Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia U (ST25i)

Оправи се... Ами както си се зареждаше... Малко преди това си цъках нещо работеше, оставих го за малко, после никакъв екран, нищо. Пробвах да звънна от друг тел. - звъни си но нищо не се появява на екрана. Извадих батерията и като я сложих си тръгна...Нз какво се случи
Цитирай
Аксесоари

Android 4.0.4 наближава :thumbup:

http://www.ptcrb.com/vendor/complete/vie...elid=21036
Цитирай

Аз пък мернах това видео за Jelly Bean 4.1 на NovaThor U8500, което идва да ни каже, че по някое време У вероятно ще получи Андроид 4.1 (както и P, Sola и Go)... :unknw:
Цитирай

dedovec написа:Аз пък мернах това видео за Jelly Bean 4.1 на NovaThor U8500, което идва да ни каже, че по някое време У вероятно ще получи Андроид 4.1 (както и P, Sola и Go)... :unknw:
Ами, той тоя хардуер в U е напълно достатъчен да подкара 4.1 - въпроса е, кога и дали от Сони ще решат да го направят. Щото на клипа, това е 4.1 Vanilla - дали, ако се натъпче с благинките на Сони и лаунчъра им - няма да има проблеми и лаг?! Сътрудничеството между Сони и Google обаче е обещаващо занапред и май шанса за ъпдейт към 4.1 на U и въобще тази серия - е по-скоро възможно. Преди седмица разцъках за няколко часа един Nexus S и на него (по-слаб хардуер от U) - 4.1 вървеше напълно прилично, а мултитаскинга беше просто прекрасен! В сравнение със скоростта на работа при Galaxy Nexus-а ми и Galaxy S - разликата беше една забележима и то при условие, че си поставиш за цел да я търсиш. Което означава, че самия Jelly Bean е оптимизиран за работа и с по-слаби устройства. Остава само брандовете да си свършат добре работата.
Въпреки, че един root и XDA вършат перфектна работа, ако Сони решат нещо друго Wink
Цитирай

^За Jelly Bean не се притеснявам дали ще го подкара У- то- все пак самите бобчета са доста изпипани. Lol Проблем ще е, както казваш, когато Сони го напълнят с техните работи. По- скоро ме притеснява предстоящият ъпдейт до ICS... Но ще видим. :unknw:
ПП: Направил съм си едно .ftf на 2.3.7, версия 6.0.B.3.184 и ако не ми допада, ще даунгрейдна.
Цитирай

съжалявам че ви прекъсвам по темата... ако може да ми кажете коя навигация да си кача... искам да има камерите по пътищата
Цитирай

^Цък... На моя телефон имам Sygic, iGO Primo и Navigon. Разгледай, всичко e супер точно и ясно обяснено- инсталации, камери, всичко...
Цитирай

и какъв е смисъла да имаш 3 навигации на телефона ? ... и всичките ли имат камерите по пътищата... мн постове има изписани и не ми се разглеждат всички Smile благодаря ти ако ми спештиш това време Smile иначе мисля иГО Примо или Навигон да инсталирам
Цитирай

Weider написа:и какъв е смисъла да имаш 3 навигации на телефона ?
Споменаването на трите, които ползвам трябва да ти подскаже, че работят на У- то, а дали 1, 3 или 5 няма значение! За другото- както казах, във всяка тема е обяснено всичко!
Цитирай

dude, прочети ми поста и ми отогвори дали и на трите има вградени камерите по пътищата... стига писал безмислени постове...!
Цитирай

Weider написа:dude, прочети ми поста и ми отогвори дали и на трите има вградени камерите по пътищата... стига писал безмислени постове...!
Кой си ти, че да ме задължаваш с каквото и да е??? Не ме пичосвай, дори и на английски! Спазвай добрия тон, дръж се възпитано и подбирай правилните обръщения към мен! Научи се да боравиш с предоставената ти информация, да се ограмотяваш с цел собственото ти развитие, вместо да чакаш наготово! Също така се научи да пишеш грамотно и да се изразяваш правилно и разбираемо! Относно смислеността на постовете ми- не изземай неполагащи ти се модераторски функции!
По- здрав и успех в намирането на отговорите, които те интересуват!
Цитирай

Някой дали е забелязал следният проблем: Понякога при провеждане на телефонен разговор чувам повторение на казаното от мен към отсрещният събеседник. Аз съм към мрежата на Глобул.
Цитирай

^Понякога и при мен се получава това, но много рядко и не съм забелязал при какви условия... Като се раздвижа с телефона и изчезва. И аз съм на Глобул.
Цитирай

Здравеите колеги незнам дали мястото е точно тук но все пак искам да попитам от каде е по добре да си взема телефона от глобул или от този саит : http://mobilenbutic.com/ ... Също искам да ви попитам ако някои си си е взимал телефона от този саит какви са му впечатленията ... Мерси предварително ...




Много поздрави ... Smile Smile Smile

LG G2 16GB BLACK
Цитирай

@krosarut, моя бях си го поръчал оттам и четири пъти повторих (и от другата страна на телефона получих потвърждение), че искам сив... е, изпратиха ми черен! :wall: Върнах го, разбира се, ядосах се и си взех от друго място.

Не искам да кажа, че магазина е лош - просто имай едно наум. :cheers:

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Не бих поръчал от този сайт, грам доверие не ми вдъхва особенно пък като дам на контакти....
на Бул. България 1 е хотел Хилтън и телефона за контакти не е Софийски.

