Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)

С оригиналния софтуер съм, с последния излязъл, средно свободната ми памет е около 220-230mib
Цитирай
Аксесоари

Така е, ако имаш доста записи в обажданията се отваря бавно - в началото като флашнеш е бърз, после става все по-бавен - с друг дайълър не се държи така, бързо си е - ползвах exDialer преди. С последния фърм и при мен - като отлепя телефона от ухото минават 2-3-4 сек докато светне отново дисплея - и при това съм с къстъм РОМ...

От днес има нов ъпдейт, ще видим с него как е.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Моля за малко помощ...
Вчера свързах за 1-ви път телефона с РС и автоматично се появи Mass storage в My Computer, а в същото време телефона предложи да инсталира PC companion. Дадох ОК и от там изчезна и Mass storage-а в My Computer, и инсталацията на PC companion...телефона само си се зареждаше. Свалих програмата от сайта sonymobile, инсталирах я, но пак не открива, че има свързан телефон. Рестартирах, сменях портове, чаках... нищо. Излиза това:
[Изображение: 46cdfb3e63068fc679ca42592a8654be_610x0.jpg]
Реших да го вържа и с PS3, там пък излиза "Unknown device was connected" и също не го намира...
Не знам дали има нещо общо, но и с Bluetooth още не съм успял да се свържа - включвам, сдвоявам, намират се и като тръгнат да ми пращат нещо си седи на 0% от отсрещната страна.
Какво се случва, идея си нямам :wall:
Цитирай

рестартирай телефона и пробвай да сложиш УСБ кабела в друг порт

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

Рестартирах, смених порта, сега пробвах и на друг компютър, не става... Няма ли някаква настройка в самия телефон да му задам да се използва като Мass storage или нещо подобно и така да го открие?
Цитирай

тази опция липсва... реално като го свържеш към ПЦ чуваш ли звук от говорителите за успешна връзка ? опитай с деинсталация на драйвърите и наново

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

DRONEOSX как така липсва Huh
Провери в Settings>Xperia>Connectivity>USB Connection mode.
Цитирай

Mass Storage Device, Charging Only и тн тези опции нямаш възможност да ги избираш при свързване чрез УСБ колега...

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

Добре, разкачи телефона и от компютъра и пробвай пак. Някак си ми е странно, че няма такава опция. А определено тя е проблемната в случая.
Цитирай

чакаме колегата TzV_85 да се включи да каже какво става иначе дискусията с теб можем да си я продължим цял ден и без това е скучен работен ден...

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

ChillToucH написа:DRONEOSX как така липсва Huh
Провери в Settings>Xperia>Connectivity>USB Connection mode.

Телефоните без слот за разширителна памет нямат тази функция. Моят също я няма.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

[Изображение: open?id=0B-DbuUx1xDKjYzlIbEMxOGVKNVU] прилагам снимка от моя телефон колега

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

https://docs.google.com/open?id=0B-DbuUx...EMxOGVKNVU

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

Нямам такава опция аз, същото като при DRONEOSX ми е...
Забавих се с отговор защото се зачетох и ръчках вариантите дадени тук: http://talk.sonymobile.com/thread/36089?...0&tstart=0
Оказва се, че този проблем не е единичен. Някои са се оправили, но повечето от тях са с Уин 7. Пишат, че трябвало да се изключи USB debugging от Menu > Settings > Applications > Development > USB debugging. Аз обаче нямам Development в Apps... от служебния комп в крайна сметка успях да си намеря телефона през PC companion, но пак нищо не мога да правя - сега пише, че не намира вътрешната памет и ми казва да проверя дали сим картата е поставена и апарата не е заключен.. не знам вече какво да пробвам...
Цитирай

колега пробвай под Safe MODE на операционната система

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

DRONEOSX моите постове бяха учудващи, не с цел за заяждане :cheers: .
TzV_85 ако по никакъв начин не се оправи, остава връщане до фабрични настройки. Но нека по-запознатите с модела, да дадат и те някой и друг съвет. Smile
Цитирай

Телефона поддържа Mass storage mode само при първоначално включване - има дял, на който има инсталационен PC Companion, и се мъчи да го инсталира при първо връзване с компютъра. След това телефона остава в единственият режим, който поддържа за комуникация с компютъра - Media Transfer Protocol, който се поддържа от най-малко Уиндос 7 OS - всички уиндоуси преди него не го поддръжат, за да се появи, трябва да се инсталира Windows Media Player последна версия.... ако TzV_85 е с Windows XP, Vista, трябва да инсталира минимум WMP 11 за да се появи телефона в My Computer. Ако OS е Win 7 - ънинстал /с програма за ънинстал, за да почисти и регистрите/ на всички драйвер, компаниъни и всичко свързано с телефоните на конкретният компютър - рестарт и след това инсталация на PC Companion на чисто - чак след това връзване на телефона с USB.

