Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

Колеги, днес ми пристигна адаптера -> http://www.chinaobdshop.com/free-shippin...1e0efcb89c
но нещо не можах да го вържа пробвах с Ауди А4(1996) и VW голф3 ама все същото. Някой може ли да даде някакви насоки какви са настройките?

Xperia NEO
Цитирай
Аксесоари
#77

На опела ми (тигра 97г.) не сработва Torque (всички версии) със ELM 327. Единствения вариант за четене на грешките е същия ЕЛМ 327 , и програма за симбиан телефон OBDscan или нещо подобно. Протокола е ISO 9141 макар че Torque уж също го поддържа.

Xperia SP+Z3 Compact
Цитирай
#78

dtmf написа:На опела ми (тигра 97г.) не сработва Torque (всички версии) със ELM 327. Единствения вариант за четене на грешките е същия ЕЛМ 327 , и програма за симбиан телефон OBDscan или нещо подобно. Протокола е ISO 9141 макар че Torque уж също го поддържа.

Мерси ще пробвам със симбиан

Xperia NEO
Цитирай
#79

На много стари коли пробвате. Голф 3 дори не е OBD 2.
При мен дори Голф 4 99 година не чете.

С BMW 2002 година и Сеат 2003 година няма грижи.

SGS II
Цитирай
#80

Хора пробвайте с автомобили след средата на 2002 които работят по can
Цитирай
#81

Значи за Fiat Brava 97-а изобщо да не повдигам въпроса Lol

Samsung Galaxy Note JB 4.1.2 Stock
Motorola Moto G KK 4.4.4 Stock
Цитирай
#82

Потърсете в интернет спецификации за автомобила си преди да се захващане.
Аз си закупих блутут устройството и съм доволен, вече изчистих грешка на един автомобил, като по този начин си избих 40-те лева за устройството от ходене до сервиз (което щеше да се окаже ПОВТОРНО)
Освен това с тази "джаджа" можеш да следиш в реално време разхода на гориво (за определен пробег или моментен разход), мощност и Nm на двигателя (като прави графа посредством оборотите или каквото друго решиш да зададеш), и прочие. Каквото производителя е оставил да се чете от диагностичния ключ, можешете да го видите чрез Torque :thumbup:
Цитирай
#83

Някой намери ли къде в България се продават bluetooth адаптери?

Powered by PLCNeT DM
The power of dreams...
Цитирай
#84

Пробвах програмата с адаптора и върви перфектно. Колата ми е БМВ Е46 и с тази програма си правих различни тестове и показатели. При мойта кола не ми хвана никаква грешка, но на един приятел на колата хвана няколко грешки.
Цитирай
#85

А някой може ли да даде актуален линк ?
Цитирай
#86

CapMa_B_MpaKa написа:А някой може ли да даде актуален линк ?

+1
Цитирай
#87

Адаптерите в България са много скъпи!В китайските сайтове има адаптери и са на по 17-18 долара ,а вършат същата работа.Само за инфо-има и друга програма за OBDII,казва се DashCommand.За мен лично по-добрата!

TOSCH- Samsung Galaxy Note 5
Цитирай
#88

Здравейте колеги.
Видях темата и се заинтересовах.
Има ли някой от София с устройството и желание да го пробва върху моята кола?
За да знам дали да си го купувам после.
Иначе колата е Chevrolet Captiva 2007.
Поздрави

Nokia n95 ---Galaxy S2 --- Galaxy s3 ---- Note 4 --- Huawei P9 Titanium Grey----Galaxy note 10 Lite Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#89

Платената,някой да я има?
Цитирай
#90

Torque Pro (OBD2 & Car) v1.5.44

What's in this version:
Tip: Turn on 'Faster Communication' in the OBD settings for faster read speeds!
* Fix for 'translation test' appearing on the screen
MPG unit fixes
UI fixes for android car headunits and some phones
Improvements for SSM mode
If your phone goes slow when Torque quits then you have bugged bluetooth drivers - enable the 'Hang fix for HTC/Samsung' in the settings (set it to 'Yes') to work around the issue


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
#91

Благодаря :thumbup:
Цитирай
#92

Имам ELM327 ама със кабелче(USB), и се питам дали ще сработи с това приложение, защото преди бях гледал само за ISC 4.0. се потдържа USB ???
Цитирай
#93

Torque Pro (OBD2 & Car) v1.5.49

What's in this version:
Tip: Turn on 'Faster Communication' in the OBD settings for faster read speeds!
Fault code improvements & save / load
PID Speedups in some areas
Pence per mile
Push button widget for screenshots
If your phone goes slow when Torque quits then you have bugged bluetooth drivers - enable the 'Hang fix for HTC/Samsung' in the settings (set it to 'Yes') to work around the issue


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
#94

Някой може ли да ми каже къде да търся клиповете от Track Recorder-a?
Цитирай
#95

ilk4000 написа:Някой може ли да ми каже къде да търся клиповете от Track Recorder-a?

Track Recorder > Menu > Browse Videos > Select file to playback
Цитирай
#96

kosio написа:
ilk4000 написа:Някой може ли да ми каже къде да търся клиповете от Track Recorder-a?

Track Recorder > Menu > Browse Videos > Select file to playback

Благодаря, но това ми е ясно. По - скоро питах в коя папка се записват за да си ги сваля на компютъра, ако е възможно.
Цитирай
#97

Има излязла нова версия ,може ли някой да я качи?
Цитирай
#98

Здравейте, имам Mercedes S class 320 1999 и Рено Меган Сценик 2000 1.6 16v. Интересуваме тази джаджа ще върши ли работа за тези коли и програмата зали ще върви на HUAWEI U8500 и още нещо имам лаптоп с bluetooth мога ли да свържа това устройство към него. А и това устройство се включва директно към колата или първо трябва да имаш кабел с букса за съответната кола.

Lenovo A850 ~ 4.2.2 ~ MIUI-4.8.8 ~ 16GB Adata Class10
Цитирай
#99

Torque Pro (OBD2 & Car) v1.5.50

What's in this version:
Tip: Turn on 'Faster Communication' in the OBD settings for faster read speeds!
Theme options update
Fix zip issue in android 2.3
Distance to empty (beta - requires setup in vehicle profile)
If your phone goes slow when Torque quits then you have bugged bluetooth drivers - enable the 'Hang fix for HTC/Samsung' in the settings (set it to 'Yes') to work around the issue


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай

Здравейте колеги,

пиша това съобщение заради неразбралите без да се обижда никой!!!

Адаптера OBD 2 върши работа при автомобили след 2000 година за бензин и 2001 година за дизел.Ако искате да се бъзикате с автомобили преди 2000 година ще ви е необходим адаптер OBD !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)