Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Sola (MT27i)

Решил съм да сложа някакъв custom rom. Има ли начин да направя пълен backup, ако ми се наложи да връщам оригиналния да си имам и приложенията. Кой ромове препоръчвате? И ако може линк, че от няколко дена съм изгледам сумати теми с различни ромове. Предпочитам някой който ползва по малко рам.
Цитирай
Аксесоари

Като сложиш рикавъри можеш да си направиш nandroid бекъп (пълна снимка на телефона демек)
Цитирай

Някой,ако има РОМ на МТЕЛ 2.3.7 моля да го постне.
Цитирай

lokomotivgt написа:Някой,ако има РОМ на МТЕЛ 2.3.7 моля да го постне.

https://www.androidbg.com/forum/post303389.html#p303389 тук има

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Е,тези ги свалих.Сложих 2.3.7, после 4.0.4/с който съм в момента/. Идеята ми беше да си правя руут на телефона,но нито с първия,нито с втория РОМ ми се получава.От темата на GH0STFACE го четох всичко,но спрях до Руут-а и толкоз.Идеи?
Някой , ако има 4.0.3 за Sola моля да даде линк.

P.S. Отново сложих 2.3.7 с флаш,проверих си и драйверите от флаштуул-а,но не можах да руутна телефона.Дава ми някаква грешка след разопаковане на пакет 1 и до там.Моля за помощ!/използвам темата на GH0STFACE/
Цитирай

lokomotivgt написа:Е,тези ги свалих.Сложих 2.3.7, после 4.0.4/с който съм в момента/. Идеята ми беше да си правя руут на телефона,но нито с първия,нито с втория РОМ ми се получава.От темата на GH0STFACE го четох всичко,но спрях до Руут-а и толкоз.Идеи?
Някой , ако има 4.0.3 за Sola моля да даде линк.

P.S. Отново сложих 2.3.7 с флаш,проверих си и драйверите от флаштуул-а,но не можах да руутна телефона.Дава ми някаква грешка след разопаковане на пакет 1 и до там.Моля за помощ!/използвам темата на GH0STFACE/

Ето тук в първият пост е описана цялата процедура има и ликове с необходимите неща.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2029756
Поздрави

Samsung Galaxy S7, LG Optimus G - E975, SONY Xperia Sola - Android  Kitkat [4.4.2] Carbon by XperiaMT27,  HTC Wildfire S -   Android GB 2.3.3
Цитирай

Първото го направих,но сега телефона само мига с надпис Sony и толкоз.Какво да правя нататък. Не мога да разбера как работи второто в описанието.Дано не съм си развалил телефона.
Ако е възможно обясни на български.
Цитирай

lokomotivgt написа:Първото го направих,но сега телефона само мига с надпис Sony и толкоз.Какво да правя нататък. Не мога да разбера как работи второто в описанието.Дано не съм си развалил телефона.
Ако е възможно обясни на български.

Това е методът при 4.04
Общо взето беше ( казвам го по спомен че беше отдавна).
Първо флашнах през flashtool 4.0.4 някакво европейско ftf и стартиране на телефона.
След което през flashtool 6.1.1.B.1.10 кернел ftf.
Стартирах пуснах USB Debug и се стартира Root_with_Restore_by_Bin4ry след което той стартира фалшив back up на телефона който после трябва да се ресторне(в ликът за изтегляне имаше видео урок как става).
След което флашнах прз flashtool 6.1.1.B.1.5..
Описвам го както си го спомням понеже беше преди около половин година.
Това с стигането само до лого ми се случи и на мене първият път и го оправих като флашнах директо ftf s 4.0.4
Надявам се да съм ти помогнал.
Поздрави.

Samsung Galaxy S7, LG Optimus G - E975, SONY Xperia Sola - Android  Kitkat [4.4.2] Carbon by XperiaMT27,  HTC Wildfire S -   Android GB 2.3.3
Цитирай

Благодаря.Оправих си телефона.Сега поне се държи нормално.Утре ще пробвам отново.Въпросът ми е дали се получава само при мен това мигане/и само мигане/ или е някакъв бъг? И като пусна програмата за Руут,трябва ли нещо да пиша или тя всичко си го прави сама. Поздрави! Rock
Цитирай

След като флашнеш 6.1.1.B.1.10 телефонът трябва да зареди но иконките да са някак страни като цветове. След като стартираш usb debug разрешиш инсталиране от непознати източници стартираш Root_with_Restore_by_Bin4ry и избираш кой мод да зареди след което той прави back up който ти трява да ресторнеш след което програмата продължава и накрая трябва да ти напише дали всичко е ОК.Изгледай видеото там процедурата е унагледена.
Поздрави.

Samsung Galaxy S7, LG Optimus G - E975, SONY Xperia Sola - Android  Kitkat [4.4.2] Carbon by XperiaMT27,  HTC Wildfire S -   Android GB 2.3.3
Цитирай

Не знам дали гледам същото видео,но човека пише команди в CMD прозореца.И ако е така - не знам какво точно трябва да пиша.Той добре го обяснява/предполагам/,ама на английски. ? Би ли ми обяснил,какво да пиша в командния прозорец. Има добро обяснение в темата за XU, но не знам дали за нашите телефони е същото. А пък най-добре ще е някой ,ако има 4.0.3 версията да я прати,че да направя всичко по начина в главната тема.
Цитирай

Значи сложих сток къстом ром .54, но от сони ми показва да си го дръпна за ъпдате. Не трябва да го пускам нали?
Цитирай

Някой може ли да обясни на много прост български как да си руутна телефона,защото по описаните начини в темата не ми се получава.Телефонът ми е с отключен буутлоудер.
Ако искате пишете на лични съобщения.
Цитирай

lokomotivgt написа:Някой може ли да обясни на много прост български как да си руутна телефона,защото по описаните начини в темата не ми се получава.Телефонът ми е с отключен буутлоудер.
Ако искате пишете на лични съобщения.

