Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia U (ST25i)

Interface, на мен 4- те Гб ми стигат... :unknw: Последната стабилна и налична версия на софтуера е 6.0.B.3.184 Джинджърбред 2.3.7 (всички известни проблеми са фикснати). Също така стабилна версия е и 6.0.B.1.564, с която е възможно да дойде телефона ти.
Със здраве да ползваш телефона, като дойде. :cheers:
Цитирай
Аксесоари

... Също така, може да ползва USB OTG кабел и флашка, като допълнително памет - върши прекрасна работа за музика, снимки (клипове) и кеш за игрите..
Цитирай

Благодаря за информацията! Би трябвало след 20-30 минути да ми пратят SMS от Еконт и да отивам да го взимам! После ще споделя впечатленията си.

Винаги бъди малко по-добър отколкото е необходимо.
Xperia U - CM9!| CWM 6.0 | ROOT |
Цитирай

Предполагам ще имаш възможност да го провериш, преди да платиш? Набери *#*#7378423#*#* (*#*#SERVICE#*#*- Сервизно меню на Сони), там имаш възможност за тест на хардуера- виж дисплея за неработещи пиксели, слушалка, микрофони и т.н. Не е задължително да има проблеми апарата, но ще си спестиш евентуални разправии после... :unknw:
Цитирай

Да сега го направих този тест. Всичко си му е наред. С версия 6.0.B.1.564 съм.

Винаги бъди малко по-добър отколкото е необходимо.
Xperia U - CM9!| CWM 6.0 | ROOT |
Цитирай

Ако искаш, пробвай го няколко дни и ако откриеш нещо нередно, смело ъпдейтвай до .184! При моя апарат с твоята версия на софта имах проблеми с GPS- а - трудно се връзваше и губеше сигнал. Както споменах, в .184 всички известни проблеми са фикснати. Поне при мен телефона се ползва и работи на 100%...
Със здраве да го ползваш, телефончето е супер. ;-)
Цитирай

Благодаря! Сега го сложих да се зарежда. След малко ще пробвам всичко. GPS-а по-късно, когато съм на открито.

Винаги бъди малко по-добър отколкото е необходимо.
Xperia U - CM9!| CWM 6.0 | ROOT |
Цитирай

Дочух, че Android 4.0.4 вече е наличен за Xperia S, някой може ли да потвърди, че я има и за Xperia U?
Цитирай

емз написа:Дочух, че Android 4.0.4 вече е наличен за Xperia S, някой може ли да потвърди, че я има и за Xperia U?

Не, за U все още го няма. Преди няколко дни стартира ъпдейта на Р. Той ще продължи няколко седмици и чак след това започва за U. Не мисля, че ще бъде наличен преди края на септември и началото на октомври.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Здравейте съфорумци!Смених телефона и ОС вследствие на което много неща са ми непознати и чужди. Моля ви да ми подскажете къде,как или с какво мога да следя трафика?Входящи,изходящи,мегабаити и т.н.
Цитирай

tit-titan написа:Здравейте съфорумци!Смених телефона и ОС вследствие на което много неща са ми непознати и чужди. Моля ви да ми подскажете къде,как или с какво мога да следя трафика?Входящи,изходящи,мегабаити и т.н.

Препоръчвам ти PhoneUsage от Google play.

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

Цекам си из Flipboard- а, отивам на линк за Androidcentral, да вида някаква новинка и бум- черен екран с рестарт на У- то... Изненада ме! Smile Някой ако наблюдава подобни екстри, да споделя, да видим масово ли е или така му е дошло на момента... :-)
Цитирай

