Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)

https://www.androidbg.com/forum/topic393...mueri.html ето ти темата само си избери оператора

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
Аксесоари

DRONEOSX написа:https://www.androidbg.com/forum/topic393...mueri.html ето ти темата само си избери оператора

Благодаря!
Въпреки че съм изцяло нов в това, следвайки инструкциите, ще пробвам с Mtel-ския. Не съм купил смартфона от оператор, но се надявам да няма проблеми в последствие..
Цитирай

Винаги можеш да го оправиш през Update Service на Сони. Ако запънеш някъде пиши

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

Mtel-ския фърм го няма и предполагам той ми трябва, тъй като ще ползвам карта на Loop.. Който го има може ли да го качи пак?
Цитирай

Аз съм на Виваком и бях качил този на Глобул. Нямах никакви проблеми с мрежата понеже и двата оператора са отключени Smile

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

Serpent написа:Mtel-ския фърм го няма и предполагам той ми трябва, тъй като ще ползвам карта на Loop.. Който го има може ли да го качи пак?

Това на с кой оператор ползваш телфона няма значение за това какъв софтуер ще качиш.
Всички ще станат за теб.
Цитирай

здравейте, имате ли проблеми с media go? аз не мога да пусна приложението...
Цитирай

Имам странен проблем със свързването на телефона към компютъра посредством ВИФИ-то. Използвам нет на ВИвасом и съответно рутер техен. Изпълнявам си всички стъпки от ПС Компаниъна да свържа телефона с компютъра, намира ми компютъра и давам свържи и всичко заспива зимен сън и това е. Неще и неще. Във Варна на рутер, който е на различен доставчик ми конектва телефона и нямам проблеми, а тук вкъщи имам. Идеи? :cheers:
Цитирай

Пробвай по share да ги вържеш - по IP с ES File explorer или подобни - явно имаш някакъв софтуерен проблем - може да е на компютъра Smile. А ако искаш да трансферираш просто файлове - WiFi File Explorer Pro от блекмаркета е най-удобното според мен...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Panteleimonov написа:Имам странен проблем със свързването на телефона към компютъра посредством ВИФИ-то. Използвам нет на ВИвасом и съответно рутер техен. Изпълнявам си всички стъпки от ПС Компаниъна да свържа телефона с компютъра, намира ми компютъра и давам свържи и всичко заспива зимен сън и това е. Неще и неще. Във Варна на рутер, който е на различен доставчик ми конектва телефона и нямам проблеми, а тук вкъщи имам. Идеи? :cheers:

С кой модем си ? Онзи дето е белия, който седи прав ?

Знам, че мнението ми е извън темата, и че е извън правилата, но искам да попитам, някой ще може ли да ми препоръча някакъв symbian форум, като този, защото докато ъпдейтвах версията на ОС на 5230, нещо връзката м/у комп.-тел. прекъсна и сега ГСМ-а не може да се включи ... Искам да го оправя сам, защото пари не ми се дават ...

Забранено е дублирането на постове! Използвай бутона "Редактирай"! Запитването за друг форум, или помощни средства, може да се зададе в раздел за Общи приказки!

Sony Xperia S black
Цитирай

за да го оправиш ти трябва Phoenix Service Software. който може да ти изправи телефона на крака

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

DRONEOSX написа:за да го оправиш ти трябва Phoenix Service Software. който може да ти изправи телефона на крака
Благодаря ! Надявам се програмата да няма вирус, че компа нещо ме "съветва" Lol Lol

DRONEOSX написа:за да го оправиш ти трябва Phoenix Service Software. който може да ти изправи телефона на крака
Нищо не става ... Пробвах, гледах клипчета в ютуб, четах, но не става ! http://www.ehow.com/how_8341974_unbrick-nokia-5230.html Ето това стана с телефона ( смисъл докато се ъпдейтваше нещо ЮСБ връзката се прекъсна, и телефона не можеше да се включи ) Тази статия показва к'во тряа да напрая, обаче не мога да включа телефона Lol Lol

Забранено е дублирането на постове! Използвай бутона "Редактирай"!

Sony Xperia S black
Цитирай

Защо в тази тема по дяволите?! Confusedtupid:

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Offtopic само отговорих на колегата Smile

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

Здравейте на всички, притежавам телефона от няколко дена и имам няколко въпроса за проблеми свързани с него, много бих се радвал ако ми помогнете.
1во. Имам проблем с Интернет-а. В плана ми от Виваком имам включени неограничени данни и не знам си колко мегабайта на максимална скорост,но като цъкна от мобайл нетуоркс-data enabled и си пусна броузъра ми се отварят само гоогле и фейсбук, скайп не работи, други сайтове не работят,а като тръгнат да се зареждат изписва стартинг доунлоуд и ми се появява горе в падащото меню някакъв странен доунлоуд файил с името на сайта и след 10тина секунди изписва доунлоуд unsuccesful , четох някъде някой да има подобен проблем но не намерих.
2ро Скайп апликацията ми работеше няколко дена и след това на 3тия ден крашна,окей рестартнах я, продължи да работи след това крашна тотално, преинсталирах я но това не помага (скайп ми работеше с wi-fi). И не знам какво да направя по този въпрос.
3-то не знам въпроса дали е за тука,но може някой виваком потребител да ми отговори,на третия ден реших да набера *123# за да си проверя сметката,като дойде смс-а ми изписа че ми остават 180 минути по-малко от предвидените ми в плана и с 30мб по-малко от плана (въпреки че не съм ползвал дата) освен това не ми изписа за включените минути към други мобилни мрежи.
4-то Контактите ми от фейсбук и от скайп влязоха в phonebook-a на телефона и не мога да намеря откъде да ги разкарам?