Аз го правих преди един ден. Значи понеже неможех да сложа CMW recovery след като отключих bootlooader и ми искаше роот. Използвах Flash tool да сложа кернел с CMW recovery. Следтова си свалих пре-роотнат софт на SD картата. Сложих го през CMW recovery и преди да стартирам телефона върнах фабричните настойки и изчистих кашето през CMW recovery. Така го роотнах
Цитирай

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2029756 ето линк за руута. Флашваш си телефона до ICS, след това флашваш това 6.1.1.B.1.10 . Иконите ти може да станат черни (което не трябва да те притеснява) може и да не станат, не знам от кво зависи. След като го флашнеш това, използваш тая програма Root_with_Restore_by_Bin4ry. Аз лично не я използвам нея, а като го флашна 1.10 го руутвам през Флаштуул и пак работи. С тая програма като цъкнеш на нея мисля, че след това следваше да натиснеш 1 и enter. Би трябвало да се рестартира няколко пъти телефона и тогава ще имаш руут. Ако вече ти се е руутнал, флашваш 6.1.1.B.1.54, НО този който си свалил от темата за руута. Това е общо взето

"We must secure the existence of our people and a future for white children" - D.Lane 88
Цитирай

Entrax написа:http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2029756 ето линк за руута. Флашваш си телефона до ICS, след това флашваш това 6.1.1.B.1.10 . Иконите ти може да станат черни (което не трябва да те притеснява) може и да не станат, не знам от кво зависи. След като го флашнеш това, използваш тая програма Root_with_Restore_by_Bin4ry. Аз лично не я използвам нея, а като го флашна 1.10 го руутвам през Флаштуул и пак работи. С тая програма като цъкнеш на нея мисля, че след това следваше да натиснеш 1 и enter. Би трябвало да се рестартира няколко пъти телефона и тогава ще имаш руут. Ако вече ти се е руутнал, флашваш 6.1.1.B.1.54, НО този който си свалил от темата за руута. Това е общо взето

Явно второто не съм направил правилно.Иска ли нещо да поставям драйверите на определено място или където си ги поставя фастуул-а?Защото при предишния ми телефон трябваше примерно да са в С дял на компютъра/директно разархивирани,а не в папка/.
Цитирай

Няма никакво значение къде са ти драйвърите

"We must secure the existence of our people and a future for white children" - D.Lane 88
Цитирай

Готово.Имам root.Темата в XDA:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2075093 и това
http://forum.xda-developers.com/showpost...tcount=849 :capitulation:
Цитирай

Привет!

Не мога да се свържа Солата с домашния рутер. Въвеждам паролата изписва ми Свързване->Удостоверяване->Прекъсната...

Рестартирвам телефона, няма резултат.

Свързвал съм се с други мрежи с парола и с такива без парола и съм сърфирал без проблем. Сега обаче не ми се получава...

Някакви идеи...?!
Цитирай

ZigaZaga написа:Привет!

Не мога да се свържа Солата с домашния рутер. Въвеждам паролата изписва ми Свързване->Удостоверяване->Прекъсната...

Рестартирвам телефона, няма резултат.

Свързвал съм се с други мрежи с парола и с такива без парола и съм сърфирал без проблем. Сега обаче не ми се получава...

Някакви идеи...?!

Рестар на рутера прави ли? Освен това виж на кой стандарт е wi-fi. И дали нямаш някакво ограничение за брой свързани устройства към рутера.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Колеги телефона ми бъгва постоянно когато ползвам мобилен интернет.Значи както си сърфирам телефона зацикля за 15 - 20 секунди и ми изскача надпис " Приложението Фейсбук или Карти спря" и отдолу ми дава опции "спиране" ; "отчет" и още някаква.Когато затворя прозореца телефона заработва. Помагайте.Мерси предварително!
Цитирай

Най-добре да преинсталираш телфона и да спрещ да използваш фирменото приложение за Facebook.

По-добре някаква алтернатива като , Tinfoil, Flipster или друго подобно.
Цитирай

Привет, имам следният проблем. Сложих си 4.1.2 на Солата и всичко е супер, освен батерията доста бързо си пада.

Някой да знае как мога да си реша проблема

Sony Xperia™ Sola; CM 11 STE, Kit Kat 4.4.4
One Plus One "White" - 16 GB - CM 11S
Microsoft Lumia 535
Скоро: Xiaomi Yi
Цитирай

Ако не си правил ресет след инсталацията,направи го.Помага.
Цитирай

Рестартирането не помогна кой знае колко, но е малко по-добре

Sony Xperia™ Sola; CM 11 STE, Kit Kat 4.4.4
One Plus One "White" - 16 GB - CM 11S
Microsoft Lumia 535
Скоро: Xiaomi Yi
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)