Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia P (LT22i)

Звука от говорителя е достатъчно добър поне за моите нужди, засега не съм ходил никъде където е пренаселено и шумно защото ми е много горещо. Пада му гаранцията на телефона ако го рутнеш или отключиш bootloader-а, а понякога и при префлашване, стига в сервиза да видят че не е оригиналния SI номер на телефона, затова като се вземе е най-добре да му се направи repaip чрез PC Companion или SUS и да се направи един ftf за спешни случаи. Аз все още не съм го рутвал, нямам нужда да го рутвам, всичко което използвам няма нужда от рут иначе може и да се рутва във xda-developers 100% вече са намерили начин за рутване и при заключен bootloader.
Цитирай
Аксесоари

А този repaip с каква цел се прави? Извинявам се, че задавам такива въпроси, но съм още нов с андроида и бутлоъдъри и т.н. Искам като си взема телефона да съм подготвен. Smile
Цитирай

за да се изтеглят един файлове с които да се направи ftf файла, иначе по принцип ако си си бъгнал нещо андроида и нямаш ftf като направиш repair и се оправя. Естествено се трие всичко.
Цитирай

Благодарим на МОДЕРАТОРИТЕ за отделния подфорум :cheers:

И едно въпросче - има ли програма или функция в андроида (много рових и не намерих), която да ми добави снимка към няколко или всички контакти едновременно?

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай

мисля че няма, поне в телефона аз не открих, може и в магазина да има.


П.П. Мисля че скоро ще остана без телефона си... сестра ми иска да ми го открадне Big Grin
Цитирай

Аз така бях с моята приятелка, ама си реших проблема - взех за нея таблетче:-P

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай

тя сега използва един мнооооооого скапан самсунг и иска да ми го вземе. По принцип нямам нищо против, но сега имам един проблем и той се нарича безпаричие. Ако имах щях да и го дам и да си взема на мен друг, но няма - криза е Tooth аз едвам събрах за тоя.
Цитирай

Така е пусти му пари вземеш си нещо, а в същото време ореежеш друго перо от бюджета. А техниката, да техниката се развива с мнооого бързи темпове и през 4-5 месеца излезе нещо по хубаво и пак започваме да умуваме кое и как. Ех пусти му стремеж!!!!

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай

Здравейте, вече и аз съм в сектата на Сони. Телефона е много добър, но МТЕЛ го дават "гол като пушка", без hdmi кабел, без калъф или протектор и това при неотворена кутия. От Сони Центъра в Сердика ми го показаха и си ги имаше тези аксесоарчета.

Въпросите са ми два:
1. Имам проблем с откриваането ми на домашната мрежа от XPERIA-та. Рутера ми е Dlink Dir-300, но досега несъм имал проблем с него. Има колега с подобен прблем няколко мнения по-нагоре.
2. Предложете ми някакъв модел протектор за телефона, защото не е горила стъкло и сигурно много лесно ще се надраска. Мисля да поръчам и задния протектор, даден малко по-горе...

Благодаря ви!
Цитирай

за първия проблем - пробвай да смениш канала на рутера, например ако сега е на 8 дай го на 6 или някой друг. За 2-рия има фабрично залепен протектор, който е мнооооооооооооооого трудно да забележиш. Погледни го на светлина до слушалката горе трябва да има съвсем малко ръбче, е то ръбче е протектора и по принцип сони също правят някакви си техни закалени стъкла които се драскат по-трудно. И най-важното, честита придобивка.
Цитирай

Някой да се оплаче от обхвата или загуба на връзка при разговор ? На мен вече 2 пъти ми се случи ! Sad

Нека добавя и още едно въпросче , можете ли да правите Video Call или като цяло видео връзка ? Примерно
през скайп , на мен като ми вдигнат от другата страна и връзката моментално крашва , с предишния ми телефон ( Iphone 4S ) нямах такива проблеми , правех си 3-4 часови видео разговори по скайп , а с този не става ! Smile

