Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)

Омнител нямат право да ти откажат. Те не са собственост на виваком, а са самостоятелен оторизиран от Sony сервиз.
Sony няма да са доволни, ако знаят, че не им приемат телефоните.
Според мен е редно да се оплачеш в Сони за това нещо.
Цитирай
Аксесоари

Със сигурност ще се оплача на Сони. Смятам и комисията за защита на потребителите да сезирам. Запазил съм мейла с който ми отказват да приемат апарата за ремонт. Вече изпратих апарата в сервиза на Глобул. Надявам се да ми решат проблема.
Цитирай

Оторизиран/и сервиз/и на Сони (gsm-и) в София къде има?
За да знам какво да очаквам като отговор преди покупка на телефон Сони, да не се окаже сервиза да е някой гараж... :cheers:

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

hakama написа:Оторизиран/и сервиз/и на Сони (gsm-и) в София къде има?
За да знам какво да очаквам като отговор преди покупка на телефон Сони, да не се окаже сервиза да е някой гараж... :cheers:

Обърни се към Сони България. Ще ти кажат най-точно.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Оторизираните сервизи са това - Омнител и сервизите на Глобул и М-тел. Омнител мога да ти откажат ремонт /както отказаха на мен/. За Глобул ще информирам като ми върнат апарата, който изпратих при тях за ремонт. За М-тел нямам мнение.
Цитирай

Глобул и Ментел, не ремонтират. Те работят със някой сервиз.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

http://www.kenanoff.com/blog/archives/934 - това е линк с инфо по въпроса. Аз лично не искам да чувам повече за марката SONY. Най-вече заради лошото сервизно обслужване.
Цитирай

todorterziev написа:http://www.kenanoff.com/blog/archives/934 - това е линк с инфо по въпроса. Аз лично не искам да чувам повече за марката SONY. Най-вече заради лошото сервизно обслужване.

Taка и не става ясно - как е завършила одисеята...
Това е недостатъка да го купиш от чужбина и след това тук да си търсиш правата...

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Важното в случая е че за марката SONY няма надеждни сервизи в България. Оторизирания сервиз на SONY за България ОМНИТЕЛ ми отказаха РЕМОНТ СРЕЩУ ЗАПЛАЩАНЕ, а не гаранционен ремонт. Отказват ми изобщо да приемат апарата за ремонт... За какво говорим?
Цитирай

P.S. Линка го изпратих за да видите кои са оторизираните сервизи на SONY.
Цитирай

Те сервизите си ги има в първия пост: https://www.androidbg.com/forum/post525452.html#p525452
Цитирай

Здравейте. Имам Xperia S. Въпроса ми е...защо като включа речника за писане/поправяне на думите, при писане на дадено съобщение (независимо къде...вайбър, смс, фейса....) забива и много бавно се пише... а при писане без речник, няма никакво забавяне. Знам, че ще кажете да си сваля друга клавиатура на БГ... но тази (фабричната) е перфектна бих казал....и искам да си използвам нея... (забиването го има и след връщане на фабричните настройки и изтриване на цялата информация)

Xperia S (LT26i)
Цитирай

Здравей, преди няколко месеца имаше обновление само за клавиатурата, което целеше оправянето на този проблем. Виж си в центъра за обновления на телефона дали си качил всичкоSmile

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

Да, направил съм го този ъпдейт... версия на клавиатурата 5.6.D.1.28

Xperia S (LT26i)
Цитирай

Може ли някой да ми даде линк за последната версия Адванс сток кернел и да ми кажете с какво е по различен от стоковия, благодаря!
Цитирай

Rooting status:
Bootloader unlock allawed : Yes

Това какво значи, че телефона ми е роот-нат ли ? Взех го 2ра ръка и си нямам и на идея от тея работи...а и напоследък телефона сам се рестартира от време на време- това как мога да го оправя :unknw:

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай

Телефонът Ви не е рутнат, а надписа казва, че Bootloaderа позволява да бъде отключен. Относно рестартите мога да те посъветвам да си префлашнеш телефона с последната официална версия на софтуера за нашият телефон.
Цитирай

ivanov_km написа:Относно рестартите мога да те посъветвам да си префлашнеш телефона с последната официална версия на софтуера за нашият телефон.

Тъкмо това правя в момента, дано има положителен ефект

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай

Греда... тъкмо го преинсталирах, едва влязох в маркета и пак рестарт...

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай

Явно проблемът е хардуерен.
Цитирай

ivanov_km написа:Явно проблемът е хардуерен.
Демек няма оправия ,така ли

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай

Ами трябва да се занесе в кадърен сервиз и да се тества хардуера и ще си покаже какво води до този срив в телефона. По всяка вероятност оправия няма да има и да има ще е на високо неоправдана цена. Тзи проблем може да се дължи и на кофти приложение но щом на прясно префлашнат телефон и без качено приложение на него продължава да се рестартира значи проблемът е хардуерен.
Цитирай

Мерси

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай

Мога само да предполагам, че примерно батерията може да си заминава.

Освен това рестартиране от нищото...забелязваш ли по-бързо да пада батерията от обикновено?

С какво преинсталира телефона?
Цитирай

GH0STFACE написа:Мога само да предполагам, че примерно батерията може да си заминава.

Освен това рестартиране от нищото...забелязваш ли по-бързо да пада батерията от обикновено?

С какво преинсталира телефона?

Батерията си ми държи колкото обикновено, не виждам промяна...
Преинсталирах го с Sony PC Compilation

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)