Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Tipo (ST21i/ST21i2)

Рестартиране на устройството, ако това не помогне, запишете си важните за вас неща, синхронизирайте си контактите с Гугъл акаунта и може да преминете към заводски настройки от ммнюто нн телефона.
Може да се помисли и за подновяване на софтуера с програмата на Сони за компютър,  Pc Companion.
Ако е софтуерен проблем,  следва да бъде отстранен след някоя от споменатите  стъпки по-горе, ако ли не,  обръщате се към сервиз.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

Имам Sony Xperia Tipo заключен от потребителя или забравен секюрити код . Немога да го ъпдейтна и през PC Communication ?
Цитирай

Именно през Pc Companion трябва да му преинсталираш софтуера, за да може телефона да стане ползваем.
Обикновено при такива случаи се изисква имейл от потребителя, с който е вписан в Гугъл акаунта си и чрез който да се смени паролата и отключи телефона.
Надявам се обаче, устройството да си е в собственика.
Обърнете внимание и на тази тема.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=37987

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Намокрен телефон и след това разглобен и изсушен  (включително и едно денонощие в ориз) тръгва, но не му работи тъч скрийна. Ресетнат е целия софтуер. Преинсталиран е. Дали има смисъл да си купувам нов тъч панел или по-вероятно е да си е заминало нещо по дъното?
Цитирай

След намокряне, телефонът задължително се носи в сервиз! Там бива добре изсушен и почистен. В твоя случай не мисля, че въобще има смисъл да ремонтираш телефона, тъй като ремонтът му ще струва колкото самия него.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Здравейте! От известно време имам проблем с моя Типо - всяко приложение (може би само без Ютуб засега..), което отворя след минути се срива (изведнъж просто се затваря) и ако примерно съм отворила група във фб и чета нещо, след срива се отваря началната страница, т.е. "загубва" ми се това, което чета... Тази вечер изникна и нов проблем - камерата не ми работи, като я отворя и пише "Грешка. Камерата е недостъпна" Някой да помогне защо стават тези всички неща?
П.С Скоро чистих кеша на Messenger и FB, може ли тяхното затваряне да е заради това? Но защо в този случай ми се затварят игри, браузъра... Много е дразнещо и изнервящо и не мога да намеря причината... :/
Цитирай

Причината би могла да е в натрупване на информация в рам паметта, но може и да е друга.
Това би трябвало с рестартиране на телефона да се оправи, поне за известно време.
След като е правено чистене на кеш и проблема продължава, може да се опита запазване на важна информация за теб на компютъра и след това връщане на фабрични настройки от менюто в  настройките на телефона.
Вероятно чистенето на кеш на камерата, може и да свърши работа,  ако е софтуерен проблем за момента.
Ако не, може да се използва програмата на Сони за поправка през компютър Pc Companion, която да преинсталира изцяло софтуера на телефона.
Успех.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Много ти благодаря за отговора и помощта! Точно вчера вечерта го рестартирах заради камерата и.. да не го урочасвам, ама тръгна добре  Smile Tummenupp
Цитирай

Здравейте, моля за малко помощ. Някой може ли да ми даде насоки как да отключа едно сони st 21i.Телефона иска отговор на някакъв таен въпрос. Но детето което го ползва не го помни. Опитах с някаква версия на флаштул да го преинсталирам, но не намирам телефона. Не знам, от компа ли е, драйвери ли, или не съм уцелил версията на флаштула. Пробвах и с програмата на сони PC companion, но и там греда. Аз ли бъркам нещо при задържането на копчето и включването на юсб кабела, не знам. Помагайте за насоки за отключване.
Цитирай

Всяка версия на флаштул има раздел за драйвъри, ако не си ги инсталирал няма да го разпознае предлагам ти всички да инсталираш.


Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Ами да, всички ги инсталирам. Оправих се. Тръгна да преинсталва. Благодаря ти за бързия отговор
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)