Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)

Брей, къде спах два дни, тцЪ, тцЪ:
[KERNEL][Xperia S] Advanced Stock Kernel with Recovery [Rel:v01][Dt:05/MAY]
Който не е бета тестер по душа ще му се зарадва...

Предполагам, че тази тема е по-четена, затова го пуснах и тук, нямой мод може да делне поста ако прецени, че става дубъл...

SE X10i / SE Neo / SX'S / SX'Z1 / SX'Z3 / SX'XZ3P
Цитирай
Аксесоари

NerdiX написа:Брей, къде спах два дни, тцЪ, тцЪ:
[KERNEL][Xperia S] Advanced Stock Kernel with Recovery [Rel:v01][Dt:05/MAY]
Който не е бета тестер по душа ще му се зарадва...

Предполагам, че тази тема е по-четена, затова го пуснах и тук, нямой мод може да делне поста ако прецени, че става дубъл...

Тамън бях решил, че няма смисъл засега да си отключвам bootloader-а и ето ти новина! Tooth Супер!

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Пак съм аз. И пак имам въпрос. Tongue Този път относно мобилният интернет. Значи, знам, че телефона разполага с 3g свързаност. Малко след като си го взех си активирах услуга от Виваком за мобилен интернет с 50мб трафик на неограничена скорост и останалото на минимална. Всичко хубаво, но от месеца, който съм ползвал нета ми прави впечатление, че никога не съм бил на 3g или 2g връзка. Телефона ми показва или E като символ горе, или H. Като знам, че Е е за Edge връзка, която е бавна, пък H за HSPA, която е малко по-бърза. Въпросът ми е, нормално ли е да не хващам 3g или 2g - от настройките в телефона ли е нещо, или просто от Виваком имат само по-бавни връзки (макар че оператора по телефона ми каза, че връзката може да е и 3g като активирах услугата). Изобщо при вас как стоят нещата с мобилният интернет? Smile
Цитирай

E = 2G
H = 3G
Цитирай

А, супер, значи всичко е точно. Благодаря за бързия отговор. Smile
Цитирай

Bobdweller написа:Телефона ми показва или E като символ горе, или H. Като знам, че Е е за Edge връзка, която е бавна, пък H за HSPA, която е малко по-бърза.


HSPA е 3.5G и не е малко, а много по-бърза от EDGE Wink Щом имаш Н не ти трябва да ти пише 3G Wink

ЕДИТ: GH0STFACE ме изпревари Big Grin

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

xn3k написа:
Bobdweller написа:Телефона ми показва или E като символ горе, или H. Като знам, че Е е за Edge връзка, която е бавна, пък H за HSPA, която е малко по-бърза.


HSPA е 3.5G и не е малко, а много по-бърза от EDGE Wink Щом имаш Н не ти трябва да ти пише 3G Wink

ЕДИТ: GH0STFACE ме изпревари Big Grin


3G ти е отгоре когато мобилния ти нет не го използваш и си седи така на стендбай.когато ползваш мобилния нет,от горе става Н. а Е става когато няма 3г и автоматично преминава на Е 2г

Sony Xperia XZ2
Цитирай

Bobdweller написа:Йей, вчера ми изрязаха картата в Плесио... срещу 5лв, но все пак. После разбрах, че виваком издавали дубликат безплатно ако е за първи път, но все тая, не е болка за умиране. Smile Подкарах телефончето, което е най-важното. Доста съм доволен. Днес по-късно мисля да се разходя до онзи modatel магазин да видя за калъфчета, макар че от сайта не видях да има такъв тип, който аз търся, но ще трябва да взема нещо, дори и временно.

Впрочем, ще е много гот ако някой знае къде в София мога да намеря подобен калъф за този телефон: http://www.mobilefun.co.uk/pdair-leather...p34407.htm Smile

http://dice.bg/krusell-luna-pouch-3xl-ko...n-item7467

Bobdweller написа:Да, този Nilkin изглежда много секси, наистина. На мен ми се щеше просто да ползвам калъф, от който да си го вадя когато ми потрябва, но това е по-удобно сякаш. Само дето дисплеят не е предпазен от евентуално падане, но...

http://www.ioomobile.com/shopbybrand/121...ector.html - тук в момента е намален на 13 долара с безплатна доставка. Срамота е да не го взема май. Big Grin

Благодаря, дано скоро да ти го върнат твоя телефон и да си го ползваш с удоволствие, както си трябва. Smile

Поръчах го, сега чакам! Smile Поздрави!

P.S. Ако бях видял това, щях него да поръчам:

http://www.ioomobile.com/shopbybrand/121...ector.html

MOD EDIT: Забранено е дублирането на постове! Използвай бутона "Редактирай"!

