Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia P (LT22i)
#51

raphus написа:
toxicalert написа:Имам телефона от седмица , от два дена насам , познатите ми казват че не ме чуват , прекъсва или заглъхва и на моменти гадаят какво им казвам Sad
Случва се на различни места , което значи , че не е да речем от мястото или обхвата . Освен това опитах и в 2G режим , реших ,че може да е от недобро покритие на 3G , нооо .
Направих и дълъг запис за да проверя дали проблемът не е в микрофона -нямаше заглъхвания или прекъсвания .
Вече се чудя дали да не го върна да видят какво му е .

Пробвай да спреш системата за подтискане на шума при разговор: Settings -> Call Settings -> Call Suppression е при Андроид 2.3. При мойто СЕ го има проблема в тиха среда, от време на време по неясни причини решава, че гласът ми е шум и се получава описаното от теб. След като го спрях се оправи.



Благодаря за помощта но и това се оказа , че не е причината . От седмица е в сервиз на М-тел , само 11 дни след покупката Sad
Цитирай
Аксесоари
#52

На мен лично точно тези съмнение ми притесняват от покупката му.. Навсякаде чувам лоши отзиви като цяло за звука..Но се надявам да не е масово а да са единични случай Smile

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай
#53

Звукът при мен си е ок. Наистина при по-шумна среда се получава дигитализиране на гласовете, но не е фатално. Само веднъж имам оплакване, че не ме чуват добре и то беше поради слаб сигнал, според мен.
Колеги, по отношение на проблема чи с липса на вфъзка с XP, феших въпроса по следния начин и следвайки съветите на официалния Xperia форум. Ъпдейт на медиа плейър, преинстал на драйвърите на usb mtp усройства и активиране на usb debugging от телефона. Дано съм бил полезен и на други лаици по темата, като мен!
Поздрави и за седмица нямам никакви оплаквания от машинката, а само хвалебствия! ;-)

Gsmart G1317D=>Samsung Galaxy S=>Sony Xperia P=>Huawei Honor 6(H6-L02) EMUI 4.0.3=>Xiaomi Mi A2 Lite
Цитирай
#54

А някой да има впечатления от камерата,като цяло как се държи ? Smile

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай
#55

камерата е уникална, снима много по-добре от iphone 4S, а и от форуми и ревюта видях и че изкарва и по хубави снимки от по големия му брат XPERIA S!

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай
#56

Брат незнам наистина много ме учудва експерия П да е по добра от айфон 4с... Ама незнам.
Смисал не че казвам нещо, но съм чувал че айфон 4с е нещо велико от всеки втори го чувам това Smile

Иначе и аз съм твърдо за експерия П Smile

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай
#57

Тук може да сравниш камерите примерно на 4S - Xperia S - Xperia P.
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idTy...hone3=4436

На 4s пък да е най-великата... ако всеки втори, който си питал има 4s, мога да разбера защо така са ти казали...но иначе...
Цитирай
#58

Ами почти всеки втори.. Но попринцип така казват сигурно.. за лично не съм държал в ръцете си айфон 4 с затова не казвам нищо..

А и съм заклет фен на Сони ериксон така де. вече сони Smile Но просто ми стана интересно колегата какво намира в експерия П по хубаво от 4с.. Това е Smile

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай
#59

момчета, предишния ми телефон беше 4S, камерата на сони и айфона са едни и същи и ползват една матрица, или по точно сони произвеждат матрицата на айфоун 4С. по е добра камерата. според мен и заради дисплея на п-то, уникален е!

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай
#60

wintime33 написа:...По нагоре ако не се лъжа видях една дискусия за оборудването с което идва телефона .Аз моя го взех от Globul (все пак работя там Smile ) и в кутията ми имаше и HDMI кабел , слушалки , зарядното разбира се и кожен калъф , телефонът има скрийн протектор ,но не и допълнителен ! Видях ,че някои колеги се оплакват за HDMI кабела или пък калъф , та по принцип трябва да имат в комплекта , а щом нямат магазина или там от когото са го взели си го е прибрал за него !

Колега здравей, честита придобивка!
Тук с това твърдение ,че "си го е прибрал за него" относно оборудването малко го невярвам!!

Първо - в магазина имаше мостра, а аз си взех нова и неразпечатвана кутия.

Второ - момчето което ме обслужваше съм 100% убеден (няма да казвам защо за да не изпадам в подробности), че няма такива шменти капели при него.

Трето - от различни хора подочух, че при различните оператори, съответните китове телефони се доставят с различно оборудване (тук някой да ме поправи, ако съм в грешка)

И четвърто - със здраве да си ползваш чудесния телефон :cheers:

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай
#61

redman82 написа:Трето - от различни хора подочух, че при различните оператори, съответните китове телефони се доставят с различно оборудване (тук някой да ме поправи, ако съм в грешка)


Така е, изобщо не си в грешка. Има поне 5-6 вида окомплектовки според региона и оператора.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#62

Това определено ще е интересно, нямам търпение да дойде на нашия пазар, за да го видя това телефонче Smile

