Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][ICS][JB] MIUI V4 Android 4.1.2 - за GN i9250
#26

s01o написа:
MMJ написа:Колега... защо пише EDIT widgets а не ADD ?

[Изображение: 5e111db3c22e43be.png]

Много ясно, че може да се добави както аз съм показал и съм убеден, че повечето хора ползват моя начин а там има голям бъг с фона.

Аз ползвам, както се вижда "MIUI 2.8.17" ! Ти ползваш "XenonHD v9.0" - единственото, което ги "свързва" е Jelly Bean 4.1.1 - от там нататък, двете нямат абсолютно никакви допирни точки, като UI !
Нормално е да има огромна разлика във функционалноста! Прилагането и настройването на едни и същи приложения/къстамизаци - са по коренно различен начин!

Вгледай се пак, MIUI си ползва човека и наистина си пише "edit widgets" както е при мен и при теб. Просто нормалния начин на адване на widget-и е да задържиш на празно на декстопа. Идеята на "едит" е че повечето от вградените miui widgets имат опция за едитване на скиновете им. Та просто са си го написали така, а цялото това нещо ми се струва толкова незначително че не се сещам за подходяща метафора Smile

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#27

zorvalth написа:
s01o написа:
MMJ написа:Колега... защо пише EDIT widgets а не ADD ?

[Изображение: 5e111db3c22e43be.png]

Много ясно, че може да се добави както аз съм показал и съм убеден, че повечето хора ползват моя начин а там има голям бъг с фона.

Аз ползвам, както се вижда "MIUI 2.8.17" ! Ти ползваш "XenonHD v9.0" - единственото, което ги "свързва" е Jelly Bean 4.1.1 - от там нататък, двете нямат абсолютно никакви допирни точки, като UI !
Нормално е да има огромна разлика във функционалноста! Прилагането и настройването на едни и същи приложения/къстамизаци - са по коренно различен начин!

Вгледай се пак, MIUI си ползва човека и наистина си пише "edit widgets" както е при мен и при теб. Просто нормалния начин на адване на widget-и е да задържиш на празно на декстопа. Идеята на "едит" е че повечето от вградените miui widgets имат опция за едитване на скиновете им. Та просто са си го написали така, а цялото това нещо ми се струва толкова незначително че не се сещам за подходяща метафора Smile
Абе, и на мен! Ама колегата иска подробно да му се обясни! - и аз обяснявам!

Искаше да види как се адва уиджет, с избиране на оция от менюто сеттингс (най-долу в ляво от софтуерния хоум-бутон) и аз му покзавам! А иначе - да! Със задържане, на пръста, на празен дисплей, или някъде на празно - интерфейса влиза в режим, на адване на уиджети, както съм полазал на един скрийншот по-горе! Демек по-лесно е... Wink
Цитирай
#28

Една от любимите ми теми за MIUI, вече и за всички NEXUS устройства на MIUI/JB 4.1.1 http://blackandroidtheme.com/?page_id=2153 :cheers: :thumbup:
Цитирай
#29

s01o написа:Абе, и на мен! Ама колегата иска подробно да му се обясни! - и аз обяснявам!

Не колега, ти хич не ме разбра... въобще не искам да ми обясняваш как се добавя widgets.
АЗ на ТЕБ ти обяснявам, че по стандартния начин на добавяне има БЪГ - черни букви на черен фон.
Това е като двама негри да крадат въглища през нощта нарисувани на картина... ще ги видиш ли Tooth
Това се опитвам да ти обясня през целия този диалог, а вие пак не ме разбрахте.
Казах ти: натисни на празен екран с пръста си и задръж, като се появи прозорец цъкни на widgets и като ти излезе резултата направи шот и го пусни ЗА да се ПРИКЛЮЧИ най-после този безсмислен диалог.
Иначе ми е много известно какво ползвам аз и какво ползваш ти, нали вчера го имах за половин час това което ползваш ти и освен две-три вградени програми не задържа вниманието въргу себе си този ром.
Тествай XenonHD и после пак изкажи мнение... имаш ли из менютата опция от където да си пържиш процесора... или пък да му ограничаваш максималната честота на която работи.
Има и други неща, но не за това ставаше дума а за черните букви на почти черния фон. :wall:
Може да има и десет начина за добавяне на widgets, аз те карам да приложиш шот по моя начин който показах с два шота в предишен мой пост.
Ако не знаеш как да го направиш просто спираме да коментираме.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#30

MMJ написа:
s01o написа:Абе, и на мен! Ама колегата иска подробно да му се обясни! - и аз обяснявам!