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай

wintime33 написа:Някой да се оплаче от обхвата или загуба на връзка при разговор ? На мен вече 2 пъти ми се случи ! Sad

Нека добавя и още едно въпросче , можете ли да правите Video Call или като цяло видео връзка ? Примерно
през скайп , на мен като ми вдигнат от другата страна и връзката моментално крашва , с предишния ми телефон ( Iphone 4S ) нямах такива проблеми , правех си 3-4 часови видео разговори по скайп , а с този не става ! Smile

Разпаднат разговор несъм имал досега (все пак го имам от вчера), но ми прави впечатление че обхвата е винаги на 1 или 2 чертички, при положение че другите ми телефони са на пълен обхват? :confused: :confused: :confused:

Относно смяната на канала, смених от 13 на 12, но същата история - не открива мрежата. Прави ми впечатление всички мрежи които открива са до 11 канал централна честота, но там е прекалено зашумено от другите мрежи, ще посканирам малко каналите, ще преместя на някой по-преден канал и ще пиша какъв е резултатът от теста.- преместих на втори канал интернет рутера си и всичко работи перфектно!

Спорен ден!
Цитирай

Да, 12-13 канал стоково не може да ги намери.
Цитирай

wintime33 написа:Някой да се оплаче от обхвата или загуба на връзка при разговор ? На мен вече 2 пъти ми се случи ! Sad

Нека добавя и още едно въпросче , можете ли да правите Video Call или като цяло видео връзка ? Примерно
през скайп , на мен като ми вдигнат от другата страна и връзката моментално крашва , с предишния ми телефон ( Iphone 4S ) нямах такива проблеми , правех си 3-4 часови видео разговори по скайп , а с този не става ! Smile



Нямам идея дали има връзка , при мен има постоянен проблем хората с които говоря се оплакват , че прекъсвам или не ме разбират , криви звука. Дори го върнах на двайстия ден след покупката в сервиза на М-тел , върнаха го с преинсталиран SW ( това са посочили в гаранцията ) , но проблема си стои и продължава да прекъсва .Поговорих с приятели и разбрах , че това се случва и на други модели XPERIA и изобщо не изненадва никой който има поглед над нещата .Точно този момент ме накара да се замисля в поста ми преди седмици тук, точно за това оплакване , как никой не спомена , че си е доста 'типикъл проблем' за XPERIA ?


Има и друг проблем , вярно държи обхвата зле , а колко пъти се случва да набирам ииии.... тишина , следва изпиукване и край и така по няколко пъти докато захапе и да набере.
Освен това , смс за пропуснато обаждане , без да е бил изключен за секунда.........нещо взе ужасно да ме дразни тоя боклук .
Не ми е първият Андроид базиран телефон , така че може да не съм експерт но не съм и съвсем куц в познанията . За пръв път ми се случва такава буклукчава машина .
Като съм започнал с хейта , да си кажа всичко. Снимките , тооо хубаво на неговият екран с BRAVIA Engine, виждам чудесни снимки , но качени на друго устройство лъсва веднага бледи цветове , кофти контраст изобщо не ми харесват , спрямо Samsung, Motorola и HTC .
Ще изчакам евентуалният ъпгрейд на Андроид 4.0 , дето Sony са ни го обещали още на премиерата на апарата и ако не изчезната проблемите , при първа възможност ще го разкарам. За сега силно вярвам , че всички проблеми са от недоимъка на стария Андроид спрямо модерният хардуеар .


Виж със Скайп видео-разговорите проблем аз нямам .
Цитирай

проблемите с разговорите (не можеш да набираш, СМС за пропуснати обаждания и т.н.) не са от телефона, а от мрежата на М-тел. Аз за няколко дена с телефона проблеми не съм имал, набира когато му кажа, нямам СМС за пропуснати обаждания и т.н., обаче съм на Глобул. Като толкова те дразни тоя телефон продавай го, ще го взема че сестра ми иска и тя такъв, за мен този телефон е перфектен.
Цитирай

DiDk070 написа:проблемите с разговорите (не можеш да набираш, СМС за пропуснати обаждания и т.н.) не са от телефона, а от мрежата на М-тел. Аз за няколко дена с телефона проблеми не съм имал, набира когато му кажа, нямам СМС за пропуснати обаждания и т.н., обаче съм на Глобул. Като толкова те дразни тоя телефон продавай го, ще го взема че сестра ми иска и тя такъв, за мен този телефон е перфектен.


