Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Torque Pro (OBD2 & Car) v1.5.58

What's in this version:
Tip: Turn on 'Faster Communication' in the OBD settings for faster read speeds!
Facebook integration - dials can now be posted to your status
Profile editor now supports user units.
Equation parser now supports signed values - eg: '(signed(A)*255)+B'
Translation updates
If your phone goes slow when Torque quits then you have bugged bluetooth drivers - enable the 'Hang fix for HTC/Samsung' in the settings (set it to 'Yes') to work around the issue


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
Аксесоари

Инсталиран адаптер ELM 327, инсталиран Torque Pro с Videorecorder на телефон Gsmart 1315 и автомобил Киа Венга Работи перфектно!!!! Нямам много време да ровичкам в многобройните възможности! Ето запис на видео но изисква да се включат ръчно субтитрите http://www.youtube.com/watch?v=j29-tIjo5...el&list=UL На компютъра надписите с данни са превъзходни! В тубата нещо не се получи
ELM 327 доставен от руски приятел - 10 евро + 3 евро пощенски разходи
Цитирай

Здравейте, купих за един приятел ODB adapter http://www.tmart.com/Bluetooth-ELM327-OB...37714.html за неговата Дачия Логан ама нещо не става. Тествахме с моя телефон Некус С и програмата оттук но не можахме да се свържем. Пробвахме първо да сдвоим устройствата и после да пуснем програмата но телефона показваше, че няма друго устройство включено наблизо. При блутут връзка предварително ли трябва да се сдвоят устройствата или само програмата вижда буксата? Пробвахме и с някаква програма за симбиан също не вижда буксата.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай

Здравейте колеги,
Собственик съм на Audi A3 8L 1999г. интересувам се какво точно трябва да закупя (устройство и кабели), за да ми изкарва данни за колата? Може ли да ми дадете линкове и описание кое, как и т.н.
А телефона, с който мисля да използвам е HTC Sensation XL.
Благодаря предварително!

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай

Доколкото съм наясно Audi-то попада във VAG групата! И дали ще се сработи? Някой нещо?

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай

saint056a написа:....
Включвате адаптера към буксата на колата (за да има захранване), давате на контакт и след това сдвоявате устройствата.

@zv3rA
Аз си купих този адаптер - http://www.chinaobdshop.com/free-shippin...1e0efcb89c
Работи без грешка.
От опита ми до момента, би трябвало да се свърже без проблем с A3-ката.

LG G2, LG Optimus One
Цитирай

Днес пристигна и моето устройство http://www.ebay.com/itm/120865588318?ssP...1497.l2649. Свързва се успешно с Renault Scenic 1.6 16v 2000г.

Lenovo A850 ~ 4.2.2 ~ MIUI-4.8.8 ~ 16GB Adata Class10
Цитирай

Да попитам някой пробвал ли е с това устройство дали става за Passat 1.9tdi 98г http://www.sklad66.com/cms/Universalen-i...I-CAN.html

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай

Някой случайно да е от Стара Загора и да има такова устройство?

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай

И така, след тест на дизелово A3 1.9TDI и бензиново 1.6i, отговора е негативен и в двата случая. Torque не можа да се свърже с нито една от двете коли.

LG G2, LG Optimus One
Цитирай

Четете цялата тема, с по-старите VAG-ове (1998, 1999, 2000 година) няма да се свърже, пробвано е, работи с компютър на колата от Мотроник 7 нагоре..

SGS II
Цитирай

Дали ще стане за Volvo C70 1999г. с OBD-II e ?
Цитирай

Здравейте колеги,
взех назаем едно bluetooth OBD2 ELM327 и пробвах да го свържа с колата ми (Audi A3 8L 1.6i 1999г.), устройството е свръзано, но няма връзка с ECU, същото устройство го пробвахме на Audi A3 8L 1.9TDI година не мога да кажа мисля, че беше 00-02 и още не го бяхме сложи и се свръза и започна да показва точни данни и т.н.? Някакви идеи?

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай

По-нагоре един колега е писъл,че не става на коли преди 2000г само на тези след тази година или 2001г

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай

А на Subaru Forester '98-99 ще покаже ли нещо?

Galaxy S (вече в жена ми) ★ Galaxy S III Mini (в сина ми) ★ Galaxy Note 2 (забравен в такси, бакшиша не го върна) ★ LG Optimus G F180L
Цитирай

nasttii написа:Да попитам някой пробвал ли е с това устройство дали става за Passat 1.9tdi 98г http://www.sklad66.com/cms/Universalen-i...I-CAN.html
Точно това устройство точно на такъв пасат съм го пробвал и работи!
Цитирай

В Мегашеър я банват постоянно, не знам защо така упорито се качва там?

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Torque Pro (OBD2 & Car) v1.5.64

What's in this version:
* Tip: Turn on 'Faster Communication' in the OBD settings for faster read speeds!
* Setting to show popup to remind you to remove adapter
* OBD speed correction factor added
* Remembers last dashboard screen shown when switching apps
* Fix dial start angle bug
* Fix 80-100MPH bug
* Translation updates
* If your phone goes slow when Torque quits then you have bugged bluetooth drivers - enable the 'Hang fix for HTC/Samsung' in the settings (set it to 'Yes') to work around the issue


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай

Явно съм я изпуснал - пак са я махнали. Дано скоро я качите пак
Цитирай

zv3rA написа:Някой случайно да е от Стара Загора и да има такова устройство?
И аз това се питам Wink А колата ми е лагуна 1.9 Dci 2000г. дали има шанс да стане и съответно да поръчаме с някой от Стара Загора :cheers:
Цитирай

Видях много коментари, че устройството не може да се свърже с коли от преди 2001г. От опит ви казвам, че това не е тъка. Аз лично съм го свързвал с Renault Scenic 2000 и Mercedes S320 1999 и работи отлично, показва точна информация, дори чете грешки. Също успях да го свържа и към лаптоп с bluetooth и там дава много повече информация.

Lenovo A850 ~ 4.2.2 ~ MIUI-4.8.8 ~ 16GB Adata Class10
Цитирай

Не става на коли под 2000г от VAG групата за други незнам

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай

Най-добре преди да поръчвате задайте въпрос за съвместимост на продавача, защото списъците са огромни и няма как да бъдат публикувани изцяло.
Самите модули не са еднакви, така че са напълно възможни вариации.
Успех!
При мен сработиха нещата...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Не всеки модул поддържа всички OBD2 протоколи .А всеки производител на коли и всеки модел в зависимост година и т.н е с различен протокол на комуникация . Затова не на всички им се свързва модула с торк.Първо трябва устрйството(обд адаптера) да се свърже с телефона(таблета) посредством сдвояване с блутута, поне при моя адаптер си има парола ,която вкарвам в телефона при сдвояването. След като вече са свързани пускаме програмата торк и почва сканиране на протокола за комуникация.Всички протоколи ,които поддържа адаптера се изпробват автоматично(освен ако някой не го е задал ръчно на конкретен протокол, което аз съм направил за да неми ги сканира всеки път всички).Аз съм от Варна, ако някой иска нещо да пробваме да пиши.Моя е
http://sklad66.com/cms/ELM-327-Bluetooth-OBDII-CAN.html
Цитирай

Моят ОБД2 се свързва , но не показва моментния разход и други подобни характеристики. Настроил съм профила на автомобила, но явно някъде греша.
Пасат 6 2.0 дизел , използвам ELM327
Благодаря предварително за мненията Ви! :wall:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)