TzV_85 - на ICS, USB debbuging е в Settings - Developer options. Не е лошо да кажеш с кой точно фърмуер /от Settings - About/ е телефона, нов ли си го взел или от човек - може проблемът да е в него...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

stenlius, Благодаря за подробното обяснение..
С Win XP съм и WMP 11, но проблема се оказа, че бил точно в Settings - Developer options и сложих отметка на USb debugging... а аз до сега го търсих това все в Apps :wall: След като сложих отметката, веднага ми излезе Internal Storage в My Computer и се чу звука за свързване :thumbup: Сега всичко е ОК и с PC companion.
Благодаря на всички, които се отзоваха :cheers:
Цитирай

stenlius написа:Телефона поддържа Mass storage mode само при първоначално включване - има дял, на който има инсталационен PC Companion, и се мъчи да го инсталира при първо връзване с компютъра. След това телефона остава в единственият режим, който поддържа за комуникация с компютъра - Media Transfer Protocol, който се поддържа от най-малко Уиндос 7 OS - всички уиндоуси преди него не го поддръжат, за да се появи, трябва да се инсталира Windows Media Player последна версия.... ако TzV_85 е с Windows XP, Vista, трябва да инсталира минимум WMP 11 за да се появи телефона в My Computer. Ако OS е Win 7 - ънинстал /с програма за ънинстал, за да почисти и регистрите/ на всички драйвер, компаниъни и всичко свързано с телефоните на конкретният компютър - рестарт и след това инсталация на PC Companion на чисто - чак след това връзване на телефона с USB.

TzV_85 - на ICS, USB debbuging е в Settings - Developer options. Не е лошо да кажеш с кой точно фърмуер /от Settings - About/ е телефона, нов ли си го взел или от човек - може проблемът да е в него...

Колега а подобна идея за macOS ? : ) В момента ползвам Sony Bridge for Mac, но на практика не мога да сваля нищо от вътрешната памет.

Sony Xperia Z2
Цитирай

За macos x и по-нова ти трябва инсталирана тази програма:

http://www.android.com/filetransfer/

или да ползваш някоя програма за самба сървър.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Някой знае ли как мога да си добавя такива виртуални бутони на екрана които да заменят софтуерните ?Виждал съм на доста снимки и клипчета,но не знам как става Wink ?

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

dbitzepsa написа:Някой знае ли как мога да си добавя такива виртуални бутони на екрана които да заменят софтуерните ?Виждал съм на доста снимки и клипчета,но не знам как става Wink ?

Ето колега http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1738094



entireworld написа:Колега а подобна идея за macOS ? : ) В момента ползвам Sony Bridge for Mac, но на практика не мога да сваля нищо от вътрешната памет.

Ако си руутнат, с този ап можеш да вкараш телефона в mass storage
https://www.androidbg.com/forum/topic463...-mode.html
Цитирай

GH0STFACE написа:
dbitzepsa написа:Някой знае ли как мога да си добавя такива виртуални бутони на екрана които да заменят софтуерните ?Виждал съм на доста снимки и клипчета,но не знам как става Wink ?

Ето колега http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1738094


Нещо не можах да се справя.Като се опитах да заместя framework-res.apk. с този даден от сайта не ми позволи... Sad Някъде бъркам,ако може да ми помогне някой .

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

Нещо пообърках нещата Sad Не мога да включа телефона :unknw: Играх си пак да заместя framework-res.apk. и да взема да си сложа от тези " [MOD] Събуждане на екрана с Volume или Camera бутона. " и като ги заместих и двете телефона не сика да се включва.Все ми се показва логото на Сони и после на Експирия и т.н. Как мога да оправя положението ?

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

или флашваш без уайп, или си оправяш пермишъните на фреймуърка и трябва да запали...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)