Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Здравейте.
Ако има някой от София с джаджата дето се вкарва в колата и има желание бих искал да го пробвам това .
Съответно хора които са си закупили джаджата ОДВ нз си какво но не им сработва и искат да го продадат може да се свържем и да го купя от вас.

Nokia n95 ---Galaxy S2 --- Galaxy s3 ---- Note 4 --- Huawei P9 Titanium Grey----Galaxy note 10 Lite Galaxy S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари

Може ли някой отново да качи програмката. В момента и двата линка не работят Sad
Цитирай

А дали работи с Bosch KTS?

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Torque Pro (OBD 2 & Car) v1.6.15

What's in this version:
* Tip:Turn on 'Faster Communication' in the OBD settings for faster read speeds!

* New 'map' widget in Realtime Info screen
* Force language to English option added
* Added stop/play buttons (for music players that support it)
* API Update for pid plugins apps
* Theme needleLength fix

* If your phone goes slow when Torque quits then you have bugged bluetooth drivers - enable the 'Hang fix for HTC/Samsung' in the settings (set it to 'Yes') to work around the issue


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай

Колеги какво трябва да видя за двигателя за да разбера дали ще стане с obd2 адаптер¿ Колата иначе е Опел Астра 2.0dti 2000г.

| Device: Gigabyte GSmart Sierra S1
Цитирай

Пробвах го на GW steed 5. Работи си.
Цитирай

Здравейте колеги,

Знам, че не е тук точното място, но все пак устройството е пряко свързано с тази програма.
Имам блуутут ELM 327, чисто ново- само е тествано на 3 коли. Моя кошник не става с него и не ми е нужен, така че който има интерес и иска да го получи да драсне тук едно ЛС. Тествах го на Пежо307 и Опел Инсигния и работи перфектно. Има опция за някаква гаранция.
Цитирай

Здравей те искам да попитам дали има подобна на Torqe програма с която да се свържа към ЕКУ-то на автомобил от VAG групата преди 2000 год.
Цитирай

ELM327 не поддържа протокола kw 1281 по които се предават данните на по-старите Ваг-ини. Имам А6 С5 98-ма и Голф 4-ка 99-та и двата не се вързаха с Елм-а. Има някакъв шанс да се вържат по юесби кабел към Торк-а, но ми иска стоков ИЦС, а аз съм с Цияноген9. В Европа въвеждат обд2 след 2001 за бензиновите и след 2004 за дизелите. В Щатите е доста по-рано, а се оказа че и Джапанките са го въвели по-рано.
Цитирай

Потвърждавам за японските и корейските автомобили защото моето Санта Фе 2.0 CRDi е 2002 г. работи с ELM327 без проблем(с блутут от колегата Crazy_hatteR за което съм му много благодарен) .Има доста опции за следене (най-важните за мен "Среден разход","Моментен разход" и др. ги има).На вниманието на тези които имат ELM327 след като се свържете по блутут трябва да влезнете в приложението на Torque (давате контакт естествено) и посочвате точното устройство с което ще комуникира програмката. В процес съм още на разучаване, но ако мога да помогна на някой съм насреща с ЛС. Smile
Цитирай

Имам такова устройство елм-327,купих го миналата седмица но не ми чете колата.Продавам го 55лв купено е за 65лв.0895664638
Цитирай

продавам съответния bluetooth адаптер...донесох си го от Америка но за съжаление не работи при мен /голф 4/..търся му символични пари /20лв/.Които го иска да пише и ще се разберем а колегите от София могат да го тестват на място.
Цитирай

Здравейте, тази програма дали е приложима за автомобил Нисан? Ще може ли да се инсталира коректно на Самсунг Галакси С+? Благодаря за разясненията.

