Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ПРОБЛЕМ СЪС СЛУШАЛКАТА

Клипчетата са много идейни, но все пак не препоръчвам ако телефона ви е в гаранция да го ръчкате. По-добре се лишете от него за известно време отколкото да рискувате да се брикне. Аз издържах без моето Defy 3 седмици, но после си дойде като ново. Smile
Цитирай
Аксесоари

Sev написа:оторизираният сервиз е Омниаком
е що тогава не са упоменати на сайта на мототрола
и ако са те що вивакома праща телефоните на Омнител , а не на Омниаком
Цитирай

frog написа:За всички фенове на разглобяването, ето как се разглобява моторола дефито в 2 части:
(Предупреждение: клиповете по-долу не са за хора със слаби сърца. Lol )
http://www.youtube.com/watch?v=3uSH1UuEOvI
http://www.youtube.com/watch?v=5eiFQ39Ypmc

клипчетата са доста отдавна , и вече ги има във форма , четете малко преди да пускате излишни постове!
Цитирай

Здравейте! И аз си изпатих току що със слушалката на мойто Дефи. До вчера нищо му нямаше, а днес сутринта при първия разговор - едва се чува. Пробвах с почукване, както се споменава тук и сякаш се пооправи, но това хич не ме радва. Кой знае кога пак ще се прецака. Гаранцията му е към Технополис, но....... телефона ми е рутнат, не от мен, а от предишния му собственик. Та се чудя дали ще ми признаят гаранцията? Ако отговора е не, какво да правя?
Цитирай

С коя версия си? Ако си с 2.34 теглиш Z4Root даваш Unroot и после махаш Z4Root и няма да си личи спокойно Wink. Другото е слагаш едно ново SBF, фактори ресет и си готов, отделно че излезе и 2.2 тоест може с 1 куршум 2 заека, да го ънрутнеш и да минеш на 2.2.

Xiaomi Mi6
Цитирай

Благодаря за отговора dir2, обаче не съм сигурен с коя версия съм. Мисля, че е 2.2.1 ако фърмуеър вершън е тази на Андроида. И уточнявайки, че съм индианец в тая област, би ли ме светнал какво е SBF? Между другото след почукването, тела се оправи и сега трябва да го чакам пак да се прецака. Понеже съм на Андроид от една седмица не ми е ясно дали ако си прехвърля всички приложения на картата памет, след цялата тая гимнастика с ресета, ще работят отново? На Симбиана трябваше да се инсталират наново.
Цитирай

https://www.androidbg.com/forum/topic872...froyo.html
Първото мнение. droidjo7 го е описал доста добре. Версията CEE се води официална. Слагаш и нямаш руут нямаш нищо, все едно телефона ти е заводски. Преди това може да си изтеглиш Titanium BackUp да си направиш архив на телефона, и препоръчително преди процедурата и след нея, Factory Reset /или както още се води Data Wipe.

ПС: Незнам дали ще отпадне гаранцията, теоритично не, защото си е официално. И е хубаво да попрочетеш последните 2-3-4 страници /че дори и цялата тема/ , там има от какво се оплакват хората и какво са сгрешили при флашването.

