Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

pikpik написа:...

ако се намери адаптор УСБ=УСБ с два сокета и ВАГ-КОМ кабела няма ли да стане?!

П.П. за такова говоря http://www.usbfirewire.com/uconverters.html

- A Female to A Female

Google Nexus 5 16gb Black Stock KitKat 4.4.2
Цитирай
Аксесоари
#27

Някой вече закупи ли си такъв адаптер, да изкаже впечатления....
Аз мисля до няколко дни да си поръчам.

LG G2, LG Optimus One
Цитирай
#28

Torque v1.4.5
Recent changes:
Bugfixes:
* Fix regression where the screen would not turn off for in-dashboard installations
* Fix fault codes for a specific vehicle bug protocol
* Potential fix for Ford Explorer ’97/’98 users (needs testing by someone with a Ford Explorer)
* A small multi-ecu fix. This may affect transmission temp readings for ECUs that support it (excluding ECUs with Transmission temperature readings available as extended PIDs)
[Изображение: 2915555P.jpg]

Xperia X10i Android 2.3.3
Visca Barça!
Цитирай
#29

Пристигна ми адаптера. Работи много добре Smile
Благодарности на pikpik, че започна тази тема.

Ето и последната версия.

Torque v1.4.6

WHAT'S NEW:
Bugfixes:
-Big increase in PID read speed when you have 'fast mode' ticked in the settings with compatible adapters
-Made the dial needle semi-transparent so you can see the any obscured information
-Added some useful VIN information to the status activity (Manufacturer dependant)
-Change the protocol "detection" code to workaround a few more poorly implemented OBD2 systems
-Added a max PIDs/second read speed into the status activity
-More fixes in the changelog on the web

LG G2, LG Optimus One
Цитирай
#30

Milcho написа:Пристигна ми адаптера. Работи много добре Smile
Благодарности на pikpik, че започна тази тема.

Дава ли точна информация, както е показано в описанието. Аз имам Роувър 216 и искам да взема такова нещо, но се съмнявам, че ще може да ми даде пълна информация за всичките неща, тъй като просто двигателя няма толкова сензори. Надявам се някой да ме поправи Smile
Цитирай
#31

Ето ТУК има преходи от OBDII Към почти всички разпространени букси за диагностика. Въпросът освен в кабелите и преходниците е дали автомобилът поддържа някой от OBDII протоколите и каква информация се праща по дадения протокол Smile
Относно Bluetooth трансмитера не се лъжете, този черния от първия пост е боклук. Тествал съм го и не ми хареса. В dealextreme има един ЕЛМ, който се справя с четенето доста по-добре, но и цената му е по-висока съответно.
Цитирай
#32

Веднъж успее ли да се свърже с автомобила, информацията която показва е точна. Поне по това, което съм пробвал до сега.
За моя радост, макар че не очаквах, на моята кола работи и то чудесно Smile
Аз си купих този: http://www.chinaobdshop.com/free-shippin...1e0efcb89c

LG G2, LG Optimus One
Цитирай
#33

Чакам си адаптера от Англия, но не мога да си купя приложението =( Не мога да си рутвам телефона, че е гаранционен. Има ли друг начин? :confused:

My phones: Sony J7, NOKIA 6230i, SE 990i, SAMSUNG Galaxy S
Цитирай
#34

Програмата не изисква руут колега, свали последната версия и се радвай Smile

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#35

Е да, програмата не изисква, но MarketAccess-а изисква :mad:

My phones: Sony J7, NOKIA 6230i, SE 990i, SAMSUNG Galaxy S
Цитирай
#36

Днес ми пристигна джаджата, но за съжаление не можа да извади нищо от Опел нито с оригиналния софт, нито с андроидския :mad: Ще пробвам на други коли.

My phones: Sony J7, NOKIA 6230i, SE 990i, SAMSUNG Galaxy S
Цитирай
#37

Новата версия е добавена в първият пост.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#38

Ето го и моя: http://cgi.ebay.co.uk/OBD2-Code-Reader-D...30eb99aaa.

Интересното е, че го пробвах на две коли, които имаха проблем (на едната и светеше Чека, а на другата AIRBAG-a), но Торг, не откри никаква грешка.
Иначе информацията е точна и пристига почти без забавяне.

HTC Sensation, ASUS Transformer Prime
Цитирай
#39

Здравейте, искам да попитам дали става и за моята кола SEAT IBIZA 1.9TDI 2000г.
Питам конкретно за блу туут адаптера не за самото приложение.
Четох за кои автомобили става но моят испански ваген го нямаше там... странно.
Благодаря много!
Rock :whistle: Angel

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#40

Torque v1.4.30
What's in this version:
Vehicle profile selector
Reorganise the settings to be more user friendly
Font color and type selections for themes
Theme browser now caches theme data
Theme browser now handles connectivity issues better
Diesel MPG formula change (needs feedback) this should be a lot closer(work in progress)
Fixed the ugly menus in the Fault Codes activity
Logfile rotation

Повече инфо:
Код:
https://market.android.com/details?id=org.prowl.torque

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#41

Някой нещо направи ли по въпроса ?

HTC HD2 Android 2.3.2
Цитирай
#42

Това подържа автомобилите от ВАГ групата, и някои други европейски модели, както и част от японски по OBD2 протокола. С чипа ELM327, особенно последните разработки се подържат всички протоколи и тяхните разновидности, като на KAN и ISO. Не се знае самата програма обаче, какво подържа и е възможно да не успеете да се закачите за вашата марка автомобил. Иначе кодочетеца с ELM 327, е универсален и не би пропуснал връзка на която и да е кола. Всичко зависи от софтуера. Аз ползвам лаптоп със сериал порт и USB, но за Windows, като кодочетеца съм си го направил сам. Имам доста инфо за диагностика и схеми на кодочетци, но за Windows базирани машини. Ако някой знае повече за такива приложения с Андроид, да бии камбаните! Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#43

Тази програма може ли да показва максималната достигната скорост ?(без адаптер)

LG Optimus one Android 2.3.3
Цитирай
#44

Че къде ще я достигнеш. В БГ е забранено повече пт 120. Ще ти вземат книжката. Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#45

Здравейте ,а дали има начин да си полвзвам usb-obd2 кабела с тази програма .От 1 седмица имам ZTE BLADE и още съм много бос с андроид приложенията и възможностите на операционната с-ма. Благодаря ви предварително!!!
Цитирай
#46

iuly_vn написа:Че къде ще я достигнеш. В БГ е забранено повече пт 120. Ще ти вземат книжката. Smile
Карам колело и искам да видя дали мога да достигна 60 Tongue

LG Optimus one Android 2.3.3
Цитирай
#47

Asherbg написа:Карам колело и искам да видя дали мога да достигна 60 Tongue
Не е ти лесно и на теб Confusedtupid:
За тази цел можеш да ползваш програмата My Tracks (има я в маркета) пусни да записва един трак и давай, една от многото статистики за траковете е максимална скорост.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#48

Може ли някой да ме насочи, какъв точно адаптор ще стане на моя "Фолксваген Поло" 1999 г., 16V, 101 к.с.? Двигателя до колкото си спомням беше AFН.

Sony E4
Xiaomi Mi9 6/128
Цитирай
#49

И аз имам питане кой модел ще стане за Subaru Outback 2,5-2000г. и може ли да се бърка в настройките на компа с това нещо,и ако неможе с какво може,нещо по-елементарно!!! Rock Rock Rock

Samsung Galaxy S3
Цитирай
#50

Crazy Crazy Crazy Crazy

Samsung Galaxy S3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)