона към стоковия ром, сега не си ли със стоковия, по какъв начин си флашнал друг ром като нямаш рекавъри? Във моя архив има 3 бр. recovery.img, едното е оргинал рекавъри, него не съм го тествал. Колега от форума има тема за него, то ти трябва ако искаш да направиш телефона абсолютно стоков.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Значи с мегатрон съм, който е слаган по първият метод на TopGun.Някакси накарах тела да се ресне по твоя начин като инсталирах оргинал рекавъри-то , но сега стига до надиса Android и неще да зарежда нататака.А на мен ми трябва в стоков вид че ми се прецака високо говорителят и трябва да го връщам за ремонт.

LG Optimus One --> powered by CM7 6.5.8 >>> SGS 3
Cause i can .... Tongue
Цитирай

Vencislav написа:Значи с мегатрон съм, който е слаган по първият метод на TopGun.Някакси накарах тела да се ресне по твоя начин като инсталирах оргинал рекавъри-то , но сега стига до надиса Android и неще да зарежда нататака.А на мен ми трябва в стоков вид че ми се прецака високо говорителят и трябва да го връщам за ремонт.
Сега виж тази тема и се опитай отново да инсталираш не сток рекавъри за да можеш да си върнеш бекъпа, ако си направил преди да флашнеш мегатрон....
http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?...0&p=228733
После ако открия темата на един колега в нашия раздел на форума, как се връща към оргинал рекавъри ще ти пиша. Ако не успееш да инсталираш рекавъри с ROMTools v2.3.1
може да се наложи да му флашнеш оргиналния фройьо с KDZ updater , има теми из форума как се прави. Аз веднъж съм го съживявъл с kdz!
Виж и първи пост в темата за която съм ти дал линк, там е обяснено как да се флашне рекавъри с adb shell.
Ето я и темата за премахване на рекавъри.... https://www.androidbg.com/forum/topic862...-menu.html


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

През KDZ ми дава че телефона не е намерен. На мен телефона не иска да ми зареди , демек стига до буут анимацията с логото на андроид и до там.
Пробвах и с програмата от ipmart-bg , но там ми пише че не е открито устроиството.Като хакна телефона към компа той тръгва да се зарежда.

LG Optimus One --> powered by CM7 6.5.8 >>> SGS 3
Cause i can .... Tongue
Цитирай

Vencislav написа:През KDZ ми дава че телефона не е намерен. На мен телефона не иска да ми зареди , демек стига до буут анимацията с логото на андроид и до там.
Следваш тази инструкция и kdz трябва да намери телефона. И при мен в началото не го откриваше, но се поразрових из чуждите форуми и флашването мина без проблем. Там казват обаче, че с win7 може да не се получи и да омъртвиш на пълно телефона. Също препоръчват да се прави връзката само със задните usb портове ако си с компютър.
1. Install MSXML 4.0 SP3 Parser (msxml.msi)
2. Run KDZ_FW_UPD.exe
Флашването става с Kdz Updater с опция 3GQCT DIAG.
изклучвате телефона, натискате едновременно бутона за назад+бутона усилване на звука+бутона за изклучване на телефона и ги задържате докато се появи зелен екран със надпис Emergency download mode. Свръзвате телефона с компютъра, стартирате KDZ_FW_UPD, избирате type 3GQCT/phonemode DIAG и kdz file посочвате му файла V10A_00.kdz. чакате да завърши инсталацията, ТРЯБВА ДА СЕ ИЗКЛЮЧИ LG MODEM DRIVES. За целта цъкате десен бутон върху моя компютър, manage, device manager, modems и lge virtual modem.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Не става
http://www.img-share.net/uploads/31032untitled.jpg
Проблем ли е че нямам LG MODEM DRIVES ?
При мен екрана е жълт и пише Emergency Mode !!!

LG Optimus One --> powered by CM7 6.5.8 >>> SGS 3
Cause i can .... Tongue
Цитирай

Vencislav написа:Не става
http://www.img-share.net/uploads/31032untitled.jpg
Проблем ли е че нямам LG MODEM DRIVES ?
При мен екрана е жълт и пише Emergency Mode !!!
Нямам представа защо не става, но аз не съм изключвал модем драйв както пише в упътването. Пробвай да го изключиш да махнеш батерията, сим картата, карта памет и тогава да го свържеш към компютъра и да го вкараш в Emergency Mode чрез комбинацията с бутони.
Виж и тази тема, Сега прочетох, че трябва да се инсталира LG PC Suite IV от SD карта за да се инсталират нужните драйвъри. Ето ти и темата http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1060121


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Можеш ли да влезнеш в стоковото рекавъри чрез клавишната комбинация?
Fastboot комбинация?

Можеш да ползваш инструкции от тук + драйвъри: https://www.androidbg.com/forum/topic334...id-21.html
Ако не работи погледни тук: https://www.androidbg.com/forum/topic443...km-21.html
На английски, специално за Optimus One: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1015332

П.П. Встрани на програмата, където пише DIAG, го промени на EMERGENCY или CS_EMERGENCY и ще стане.

Успех!

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Успях да го оправя !!! Dance Dance Dance
Специални благодарности на vargala81 и TopGun . Ако имате път през Варна званкаите ще черпя. Сериозно !!!! :cheers:

LG Optimus One --> powered by CM7 6.5.8 >>> SGS 3
Cause i can .... Tongue
Цитирай

Vencislav написа:Успях да го оправя !!! Dance Dance Dance
Специални благодарности на vargala81 и TopGun . Ако имате път през Варна званкаите ще черпя. Сериозно !!!! :cheers:
Браво на теб, много се радвам, че си успял да го оправиш! Кажи как стана, с kdz ли го флашна? Погледна ли темата която си пуснал в раздел Проблеми с Android? Там съм одговорил и мисля, че телефона ти е останал без launcher за това се е получило така.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)