Ако ще е от сайт да е от get.bg или SLOT MOBILE (от mobilebulgaria търговец), а ако имаш възможност направо от Глобул си го вземай с някой договорче...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

тоя сайт е търговец на mobilebulgaria аз имам един телефон оттам и всичко му е точно освен че беше внесен от англия и трябваше да купувам адаптор за зарядното иначе че не е от най-истинските магазини не е но аз лично нямам оплаквания

HTC One mini / 4.4.2 Stock (vivacom) / root (s-off)
Цитирай

Здравейте,от три дни и аз съм горд собственик на sony xperia u и като цяло ми харесва,но днес се появи един проблем и не знам какво да предприема.На два пъти горе долу през 2 мин. ми се изписа PHONE CRASHED и ми брои проценти до 100.след това се рестартира и това е.
Цитирай

Здравейте, аз също имам от скоро този телефон. Харесва ми много, макар че нямам опит с предишни смартфони, защото трудно пазя такива неща, но сега да видим - ще се постарая.

Имам 2-3 питания, защото видях, че има хора, които са много в час за всичко.

1. Правех бек ъп на телефона през лаптопа. Нещо зацикли и няколко часа така и не можаха да се получат нещата. Като станах сутринта, се наложи да изключа директно кабела от телефона, тъй като всичко беше зациклило след няколко часа "бекъпване". Сега обаче нещо не ми излиза регистър на приети, пропуснати и т.н. обаждания и след рестарт пак същото.

2. Как мога да ъпдейтна телефона до последната версия, след като съм с 564 и от Сони постоянно ми дава, че съм с последната версия, а всъщност не съм?

3. Може ли някакси телефона да не се заключва толкова бързо? Например като говоря по телефона аз поне не намерих начин как да прекъсна разговора без всеки път да се налага това досадно отключване на апарата и след това прекъсване на връзката.

Благодаря много за помощта Smile Иначе телефончето е супер, изчетох мн неща из форума, сложих му програмки. Само на игри няма да играя. Иначе станах голям фен на Андроид. За съжаление Нокиа тотално отиват на кино с Microsotf
Цитирай

Колеги, как се справяте с изключването на приложенията. На мен ми е много досадно всеки път да влизам в Running services и да изключвам от там

Lenovo A850+  4.2.2  Jelly Bean ROOT & Custom ROM / Lenovo A8-50/A5500 4.4.2 KitKat Stock
Цитирай

Само да кажа, че по моите питания, отпадна това за регистъра на разговорите, имало си било опция, която съм изключил Tooth

Обаче си остава въпросът с досадното заключване по време на разговор.

И още нещо, въпросът ми е насочен повече към Дедовец. Виждам, че много ги разбира нещата. Пробва по твоя съвет да сваля Sony Update System. Изпълних всичко по указания, но пак не беше засечен по-нов софтуер. Има ли според теб изобщо смисъл да правя толкова схеми да мина на по-новата версия или направо да изчакам сандвича Smile ?
Цитирай

Правиш ъпдейт до последната стабилна версия на Xperia U (с която съм и аз в момента - .184) с Flashtool. Има много добре написан урок. Flashtool .ftf fail

Впрочем на мен това много ми помогна. Благодарности на cinizam.
Цитат:Ето един .ftf за Централна Европа [Central Europe] - версията е 6.0.B.3.162. Флашваш го с Flashtool и веднага след инсталирането, чрез SUS ъпдейтваш до .184
https://dl.dropbox.com/u/31972793/xperia...-7889_.rar

Винаги бъди малко по-добър отколкото е необходимо.
Xperia U - CM9!| CWM 6.0 | ROOT |
Цитирай

milenski777 написа:Само да кажа, че по моите питания, отпадна това за регистъра на разговорите, имало си било опция, която съм изключил Tooth

Обаче си остава въпросът с досадното заключване по време на разговор.

И още нещо, въпросът ми е насочен повече към Дедовец. Виждам, че много ги разбира нещата. Пробва по твоя съвет да сваля Sony Update System. Изпълних всичко по указания, но пак не беше засечен по-нов софтуер. Има ли според теб изобщо смисъл да правя толкова схеми да мина на по-новата версия или направо да изчакам сандвича Smile ?
Хаха, чак пък много да разбирам... Просто се бутам навсякъде... Lol
Това за заключването по време на разговор и аз го забелязах, но не съм търсил решение, понеже не ме дразни. Мислех да пробвам увеличаване на времето за осветеност на дисплея, тъй като само то е пряко свързано със заключването на телефона и затъмняването при разговор не би требвало да влияе на въпросното заключване.
Относно ъпдейта, ако работи телефона, не го закачай, а изчакай Сандвича. Иначе пробвай с формат на телефона, или рипеър през PCC, да не се е бъгнал нещо... А може генерално да бъркам в заключенията си... :unknw: Lol Или сървърите на Сони са заети заради ъплоудване на Сандвича за У...
Цитирай

Нещо, май ще се забави ICS... В края на Септември, а в XDA дори пишат за Октомври...
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1869935

[Изображение: Untitled.png]
Цитирай

^Да, мернах го и аз това онзи ден. Както винаги, Сони отлагат, което не е проблем, стига до края на годината да има Jellybean...
По- скоро ми е зор да се появи у нашата мила държавица Xperia TX...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)