Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Топографски карти
#76

Han_Solo написа:не е от това - току що направих карта на онзи район с ниво на зум16 17 и 18 - сателитните снимки са доста подробни до ниво на приближение 50-70 метра... ама не ще да се качи в Dox.bg
Трупам опит по малко и сега си мисля, че тези нива на зумване не са подходящи за тези карти. Като че ли, най-добре се получава със 7 - 10 - 14, а ако имаш много памет и повече междинни нива.
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте, някой има ли готова карта на Рила (по-точно маршрут Боровец - х. Чакър Войвода - х. Завачица - х. Грънчар - вр. Мусала), че имам намерение да се занеса за една седмица на разходка.

Програмата е Orux Maps.

Sony Xperia M4 Aqua
Цитирай
#78

dadadarko1 написа:Здравейте, някой има ли готова карта на Рила (по-точно маршрут Боровец - х. Чакър Войвода - х. Завачица - х. Грънчар - вр. Мусала), че имам намерение да се занеса за една седмица на разходка.

Програмата е Orux Maps.
Няма... Tongue но лесно се прави - съвета ми е като си правиш през атлас креатора да си направиш две - едната да ти е със сателитните снимки / новата версия на атлас креатора не прави сателитни, но старата може/ а другата с някой от източниците където има хоризонтали - примерно hikebike или cycle са добри

Другото което можеш да ползваш са БГМаунтъснс с Навител Навигатора - конвертирал съм картите и съм ги качил тук - разрови се и ще изскочат

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#79

Здравейте,
Зачетох се в тази тема и се позапалих.
Инсталирах Орукса ,направих си карти и после с колелото няколко тракчета.
Всичко е много забавно,хем знаеш къде си бил хем колко си въртял.
Въпроса ми е следния,със какъв совтуер бих могъл да навигирам по това трасе като използвам вече наличния или споделен с някй трак.
Цитирай
#80

putyn написа:.....
Въпроса ми е следния,със какъв совтуер бих могъл да навигирам по това трасе като използвам вече наличния или споделен с някй трак.
Ако си се загледал Орукса записва тракове във формат GPX или KML - по избор. това са два доста разпространени формата - можеш да ги ползваш и в самата орукс мапс и в много други програми включително и Гугъл ърт а за повече инфо прочети примерно ето това :
http://en.wikipedia.org/wiki/GPS_eXchange_Format

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#81

Орукс, а и другите подобни програми не са рутиращи. Т.е. не могат да подсказват за завои, разклонения, камери... Smile
В Орукса има някаква опция "Follow route", но досега не ми е помогнала много.

Тракове могат да се свалят от различни места, ако не е в подходящ формат има конвертиращи програми и сайтове.
С най-големи възможности е http://www.gpsvisualizer.com/
Цитирай
#82

В орукса има и още няколко опции - да те известява с аларма като се отдалечиш на от трака , има аларма като наближиш точка... не съм ги ползвал до сега но ги има. Иначе е вярно че не е рутираща, но то не е и нужно поне за мен

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#83

Благодаря за насоките,
ще разгледам менютата на Орукса.
Идеята ми е да мога да се върна до отправната точка след като съм стигнал до желаното място.Миналото лято се връщах от вр.Ком и тръгнах да бера малини и за час и половина му изпуснах края,закъснях много за барбекюто.
Цитирай
#84

putyn написа:.....
Идеята ми е да мога да се върна до отправната точка след като съм стигнал до желаното място.

За това Орукса ще ти върши идеална работа - достатъчно е лесно да се следва трака и визуално - пробвал съм го и с тракове по които съм минал аз и с тракове заредени от сайтове като БГМаунтънс например

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#85

Han_Solo,
Опитах се веднъж да ползвам тези аларми, но не се получи. Нещо или не работи или аз не го правя както трябва.

По повод на връщането до отправната точка - да, точно тук Орукс и другите подобни програми са в силата си. Ако е записан трак връщането до изходната точка е безпроблемно.