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай

Еми зависи от годината най вече.
На мен лично ми тръгна само дето отчита някакви безмислици.
среден разход и моментен разход ми ги дава с около х2 спрямо бордовия компютър на колата.
Да беше 5-10% айде. иди дойде.. ама среден разход 20 и стоя на светофар и след 30 секунди вече е 25 среден разход просто е смешно.Това е на около 200+ км постоянно каране.
Купих си го за да видя дали е по точен от бордовия компютър тъй като с малко лъже.
Ама нейсе. с ефтиното не станаSmile
На другите информации не знам дали са верни защото не съм ги мерил.
0.6 бар бууст е като на всяка нормална кола дето не е пипана и съм склонен да му повярвам.
Абе лично съм разочарован от покупката.

Nokia n95 ---Galaxy S2 --- Galaxy s3 ---- Note 4 --- Huawei P9 Titanium Grey----Galaxy note 10 Lite Galaxy S23 Ultra
Цитирай

vampora написа:Еми зависи от годината най вече...

Автомобилът е Нисан Микра 1997 г. Диагностичния куплунг е стандарт на Нисан (или нещо такова), защото се различава от този на OBD стандарта. Имам правен кабел за този куплунг по схема, намерена от нета някъде, а самия кабел си работи коректно, свързан с лаптоп или друг компютър, работи отлично. Сега се опитвам нещо по-компактно и неангажиращо, от гледна точка на допълнителни хора или стойки за лаптоп да направя и ползвам.
Поздрави

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай

Тези, които твърдят, че Torque не се свързва с по-старите автомобили от VAG групата не са прави. При мен примерът е следния: VW Golf 1997-ма, ELM327 Bluetooth адаптер (виж прикачения файл) и Torque 1.6.26 - четат се данни от датчиците без проблеми, но когато сканира за грешки връща отговор, че няма записани такива, докато аз знам, че има.
Цитирай

Да, отчетът яко куца... И при мен е така, не е заместител на vagcom. (колата е 2001ва) :capitulation:

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

заявкята невалидна вече...
Цитирай

Здравейте Колеги , някой има ли за продаване адаптер ?
Цитирай

Продавам такъв ОБД2 блутуут адаптор за 50 лв. Работи с всички автомобили след 2000/2001 година (протокол обд2 е задължителен за европейските производители след 2000 и за японските след 2001). От София съм (може да се пробва преди да го купите). d_jord@abv.bg / 0894 738 238
Цитирай

Здравейте,
темата е позаглъхнала и искам да внеса малко свеж въздух.

Тези дни получих ОБД2 блутут и скоро подарен ми тлф U8110 ,успях да пусна сканиране на колата (фиеста 2003г) която имам от 1 година и появил се индикатор check engine. Грешката :неефективна работа на катализатор. Изчистих индикатора. Сега стои въпроса да оползотворя адаптера и за други полезни неща например: отчитане разхода на гориво тъй като на таблото няма такава индикация.
Въпросът към вас ми е Torque дава ли такава възможност и с кой индикатор? Предполагам че някой от цифровите ...
Цитирай

nikiata11 написа:Здравейте Колеги , някой има ли за продаване адаптер ?


Здравей,nikiata11,
тези дни (15-01) поръчах и ми беше изпратен такъв адаптер за 40 лв. от този Е-МЕЙЛ:

Vanio Malinov <hts950w@abv.bg> от София.
Цитирай

Здравейте
първо да отговоря на колегата ndel : дали ще избереш цифров или дигитален дисплей зависи от теб, но важното е да избереш опция l/100km. Поправете ме ако греша, но в интерес на истината трябва да си поиграеш защото опциите които можеш да избираш са доста, а опциите които са възможни за следене от програмата зависят изцяло от твоя автомобил. Лично на мен ми отне месец да си избера подходящите параметри и да си ги оформя и подредя на дисплея както аз искам (говорим за волтаж,моментен разход, среден разход, обороти и т..н.)
Второ за другите колеги или за тези които ще проверяват тази тема дали може да използват Torque за да следят параметри и др. неща по автомобила, пускам един списък който лично съм изпробвал.В него има както за работещи така и за не работещи ( въведени са обем на мотора, вид гориво (което мисля че е ненужно, но има хора всякакви) година на производство и код на мотора)

