Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia P (LT22i)

PCC след като ти каже, че няма по-нов софтуер трябва да има въпреки това опция Repair.
Цитирай
Аксесоари

Има опция Repair, но не казва, че няма нов софтуер, а казва, че няма никакъв. Снимката от 139 е пост е след опит за използването на Repair.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

ми..аз така и нямаше как да го направя тъй като си купих P-то на 09.07. т.е. беше излязъл вече новия firmware. Няма ли друг шанс за пълен backup на телефона (не за backup на настройки)?
Ps. Аз нямам никакви такива проблеми засега с губене на обхват или GPS - всичко си ми е на пушка (може би защото телефона не е от партидите за България, а инструкциите бяха на италиански, немски и френски Sad, а съм на Mtel, btw). Единствено четах за Xperia S, че същия проблем донякъде се Fix-ва ако си настроите телефона да бачка само на GSM, без 3G и без да е комбинирано.

Xiaomi Redmi 3

Цитирай

Кирилица!!!!!
Цитирай

Мойта xperia P е 6.0.В.1.564 , ако мога да помогна някак , примерно да се свали и прати или нещо друго съм на разположение ! А и по принцип не разбрах защо искаш да го връщаш на 6.0.В.1.564 , не е ли по добре с по нова версия ? Извинете ме за некомпетентността ,но съм нов при андроидите !

Поздрави.

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай

wintime33 написа:Мойта xperia P е 6.0.В.1.564 , ако мога да помогна някак , примерно да се свали и прати или нещо друго съм на разположение !

Нищо не можеш да направиш. Беше възможно преди Сони да качат на сървъра новата версия и след това да я свалят.

wintime33 написа:А и по принцип не разбрах защо искаш да го връщаш на 6.0.В.1.564 , не е ли по добре с по нова версия ? Извинете ме за некомпетентността ,но съм нов при андроидите !

Защото следващата версия има сериозен проблем с мрежата и в момента е свалена от сървъра на Сони.

Май не четеш какво пише из темата! :rofl:

https://www.androidbg.com/forum/post587553.html#p587553

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Версия на компилацията - 6.0.В.1.564 и изпитвам същите проблеми с обхвата. Телефона е взет от мтел.

Не се лъжете да си пускате GPRS преноса, ако не сте на хубав план, вчера си пуснах навигацията само да видя дали ще ме открие и за по-малко от минутка МТЕЛ ми треснаха 3.8MB трафик и +10лв. :mad: :mad: :mad:

Телефона е отличен, но сони се излагат с този калпав обхват, според мен проблемът е 100% софтуерен и в началото на август когато дойде 4.0, ще си свиркаме Smile
Цитирай

[Изображение: A+new+Android.JPG]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

абе няма ли да пускат сандвича вече, какво ми се лигавят началото на август още ще ми пускат 2.3.7, хората вече на 4.1 минаха :capitulation:
Цитирай

DiDk070 написа:абе няма ли да пускат сандвича вече, какво ми се лигавят началото на август още ще ми пускат 2.3.7, хората вече на 4.1 минаха :capitulation:
Не е за P, а за U, но телефоните са сходни и може би ползват еднакъв софтуер, та да споделя...
Какво се с лучва с Xperia U: цък...
Лично гарантирам, че имам:
- много тих говорител, без XLoud почти не се чува и това на тихо вкъщи;
- изключително слаба вибрация;
- "игра" на сигнала на оператора или моментна загуба на такъв (и с Глобул и с Мтел);
- загуба на Ви Фи сигнал на всякакви видове Ви Фи мрежи и рутери;
- много слаб звук при запис на видео;
- GPS- никакъв го няма- офлайн навигациите ги чакам по две- три минути да ме намерят, а като ме намерят, губят сигнал постоянно;
- слаб звук на слушалката при разговор, въпреки максималното увеличение, което съм приложил;
- диодната нотификация е буквално невидима;
- батерия 80%- 50%- 24%- 48%- 30%- е такъв саморазряд- самозаряд не бех виждал.
В заключение: :angry: :wall: :facepalm:
Цитирай

DiDk070 написа:абе няма ли да пускат сандвича вече, какво ми се лигавят началото на август още ще ми пускат 2.3.7, хората вече на 4.1 минаха :capitulation:

Аз не го искам! Lol Напатих се с арката! Lol
Искам читава версия на 2.3.7 без бъгове. Confusedtupid:

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Тоя бум от бъгове и негативизъм от хората за новите Сонита направо ме накараха да се замисля дали да продължа на Сони... и бавещите се и накрая некадърни ICS-и.....макар,че им се бях зарекъл още като не ни направиха 2.2 на x8-ците преди 2 години. Confusedtupid: :unknw:

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Забелязах един проблем с телефона ми. Става въпрос относно светлините на прозрачната лента. Когато натискам кой да е от трите бутона (назад, home, menu) лентата изобщо не светва. Светва единствено когато е заключен и натисна битона за отключване и понякога когато реши светва. Само да добавя, че бях инсталирал illimination bar notification app и допреди вчера си работеше нормално но днес се появи този проблем и махнах приложението но не помогна. Някакви съвети?
Цитирай

NaSuU написа:Някакви съвети?