Xiaomi Mi6
Цитирай

Здравейте "колеги". Ще започна с това че си закупих Дефай от Виваком февруари месец.. Близо месец проблеми нямаше. Видях телефона в мой колега който 2седмици преди това си го закупи от Глобул. Таа.. близо месец проблем с слушалката няма ! Изведнъж започна да спира на 2-3пъти..после пак тръгваше. Накрая спря напълно - иначе на спикър проблем няма всичко работи. Занесох го в Виваком (за пръв път се сблъсквам с подобно "нещо") Доколкото разбрах няква фирма Омнител им подържала телефоните (която явно е толкова изтормоизена от хората че контакт с нея е невъзможен!). В крайна сметка се оказа че тея телефони се пращали някъде другаде спец сервиз на Моторола =) както и да е сле 3седмици мъчително чакане накрая ми звъннаха да си го прибирам бил готов. Колкото и да ги преупреждавах и изисквах да ми подменят апарата с нов - безуспех. Взех го всичко изглеждаше добре. Незнам какъв говорител са сложили ама звука сега е ужасен - почти на минималната степен се чува прекалено силно - ужасен. Отделно да не говориме че са си оставили ръцете при сглабянето - горе при старт бутона фугите не седят нормално както преди и както на моя колега на който все още нищо му няма на слушалката !
Искам неискам преглътнах цялата нормална за БГ ситуация. Изведнъж обаче (тъй като ползвам навигация често) GPSa на телефона не се пуска Big Grin Имам инсталиран SygicAura навигация.. всичко беше ок докато един ден натискам иконата за GPS - горе никакква индикация нбе се показва.. Пускам навигацията - не хваща сигнал, не изкарва пак индикация за пуснат GPS.. Върнах го пак.. Днес след 6седмици чакане от който 2седмици се оказа че телефона бил готов и при тях ама никой не се сеща да ми се обади си го взех наново..флашнат..нищо няма освен 1 единствена апликация GPS Test.. слагам си картата в магазина да видя дали е отстранен проблема.. натискам иконата за сателит.. хопп пак никакква индикация Big Grin казвам какво сте ремонтирали пак нищо не се появява.. видях го тва GPS Test..излязох навън стартирах го и чак като се вкл. ми изкара отгоре индикация че GPSa все пак работи.. странна много за мене работа ! Сега инсталирах пак аурата.. пускам икона за сателит - индикация не се показва..хубаво поне че през аурата всичко е наред и навигацията все пак работи !

Best viewed on my computer
Цитирай

Защо не пробваш да си го обновиш до 2.2, ако още не си. Нищо не губиш.

Honor Play


Цитирай

goussev написа:Здравейте "колеги". Ще започна с това че си закупих Дефай от Виваком февруари месец.. Близо месец проблеми нямаше. Видях телефона в мой колега който 2седмици преди това си го закупи от Глобул. Таа.. близо месец проблем с слушалката няма ! Изведнъж започна да спира на 2-3пъти..после пак тръгваше. Накрая спря напълно - иначе на спикър проблем няма всичко работи. Занесох го в Виваком (за пръв път се сблъсквам с подобно "нещо") Доколкото разбрах няква фирма Омнител им подържала телефоните (която явно е толкова изтормоизена от хората че контакт с нея е невъзможен!). В крайна сметка се оказа че тея телефони се пращали някъде другаде спец сервиз на Моторола =) както и да е сле 3седмици мъчително чакане накрая ми звъннаха да си го прибирам бил готов. Колкото и да ги преупреждавах и изисквах да ми подменят апарата с нов - безуспех. Взех го всичко изглеждаше добре. Незнам какъв говорител са сложили ама звука сега е ужасен - почти на минималната степен се чува прекалено силно - ужасен. Отделно да не говориме че са си оставили ръцете при сглабянето - горе при старт бутона фугите не седят нормално както преди и както на моя колега на който все още нищо му няма на слушалката !
Искам неискам преглътнах цялата нормална за БГ ситуация. Изведнъж обаче (тъй като ползвам навигация често) GPSa на телефона не се пуска Big Grin Имам инсталиран SygicAura навигация.. всичко беше ок докато един ден натискам иконата за GPS - горе никакква индикация нбе се показва.. Пускам навигацията - не хваща сигнал, не изкарва пак индикация за пуснат GPS.. Върнах го пак.. Днес след 6седмици чакане от който 2седмици се оказа че телефона бил готов и при тях ама никой не се сеща да ми се обади си го взех наново..флашнат..нищо няма освен 1 единствена апликация GPS Test.. слагам си картата в магазина да видя дали е отстранен проблема.. натискам иконата за сателит.. хопп пак никакква индикация Big Grin казвам какво сте ремонтирали пак нищо не се появява.. видях го тва GPS Test..излязох навън стартирах го и чак като се вкл. ми изкара отгоре индикация че GPSa все пак работи.. странна много за мене работа ! Сега инсталирах пак аурата.. пускам икона за сателит - индикация не се показва..хубаво поне че през аурата всичко е наред и навигацията все пак работи !