Розово P
Цитирай
#63

Здравейте фенове на Xperia P! Моя телефон го закупих от М-тел, кутията разпечатаха и отвориха пред мен, но...вътре нямаше HDMI кабел, втори протектор или калъф. Изрично питах за кабела два дни по- късно- казахи ми: ха, че това е скъпа принадлежност =(
След няколко зареждания, батерията сякаш започва да се държи по-добре, но...то още много го ровя и разучавам.
По моя проблем, публикуван по- горе, прикачам снимка, дефекта е в стъклената прозрачна лента, точно над лявото копче, мисля, че се различава. При второто ми посещение в М-тел, друга служителка ми каза, че вероятно е въздух, проникнал в тела!?! Въобще....само бисери. Засега това не ми създава проблеми, но го виждам и ме дразни много, чудя се, дали да го дам в сервиза
Цитирай
#64

Комплектите в Мтел винаги са били много посни откъм аксесоари. Нормално е да няма HDMI кабел. Купувал съм си от там Arc S и също беше гол като пушка.

ilieva, предишният път не съм разбрал, че дефекта е в прозрачната лента. Останал съм с впечатление, че е на стъклото на дисплея. Да, на лентата няма протектор, така че най-вероятно е дефект на материала. Аз бих го дал в сервиз, защото би ме дразнило страхотно. За мен дизайна е много важен и всякакви такива дефекти или драскотини ми скачат по нервите. Имай предвид, че тази прозрачна част не се сменя трудно и не би трябвало подмяната на детайла да продължи повече от ден.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#65

Много благодаря за бързия и подробен отговор, наистина сериозно обмислям варианта да го дам в сервиз, защото за тия пари да притежаваш и ползваш телефон с видим дефект....малко е кофти и доста дразнещо. Само трябва да реша проблема със сим- картата, защото в централния магазин на М-тел в Русе разполагат само с 1 стик, който вечно им е в обръщение. А и сервиза се оказа във Варна... така че- едва ли ще ми отнеме само 1 ден.
ПРИЯТНА ВЕЧЕР НА ВСИЧКИ
Цитирай
#66

За микро СИМ-а се продават адаптери, които са евтини. Аз съм си взел такъв за всеки случай. Човек не знае кога ще му потрябва Smile

http://dice.bg/micro-sim-adapter-i-lepen...l-item4308

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#67

ilieva написа:защото в централния магазин на М-тел в Русе разполагат само с 1 стик, който вечно им е в обръщение.
Ако не са наясно, им го разясни - те са длъжни да ти предоставят такъв адаптер, който си остава за теб, не някакъв оборотен, при това безплатно Smile
Аз имах доста сериозен казус относно адаптера и един от магазините им в Пловдив. И в крайна сметка, отстояваш ли си правата, те си спазват задълженията Wink
Цитирай
#68

Значи това с адаптора за сим-а се оправя доста бързо ! Има машинки които режат сим картите и ги правят точно като микрото и парчето дето остава си го пазиш и ако стане нещо подобно и ти притрябва обикновен сим го връщаш в гнездото и си готов , аз съм така ,че ползвам 2 карти и едната първо я ползвах на Iphone-a ,тя си беше оригинална микро сим ,след това взех Xperia-та но исках да я ползвам с другата ми сим карта ,изкарах си сам микро сим (все пак сам се обслужих в Globul Smile ) ,a старата микро сим я пъхнах в гнездото на стара сим карта изрязана точно с такава машинка и сега си работи в една нокиа Е51 ! Smile


Имам едно въпросче ,така и така съм почнал да пиша коментар , та някой знае ли дали в България има или ще почнат да се продават SmartDock за хубавите ни екперий ?

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай
#69

Силно се съмнявам, но знае ли човек. А и цената вероятно ще е колкото половин телефон
Цитирай
#70

Dock-а за Р май не е пуснат в продажба все още. На сайта на Сони е "COMING SOON".

http://www.sonymobile.com/global-en/prod...cessories/

Abar7h написа:Имам питане - ъпдейта към ICS как се осъществява?

Чрез "Sony PC Companion" или "Sony Update Service".

http://www.sonymobile.com/gb/tools/pc-companion/
http://www.sonymobile.com/global-en/tool...e-service/

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#71

Имам едно бързо въпросче към другите собственици на апарата ! Става въпрос за прозрачната лента със сензорите , или по точно светлините дето падат към "копчетата" , забелязах ,че на моя най лявото , което е за "назад" свети най силно и така отслабва към другите 2 бутона , на най-десният свети съвсем малко ! На всеки ли така му светят сензорите или е само моята бройка такава ?

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай
#72

При мен светят равномерно.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#73

Еми сигурно само моята бройка е такава или аз си въобразявам ! Няма значение , здраве да е ! Да дойдем пак на темата за батерията ! Има ли някой който я ползва от малко по-дълго време да каже дали се е стабилизирала ? Моята вече я ползвам 10-и ден и почна да се подобрява . Махам го от зарядното сутрин към 9:00 и вечер като се прибера към 23:00 е към 15%-16% !

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай
#74

Това с батерията е много относително! Ползвам го предимно за разговори около 60 - 90 мин. на ден, 20-30мин. интернет, около 10-20 мин. ръчкане в телефона и малко angry birds 20-30мин. ме изкарва 2 дена.

П.С. Показателите който съм подал са ориентировачни!

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай
#75

redman82 написа:Това с батерията е много относително! Ползвам го предимно за разговори около 60 - 90 мин. на ден, 20-30мин. интернет, около 10-20 мин. ръчкане в телефона и малко angry birds 20-30мин. ме изкарва 2 дена.

П.С. Показателите който съм подал са ориентировачни!



От колко време ти е телефона ? Моя ако почне да изкарва по толкова при тези обстоятелства ще го заобичам Smile))))

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)