Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да запазим всички показатели за роот на Galaxy S III занулени.
#76

Да, но нямаш роот, ако не си флашнал с мобилния один.
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте,не знам дали е в правилният раздел публикацията за това моля да ме извините предварително.Днес ми се случи нещо много интересно...батерията на телефона падна изцяло и той се изключи.Пуснах го да се зарежда и реших да проверя за актуализация....и хоп чудо - устройството ви е модифицирано няма актуализация...проверявам в състояние на устройството - модифицирано...Опа аз ли нещо не съм в час...не съм го пипал въобще чист стоков вариант както съм си го взел от Виваком с няколко инсталирани приложения от андроида като скайп ,вибер...игрички....Рестартирах го и тогава състоянието му се върна пак на нормал......Е добре това нормално ли е?Някой друг да се е сблъсквал със същото чудо???То по тази логика ако състоянието на апарата се сменя от нормално към модифицирано без ясна причина би следвало гаранцията да си важи дори и в случай на умишлено сменен т.е. сготвен ром,нали?
Цитирай
#78

venomcorp написа:Здравейте,не знам дали е в правилният раздел публикацията за това моля да ме извините предварително.Днес ми се случи нещо много интересно...батерията на телефона падна изцяло и той се изключи.Пуснах го да се зарежда и реших да проверя за актуализация....и хоп чудо - устройството ви е модифицирано няма актуализация...проверявам в състояние на устройството - модифицирано...Опа аз ли нещо не съм в час...не съм го пипал въобще чист стоков вариант както съм си го взел от Виваком с няколко инсталирани приложения от андроида като скайп ,вибер...игрички....Рестартирах го и тогава състоянието му се върна пак на нормал......Е добре това нормално ли е?Някой друг да се е сблъсквал със същото чудо???То по тази логика ако състоянието на апарата се сменя от нормално към модифицирано без ясна причина би следвало гаранцията да си важи дори и в случай на умишлено сменен т.е. сготвен ром,нали?
+1 и при мен е същото сега търся защо. Само дето при мен се си стой на модифициран.
Цитирай
#79

Така и не разбрах може ли да се нагласи сток ром-а със руут, cwm и статуса да си остане на Normal, защото при мен не успя да стане. След като зануля броячите със triangle-away флашвам сток през Один и пак стой на Modified.
Цитирай
#80

Става. Дай фактори ресет и ще стане. Когато инсталираш с мобилния один, след зануляването на броячите, дай wipe на всичко Wink
Цитирай
#81

Днес пробвах това което бе предложено тук, използвах один про с отметки на уайп. Всичко бе 6, тела рутнат, навсякъде всичко занулено. После направих 2 неща фийзнах блоатуеъра и си модифицирах домансито за пестене на батерията, описано във важната тема. Тогава статуса се върна на модифиед. Сега в крайна сметка според вас от коя програма ми се върна статуса и значи ли това, че статуса ми ще показва модиф. при всички условия в които се променят системните файлове?

ПП Забравих да спомена че и ъпдейтите ми работят, въпреки модиф. статус..

Huawei P20 PRO
Retired machines: Benefon Dragon, Nokia 3310, Nokia 8210, Nokia 6300, Nokia N95, SE Satio. [b][i]Samsung Galaxy S3 , S5 Active
[/i][/b]
Цитирай
#82

Ако си с новия bootloader четох, че са направили самсунг да ти вдига моднатия брояч на всеки рестарт ако телефона е руутнат. Дори с triangle away не става.

Samsung Galaxy S10 Edge Plus
Цитирай
#83

По-скоро не, само при някои операций, като примерно премахване на рекламите, статуса се промея на модиф. и каунтъра става на 1. Занулих го и рестартирах няколко пъти седи си на 0, но статуса е мод. Е ще си седя с показателите, иначе руут-а напълно се обезмисля...

