Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бързо решение за проблемите с GPS-а на Samsung Galaxy S
#26

Ново решение - не. Имам чувството, че грешиш някъде, но не мога да разбера къде.
Ако искаш, на skype да обсъдим това.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте, аз също си оправих галаксито по този метод.
До споделя за Ассuracy на 200 ме засича много точно, а като беше на 50 ме пращаше 1 понякога и 2 улици в страни.
Operation mode ми е по точен на Standalone.
Моля някой да сподели настройките на другите раздели на Lbs Test Mode, че май ги поразбърках.

Galaxy S i9000 --> Galaxy S II --> Galaxy Note --> HTC One X --> Asus Fonepad 7 FE170CG (K012) ...
Цитирай
#28

При мен GPS-а действа много спонтанно. В момента работи приемливо. Понякога (като в случая на предишния ми пост) изобщо не работи. Друг път вижда сателитите, но не се привързва. Проблемът е, че не мога да му се доверя. В момента съм с MS Based, Accurasy 200. За да засече сателити, задължително трябва да съм на открито, без високи сгради наоколо. Приятелката ми е с HTC Wildfire. Засича сателитите от стаята в апартамента за няколко секунди. Какво е вашето най-добро постижение с Galaxy? Поздрави!

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#29

При мен в апартамента вижда 1-2 сателита само.На открито в София ме връзва за около минута, но се разкача през няколко минути.Надявам се с идването на Андройд 2.3 да оправят GPS настройките. Confusedtupid:

Galaxy S i9000 --> Galaxy S II --> Galaxy Note --> HTC One X --> Asus Fonepad 7 FE170CG (K012) ...
Цитирай
#30

Не знам на какво се дължи, но когато съм в колата имам чувството, че моя ще избие скалата със сателити. По 13-14 намира за секунди.

Samsung Galaxy S - 2.3.5 I9000XXJVS
Цитирай
#31

Рутнат ли ти е тела?

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#32

Не.

Samsung Galaxy S - 2.3.5 I9000XXJVS
Цитирай
#33

Моят телефон е рутнат. Да не би заради това да се бъгва GPS-a?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#34

duscott написа:Моят телефон е рутнат. Да не би заради това да се бъгва GPS-a?
Не, рутването дава възможност за повече настройки.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#35

Днес имах поредното разочарование от GPSа на Vibrant. Миналата седмица работеше относително добре - за около 5 мин. се привързваше. След като го включих днес (при открито и безоблачно небе) ми изписа, че вижда 10 сателита, въпреки, че нямаха никакъв сигнал. След като изчаках 10ина минути без промяна, реших да рестартирам телефона. Когато отново включих GPSа, нямаше ни сателит, ни дявол. Почаках още 10ина минути и се отказах. Свалям си изцяло кредита на доверие от този телефон. :angry:

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#36

duscott написа:Днес имах поредното разочарование от GPSа на Vibrant. Миналата седмица работеше относително добре - за около 5 мин. се привързваше. След като го включих днес (при открито и безоблачно небе) ми изписа, че вижда 10 сателита, въпреки, че нямаха никакъв сигнал. След като изчаках 10ина минути без промяна, реших да рестартирам телефона. Когато отново включих GPSа, нямаше ни сателит, ни дявол. Почаках още 10ина минути и се отказах. Свалям си изцяло кредита на доверие от този телефон. :angry:
Не бързай да се разочароваш от VIBRANT-а, ами прочети това!

https://www.androidbg.com/forum/topic936...henie.html
Цитирай
#37

Здравейте. След редица тестове при мен най-добри резултати се получиха при такава конфигурация "mode standalone" и "accuracy - 200".

Samsung Galaxy S GT I1903 Firmware 2.2.1
Цитирай
#38

s01o написа:Не бързай да се разочароваш от VIBRANT-а, ами прочети това!

https://www.androidbg.com/forum/topic936...henie.html

Големи благодарности на s01o за съвета! Свалих приложението веднага. Първото привързване беше за около 10мин. След това изключих GPSa. Втория път се привърза за около 10 секунди!!! За сега работи страхотно. Дано е устойчиво Smile

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#39

duscott написа:
s01o написа:Не бързай да се разочароваш от VIBRANT-а, ами прочети това!

https://www.androidbg.com/forum/topic936...henie.html

Големи благодарности на s01o за съвета! Свалих приложението веднага. Първото привързване беше за около 10мин. След това изключих GPSa. Втория път се привърза за около 10 секунди!!! За сега работи страхотно. Дано е устойчиво Smile
"Винаги готов" ! :thumbup:

При мен ка'т му ъпдейтна базата, и когато статусите на сателитите са в оранжаво и даже червено - корекция в разстоянието ми дава до 5м.