ако е 6 седмици това прави над 30 след 30я ден е трябвало да ти го сменят или да искаш обезщетение за това че са от ремонтирали за 4 седмици а са ти го забавели и не са ти го върнали на време.

да и моя не са го сглобели като трябва.
телефона се върна от сервиз 2 дена преди да стане 30 дена и то защото им звънях доста , вземам си телефона от вивакома и гледам на гаранционната карта че са подменили платката и викам е добра поддръжка , да ама не, те хубаво са подменили платката ама затварянето на телефона не са го скопосали и няма 10 дена от както се върна от ремонт и реших да взема един душ + музика от телефона то тук ок излизам от банята и след няма и 1 час гледам под стъклото капки вода има конденз м/у стъклото и дисплея , а преди да отиде на сервиз съм се къпал и мокрил телефона над 20 пъти и нямаше проблем .
обадих се на сервиза във София но разговора е за нова тема ,отивам във вивакома да изпратим телефона на сервиз , опа системата на омнител не бачка и не могат са го запишат в системата и да ми издадат документ че е отишъл на сервиз и така вече 3 ден не мога да пратя тела на сервиз.
ако пратя директно на сервиза трябвало да си поема разходите , а ако през вивакома - омнител и така да стигне до сервиза е безплатно .

ще спра до тука и когато завърши второто сервизиране на телефона ще отворя тема за ви споделя какво е станало със сервизирането и на какви глупости и простащини се наслушах поне до момента от сервиза , казвам до момента щото сигурно ще има още.

за GPS ако си на закрито(в къща, блок ) няма да те локализира трябва да си на открито. на закрито само ти показва че GPS e on а не off.
Цитирай

SFisher написа:Защо не пробваш да си го обновиш до 2.2, ако още не си. Нищо не губиш.

Вчера го направих.. засега всичко върви нормално.. Инсталирах си пак кракната версия на Аурата и пак работи (нищо чудно пак да ми бъгне GPSa Tongue )

Best viewed on my computer
Цитирай

И аз да се включа отново.Здравейте! Макар че след прочетеното по-горе, мойто май ще е бял кахър, ама много ме дразни. Смениха ми говорителя в "Омниаком", предупредиха ме, че тела е рутнат и следващият път ще ми вземат гаранцията иии... Какво наблюдавам : мокря го и след това едвам се чува. Блъскам, духам в говорителя , по съвети по-рано прочетени.. иии по някое време се оправя. Е да ама, макар и да съм на години/то за гъзарията години нема/ цялата му уж непромокаемост се обезсмисля с тия първобитно-индиански движения дето ша ги правя след намокряне.
Та молбата ми е към тези дето са сменяли говорители - забелязват ли такива симптоми при намокряне?
Благодаря предварително! И направо се чудя дали да не им го връщам пак?
Цитирай

Характерно за слушалките на DEFY е намалено качество на звука след намокрянето им, забелязва се промяна в рамките на 2-3 часа след намокряне.Това съм го чел някъде по чуждите форуми, случва ми се и на мен...
Все пак пич това не е телефон, който да си го къпеш всеки ден по 3 пъти Wink Направен е да издържа а не да работи под водата Big Grin Освен това нали се чува, не е такъв проблем, важното е да не спира слушалката Big Grin
Цитирай

Да, верно че е така за къпането. И аз стигнах до това заключение, че в рамките на даже 1-2 часа, някой път и по малко, се оправя.
Цитирай

Добре де много ми е интересно как моя телефон вече 7 месеца е ок (да чукна на дърво Smile ) а уж е от онея най-прецаканите бройки, НО не съм го мокрил нито правил някакви експерименти с него. Много ясно че като го изкъпеш 2-3 пъти нещо ще се прецака, голяма работа че има малко повече гумички и "изолация" от обикновените. Не знам може просто да имам късмет с бройката, но тея неща с къпането не ви ги разбирам...
Цитирай

Явно си извадил късмет. Аз моя също не съм го мокрил, но това не попречи да се развали на 3-тия ден.