Това са моите питанки,благодаря много за помощта предварително и ви пожелавам приятна вечер Smile

П.П.Като влкюча три-джито ми се появява съответната иконка ако това е от значение..
Цитирай

Добро утро колега Smile
ще ги почна малко наопаки ще прощаваш за което
4. за контактите когато влезеш в Phonebook като натиснеш menu ти излиза опция filter. От тук можеш да си избереш какво да виждаш и от къде ( скайп, фб, контакти от мейл.... )
3. Имам въпрос към теб. когато подписа с виваком казаха ли ти че започваш нов билинг цикъл, или влизаш в текущия но с намалени параметри откъм ползваемост ? това което те питам е дали ти тече 1м или примерно за 1-2 седмици до новата фактура.
2. колкото до този проблем със скайп... това си е проблем от последния ъпдейт насам. с други думи проблема не е в твоя телевизор ( заради големината на екрана Wink )
1. виж си настройките на броузера откъм прокси и ако там нямаш зададени настройки може да се наложи да се поровим повече. това сваляне за което говориш е опита на телефона ти да "отвори" страницата но по причини неизвестни я сваля първо...
А като рестартираш телефона оправя ли се за малко интернета понеже и аз като абонат на Виваком имам сходен проблем Smile

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

Така:
Контактите ги оправих благодаря много.
Това което казваш за услугите в по-машли размери е единственото логично обяснение, но няма как да знам,тъй-като баща ми сключи договора( бтв ти като си на виваком ако имаш минути към другите оператори показва ли ти ги от 123)
За скайпа- и аз предположих,че едва ли е в мен проблема,но все пак има ли някакъв начин да проработи тва чудо?
Няма такива настройки, гледал съм. Може би да пробвам да сменя броузъра,защото аз съм си с този с който ми дойде телефона.

Благодаря ти много за мълниеносния отговор( и се извинявам за малко нескопосаните мнения ама се уча още с дебелите палци да работя Smile )
Цитирай

Здравей,
за минутите ти ги дава общо към виваком и тези към другите оператори, тъпо но това им е системата... добре като влезеш на контакти и натиснеш сензорния бутон меню какво ти изкарва ?

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

Има ли някой, който използва Cm9.1 и е заменил програмата за камерата със стоковата на SXS? Опитвам се да инсталирам стоковата с флаш туул, като я сложа в /system/app с правилни permissions, но без успех. Някакви идеи?

| Sony Xperia S |
Цитирай

Според мен няма шанс да стане.
Цитирай

Лошо, а мяма една снимачка, която да пасва на треперещите ми ръце Sad

| Sony Xperia S |
Цитирай

Droneosx, контактите ги оправих, за минутите най- вероятно е тва което казваш, но интернета не работи а сега се сетих, че не е от броузъра защото и апликацията ми за времето изписва но нетуорк кънекштн, пък и уотсап не работи. Единственото нещо което работи е фейсбук, адски странно не знам какво се случва :capitulation:


За когото се интересува-справих се с проблема с интернета.
Оказа се,че в настройките на mobile networks>access points names трябва да е отметнато виваком интернет, а не виваком wab странно,че не го бях видял въпреки че се рових 100 часа да видя откъде аджеба идва проблема. Накрая реших,че не е от моята машина и се свързах с виваком откъдето ми съдействаха и ме опътиха къде трябва да "пипна" и всичко се оправи.
Благодаря ви пак за съдействието.


Модедит: Забранени са двойните постове.
Цитирай

Здравейте приятели,
Преди дни бях писал пост относно какъв телефон да си взема. Та така от днес съм собственик на Sony Xperia S Smile. Много ще се радвам ако ми помогнете в началото.
1во: Трябва ли батерията на телефонът да се изтощи до край, след което да се направи зареждане минимум 12 часа (спазил съм условието за 30 мин зареждане преди първото пускане)?
2ро: Много ще съм благодарен ако ми кажете като за начало какво е добре да направя по телефона. До сега не съм имал "смартфоун" и имам бегъл опит с тях. Ако помогнете ще съм много доволен. :thumbup:
3то: Днеска гледах един силиконов (или гумен не съм сигурен) предпазител за гърба в Германос. Цената му беше 20 лв като в комплекта има и 2 скреен протектора. (в момента имам скриин протектор). Та въпросът ми тук е: мислите ли, като цена е добър и добре ли е да си го купа? (Имам оригинален калъф който беше в комплекта.)
4то: От къде мога да си купа смарт тагови. Гледах във форума, че в интернет се предлагат от чужди сайтове, но не съм много запознат с поръчките от този тип. Ако има някъде по търговската мрежа?
Това е за сега Smile Ако имам някъде проблеми или запъна на нещо ще пиша отново. Smile
Цитирай

1. Не. Дори не е желателно д я оставяш да пада под 20%

2. Порови се в Play store

3. Като за БГ, цената бива.

4. https://www.androidbg.com/forum/topic455...black.html Иначе по магазините в БГ ги няма.
Цитирай

Защо като изключа/включа тел всеки път ми изчезва иконата на (картата/оператора) от Home menu (нз така ли се нарича,че я извеждам най отпред)?

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)