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Пичове при мен се появи прословутото жълто петно. С черния съм. Доста беше загрял и на бял фон го забелязах. Като се олади, петното изчезна. Чудя се дали изобщо да го давам за ремонт.
Цитирай

Това само ти ще можеш да го прецениш.
Ако не те дразни, не се занимавай.
Ако не те кефи, го давай.
Цитирай

вчера чух как на един тел.като му отклучиха екрана и изпилка като аларма на кола Tooth та въпроса ми е може ли и на сонито да се добави такава мелодийка.В менуто има такава настройка но не намерих дали е възможно да се определи какъв точно да е звука

Sony xperia Z3
Цитирай

Като стана въпрос за загряване, вашите експирии колко градуса достигат при натоварване. Моята се върти около 40-1. Не знам дали тази темп. е нормална. На един колега с арк с му стига най- много до 33- 34 градуса.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

Няма такова нещо! Арката при продължително ползване, работи на 40-41 градуса.
Цитирай

globetrance написа:http://www.youtube.com/watch?v=bMOYckzkX...ata_player Вижте на това видео какъв ми е проблема с телефона. Ето по този начин ми забива доста често и не само когато играя игри дори и при браузване в нета. Първоначално си мислех че телефона прегрява, но след това установих че забива понякога така и без да е загрял. Вече започвам да си мисля че има проблем с паметта и се надявам да е само софтуерен, защото ако е хардуерен означава че съм дал 1000 лв. за развален телефон, от глобул никога нее биха мибго сменили с друг.
Ето ми проблема и ъард ресет не помогна мисля да изчакам ics и ако не се оправи с него да го давам на сервиз.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

Моята Xperia S е черният модел ,държи 30-35градуса ,като гледам клипове по продължително време и с по-висока резолюция загрява до 40-41 градуса,но засега нямам проблеми с дисплея и работата на телефона ,като цяло!Не забива ,работи бързо.Чудесни снимки особено ако си поиграеш с настройките ръчно, според средата и осветлението.Доволен съм засега
Цитирай

На мен досега само един път ми е забивал така и сам се рестартира. Интересното беше, че не беше загрял, просто изведнъж екрана затъмня и телефона се ресна.

Относно темературата... не знам, как се проверява това изобщо? Big Grin Сигурно има някакъв апп, трябва да пголедна. Иначе телефона като го ползвам за игри и гледане на клипове с висока резолюция си загравя отзад стабилно.

Онзи ден мисля, че и аз забелязах жълто петно като отворих Office Suite за първи път, но после изчезна. Не знам.

Имам един друг въпрос към вас обаче сега: отскоро нещо като говоря по телефона след всяко обаждане, телефона ме връща в Settings менюто, където избирам дали да включвам Data traffic. Много странно, но и много досадно. Чудя се как да го махна...
Цитирай

@ globetrance
При мен ставаше по същия начин, но се оказа, че е от едно приложение - плеър за гледане на филми. Махнах го и се оправи. От друго пък екрана светваше сам, а при зареждане телефона се зареждаше до 10%, след което забиваше и загряваше доста. Съответно след премахване пак се оправи. Интересното е, че и двете бяха от google play и ги даваше съвместиме с XPS.
Цитирай

Добре, друг въпрос! Big Grin На някой правило ли му е впечатление дисплея да тъмнее или да става по-светъл понякога по време на употреба? Един вид съвсем леко да примигва сякаш. При мен го прави от време на време и имам чувството, че телефона го наглася спрямо светлината, но все пак ми е странно, че го променя така внезапно в рамките на няколко секунди. :|
Цитирай

Телефона има Light sensor, ако това питаш.
Тествай. Излез на светло и закрий горната част на телефона с пръст/длан, ако не знаеш къде точно е сензора и виж дали ще потъмнее.
Цитирай

Имам проблем с телефона-когато е заключен и някой ми се обажда му дава,че телефона е изключен или е извън обхват!!! Cry Моля помогнетеSad
Цитирай

^ Чети малко де: https://www.androidbg.com/forum/topic340...t-xps.html
да не си мислиш, че си единствен?
Цитирай

Има ли вече наличен update до 4.0 ?

Nexus 4 White
Цитирай

Освен проблема с ,,телефона на абоната е изкл.или извън обхват" имам и други проблеми,като например.....блутут слушалката,която се кънектва перфектно с NEO-то,за XPS е неоткриваема...
При стартиране на приложението "Whatsapp"телефона без да се пипа,започва сам да си избира емотикони и да си съставя смс-и
Цитирай

Когато искам да изключа телефона от USB кабела за връзка с компютъра има ли някакъв начин за ''безопасно премахване на хардуера'', понеже това дърпане на кабела след като си свърша работата ме притеснява?! Или MTP протокола за пренос на данни не предлага тази обезопасяваща опция и мога да си дърпам свободно кабела след приключване на работа.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

Мисля, че когато е MTP няма проблем да си теглиш кабела директно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)