Работещи:
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi -дизел- 2002г. - D4EA -
Peugeot Boxer 2 - 2.2 HDI -дизел- 2004г. - DW10UTB -
Nissan X-trail - 2.0 -бензин- 2001г. - QR20DE -
VW Bora - 2.0 - 1999г. -бензин-
VW Passat - 2.5 TDi -дизел- 2001г. - AKN -
Peugeot 307 - 1.4 HDi - дизел - 2005г. - DV4TD -

Не работещи:
Renault Scenic 1.6 16V -бензин- 1999г - К4М 700 -
Mitsubishi Galant 2.0 -бензин- 1997г. - 4G63 -
Renault Scenic 2.0 16V -бензин-1999г. - F4R 740 -
Opel Astra G - 2.0 - 1999г. -бензин- X20XEV -
Seat Ibiza - 1.9 TD -дизел- 1997г. -
Peugeot 206 - 2.0 HDi - дизел - 1999г. - DW10TD -

Не на всички автомобили успях да запиша код на двигателя.Ще се опитвам в бъдеще да добавям нови данни, надявам се да съм бил полезен на някой Smile
Цитирай

Entso написа:Здравейте
първо да отговоря на колегата ndel : дали ще избереш цифров или дигитален дисплей зависи от теб, но важното е да избереш опция l/100km. Поправете ме ако греша, но в интерес на истината трябва да си поиграеш защото опциите които можеш да избираш са доста, а опциите които са възможни за следене от програмата зависят изцяло от твоя автомобил. Лично на мен ми отне месец да си избера подходящите параметри и да си ги оформя и подредя на дисплея както аз искам (говорим за волтаж,моментен разход, среден разход, обороти и т..н.)
Второ за другите колеги или за тези които ще проверяват тази тема дали може да използват Torque за да следят параметри и др. неща по автомобила, пускам един списък който лично съм изпробвал.В него има както за работещи така и за не работещи ( въведени са обем на мотора, вид гориво (което мисля че е ненужно, но има хора всякакви) година на производство и код на мотора)

Работещи:
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi -дизел- 2002г. - D4EA -
Peugeot Boxer 2 - 2.2 HDI -дизел- 2004г. - DW10UTB -
Nissan X-trail - 2.0 -бензин- 2001г. - QR20DE -
VW Bora - 2.0 - 1999г. -бензин-
VW Passat - 2.5 TDi -дизел- 2001г. - AKN -
Peugeot 307 - 1.4 HDi - дизел - 2005г. - DV4TD -

Не работещи:
Renault Scenic 1.6 16V -бензин- 1999г - К4М 700 -
Mitsubishi Galant 2.0 -бензин- 1997г. - 4G63 -
Renault Scenic 2.0 16V -бензин-1999г. - F4R 740 -
Opel Astra G - 2.0 - 1999г. -бензин- X20XEV -
Seat Ibiza - 1.9 TD -дизел- 1997г. -
Peugeot 206 - 2.0 HDi - дизел - 1999г. - DW10TD -

Не на всички автомобили успях да запиша код на двигателя.Ще се опитвам в бъдеще да добавям нови данни, надявам се да съм бил полезен на някой Smile

А колега, аз от къде мога да разбера дали на моята Alfa Romeo 156 2.0i TS 155hp 1999г. ,ще функционира тази програма, че много искам да си виждам разходомера, че да знам колко ми гори долу/горе ориентировачно?

Poco F4 GT 256/12+7gb Snapdragon 8 Gen 1/Adreno 730
Цитирай

Най-добрият вариант е да се пробва (защото за моят автомобил пишеше че не може да работи, но стана ) Проблемът е там че трябва да намериш някой който има устр. и програмката и да пробвате. Отнема не повече от 5 мин за да се види дали става или не. Успех :thumbup:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)