Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да запазим всички показатели за роот на Galaxy S III занулени.

kali_74 написа:
shadowface написа:Здравейте,

Понеже сега съм с IPBGHD Rom и желая да си го върна на стоковия....все едно съм си го купил от магазина, тази тема ли трябва да гледам?

Да това е как да занулиш броячите и другата е как се флашва с один


Идеята ми е, че искам да си върна старата версия .За зануляване не ми е зор.
В случая може само флаш през один с официален ром?

HTC M8
Цитирай
Аксесоари

да
Цитирай

аз имам едно питане което не ми е ясно ако някой знае какво е моля да ми поясни.значи когато си вкарам телефона ж bootloader режим ми изкарва 4 надписа
1 odin mode
2 product name:gt i9300
3 custom binary download:yes (6 counts)
4 current binary: custom
какво означава номер 3 защото като гледам на повечето пише (1 counts) а при мен е 6.
Цитирай

Това ти е брояча ,който отчита колко пъти е рутван телефона. Или е флашвано нещо друго от официален ром.
Цитирай

много благодаря а това пречи ли на гаранцията на телефона?
Цитирай

Пречи, гаранцията отпада, ако брояча не е занулен Wink
Цитирай

лелелееи как да го зануля Sad и той телефона ми нее руутван трябва ли да го руутна за да го зануля ?
Цитирай

Щом брояча ти показва - 6 значи е рутван и пипан. Ето ти упътване как да го върнеш в начално състояние:


Как се деинсталира ( ако се наложи да се носи в сервиз или подобно )

• Ползвайте Triangle Away, за да ресетнете flash counter-те и веднага извадете батерията като започне рестартирането
• Влезте в recovery и направете wipe и веднага извадете батерията като започне рестартирането
• Отидете в SamMobile и си свалете stock firmware-а за вашия регион
• След това флашвате stock firmware-а
• Оставете Android да се стартира без да правите нещо по началния сетъп докато телефона се включи напълно
• Рестартирате
• Чакате поне 10 мин.
• Проверете в Settings->About device->Status дали статуса е "Modified"
• Направете factory reset
• Влизате в download mode и проверете дали flash counter-а и system status-а са на official
Цитирай

сега като вляза в bootloader режим ми изкарва
1odin mode
2product name :gti9300
3custom binary download : yes 6(counts
4current binary : samsung official
5system status : oficial
трябва ли пак да го занулявам ?
Цитирай

По принцип трети ред трябва да изглежда така:

3custom binary download : No
Цитирай

мхм сложна е мойта работа.има ли опастност от да си уморя телефона или нещо подобно? ако не се справя с зануляването?
Цитирай

Винаги има опастност, ако не знаеш какво правиш. И наистина ако не знаеш, по добре не пипай Wink
Цитирай

Благодаря , отказвам се да го правя
Цитирай

а и още нещо извинявай да те питам запознат ли си с застраховката.значи като си купих телефона освен гаранция му направих и застраховка,гледах я но там не пише нищо ако се развали софтуера по моя вина дали важи.
Цитирай

Не съм запознат, аз не ползвам застраховки, сори пич. Wink
Цитирай

ок благодаря Smile
Цитирай

престраших се да го направя и успях сега ми изписва така
1odin mode
2product name :gti9300
3custom binary download : No
4current binary : samsung official
5system status : oficial
обаче си остава руутнат това пречи ли му на гаранцията? всичко си е както трябва да бъде само не мога да направа състоянието на телефона от модифицирани на нормал Sad
Цитирай

pumamax написа:престраших се да го направя и успях сега ми изписва така
1odin mode
2product name :gti9300
3custom binary download : No
4current binary : samsung official
5system status : oficial
обаче си остава руутнат това пречи ли му на гаранцията? всичко си е както трябва да бъде само не мога да направа състоянието на телефона от модифицирани на нормал Sad

Factory Reset

Storstark
Цитирай

да ок всичко е както трябва благодаря
Цитирай

Колеги моля за малко помощ.Руутнах телефона с ЦФ руут всичко е окей.Занулих брояча с триагалника,но немога да се оправя с мобилния один за да пише нормален,а не модифициран.Прочетох из форума,че като активираш последната функция на триагалника,става номера да мине в нормален мод.Направих рестарнах и навсякъде пишеше,че е нормал и изтрих програмат и днес сутринта гледам пак пише модифициран.Така че ако решението е само с мобилния один напишете стъпка по стъпка като влезна какво да правя (имам го инсталиран на телефона).Съшо така съм си със всичко стоково на самсунг искам просото да го направя да пише нормал.Благодаря предварително.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай

nikolov89 написа:Колеги моля за малко помощ.Руутнах телефона с ЦФ руут всичко е окей.Занулих брояча с триагалника,но немога да се оправя с мобилния один за да пише нормален,а не модифициран.Прочетох из форума,че като активираш последната функция на триагалника,става номера да мине в нормален мод.Направих рестарнах и навсякъде пишеше,че е нормал и изтрих програмат и днес сутринта гледам пак пише модифициран.Така че ако решението е само с мобилния один напишете стъпка по стъпка като влезна какво да правя (имам го инсталиран на телефона).Съшо така съм си със всичко стоково на самсунг искам просото да го направя да пише нормал.Благодаря предварително.
1-руутваш телефона
2-инсталираш TriangleAway-v3.10.apk
3-зануляваш
4-вкарваш го в буутлоадера
5-инсталираш през один стоков ром I9300XXEMG4
и си занулен и ще ти пише нормал.
Цитирай