Huawei P20 PRO
Retired machines: Benefon Dragon, Nokia 3310, Nokia 8210, Nokia 6300, Nokia N95, SE Satio. [b][i]Samsung Galaxy S3 , S5 Active
[/i][/b]
Цитирай
#84

при мен статуса на телефона го оправих на normal по следният начин
triangleaway
full wipe
factory reset
и във момента съм със kustom rom телефона си има root и всички показатели са на normal

Huawei Mate 30 pro 
Цитирай
#85

Колеги, сложих новият CF-Auto-Root. Не трябваше ли да ми се появи някакъв триъгълник, че ми е моднат телефона?

Samsung Galaxy S10 Edge Plus
Цитирай
#86

Не, това даже не сменя ядрото

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#87

Добри хора, тъй като ще продавам телефона си искам да му върна показателите в заводски вид. Много не разбирам и ще съм много благодарен някой да ми помогне със зануляването. Слагах му някакъв къстъм ром и в момента на статус пише, че е нормал, а пък брояча има над 5-6 отчетени смени. Ако на някой му се занимава да ми отдели 5-10 минутки, скайпа ми е venel1n а може и тук да ми драснете нещо полезно...
Благодаря!
Цитирай
#88

Тук едва ли има много частни консултанти... В първия пост е написано как и с какво да занулиш брояча. Не го ли прочете?
Цитирай
#89

Прочетох го, но не ми стана много ясно и по-скоро ме е страх да пипам сам да не стане нещо. От мтел ми е купен телефона и просто искам да сложа последния официален ром и да зануля нещата...Благодаря все пак! Smile
Цитирай
#90

Ами щом статуса ти е нормал,мини го с триангел ауей да занулиш брояча,върни му мтелското цсц и флашни стоковия ром отгоре.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#91

Деси, като чета поста му, си мисля че в момента е без роот и трудно ще пусне Triangle away.
Цитирай
#92

Ще се оправим с него на скайпа.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#93

Здравейте колеги,

Имам следния проблем, искам да мина от къстъм към стоков ром но да запазя рута, занулих брояча с triangleaway, след което се опитвам да флашна през мобилния один стоковия за англия, одина иска чек на MD5, но може и да пропусна тази проверка, след проверката ми излиза следната грешка, която може да се види в прикачения файл, дали трябва да пропусна проверката и направо да флашвам или пропускам нещо което трябва да се направи. В момента съм със къстъм Sotmax ultimate stock v.14, ако това е от значение, а стоковия е изтеглен от саммобилето Wink

Благодаря предварително Wink
Цитирай
#94

При мен всичко е ток и жица след root-a само дето ми изкарва че е модифициран в статуса иначе брояча е на 0 и пише че е официален самсмунг в download-a, но последният ред ми е custom. Има ли фикс за това или да си карам така.

Телефон с шайба
Цитирай
#95

При 4.1.2 не става вече с връщане на CSC освен статуса имаш и една червена удивителна в дънлоуд мод горе в ляво-това е от новия фикс за сигурността.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#96

Обаче открих че се оправя от триъгълника като сложиш отметка на system modified workaround, при рестарт до колкото разбрах не включва супер юзъра за определено време и статуса си остава на нормален, дори след като го включи Smile
И навсякъде показва нормално.

Телефон с шайба
Цитирай
#97

Знам, че е извън темата, но ми е любопитно мнението на по-опитните юзъри Offtopic . След като почти 90% от повредите по този телефон биха били счупен екран, намокряне (които няма да се признаят гаранционно и ще искат левчета за ремонт) или умрял телефон (който не може да се разбере дали е бил рутван), защо всеки път си играете да занулявате показателите за руут? Особено някои които префлашват има-няма всяка седмица.
Не ме нападайте, просто се интересувам. Smile
Цитирай
#98

Заради тръпката,по същата причина префлашваме и през ден Smile
Цитирай
#99

След като се занулят показателите, ако се ъпдейтне ОТА, руута ще се затрие нали? Трябва само с мобилния один да се флашват от чичо Сами? Smile
Цитирай

След като флашна ром-а с Mobile Odin Pro, трябва ли правя нещо (като хард ресет примерно). Ако да, какви са плюсовете и какви минусите. Не съм правил wipe и предполагам се запазват всичките омазвания (ако има такива) от предишния ром ли, че не ми стана много ясно...

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)