Рестартирай Smile
Цитирай

wintime33 написа:Момчета , има един проблем , не мога да си свържа телефона с компютъра , или по точно да се кънектне с PC Companion , не го открива ! Значи мушкам USB-то в телефона , дава ми да инсталирам PC Companion обаче след като инасталира или по точно свали MTP support и пак ме връща в начално положение на инстал ! Нервирах се и свалих PC Companion от линка дето е дал колегата на предната страница , инсталирам го всичко точно , но не ми отрива телефона като го свържа ! Моля помагайте ! Smile

Хора, pls, pls, имам същия проблем и вече ми идва да шибна телефона в нещо, пък си ми харесва Smile))) PC Companion-а от телефона не иска да го инсталира, все ме връща на начален екран. PC Companion-a от сайта на SONY въобще не го открива... Пробвах да си вляза през Explorer-a и всички папки си виждам, но не мога да добавям... Не искам кой знае какво, само да си кача малко музика и файлове.... Помоооооощ! :unknw: :unknw: :unknw:

Xperia P
Цитирай

На какъв Уиндоус се мъчих да го пуснеш - ако е по-ниска версия от Windows 7 има особености?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

stenlius написа:На какъв Уиндоус се мъчих да го пуснеш - ако е по-ниска версия от Windows 7 има особености?

На XP, кажи какви са моля те, че ще получа инфаркт скоро Big Grin Ако не ти се занимава кажи къде да прочета няма проблем, вече изчетох какво ли не.... Big Grin

Xperia P
Цитирай

За да работи коректно на XP - трябва да инсталираш последната версия на Windows Media Player - версия 11 - XP няма поддръжка на MTP протокола, който се ползва в съвременните мултимедийни у-ва.

Ако пак не работи - инсталираш и това:

http://www.microsoft.com/en-us/download/...x?id=19153

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

OMG I did it!!!!!!!!! :rofl: ША ТА ОБИЧАМ ВЕЧНО Smile)))) Heart Кой би си помислил че Windows Media Player-a би бил от полза....... Smile)))))) Ох най-накрая!!!!

Xperia P
Цитирай

:thumbup: Наслаждавай се на сонито!

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Никога не съм вярвал , че ще видя продукт на Sony да прави такива смотани снимки .
Няма ли начин да се влияе на контраст поне . Аз не виждам никакви настройки на камерата.
Всичко изглежда чудесно на неговия екран , няма такива бледи и ненаситени с цветове снимки и то правени навън при макс чудесни условия .

Само пример ви качвам
Цитирай

Колега , не знам какъв ти е проблема с камерата , но ще кача и аз 2 снимки да видите качество ! На мен лично много ми харесва ! Има само един малък проблем който забелязах вчера , не може да фокусира когато е един вид на супер макро режим (от мнооого близо ) !

Поздрави !

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай

stenlius написа:За да работи коректно на XP - трябва да инсталираш последната версия на Windows Media Player - версия 11 - XP няма поддръжка на MTP протокола, който се ползва в съвременните мултимедийни у-ва.

Ако пак не работи - инсталираш и това:

http://www.microsoft.com/en-us/download/...x?id=19153


Инсталирах и двете ,но пак не може да се свърже ! Преди не искаше и да инсталира PC Companion , след като инсталирах Windows Media PLayer и другото си инсталира сам PC Companion , но пак не може да разпознае ,че е свързан телефонът към компютъра ! Моля за помощ ! Sad

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай

wintime33 написа:Колега , не знам какъв ти е проблема с камерата , но ще кача и аз 2 снимки да видите качество ! На мен лично много ми харесва ! Има само един малък проблем който забелязах вчера , не може да фокусира когато е един вид на супер макро режим (от мнооого близо ) !

Поздрави !


.....то хубаво колега , ама и на твоите снимки се вижда как контраста липсва за фокуса направо не ми се споделя, адската мараня и това са снимки посред бял слънчев ден.


Има някакъв напредък , след изключването на автоматичният режим и ръчно регулиране на баланса на бялото .
Цитирай

Бледи са си снимките, и на тоз и на Еската
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)