Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Sola (MT27i)

Не рестарт колега,ресет.Това е връщане на телефона до заводски настройки.Само имай предвид,че ще ти изчезне всичко от паметта на телефона-контакти,смс-и,за това направи необходимото да си ги съхраниш.Телефона ще стане все-едно е току-що взет от магазина.Нещата на sd картата ще си останат.След смяна на ром е задължителен ресета.
Цитирай
Аксесоари

от настройките пусни функцията за икономия на енергия ,помага доста . На мене пък с 4.1.2 ми държи доста батерията .

HTC 10
Цитирай

И Ресет му е правен, батерията започна по добре да се държи. Но излезе един друг проблем, когато ми звънят някой път приложението бъгва и ми излиза прозореца за Not Responding с бутоните от долу Wait & Ok.

Sony Xperia™ Sola; CM 11 STE, Kit Kat 4.4.4
One Plus One "White" - 16 GB - CM 11S
Microsoft Lumia 535
Скоро: Xiaomi Yi
Цитирай

Какви приложения си инсталирал? Краен вариант, е да флашнеш отново андроида с флаштул.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Приложенията които съм инсталирал са:

Sony Xperia™ Sola; CM 11 STE, Kit Kat 4.4.4
One Plus One "White" - 16 GB - CM 11S
Microsoft Lumia 535
Скоро: Xiaomi Yi
Цитирай

Здравейте. Имам проблем с Touchscreen работи само като е в режим ракавици ?
Цитирай

Когато е в режим ръкавици работи,а когато е изключен този режим-не работи,така ли?Ако е така-ресет,ако не стане-сервиз!
Цитирай

Здравейте, искам да попитам възможно ли е "да се снима екрана" образно казано,имам предвид може ли да се направи снимка на прозореца,който е отворен в момента ? И ако да, може ли някой да ми каже откъде,моля Smile Благодаря предварително
Цитирай

Задържаш Power+Volume down докато не щракне снимката.
Цитирай

Колеги, случи се нещо лошо.

Докато се опитвах да си подобря версията на CWM от 5.5 до 6.0
Това го правих с цел след това да сложа КитКат 4.4.2

Телефонът спря да се пуска. При стартиране, изписва логото Сони и до там.

Влиза в flash mode режим, но като се опитам да флашна някой кернел ми изписва :

Error in process Header : 995 : The I/O operation has been aborted because of either a thread exit or an application request.



Ще съм благодарен за някакви идеи, упътвания и прочие.

Sony Xperia™ Sola; CM 11 STE, Kit Kat 4.4.4
One Plus One "White" - 16 GB - CM 11S
Microsoft Lumia 535
Скоро: Xiaomi Yi
Цитирай

Преди и моя ми направи така при опит да флашна 4.4 . Аз си изк. телефона и инсталирах 4.0.4 през flashtool и се оправи , но изгубваш всичко в телефона , което имаш сега - смс , номера и тн.

HTC 10
Цитирай

Оправих го аз, все пак благодаря, за губенето на информация не се притеснявам:
Телефони в гугъл профила, смс и т.н. не са ми важни

Sony Xperia™ Sola; CM 11 STE, Kit Kat 4.4.4
One Plus One "White" - 16 GB - CM 11S
Microsoft Lumia 535
Скоро: Xiaomi Yi
Цитирай

Този РОМ е доста добър - [ROM] [UB] [Kitkat] [4.4.2] Unofficial CyanogenMod 11.0 [Updated 14.02.2014]. Инсталира се като JB ,като сменяш boot файла./Щото иначе може и да имаш проблем,както стана преди време с мен/
Цитирай

Аз се опитах да го сложа, но уви моят CWM е v 5.5 и ми даде Error Abrot 7 или нещо такова подобно беше.

Ако си успял да го излъжиш с тази версия на CWM кажи точно как Smile

Също търся добър андроид, малко батерия и да не забива при разговори(когато ми звънят и т.н) да лагва супер много.

Sony Xperia™ Sola; CM 11 STE, Kit Kat 4.4.4
One Plus One "White" - 16 GB - CM 11S
Microsoft Lumia 535
Скоро: Xiaomi Yi
Цитирай

По скоро проблема е, че момента си с някакъв друг къстъм ром.
Мини на стоков първо и тогава флашвай новия.
Цитирай

https://www.androidbg.com/forum/topic651...-bean.html ето от тази тема гледай как да го направиш. Само, че с зип файла за КитКата . Eто ти линк за FastBoot, защото онзи от темата нещо са го прецакали (ако може директно да го смените и в самата тема) http://d-h.st/5Xy

"We must secure the existence of our people and a future for white children" - D.Lane 88
Цитирай

Е,аз така и го инсталирах РОМ-а. И не забива.
Цитирай

И аз си сложих Kitkat [4.4.2] Unofficial CyanogenMod 11.0, много съм доволен.
Лаг няма, бъгове за сега не откривам.

Sony Xperia™ Sola; CM 11 STE, Kit Kat 4.4.4
One Plus One "White" - 16 GB - CM 11S
Microsoft Lumia 535
Скоро: Xiaomi Yi
Цитирай

Днес съм решил да слагам KitKat на дъщеря ми.Тя е с XU. Някой има ли впечатления от KitKat за XU?Знам че това не е точно темата,ама все пак?
Цитирай

Имам някъв проблем,тефона не се включва. По скоро се рестартира непрекъснато като го вкюча ми изкарва логото на СОНИ както обикновенно,изкарва след това логото на XPERIA,след това гасне и пак отното Сони и т.н. напрестанно го прави. Дори при натискане на копчето за спиране не го отчита,само като натисна копчето за изключване и за усилване на звука ( както си се рестартира попринцип) тогава се изключва и спира да прави всичко. Дайте няква идея какво може да му е и какво да му направая !
Цитирай

Как стигна до това положение ?

Какво му прави последно преди да се случи ?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Започнах да се опитвам да го преинсталирам, набрах *#*#7378423#*#* зза да видя дали е възможно да отключа bootloader-а,но ме извикаха за момент излязох от стаята,един малък немирник е видях телефона и бог знае какво е натиснал... когато се върнах положението беше такова каквото ви го описах по-нагоре. Незнам дали е възможно да се изтрие ОС от там,но имам някакви такива предположения,защото не тръгва въобще да зарежда системата
Цитирай

С Flashtool флашваш стоков

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Проблем с моята Sola.Или по-точно с ROM-а.Със SlimKat съм и вече на 2 пъти ми се случва да ме търсят, а да им дава,че съм извън линия,което не е така. Направих чиста инсталация на ROM-а. Дали друг има подобен проблем и ако - да, с кой ROM?
P.S. Изглежда не съм изчистил добре преди това/като гледам в указанията/ и проблема се е получил поради това.
Цитирай

Здравейте колеги, имам следния проблем:
Ползвам CM11 STE и моят компютър както и други компютри немогат да ми разпознаят телефона като устройсто да прехвърлям снимки, музика.

Някакви идеи как може да се оправи този проблем.

Нямам желание да сменям рома, супер съм доволен от него.

Sony Xperia™ Sola; CM 11 STE, Kit Kat 4.4.4
One Plus One "White" - 16 GB - CM 11S
Microsoft Lumia 535
Скоро: Xiaomi Yi
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)