"accuracy - 30" - според съвет на някакъв пич дет беше писал в една голяма тема в XDA!
Цитирай
#40

Да споделя и аз, преди време си пуснах ГПС- а да ме локализира, а не го бях пускал от седмици. Почна се едно чакане, докато закачи първия път остарях... след това закача моментално, ама файда.

Днес руутнах, смених на europe в конфиг файла и естествено всичко се оправи - локализира много бързо дори и когато не съм го ползвал отдавна, и успява да ме локализира дори в апартамента. Благодарско на колегата за темата.

Интересно е, че след промянатна конфиг файла, в ГПС тест менюто, на "Get position test" точно над списъка с намерените сателити ми се появи допълнителна информация, с тъмно син шрифт - " DOE : 3, Azimuth" и т.н... Тези неща преди ги нямаше.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#41

А някой изпробвал ли е хардуерния метод описан тук: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=878970
99% са изключително доволни. Дали си струва риска?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#42

Изобщо не го и пробвай чак пък толкова ли ти е зле GPS-а ,че да си разглабяш телефона.Моя се оправя с две програмки ,тоест не знам от коя точно затова ползвам и двете:Faster fix & GPSAids има ги в маркета безплатни.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#43

Проблемът с GPSа ми не е в бързината или качеството - с тях някак съм се примирил. Основната причина е, че не е сигурен и не мога да му имам доверие. Случи се два пъти да не успея да го използвам, точно когато ми трябваше спешно (отнесох куп иронични забележки на хората около мен... и с право).

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#44

Момчета и аз както повечето тук имам проблем с GPS-a на моето Галакси С :/ Работата е там,че вече доста неща опитах обаче така и така не ми зарежда този navigation :unknw: на теста видях, че хваща в нас към 4 сателита, но до там..зарежда ли, зарежда...За инфо...нямам нет на телефона...някакво съветче, ако имате съм готов да ви изслушам Smile
Цитирай
#45

зарежда самата програма и не се отваря или не може да се закачи към сателити и да определи позицията ти?

Samsung Galaxy S i9000 / ROM: Alliance Base Rom JW6 / Kernel: DarkCore_4.6.1_JW4 / Baseband: XXJW4 / Lagfix: enabled
скоро iPhone за разнообразие Smile
Цитирай
#46

Влизам и до там...Изписва ми Waiting for location :unknw:
Цитирай
#47

@DAMN3D
Пробвай да:
  • да изключиш "Use Wireless Networks" от Settings > Location & Security
  • набереш *#*#3214789650#*#* (ако си с Android 2.2)
  • от "Application settings" да промениш "Session Type" на Tracking, "Operation Mode" на MS Based, "Start Mode" на Cold start
  • от "SUPL/CP Settings" смениш SERVER & PORT на supl.google.com и порт 7276
  • рестартираш телефона

Cold start - ще тръгва по-бавно, но ако имаш проблем с последното местоположение може да помогне.
А изтривал ли си GPS данните?

Samsung Glaxy S CyanogenMod-7.1
Mtel
Цитирай
#48

Пробвах всичко ама не става :unknw: Телефона не е ползван до сега, новичък е и бях чел някъде, че ще му трябва малко помощ от Wi-Fi за да подгрее малко GPS-a ама нямам възможност сега да осигуря такава връзка....

П.С. Снощи съм забравил включен тоя GPS и при пълна батерия преди това, тази сутрин го открих изключен горкия, без грам ток. Нормално ли е толкова бързо да ми падне батерията??? Да съм оставил още някоя програмка включена ли? :unknw:
Цитирай
#49

GPS модула черпи ток, само ако някоя програма иска от него координати.

Значи: телефона има хардуерен блок GPS. Навигационни програми, камера за снимки и някои други програми, според използването им, подават искане към GPS за координати.
Ако никоя такава програма, не е стартирана, практически GPS няма да харчи ток.

Към всички, незапознати в подробности: правете разлика между хардуерния блок GPS и навигационните програми, които по подразбиране повечето наричат също GPS.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#50

хубава работа, ама тази сапунерка нещо много трудно намира ГПС сигнал :unknw: общо взето само с помоща на интернет и след това си бачка, ама докато зацепи........можете ли да ми помогнете с някое съветче??
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)