Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да флашнем телефона си чрез Один + как да инсталираме clockworkmod
#26

здравейте ако си флашна телефона така както е описано в темата това за бг регион ли е
Цитирай
Аксесоари
#27

Искам да попитам дали може да флашна докато съм си със стоковия ром ?? Защото стоковия ром в момента ми е доста прецакан..(липсват някои системни файлове и т.н.) Smile

Android Samsung Galaxy Y GT-S5360, stock rom, ROOT microSD Kingston 8GB Android
Цитирай
#28

Здравейте! Извинявам се, ако въпроса е глупав, но не разбирам много от тези неща... Ако си флашна телефона, това значи ли, че го актуализирам ? и другото е-ако го направя, а после нещо му стане, гаранцията ми ще важи ли още ?
Цитирай
#29

Да и на двата въпроса. Флашването на стоков ROM с ODIN не нарушава гаранцията на телефона.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#30

Добре, благодаря много! Ще се опитам, пък дано се получи Smile
Цитирай
#31

Изтеглих всичко, версията на Один е 1.87, както пише, но нито мога да адд-на файловете по местата, нито нищо. Телефона е в download mode, свързан е към компютъра с оригиналното USB, но не ми го показва. Друг път не съм имала проблеми, но сега пише, че windows не разпознава устройството..
Цитирай
#32

Спри Kies от Task Manager-a (ако го имаш инсталиран).

Отвори и Device manager на PC и виж как се вижда там телефона ти.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#33

Спряла съм Kies-а, а в device manager-а няма нищо за телефона, никъде не излиза.
Цитирай
#34

Флашнах го, но сега стана по-зле. Първо, че нямам българска клавиатура, а второто е, че сега ми изписва, че има актуализация, пускам да се актуализира, тегли се, почва да я инсталира, стига до 22% и дава грешка и пише да пробвам през kies... Някакви идеи какво да правя?
Цитирай
#35

Трябва ли да имам инсталиран Kies ? Или мога просто да изтелгя РОМ-а + ОДИН , да свържа телефона с PC-to чрез USB , да го пусна в DOWNLOAD режим и да инсталирам посредством ОДИН ? :whistle:

SAMSUNG GALAXY y Stock
Цитирай
#36

Samsung KIES се инсталира главно заради драйвърите за свързване на телефона (в случея драйвъри за Samsun Galaxy Y GT-S5360) с PC. При инсталиране на Kies автоматично се инсталират и драйвърите съответно ако не ти се занимава с такива програми може просто да изтеглиш от интернет драйвърите за твоя модел. Ако си със GT-S5360 си изтегли Odin3_v1.84.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#37

Опитвам се да инсталирам стоков ROM. Стига до MODEM и дава FAIL. Дайте идея от какво може да е. Пробвах и с .pit файла и без него. Резултат нулев. Пак едно и също. Телефона беше брикнат и го преинсталирах през odin с всички приложения. Но няма бг за писане и затова свалих от sammobile glb версията.
Цитирай
#38

Бих обяснил по-подробно как се инсталира чрез Один.
[box]1. Първо си изтеглете Odin v.1.84
2. След това си изтеглете Stock ROM от www.sammobile.com за региона, който искате.
3. Ако сте BootLoop-нали телефона (сиреч не можете да влезете в Recovery и да ви зарежда до логото на Samsung Galaxy Y) и не можете да изключите телефона извадете батерията и я вкарайте пак.
3. Включете USB кабела на телефона към компютъра и към телефона.
4. Включете телефона в Download режим (натискате и задържате Volume Down, HOME и Power бутоните докато не светне екрана)
5. След това телефонът ще ви попита дали сте сигурни, че искате да влезете в Download режим, натиснете Volume UP за "ДА" и Volume DOWN за "НЕ". Натиснете "ДА" (Touch Screen-a не работи)
6. Отворете Odin v.1.84 от компютъра
7. Трябва да ви излезе в първото от ляво надясно квадратчета в Один жълто поле с текст в него. Това означава че вече има връзка между телефона и компютъра
8. Ако имате .pit файл го избирате в секцията PIT
9. Избирате останалите файлове пак в съответните секции - Modem/phone - във PHONE, Csc - във CSC, Pda - във PDA
10. Натискате START и изчаквате докато всичко се получи успешно
11. Ако всичко е успешно трябва да изпише PASS в зелено в същото правоъгълниче където беше в жълто
12. Вече можете да изкарате USB кабела
13. Телефонът ви ще се рестартира. След това ще инсталира стоковия РОМ и отново ще се рестартира ако всичко е успешно.


