Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fast Dormancy кратко упътване (за по издръжлива батерия)
#26

Трика при мен работи тъй като нямам навик да спирам 3g-то, от тази сутрин до сега батерията е на 48% като го ползвам нормално, а без този пиниз трябваше да е на 30-35%.

Huawei G8, 32GB, 4G, Space Grey
Цитирай
Аксесоари
#27

vipcars написа:Само за информация - код *#9900# си работи перфектно на SGS III
Работи и на Galaxy Note
Цитирай
#28

Цитат:Само за информация - код *#9900# си работи перфектно на SGS III

Може ли да обясните след като се влезе в това меню кое се изключва ?
Цитирай
#29

При S3 го няма това меню,иначе кода си работи,затова са предложени другите два варианта за изключване.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#30

dessyteneva написа:При S3 го няма това меню,иначе кода си работи,затова са предложени другите два варианта за изключване.

Би ли ги споделила какви са вариантите ?!? Въвеждам кода и ?
Цитирай
#31

Вариантите са в първия пост-по-лесно е с програмката.С въвеждане на кода не става,защото при нашия телефон това меню го няма вътре.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#32

dessyteneva написа:Вариантите са в първия пост-по-лесно е с програмката.С въвеждане на кода не става,защото при нашия телефон това меню го няма вътре.

ОК ...
Цитирай
#33

Трябва ли да ми е руутнат телефона, за да приложа новия метод. Дава ми грешка джава 308.........

HTC Sensation, ASUS Transformer Prime
Цитирай
#34

momchilmax написа:Трябва ли да ми е руутнат телефона, за да приложа новия метод. Дава ми грешка джава 308.........
Трябва.

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
#35

ясно, благодаря. Smile

HTC Sensation, ASUS Transformer Prime
Цитирай
#36

какво трябва да се направи в менюто,след като наберем кода.Кое е под менюто
Цитирай
#37

Нищо не можеш да направиш за FD през това меню. Чети първия пост на темата.
Цитирай
#38

[video]http://www.youtube.com/watch?v=2VhwQ04IX...ubs_digest[/video]
Цитирай
#39

След редица тестове, в продължение на 2 седмици установих следното: 1. Не можах категорично да преценя дали функцията пести батерия. В един момент ми се струваше, че има такъв ефект. Индикатора за мрежата превключва постоянно между 3g, h, h+. 2. Със сигурност установих, че докато превключва имам проблем с нета(логично). Та в крайна сметка изключих fast dormancy. Сега нета хвърчи и няма прекъсвания, което за мен е по-важно и засега оставям функцията изключена. Поне докато не съм убеден, че оператора я поддържа. Реално ако работи съм сигурен, че ще пести батерия, защото 3г мрежата с включен нет е най-големия консуматор освен дисплея.

Sony Xperia Z3 Compact.
Цитирай
#40

За лесно изклучване на fast dormancy с " Voodoo RRC tools " от марката става мн. лесно само махаш отметката на fast dormancy и е готово. Трябва root.
Ето ви линк за теглене- http://db.tt/f6ggBAkr
Цитирай
#41

Добре, при мен телефона на стендбай седи повече от 3 часа на 100% батерия. Дормансито предполагам не влияе след като мобилния е изключен или ? По подразбиране ми е включен.

Samsung Galaxy S JW4
Samsung Galaxy S3 MB3
Цитирай
#42

На мен на 100% ми седи 12-13 часа и чак тогава пада на 99% .
Цитирай
#43

Темата не е за батериите!
Цитирай
#44

Здравейте, моя телефон SG3 не е root-нат и след като пуснах програмката от линка на 1 пост ми излезна следното:

Н О В О Б Р А Н Е Ц с GS3
Цитирай
#45

Няма как да стане на не рутнат телефон- програмата няма достъп до нужния файл.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#46

Globul поддържа ли Fast Dormancy ?

Xiaomi Mi5

Цитирай
#47

Мога да потвърдя че глобул наистина поддържа функцията при положение че за 40 минутен тест телефона ми нито веднъж не премина в състояние IDLE и таймерите не са постоянни което ще рече че телефона комуникира с мрежата посредством функцията и когато приключи минава в PCH май беше
https://www.dropbox.com/s/thort4bnliz2x3...-48-22.png


Между другото не е нужен руут за да се провери това просто наберете *#197328640# и от там навигирайте Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#48

Защо просто не питате оператора. Аз питах мтел във фейсбук и казаха , че не поддържат FD.

Samsung Galaxy S JW4
Samsung Galaxy S3 MB3
Цитирай
#49

Защото служителите им са мега компетентни. Убеден съм, че 2/3 не знаят какво е FD камоли дали M-Tel го поддържат.

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай
#50

При Глобул имам чувството, че някъде го поддържа и върши работа, но на други клетки - не. На такива места обикновено извън урбанизирани райони, даже имам чувството, че харчи повече от батерията при пълен обхват. Индикатора ми превключва между 3g / h / h+ и интернета ми е по-бавен, та се налага да изключвам fast dormancy и рестартирам. След това всичко със скоростта и зареждането е наред.

Sony Xperia Z3 Compact.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)