Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia P (LT22i)

Операторите знаят за проблема и принципно ги сменят без да правят проблеми. Поне вивата
Цитирай
Аксесоари

vaso22 написа:Както вече са написали колегите на твойта хейтърска душица - проблема не е само със Сони. И не е довод, а факт. Ако искаш го приемай. Твой проблем

@mazy
Доста от новите чипове си идват дефектни и създават проблеми. Просто кофти партиди. Имам наблюдения над Ментел и Свиваком. За Грабул незнам


Колегата ти и ти самия , вярвам сте наясно , че никой човек в разсъдък , не би плюл нещо което САМ е избрал и за което е наринал близо килограм пари.
Факта всъщност е , че този телефон поставен при абсолютно същите условия с предходните ми телефони ми създава проблеми, това е единственият ФАКТ за мен .
Никога не съм се зомбирал по марка или модел , искрено вярвам , че всяка от компаниите на пазара има какво да ни покаже , затова и смело си купувам всякакви телефони .
С колегата ти , не само че не ми помагате , ами ме убеждавате в нещо , което издиша като теза просто защото опитът ми показва съвсем друго.
Ще ви помоля за в бъдеще ако нямаме да си кажем нещо креативно , както аз няма да ви преча да си харесвате това и онова , вие да не ми пречите да не харесвам онова и това, за което предварително благодаря Wink
Цитирай

Не те убеждавам в нищо. Недоволен си - хубаво. Сменяй телефона . Остани със здраве
Цитирай

Ах как се радвам,че още преди години разкарах Ментел.... аз тогава бях с обикновен мобилен и често ми се случваха нещата подобни на вашите. Включен телефон винаги, а след часове получавам смс,че някой ме е търсил. Хората ме набират, дава им че не съм в обхват. А въобще не беше така.... преди тях съм бил на Глобул и съм нямал такъв проблем, а от две години на Виваком, обхват пълен. И в завода където работих (военен) и в киното като вляза и на село понеже къщата е на ниско преди все имах проблеми на тези места или нисък обхват, с Вивата всичко е на 6+ Smile Така,че не вярвам и аз да е от Xperia-та. :coffee: :unknw:

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Здравейте,

някой успял ли е досега да отключи BL на xperia P закупена от Мtel.

Sony Xperia P with locked BL /Android JB 4.1.2 - rooted/
Samsung Galaxy S5
Цитирай

На Xperia телефоните закупени от Мтел, BL не подлежи на отключване.
Цитирай

По принцип съм по- скоро читател отколкото писател, но има нещо което бих искал да попитам хората с Xperia P.
В сайта на Sony за нашето телефонче пише (http://www.sonymobile.com/global-en/soft.../xperia-p/):
Latest available software: 6.0.B.3.162
Release date: 2012-06-27


На моята е 6.0.B.1.564 и Sony PC Companion и Update Service-а ми казват : "Your phone is up to date"?
Вие с кой build сте?

Xiaomi Redmi 3

Цитирай

Просто още не е излязъл ъпдейт за твоя SI номер. Трябва да почакаш
Цитирай

Колегата xn3k спомена, че е бил с .162, но е имал проблеми със сигнала на оператора и се е върнал на .564! Много е вероятно заради въпросните проблеми ъпдейта да е спрян от Сони, така че не се тормози излишно. ;-)
Цитирай

aaa OK 10x. Мислех че му има нещо на телефонЯ - значи няма да го repair-вам.