Не колега, ти хич не ме разбра... въобще не искам да ми обясняваш как се добавя widgets.
АЗ на ТЕБ ти обяснявам, че по стандартния начин на добавяне има БЪГ - черни букви на черен фон.
Това е като двама негри да крадат въглища през нощта нарисувани на картина... ще ги видиш ли Tooth
Това се опитвам да ти обясня през целия този диалог, а вие пак не ме разбрахте.
Казах ти: натисни на празен екран с пръста си и задръж, като се появи прозорец цъкни на widgets и като ти излезе резултата направи шот и го пусни ЗА да се ПРИКЛЮЧИ най-после този безсмислен диалог.
Иначе ми е много известно какво ползвам аз и какво ползваш ти, нали вчера го имах за половин час това което ползваш ти и освен две-три вградени програми не задържа вниманието въргу себе си този ром.
Тествай XenonHD и после пак изкажи мнение... имаш ли из менютата опция от където да си пържиш процесора... или пък да му ограничаваш максималната честота на която работи.
Има и други неща, но не за това ставаше дума а за черните букви на почти черния фон. :wall:
Може да има и десет начина за добавяне на widgets, аз те карам да приложиш шот по моя начин който показах с два шота в предишен мой пост.
Ако не знаеш как да го направиш просто спираме да коментираме.

Ако е това ? - пак не виждам черни букви, на черен фон! Никъде!

1. Задържам си пръста на празен фон! Влиза в Edit widgets mode!
[Изображение: 68846474.png]
2. Избирам Shortcuts
[Изображение: 96855647.png]
3. И излиза меню със възможните варянти!
[Изображение: 44162526.png]
Цитирай
#31

Колегата това меню с черни букви на черен фон ,което е показал въобще не е на MIUI лънчъра може да е MIUI ром ,но е друг лънчър (Апекс виждам) така ,че спора е излишен.Така както е показал s01o така се поставят уйджети на MIUI с неговия лънчър. Rock

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#32

Точно така, Apex Launcher ползвам, но същия launcher ползвам и на настоящия ми ром а на него няма черен фон.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#33

На MIUI не бих сложил друг ланчер Huh , губи се всичко от Рома,
а пък на Nexus със софт бутоните най му ходи AOKP Crazy

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#34

Ползвал съм MIUI ромовете още от предишния ми телефон (HTC Desire HD) и наистина са доста добри. Пробвах го и за нашия телефон. Но така хубаво съм си нагласил телефона, че не ми се иска пак да започвам го подреждам по моя си начин. След няколко месеца сигурно, като ми поомръзне стоковия вид и аз ще мина към MIUI потребителите. Smile

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Цитирай
#35

s01o, не сте сами Wink няма да сменям вече с друго

~Great Design isn't Good Enough~
Цитирай
#36

jpm_design написа:s01o, не сте сами Wink няма да сменям вече с друго
Ееевала! :cheers:

Аз за седмица-две, от както MIUI е във фаза JB, ръчкане - му намерих няколко дразнещи кусура - но не са чак болка за умиране, като се има в предвид, че е още "бебе" и децките болести още не са излекувани!
Ще се подобрява с всяка изминала седмица. Rock
Цитирай
#37

Аз имам няколко въпроса :