Honor Play


Цитирай

deo написа:Добре де много ми е интересно как моя телефон вече 7 месеца е ок (да чукна на дърво Smile ) а уж е от онея най-прецаканите бройки, НО не съм го мокрил нито правил някакви експерименти с него. Много ясно че като го изкъпеш 2-3 пъти нещо ще се прецака, голяма работа че има малко повече гумички и "изолация" от обикновените. Не знам може просто да имам късмет с бройката, но тея неща с къпането не ви ги разбирам...

и аз нямам проблем със слушалката, мокрил съм тела сиг. на 10 пъти .
това заглъхване след намокряне е нормално , дори като е във вода и задния говорител заглъхва
става така щото отвора се запълва със вода (образува се тапа) която пречи на звука.
когато изсъхне отвора се оправя .
водоустойчивостите мембрани си вършат работата.
*******************************************************************************
аз имам друг проблем след като се върна телефона от сервиз , си бяха оставели ръцете по него не бяха го затворели(сглобили) както трябва и след първото мокрене направи конденз м/у стъклото и дисплея и го върнах.

един съвет към тези които поради една или друга причина тела е ходил на сервиз , огледате телефона и го тествате веднага във вода , докато не е минало твърде мн време.

като приключи филма със моя случаи ще отворя тема да ви споделя кво е станало.

това е за сега .
Цитирай

Прочетох темата-ясно ми стана,че ако си купя този телефон,90% има вероятност да дефектира.Интересува ме какво става след ремонта-проблема трайно ли е отстранен?
В руски форум четох как сами си сменят високоговорителчето,но те ползват някакви аналози,които не били водоустойчиви.Имате ли информация в нашите сервизи с какво ги заменят-с оригинална част от Моторола или с някакви аналози?

Motorola Defy Ainol Novo9 Spark
Xiaomi Mi3W
Цитирай

Не знам дали друг го има тоя проблем но моя почна да му жужи микрофона на 1-вия месец след ремонта !!! Пак ще се ходи и сигурно пак месец ще стои там =( аз и за туй не съм го занесъл още !

Sony Xperia Z1 Compact
Цитирай

:angry: ЕЕхххх и моята слушалка спря,неочаквано.Моторолката я купих февруари ,и вече бях почнал да се надявам ,че е читава бройка.Но уви,не познах Rolleyes Сутринта вече не чувах.Сега ще видим какво ще кажат във ВИВАКОМ.Гадост :mad:

iPhone 6
Цитирай

На 8-мия ден ми я върнаха Dance . За сега трети ден работи Smile Дано да е редовен Вече

iPhone 6
Цитирай

И на мен слушалката ми спря да работи. Вчера и миналия ден ту работеше, ту не. Не е имало бръждене и с почукване нищо не се променя. Днес окончателно умря. Купен Януари от Виваком MSN: L596NW22RN.
В приемо-предавателния протокол писаха - без следи от употреба, водоустойчив без нарушена херметичност.
Като отивам да си го взема след сервиза ще си нося един буркан с вода. Пусне ли вода си купувам нов и бегом в "защита на потребителите". Ако не е водоустойчив никога не бих си купил DEFY. Виваком като го презентираха нали много смело го давиха в буркана.
Цитирай

Ще чакаме развитие по темата.... :power:

Samsung Xcover 3 ///4.4.4
Motorola Defy /// 2.3.5 Liquidarc2.0
htc Tattoo /// 2.3.7
Цитирай

Вчера мойта слушалка спря да работи за втори път . :confused:
Цитирай

А първия път по същия начин ли спря,и дали проблема е същия. Offtopic Дали ако си намокря телефона след ремонта и влезе вода ще се признае като гаранционен проблем(ще го покрие ли гаранцията)

iPhone 6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)