Xiaomi Redmi 3

Цитирай

Напротив, ако можеш да го рипеърнеш със същия .564 и с Флаштул от папката на SUS да си направиш еднин .ftf файл, та ако има проблеми в следващ ъпдейт и не си доволен, да си върнеш стария софтуер, би било най- добре. Тъкмо няма да се занимаваш след флаш с друг фърмуер да променяш номера в build.prop, за да си върнеш "оригиналния" софт, ако се наложи да ползваш гаранцията...
ПП: кво дълго се получи... емотикон, пляскащ се по челото...
Цитирай

Здравейте хора,
От 3 седмици ползвам Sony Xperia P и от 3 седмици само проблеми.
Телефона губи обхват, постоянно получавам смс-и за пропуснати обаждания (при положение, че уж имам обхват), почти всеки път не мога да се свържа от първия път, а напоследък хващам и дефект при ползване на Bluetooth. Дефектен апарат от всякъде. Купих го от М-Тел, НАЙ-ГОЛЯМАТА ГРЕШКА според мен. :wall: Върнах им го за ремонт, те ми преинсталирали софтуера и ми го връщат, само че проблемите не са оправени. При повторна рекламация от моят страна, в главния им офис на Кукуш 1 в София, една госпожица ми вдига рамене и ми казва, че не можела нищо да направи. Не можело да ми заменят телефона с нов недефектен, за което дефакто съм си платил. Даде ми да напиша една жалба и да чакам отговор. И сега си чакам...
Споделям всичко това като ви съветвам да си закупувате телефоните от сигурни и доказали се магазини.
Самият телефон иначе е уникален. Някой може ли да ме посаветва нещо. На втора страница xn3k е писал, че версия 6.0.B.3.162, с която съм аз, имала проблем с мрежата. Как мога да премина на по-старата 6.0.В.1.564?
Цитирай

Ето ftf за .564 https://rapidshare.com/#!download|69p2|3...293992|0|0

Но да знаеш, че тъй като не е Мтелски няма да имаш гаранция.
Цитирай

dedovec написа:Колегата xn3k спомена, че е бил с .162, но е имал проблеми със сигнала на оператора и се е върнал на .564! Много е вероятно заради въпросните проблеми ъпдейта да е спрян от Сони, така че не се тормози излишно. ;-)

Точно така. Версия .162 се оказа с много сериозен проблем с мрежата и хората по цял свят изреваха.

http://communities-origin.sonyericsson.com/thread/43345

Ъпдейта е свален от сървърите на Sony, но за съжаление старият (версия .564) не е върнат обратно. С една дума - в момента на сървърите на Sony няма АБСОЛЮТНО НИЩО! Поради тази причина функцията Repair на PCC не работи.

Ето това съобщение излиза след като се опитам да рипеърна телефона:

[Изображение: afc2732417391f50.png]

powder написа:На втора страница xn3k е писал, че версия 6.0.B.3.162, с която съм аз, имала проблем с мрежата. Как мога да премина на по-старата 6.0.В.1.564?

Разполагам с версията на Глобул. Ако искаш ще ти я кача някъде, но както е писал и GH0STFACE гаранцията ти отпада ако се случи нещо и трябва да си дадеш телефона в сервиз.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

btw ако си рутне телефона, после си промени SI номера (мисля че беше в build.prop файла) и изпозлва Sony Update Service няма ли да му флашне пак Мтелски фирм? Така пак ще е с официален фирм и ако се наложи да си използва гаранцията няма да има проблем. Поне аз така мисля че би трябвало да стане, само първо трябва да си запише сегашния SI номер.
Цитирай

Ще стане, ако някой със оригинален фърм му даде всички цифри от build.prop файла.

Може и да не стане де, защото пък xn3k казва, че не иска да му върне 564 :unknw:

Може да се пробва.
Цитирай

ами да си го рутне (още не знам има ли начин сега гледам в xda и все още не намирам) или да изпозлва root explorer няма да редактира файла само ще го прегледа и ще потърси цифрите. А по принцип наистина може и да не стане ако го няма качен на сървърите фърма...
Цитирай

Принципно това е варианта, но не и в момента, защото каквито и стойности да зададе в build.prop-а сървъра на Сони е празен. Трябва да се изчака да качат следващата версия (мисля, че беше .177) и тогава може да се прави каквото и да било.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Уф, вече не съжалявам че не мога да актуализирам Smile. Само трябва да проверя във форума дали има написано как да си направя ftf файл . Благодарско хора.