Днес пристигна кейса за гърба на U-то. Изглежда супер, с него телефона се чувства още по-стабилен в ръката, но на мен ми идва някак си по-дебел и без този гръб ми е по-добре. Но определено покрива добре апарата и го защитава. Синковеца, обаче си го харесва с него, телефона си е негов - да го ползва Smile
Цитирай

dedovec написа:Изключвай GPS приемника на телефона, когато не ползваш навигацията. Като я стартираш после, трябва да те пита да включи приемника, ако не, просто го пусни преди това. Провери в настройките на самата навигация дали е изключен A-GPS, ако не е, изключи го. Отиди на Settings- Location & security и махни отметката на Use Wireless networks.
igo не съм я пробвал. На моето U ползвам Sygic и Navigon от темата във форума и проблеми никакви със самите навигации. Друг е въпроса, че самия телефон има проблем с GPS- а, вероятно софтуерен (операционната система)... Плачат много в Сони блога...
Съгласен съм напълно с теб ! Самите телефони Xperia U изглежда си имат проблеми с GPS-a. Каквато и да е програма да сложа за навигация,дори да ползвам тези вградените, GPS-a ту се връзва за секунди,ту седиш и го чакаш понякога и до 1ч съм го чакал. iGO например си намира спутниците и седи и не може да се върже към тях сумати време. Друг път пък въобще не желае да си намери повече от 2-3 спътника... Мислех да не е от програмата,но се оказа,че със всяка е така. Така,че до всички притежатели на Xperia U, да си знаят,че GPS-а на телефона си е бъгав нещо Smile
Цитирай

^С последния 6.0.B.3.184 ъпдейт всички бъгове, които бях забелязал и за които съм чел са оправени.
Единствено GPS- a не ми харесва. На двата Нео V и Арк С- а, които имах, навигацията се кънектваше до 10 секунди след пускането, без A- GPS. Сега след ъпдейта навигациите (Sygic, Navigon и iGO) много рядко губят сигнал и работят коректно, но при стартиране пак отнема минута- две да заработи като хората, ноооо... Преди можеше въобще да не се върже.
Това смятам за единствен проблем с телефона при мен, като изключим, разбира се и изтриването на покритието по ъглите на черното капаче на дъното... :unknw:
Цитирай

И аз съм си го ъпдейтнал телефона с последната верися,но GPS-a от време на време пак му отнема понякога и по 15-20 мин да се върже. Покритието... много го ползваш и човъркаш,и може би много игри играеш хихи Wink Видях,че много ползватели се оплакват от необичайно присветкане на екрана и/или на диодната лента. При мен се оказаха live theams. Или по точно подвижните безплатни теми Smile Също така препоръчвам да не се слагат на куп по 3-4-5 приложения,особенно пък били те кракнати или безплатни. Никога не знаеш кое как ще ти се отрази на телефона. Аз в началото от мерак му нахаках сумати приложения и тоя телефона взе да свети като коледна елха и да дърпа батерия като за световно Smile Но след 2-3 връщания на фабричните настройки се научих Smile Сега си качвам едно по едно приложенията,пробвам и тогава вече решавам дали да остане или не Smile Надявам се скоро да има още по-добър ъпдейт Smile За сега успех и приятно ползване на телефона на всички !!!
Цитирай

Случва ми се да го сваля сутринта от зарядното и около обяд вече е на десетина процента батерия, но аз така си ползвам телефоните- всичко на макс и яко сцепване от ръчка. Lol
Иначе, както казах, други проблеми не съм забелязал. Батерията държи доволно, като се има предвид какво му причинявам на апарата. :cheers:
Цитирай

Съгласен съм. Батерията е идеална. Свалям от зарядното пускам музика за 2-3ч, гледам 2 филма,пак музика 2ч, 20-30 мин GPS, малко ровене и човъркане в нета и батерията ми остава на 20% Smile Та за това съм напълно съгласен,че е добре.Ноо.... Тоя GPS направо ме изкарва извън нерви. Снощи в нас,вътре в стаята намери 5 сателита,и към три от тях се върза и седя близо 1ч на средна точност без да разпадне връзката и това на закрито. Днес сутринта го свалям от зарядното и тръгвам към кафето,пускам навигацията и чакам.... Намира 4-5 сателита но се върза към 4 от тях чак след 30 мин..... И сега преди 30 мин. някъде пак така. Пускам го намери поне 10 сателита,но се върза само към 3 от тях чак след 30 мин. някъде..... Е направо не знам.... Идва ми да го зафуча в стената....