Добре 1,2 и 3 съм го направил и всичко е ок.Какво да вкарам в буутлоадара и този ром който си написал от къде да го изтелгя?А след като изтегля да го кача на картата с памет и чрез мобилния один да го флашна ли?И от тея стъпки има ли смисал,ако няма да нося телефона на сервиз,мисълта ми е ако пише модифициран,ще ме известява ли когат има официален ъпдейт на адроид?

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай

nikolov89 написа:Добре 1,2 и 3 съм го направил и всичко е ок.Какво да вкарам в буутлоадара и този ром който си написал от къде да го изтелгя?А след като изтегля да го кача на картата с памет и чрез мобилния один да го флашна ли?И от тея стъпки има ли смисал,ако няма да нося телефона на сервиз,мисълта ми е ако пише модифициран,ще ме известява ли когат има официален ъпдейт на адроид?
влизаш тук http://www.sammobile.com/firmwares/2/ правиш си регистрация и си изтегляш рома за галакси с3. GBL-глобул
MTL-мтел VVT-вивател избираш и сваляш.когато се свали повтаряш стъпките посоените по горе.като се изтегли го разархивираш трябва да се полуи един фаил.отваряш один 3.04.изключваш телефона и задържаш намаляне на звука + средното копе + копето за включване и изчакваш докато не се покаже едни надписи като се покажат натискаш копчето за увеличаване на звука.свързваш телефона с кабела и натискаш PDA там поставяш изтегления фаил и натискаш старт и си готов.
Цитирай

pumamax написа:
nikolov89 написа:Добре 1,2 и 3 съм го направил и всичко е ок.Какво да вкарам в буутлоадара и този ром който си написал от къде да го изтелгя?А след като изтегля да го кача на картата с памет и чрез мобилния один да го флашна ли?И от тея стъпки има ли смисал,ако няма да нося телефона на сервиз,мисълта ми е ако пише модифициран,ще ме известява ли когат има официален ъпдейт на адроид?
влизаш тук http://www.sammobile.com/firmwares/2/ правиш си регистрация и си изтегляш рома за галакси с3. GBL-глобул
MTL-мтел VVT-вивател избираш и сваляш.когато се свали повтаряш стъпките посоените по горе.като се изтегли го разархивираш трябва да се полуи един фаил.отваряш один 3.04.изключваш телефона и задържаш намаляне на звука + средното копе + копето за включване и изчакваш докато не се покаже едни надписи като се покажат натискаш копчето за увеличаване на звука.свързваш телефона с кабела и натискаш PDA там поставяш изтегления фаил и натискаш старт и си готов.
Мерси за отговорите колега по-късно ще го провбам по-късно.Само моляте,за последни пояснения:телефона е закупен от вивател,но го ползвам с мтелска карта,ром-а за вивател ли да сваля?След като го флашна всичко ще си бъде като оригинал нали,а инсталираните приложения ще се изтрият ли?И с один-а от компа се прави а не с мобилниа така ли?

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай

nikolov89 написа:
pumamax написа:
nikolov89 написа:Добре 1,2 и 3 съм го направил и всичко е ок.Какво да вкарам в буутлоадара и този ром който си написал от къде да го изтелгя?А след като изтегля да го кача на картата с памет и чрез мобилния один да го флашна ли?И от тея стъпки има ли смисал,ако няма да нося телефона на сервиз,мисълта ми е ако пише модифициран,ще ме известява ли когат има официален ъпдейт на адроид?
влизаш тук http://www.sammobile.com/firmwares/2/ правиш си регистрация и си изтегляш рома за галакси с3. GBL-глобул
MTL-мтел VVT-вивател избираш и сваляш.когато се свали повтаряш стъпките посоените по горе.като се изтегли го разархивираш трябва да се полуи един фаил.отваряш один 3.04.изключваш телефона и задържаш намаляне на звука + средното копе + копето за включване и изчакваш докато не се покаже едни надписи като се покажат натискаш копчето за увеличаване на звука.свързваш телефона с кабела и натискаш PDA там поставяш изтегления фаил и натискаш старт и си готов.
Мерси за отговорите колега по-късно ще го провбам по-късно.Само моляте,за последни пояснения:телефона е закупен от вивател,но го ползвам с мтелска карта,ром-а за вивател ли да сваля?След като го флашна всичко ще си бъде като оригинал нали,а инсталираните приложения ще се изтрият ли?И с один-а от компа се прави а не с мобилниа така ли?
да прави се с один на компа.щр ти изтрие само програмите който ти си си инсталирал и игри но после пак ще си ги инсталираш.да свали си вивателския няма да имаш проблем да ползваш мтелска карта
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)