Ако ви дава (ОДИН), че някой файл е невалиден проверете дали имате място в SD CARD. Трябва да имате поне 300-400МБ. Ако и все пак ви дава че е невалиден даден файл сменете SD картата или пробвайте друг стоков РОМ за инсталиране. Дано съм ви помогнал[/box]

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#39

Благодаря за точното обяснение. Точно така го правя. Но не става и не става. Имам и S2 plus. На него пак по този начин му преинсталирам за 4-ти път андроида. Явно има някакъв проблем, непонятен за мен за сега.
Цитирай
#40

Сигурен ли си, че РОМ-а е правилния? Пробва ли решенията на някои от проблемите които съм казал за сд картата? Щом се инсталира при S2 и опитваш по същия начин и на Galaxy Y значи евентуално има нещо грешно в телефона. Все пак, ако все още имаш гаранция го заведи да попиташ дали ще ти я признаят. Има такава вероятност. При мен ми приеха bootloop-нат телефон, при това и руутнат и ми го върнаха преинсталиран. Вярно, във Варна и го чаках близо 1-2 седмици, но го върнаха. Ако ти приемат гаранцията и не успеят да ти възстановят телефона, би трябвало да ти го подновят ако гаранцията е качествена. И да го преинсталират, и да ти върнат чисто нов телефон - няма разлика. И при двата случая губиш всички данни на телефона. И все пак пробвай някои решения:
--- Дали имаш място на sd картата
--- Дали РОМ файловете са правилни и не са повредени
--- Дали sd картата е качествена
--- Дали си с Odin v.1.84 (на няколко места казват, че точно в тази версия се поддържа флаш на Сток РОМ на Y)
--- Ако нищо не помогне попитай някой по-опитен от мен (например Be6i4, той ги разбира много тези работи).
Успех.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#41

Благодаря ти за съдействието.
Свалях всякакви ROM ове. Но единичните файлове. Телефона беше напълно повреден. Бяха затрити някакви файлове. Инсталирах му германския, но със всички файлове. Сега работи, но няма бг меню за писане. Свалих му бг клавиатура и си функционира ок.
Но, ей така, просто реших да се пробвам с бг / единичен файл / и неще и неще. Сега четох по чужди форуми, че за 5360 имало проблем с качването на единични файлове. Просто е въпрос на ''принцип''. Като намеря отговор ще пиша как е станало.
Цитирай
#42

Ето ти сток РОМ (бг регион) с трита файла и пит файл:
MODEM: http://dox.bg/files/dw?a=a25ed0d1a0
CSC: http://dox.bg/files/dw?a=bb09bf3947
PDA: http://dox.bg/files/dw?a=2f69ab4bfe
PIT: http://dox.bg/files/dw?a=a6a623d29b

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#43

Благодаря ти за съдействието.
Инсталирах го, но и този няма бг за писане. Така го оставям за сега. Работи ок, така че няма проблем.
Цитирай
#44

Може ли да има 599 сваляния на картинката в 1ви пост и да има само едно харесване на написаното от androidlover? Трябва да се уважава труда на всички колеги които пишат тук!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#45

В одина на мен ми седи само на SetupConnection.. и до там..Съвети???
Цитирай
#46

Нямаш драйвери? Телефона в download режим ли е? Виж в device manager на pC, как се вижда телефона ти там.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#47

хех, може би точно заради това има само едно харесване на първия пост Wink
и аз доста се поблъсках с драйвера, киес и один, докато най-сетне станат работите, защота на картинката е едно, в архива е малко по-друго, а на практика различно.
инсталирах драйвер и уина ми вижда тела, ама Один нъц @№$%№$№%
сложих киес, цъкнах тела, и киес не вижда тела, може би щото е правен в румънско, което си е доста далеч от корейско @%$№№@%
все пак, след инсталиран драйвер и пуснат киес, включих тела, стартирах один и той светна в жълто дека требваше, алелуя! спрях киес и чак тогава влезнах в даунлоуд режим на тела, и почнах да се чудя как да сложа файловете от архива според снимката! след множествено комбиниране и съветване с английския вариант, се оказа, че става и само с два от файловете.

I love FREE
Цитирай
#48

Ако в zip файла има само 2 файла, то този с формат tar се зарежда на PDA (другия не е важен)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#49

Здравейте, преинсталирах си галъксито с Odin v.1.84 но нямам БГ меню, може ли малко помощ.
Файловете които е качил BloodBullet вече ги няма :/
Цитирай
#50

Тъй като не мога да си редактирам мнението ще направя ново, ако модератор прецени, че може да замести линковете с по-горния пост да го направи.
PDA: Цък!
CSC: Цък!
MODEM: Цък!
PIT: Цък!

EDIT: РОМ-а е за български регион, има БГ меню, но няма българска клавиатура (винаги можете да си изтеглите Bulgarian Keyboard за 3-4 МБ или някоя алтернатива на нея.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)