1.Има ли промяна в живота на батерията
2.От инсталацията малко не разбрах точки 5 (ако може да ми я обясниш на ЛС )
3.Има ли меню както стоковия гугълски
4.колко рам заема
5.има ли промяна в скороста на работа на телефона
6.доколкото разбрах ние един вид взимаме операционната система на Mi One или е нещо като GO Launcher EX
7.ако не ми хареса мога да се върна към стоковия гугълски и ъпдеитите ще ги получавам от гугъл или не
8.ако реша да го сменям ще ти пиша лс и може да го направим двамата примерно да ме напътстваш по скаип Rolleyes
9.неможе ли просто да флашна рома кто го поставя в папка "put google image here" от тоолкит
10.ще ми дадеш ли линк от кадето да сваля рома (ако може да е конкретен линк а не "по горе съм сложил ")
11.има ли го на БГ
12.какви са предимствата и недостатаците на MIUI

Alcatel one touch 302 ->Sony Ericsson T100 ->Sony Ericsson j100i ->Panasonic vs3 ->Samsung c3010->Samsung E1210M->Google Galaxy Nexus I9250 Android 4.3 Jelly Bean yakju build
Цитирай
#38

Сложих го това. Качването на рома стана от първия път - не мина в boot loop режим нито пък се наложи да го инсталирам повторно, както е в ръководството. Иначе - ръководството е добро - него следвах и станаха нещата.
Малко не съм свикнал всички инсталирани приложения да ми стоят на десктоп-а ...
Иначе работи доста стабилно. Има всякакви екстри и удобства. Изглежда добре.
Като минус спрямо другите ромове - малко трудно разбрах как да разреша ROOT привилегийте на проложенията. Освен това от другите ромове съм свикнал да имат вграден BusyBox, a тука трябваше да го тегля и слагам ръчно. Не е болка за умиране де. А и деня от седмицата на часовника е с йероглифи - повод да науча малко китайски Tooth

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#39

dani1t написа:Аз имам няколко въпроса :

1.Има ли промяна в живота на батерията
2.От инсталацията малко не разбрах точки 5 (ако може да ми я обясниш на ЛС )
3.Има ли меню както стоковия гугълски
4.колко рам заема
5.има ли промяна в скороста на работа на телефона
6.доколкото разбрах ние един вид взимаме операционната система на Mi One или е нещо като GO Launcher EX
7.ако не ми хареса мога да се върна към стоковия гугълски и ъпдеитите ще ги получавам от гугъл или не
8.ако реша да го сменям ще ти пиша лс и може да го направим двамата примерно да ме напътстваш по скаип Rolleyes
9.неможе ли просто да флашна рома кто го поставя в папка "put google image here" от тоолкит
10.ще ми дадеш ли линк от кадето да сваля рома (ако може да е конкретен линк а не "по горе съм сложил ")
11.има ли го на БГ
12.какви са предимствата и недостатаците на MIUI

Неможе без да положиш някакво усилие всичко на готово да стане. С други думи ако нямаш грам отговор на тези въпроси, не си готов да флашваш каквото и да е. А всичко това се намира с два клика в google...

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#40

seemore написа:Сложих го това. Качването на рома стана от първия път - не мина в boot loop режим нито пък се наложи да го инсталирам повторно, както е в ръководството. Иначе - ръководството е добро - него следвах и станаха нещата.
Малко не съм свикнал всички инсталирани приложения да ми стоят на десктоп-а ...
Иначе работи доста стабилно. Има всякакви екстри и удобства. Изглежда добре.
Като минус спрямо другите ромове - малко трудно разбрах как да разреша ROOT привилегийте на проложенията. Освен това от другите ромове съм свикнал да имат вграден BusyBox, a тука трябваше да го тегля и слагам ръчно. Не е болка за умиране де. А и деня от седмицата на часовника е с йероглифи - повод да науча малко китайски Tooth

Аз нямма никакъв проблем с програмите, папки му е майката. Абволютно всичко ми е подредено на еидн екран ето:

[Изображение: Screenshot_2012-08-29-16-42-25.jpg]

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#41

Дам наистина от няколкото рома, които съм ползвал до сега - този най-много ми допада.
Възможностите за персонализация с готови теми, комбинация от тях и ръчни настройки са безкрайни.
Все още не мога да се науча, че като трия иконка от десктопа, всъщност деинсталирам приложението Crazy
При изходящ разговор телефона извибрирва, когато вдигнат отсреща.
При пропуснато повикване пише колко пъти е иззвънял телефона - дали е само клип, или някой настойчиво ме е търсил.
нотификайшън бара е добре направен с тогъл бутончета най-отдолу - така е доста по-удобно...
Стабилен е и работи бързо - просто трябва да се пробва тоя ром. :thumbup:

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#42

Има още работа по него. Разкарах го, не ми работи gps. Недопустимо е за смарттелефон. Може след време пак да го пробвам.