P.S. : Извинявам се за спама. Току що се поинтересувах какво пише по въпроса и другаде. http://talk.sonymobile.com/thread/40862?...0&tstart=0 и по специално отговора на Oskar-GPS. Това мисля обезмисля понататъшни оплаквания и пасания Smile Сега ни остава само да чакаме да пуснат Android 4.0 и за нашата тутурутка Smile
Цитирай

Лошото е че няма дата за сандвича и ако съдя колко беше чакането за .184 не ми се мисли.

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай

Разбира се, че няма да има точна дата, това са Сони все пак...
Сега сериозно- трябва да приключи ъпдейта на Р със Сандвича и тогава е ред на У. По- добре да го позабавят, но да е направен като хората. Все ми се струва, че до средата на септември ще дойде...
ПП: Само дето аз чакам едни телефончета да станат факт, не сандвичи...
Цитирай

Преди малко се натъкнах на странен проблем. Телефонът не може да открие wi-fi сигнала от рутера ми. Вчера нямах никакви проблеми.. Изписва ми, че е "извън обхват". Рестартирах няколко пъти рутера, смених портовете, но без резултат.. Версията на андроид е .564 .

ПП: Сега пробвах и със старият ми телефон - HTC Wildfire. Свърза се мигновено..

Направих factory reset на телефона и на рутера. После и през PC Compinion направих repair, но без резултат..

Забранено е дублирането на постове! Използвай бутона "Редактирай"!

Винаги бъди малко по-добър отколкото е необходимо.
Xperia U - CM9!| CWM 6.0 | ROOT |
Цитирай

Понякога ми се случва телефона да губи обхват. Или горе индикацията за обхват показва, че няма обхват, а всъщност има. Не знам какво му става. На някой случвало ли му се е?
.184 е версията на фирмуера.
Цитирай

Interface написа:Преди малко се натъкнах на странен проблем. Телефонът не може да открие wi-fi сигнала от рутера ми. Вчера нямах никакви проблеми.. Изписва ми, че е "извън обхват". Рестартирах няколко пъти рутера, смених портовете, но без резултат.. Версията на андроид е .564 .

ПП: Сега пробвах и със старият ми телефон - HTC Wildfire. Свърза се мигновено..

Направих factory reset на телефона и на рутера. После и през PC Compinion направих repair, но без резултат..


До сега не съм имал такъв бъг и не бих могъл да помогна с нещо.Провери в на Сони блоговете дали няма нещо.

dedovec написа:Разбира се, че няма да има точна дата, това са Сони все пак...
Сега сериозно- трябва да приключи ъпдейта на Р със Сандвича и тогава е ред на У. По- добре да го позабавят, но да е направен като хората. Все ми се струва, че до средата на септември ще дойде...
ПП: Само дето аз чакам едни телефончета да станат факт, не сандвичи...

Съгалсен съм с теб,и се надявам наистина да е по-скоро ъпдейта и да си заслужава чакането Smile А колкото до телефоните със сандвичи,сладоледи и разни други плунки и храни.... Ами че то телефончето си е телефонче,само дето някои му е сложил кофти плънка хаха Wink

емз написа:Понякога ми се случва телефона да губи обхват. Или горе индикацията за обхват показва, че няма обхват, а всъщност има. Не знам какво му става. На някой случвало ли му се е?
.184 е версията на фирмуера.

Обхават си го има.Ако не се лъжа това се случва най-често когато прехвърля от една клетка на друга или от една мрежа към друга(от 3G към 2G). Или поне аз така си мисля де Wink

Забранено е дублирането на постове! Използвай бутона "Редактирай"!
Цитирай

Моля помагайте, имам телефона от 2 дни , днес го зареждам за втори път.....и екрана стана черен . :unknw: . Нищо не съм пипнала. До преди малко даже цъках нещо в нета...
Цитирай

kremi_y написа:днес го зареждам за втори път.....и екрана стана черен
Кога и как стана черен? Обясни по разбрано! Ако е угаснал за ток, като го включиш в зарядното и пробваш да го пуснеш, няма да тръгне веднага, а след около минута...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)