Xiaomi Redmi 3

Цитирай

телефонът вече не е мой. Да се блъска, да се тръшка накрая не издържах и и го дадох на сестра ми. Сега ми е някак си.. празно Cry
Цитирай

Казах ти едно таблетче за 200 - 300лв. и си връщаш БЕЗЦЕННИЯ Lol

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай

Колеги, аз днес имах проблем с GPS-а. Опитах се да го ползвам за пръв път с цел навигация - но уви...намира сателити, но не прихваща нито 1 от тях... След няколко часа блъсканици по менютата, се оказа, че има някаква опция - Auto GPS Switch ако не се лъжа, но от настройките не може да се види...дръпвате Quick Settings от Google Play, задържате тъч-а върху GPS, появява се въпросното меню - поставяте му тикчето и voala - GPS изведнъж започва да функционира чудесно!

п.п. По темата с обхвата - аз съм с .564 и за 1 седмица ползване също имах 1-2 смс-а за пропуснати повиквания, като телефона със сигурност не е бил извън обхват, а също така от време на време като набирам ми изпиуква и не иска да набере, но винаги ми показва пълен сигнал.

Nokia 6120 => Google G1 => HTC Desire => Sony Xperia P
Цитирай

powder написа:Здравейте хора,
От 3 седмици ползвам Sony Xperia P и от 3 седмици само проблеми.
Телефона губи обхват, постоянно получавам смс-и за пропуснати обаждания (при положение, че уж имам обхват), почти всеки път не мога да се свържа от първия път, а напоследък хващам и дефект при ползване на Bluetooth. Дефектен апарат от всякъде. Купих го от М-Тел, НАЙ-ГОЛЯМАТА ГРЕШКА според мен. :wall: Върнах им го за ремонт, те ми преинсталирали софтуера и ми го връщат, само че проблемите не са оправени. При повторна рекламация от моят страна, в главния им офис на Кукуш 1 в София, една госпожица ми вдига рамене и ми казва, че не можела нищо да направи. Не можело да ми заменят телефона с нов недефектен, за което дефакто съм си платил. Даде ми да напиша една жалба и да чакам отговор. И сега си чакам...
Споделям всичко това като ви съветвам да си закупувате телефоните от сигурни и доказали се магазини.
Самият телефон иначе е уникален. Някой може ли да ме посаветва нещо. На втора страница xn3k е писал, че версия 6.0.B.3.162, с която съм аз, имала проблем с мрежата. Как мога да премина на по-старата 6.0.В.1.564?


Прочете ли ми по предните постове - за същите акита говорих + още , виж и от другите дали някое не ти се случва , като да не те чуват добре -примерно , аз точно за това го върнах и така ми повдигаха раменца като попитах може ли да говоря с човека дето го поправи и на тестовете му е писал Ок,Ок ,Ок , да му обясня колко е ок.
Цитирай

Днес изчетах google но така и не можах да си направя ftf файл. Пробвах и с SUS (това го пробвах накрая) и с SPC с repair. Дава ми "No software available for this phone" (или нещо подобно но в този смисъл). Та чудя се аз, ако ми се прецака телефона значи не мога да използвам тази опция или трябва задължително да Update-на поне веднъж, за да си направя .ftf файл!!!??? Предполагам че просто Sony са затрили build-a 6.0.В.1.564

Xiaomi Redmi 3

Цитирай

id909 написа:Предполагам че просто Sony са затрили build-a 6.0.В.1.564

Да, точно така.

Аз си рипеърнах телефона още в деня на покупката, за да си направя ftf на оригиналният фърм. За съжаление сега това е невъзможно. Днес четох, че новата версия ще бъде пусната в началото на август. Интересно ми е защо Сони не върнаха .564 на сървъра, докато пуснат новата версия? :unknw:

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 12 гост(и)