Веднъж ми се наложи да използвам трасирането на пътя с Орукса. По моя вина попаднах в средата на много гъста гора без всякаква пътека, при вече настъпваща тъмнина. Благодарение на топографската карта знаех накъде да се движа за да изляза от гората. ГПС-а ми показваше точно къде съм. Компасът ми показа в коя посока да се движа. Включих трака и на всеки 3-4 минути засичах по траекторията дали се движа правилно. Оказа се че неволно завивам в една или друга посока (движението в гората бе изключително трудно) и при всяко сверяване се налагаше да поправям посоката на движение. След около час успях да се измъкна на пътя, а тракът имаше вид все едно че съм бил на пет ракии и съм залитал...
Цитирай
#86

Между другото вече съществува версия за Андроид на мерцедеса на навигационния софтуер - Ози Експлорър.
За съжаление - платена.
Цитирай
#87

Има нова версия на БГМаунтънс и вчера си поиграх да я конвертирам за Навител Навигатора... Изглежда обещаващо, с мапедита може и да се направят във формат Ози Експлорърър

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#88

Направих си експеримент - конвертирах две от картите на БГМаунтънс - пирин и Витоша във формат Ози Експлорър и после с Орукс десктоп ги конвертирах за Орукс мапс - получи се и се четат - обаче са с едно ниво на зуум

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#89

Здравейте, имам проблем с Atlas Creator-a, инсталирах версия 1.8 за да имам Google Hybrid източник, но на него, както и на Google Earth ми показва само червени хиксове вместо терена. Предполагам че са отрязали източника... което би било доста неприятна новина. Въпросът ми е дали и при други е така, или проблемът е при мен? Трябва ми да създам карта на района на Белоградчик за Орукс, ако някой има такава готова и е готов да я сподели, би било страхотно :bow:
Цитирай
#90

Работи си, току що пробвах. Аз съм задал на мрежови настройки на брой паралелни връзки за изтегляне - една, защото имам съмнение че иначе надушват че не си с оригинален гугълски софт и автоматично режат достъпа

Само да добавя че за Белограчик сателитното изображение не е детайлно - приближение 500 метра докато в съседство - село Боровица може да се приближава до 60 :huh2:

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#91

Последните карти БГМаунтънс конвертирани във формат Навител Навигатор http://dox.bg/files/dw?a=7cbaad3725

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#92

Смених броя на връзките, положението си е все същото. Ти коя версия ползваш, 1.8? На Google Hybrid виждам очертанията на държавите, но вместо терен, само червени хиксове...
Цитирай
#93

Fox написа:Смених броя на връзките, положението си е все същото. Ти коя версия ползваш, 1.8? На Google Hybrid виждам очертанията на държавите, но вместо терен, само червени хиксове...

Да, 1.8, а ето и два скрийншота от преди малко

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#94

За тези които ползват Орукс мапс - има нова версия с напълно преработен интерфейс.
Иконите са в четири основни групи, цифрите на показанията са големи и се виждат без очила (най-сетне Smile, има и някои други промени.

Като цяло - промяна в добра насока - продължава да бъде най-доброто приложение за работа с растерни карти за Андроид.
Цитирай
#95

това е най-малкото Wink има доста други функционални промени - обратен път, следвай пътя и доста други подобни сладости, а в събота за първи път тествах и си работеше алармата за отдалечаване от трака

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#96

Здравейте,

В sdcard/oruxmaps/mapfiles създавам папка pirin. В pirin поставям файл Pirin_9.gpx. Има ли нещо друго да се прави защото Орукс мапс не ми зарежда трака. Изтеглен е от BGmountains. В Navitel си се зарежда.
Цитирай
#97

Е, в Мапфайлс са картите. Логично е траковете да са в папка tracklogs Smile
Цитирай
#98

Така де, логично, ама за някой който има логика :rofl: Изчетох темата и ми стана интересно. Инсталирах Navitel и там ги набутах в мапс и си ги отворих като показах мапс. Ни видях че има тракс, нито пък се замислих че мапс и тракс са различно нещо. Сега ги преместих в тракс на Орукс и Навител.
Благодаря за помощта.
Цитирай
#99

Искам да благодаря на всички писали в темата - :bow: :bow: :bow:
Инсталирах OruxMaps и с траковете от всичко е лесно. :cheers: :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Ако ти трябват тракове виж и тук http://bgmountains.org/bg/tracks

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)