550 кинта , и дано сестрати бъде с него по-щастлива Wink
Цитирай

Особено вчера беше ад!
С мискро сим на Мтел, но със Sony Ericsson C510i и имам 13 смс-а за пропуснати и над 10 пъти ме изхвърля от мрежата Huh Huh
Но днес е по-добре. Поне за сега Smile
Цитирай

toxicalert написа:
DiDk070 написа:проблемите с разговорите (не можеш да набираш, СМС за пропуснати обаждания и т.н.) не са от телефона, а от мрежата на М-тел. Аз за няколко дена с телефона проблеми не съм имал, набира когато му кажа, нямам СМС за пропуснати обаждания и т.н., обаче съм на Глобул. Като толкова те дразни тоя телефон продавай го, ще го взема че сестра ми иска и тя такъв, за мен този телефон е перфектен.


550 кинта , и дано сестрати бъде с него по-щастлива Wink

заключен към Мтел? И какъв цвят?
Цитирай

НЕкои хора не искат да разберат, че проблема е в бъгавата мрежа на Ментел и това е. Btw ако са ви стари картите не е лошо да ги смените. Доста ядове ще си спестите.
Цитирай

Според мен пък с нови чипове е много по-зле Lol Lol
Цитирай

vaso22 написа:НЕкои хора не искат да разберат, че проблема е в бъгавата мрежа на Ментел и това е. Btw ако са ви стари картите не е лошо да ги смените. Доста ядове ще си спестите.


Широко скроен съм и с твоя помощ ще опитам да разбера че е от бъгавата мрежа на оператора , защо обаче същата не пречи на HTC или Samsung и не хвърля техните машини в подобни жалки ситуации ? Тръпна в очакване да осветиш по въпроса закърнялата ми хейтърска душа отхвърляща 'логичният' довод, че е от мрежата.


....... сив металик е - може да се върже с коя да е чанта на сестрати Wink
Цитирай

toxicalert написа:Широко скроен съм и с твоя помощ ще опитам да разбера че е от бъгавата мрежа на оператора , защо обаче същата не пречи на HTC или Samsung...

Не е вярно. Тримата ми най-близки колеги, с които на ден водим поне по 2 часа разговори са с Galaxy SII. Редовно ми се случва да ги търся и да чуя "Телефона на абоната е изключен или извън обхват", а 20 секунди по-късно получавам СМС, че вече могат да бъдат набрани. Wink

Всичките сме в мрежата на Мтел.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

toxicalert написа:
vaso22 написа:НЕкои хора не искат да разберат, че проблема е в бъгавата мрежа на Ментел и това е. Btw ако са ви стари картите не е лошо да ги смените. Доста ядове ще си спестите.


Широко скроен съм и с твоя помощ ще опитам да разбера че е от бъгавата мрежа на оператора , защо обаче същата не пречи на HTC или Samsung и не хвърля техните машини в подобни жалки ситуации ? Тръпна в очакване да осветиш по въпроса закърнялата ми хейтърска душа отхвърляща 'логичният' довод, че е от мрежата.


....... сив металик е - може да се върже с коя да е чанта на сестрати Wink
работи ли с други оператори?
Цитирай

Както вече са написали колегите на твойта хейтърска душица - проблема не е само със Сони. И не е довод, а факт. Ако искаш го приемай. Твой проблем

@mazy
Доста от новите чипове си идват дефектни и създават проблеми. Просто кофти партиди. Имам наблюдения над Ментел и Свиваком. За Грабул незнам
Цитирай

@vaso22 да, усещам го на несмартфон :/ :/
Затова си ползвам стария, рязан чип Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)