Motorola Xoom, HTC u11
Цитирай
#43

tasmaniec написа:Има още работа по него. Разкарах го, не ми работи gps. Недопустимо е за смарттелефон. Може след време пак да го пробвам.

Това с GPS-a е в теб проблема на 100%

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#44

Ми не знам, с други ромове нямам проблем както с този. :wall: А така бих искал да съм с него. =(

Motorola Xoom, HTC u11
Цитирай
#45

Аз също след 1-2 дни проба го смених.Не знам защо и дали е само при мен,но с който и кернел да пробвам винаги рома е лагав и муден.Другото ,което не ми харесва ,е че яко са прее*али вградения браузър.
Цитирай
#46

spook написа:Аз също след 1-2 дни проба го смених.Не знам защо и дали е само при мен,но с който и кернел да пробвам винаги рома е лагав и муден.Другото ,което не ми харесва ,е че яко са прее*али вградения браузър.

1. За чий *** сменяш кернели?
2. Дифинирай преебан защото според мен са го подобрили много има сумати нови опции!

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#47

1.Сменям ,защото с вградения телефонът се държи доста зле,анимациите не вървят с повече от 15-20 фпс в най-добрия случай
2.браузъра във фулскрийн режим в портретна ориентация няма бутон за отворените табове,трябва да въртя телефона ,за да мога да си видя отворените страници

ps. Само да добавя и че телефонът не иска и не иска да заспива,стои си на 350мхц на изключен екран
Цитирай
#48

zorvalth написа:
spook написа:Аз също след 1-2 дни проба го смених.Не знам защо и дали е само при мен,но с който и кернел да пробвам винаги рома е лагав и муден.Другото ,което не ми харесва ,е че яко са прее*али вградения браузър.

1. За чий *** сменяш кернели?
2. Дифинирай преебан защото според мен са го подобрили много има сумати нови опции!

1. ДА! За какво сменяш кърнъли! XIAOMI си оптимизират кърнъла за MIUI ?!?!?! - не разбирам, защо е нужно да се сменя кърнъла!
2. Какво, наистина означава "преебан"? - за мен това е най-добре работещия и функционален браузър!?
На всичкото отгоре почти, като стоковия, в норамлния JB, но с повече екстри и функционалности!?!
Наистина не мога да проумея какво искаше да кажеш, с по-горния пост!
Цитирай
#49

tasmaniec написа:Има още работа по него. Разкарах го, не ми работи gps. Недопустимо е за смарттелефон. Може след време пак да го пробвам.
GPS-а в MIUI си работи перфектно, дори повече от перфектно! +/- 5-10м. реално отклонение!
Цитирай
#50

spook написа:Аз също след 1-2 дни проба го смених.Не знам защо и дали е само при мен,но с който и кернел да пробвам винаги рома е лагав и муден.Другото ,което не ми харесва ,е че яко са прее*али вградения браузър.

На моя СГС съм пробвал доста версии на MIUI (джинджърските, сладоледените и наскоро пробвах желето, но то е в ранна фаза още), на СГС2 и Галакси Нексус съм инсталирал няколко версии на приятели, които не са толкова наясно (ама искат къстъм ром Tooth ) и честно казано съм със същите впечатления, кат теб. Няма я тая плавност на работа в UI, браузърът също не е толкова плавен, а и животът на батерията не винаги е добър. Не ми се струват много оптимизирани. На СГС2-та май най - добре ми се стори V4.

Иначе възможностите за модификация са много интересни Smile .

Интересно ми е обаче как работи този софтуер на MIUI телефон... все пак китайците си го оптимизират за собствените си машинки. Напоследък изкарват големи зверове.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)