Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Tipo (ST21i/ST21i2)

Много благодаря! Smile
А имам и един друг проблем - с паметта на Типото. Използвам една SD и ми пише, че имам свободни 200 и малко МБ в памет на телефона, а пък във вътрешно хранилище нямам никакви свободни. Как да си освободя място във вътрешното хранилище, като ми казва, че дори да преместя някое приложение в тази на телефона, нямам памет :confused: :|
Цитирай
Аксесоари

Айде моля ви, ако някой знае да ми каже, дее.. :/
Цитирай

jolg_16 написа:Айде моля ви, ако някой знае да ми каже, дее.. :/


Деинсталирай приложенията,които не ползваш често,рестартирай телефона и ще си ОК...

Angry
Цитирай

Здравейте :tease: повече от година използвам типо-то и до днес почти нямаше от какво да се оплача.. Но днес при едно от заключванията не можах да го отключа.. Тъча ми умря.. След няколко рестарта, тръгна.. И така цяла вечер.. Прочетох за това приложение "тъч калибрейшън" (и тук някой беше пуснал линк към него), сложих си го и реших, че проблема ми е решен.. Около час нямах проблем.. Заключвах и отключвах телефончето и всичко беше ок.. Но в момента, в който го откачих от зарядното проблема се появи отново. Та.. След целия роман.. Имал ли е някой подобен проблем (който не де оправя след калиброване)?
Цитирай

Как да избирам с коя карта да звъня?

| Samsung Galaxy S VI  6.0.1  | LG K8 6.0 | Alcatel One touch Pixi 3 4.4 | 
 
Цитирай

Отдясно на корпуса на телефона има копче под това за звука .С това копче избираш от коя карта да звъниш
Цитирай

здр.искам да ви питам тези които са на ясно с телефона тъй като разбрах, че производствено е с андроид 4.0.4 (ако не се лъжа)знаете ли дали може да се ъпгрейдва и до коя версия мога да го дигна? мерси! с версия 4.0.4 повечето извесни приложения има ли ги в маркета и поне с такава версия добре ли е?(питам штото стария ми тел е с версия 2.2.2 и от одавна ги няма новите неща)и още нещо тъй като смятам да си купя такъв модел на каква цена вървят 2-ра ръка запазени? намерих един нна 100лв. но незнам дали е добре това?
Цитирай

Последната налична официална версия на Андроид за Xperia E е:

Latest available software
******
Android version: Google Android 4.1 (Jelly Bean)

Latest available software: 11.3.A.2.23

Release started: 2013-09-02

Всички приложения ще са ти налични. Някои игри може да не са, които не са оптимизирани за по-слаби телефони.
Цитирай

а като цена за 100лв. запазен 2-ра ръка как е според вас?
Цитирай

Има ли смилъл да се ъпдейтне андроида до JB/Kit-Kat :confused: В смисъл по-добре ли работи телефона. И изобщо може ли да се ъпдейтне дуал сим версията :confused:
Цитирай

Нито сингъл, нуто дуал могат да се ъпдайтнат до JB/KK
Цитирай

Имам проблем с tipoto.Проблема е че поне 1 път на ден телефона ми губи обхват или не знам точно как да го нарека и хората които ми звънят им казва че телефона е изключен или извън обхват.Не е от оператора понеже имам една нокийка с фенерче и като преместя картата на нея няма никакви проблеми.Това става в град ямбол и обхвата под 3-4 чартички не пада.Реално показва че има но дефакто няма.При вас има ли подобни проблеми.Извинявам се ако има писано , но нямам време да прочета всичките страници.Мерси предварително Smile
Цитирай

velinddd написа:Имам проблем с tipoto.Проблема е че поне 1 път на ден телефона ми губи обхват или не знам точно как да го нарека и хората които ми звънят им казва че телефона е изключен или извън обхват.Не е от оператора понеже имам една нокийка с фенерче и като преместя картата на нея няма никакви проблеми.Това става в град ямбол и обхвата под 3-4 чартички не пада.Реално показва че има но дефакто няма.При вас има ли подобни проблеми.Извинявам се ако има писано , но нямам време да прочета всичките страници.Мерси предварително Smile

Провери си настройката на мрежата. По всяка вероятност си на 3G.
Цитирай

trey написа:
velinddd написа:Имам проблем с tipoto.Проблема е че поне 1 път на ден телефона ми губи обхват или не знам точно как да го нарека и хората които ми звънят им казва че телефона е изключен или извън обхват.Не е от оператора понеже имам една нокийка с фенерче и като преместя картата на нея няма никакви проблеми.Това става в град ямбол и обхвата под 3-4 чартички не пада.Реално показва че има но дефакто няма.При вас има ли подобни проблеми.Извинявам се ако има писано , но нямам време да прочета всичките страници.Мерси предварително Smile

Провери си настройката на мрежата. По всяка вероятност си на 3G.
Каде се намира тази настройка ?
Цитирай

В меню настройки, под "брояч на СМС" има опция "още", влизаш там, после влизаш в "мобилни мрежи", "избери сим карта", "режим на мрежата" и трябва да зададеш "само GSM". Опциите "само WCDMA" и "WCDMA" те касаят ако искаш да ползваш интернет в 3G мрежа.
Цитирай

Сега видях и беше на wcdma(предпоч.)/gsm сега дадох на gsm да видим дали ще има ефект.Мерси много Smile

Сега като си пусна мобилния инернет е изключително бавен.Защо така ?
Цитирай

Защото си на GSM (2G)

Поредните постове са забранени. Ползва се бутон "Редактирай"!
Цитирай

Добре няма ли възможност да съм на 3g и да не прави проблем с обхвата ?
Цитирай

Може би не. Българските оператори ползват много старо оборудване. Пробвай само на 3G да го ставиш все пак.
Цитирай

Имам проблем във който ще споделя снощи се хванах да чета теми как да си отключа Bootloadera na Типо-то ... И след много гледания намерих клипче което показа как ,но преди това си root-нах телефона със unlock root v3.1 и всичко мина перфектно след това си пуснах flashtool както си беше по реда вкарах си кода за отключване на bootloader всичко премина успешно и доказателство давам вие да кажете мнение След което идеята ми беше да отключа този боотлоадър за да мога да си сложа Нов къстом ром и и си бях избрал този .. http://forum.xda-developers.com/xperia-j...t-t2293851 Както всичко си му е по реда качих си го на СД картата спрях телефончето както пише да си натисна бутона Volume + всичко се бyyтна и накрая след като дадох install rom и след това пишеше Installation Aborted някакви писания и накрая долу прочетох и запомних Eror in / external_sd_ST21i-jb.Mp5.zip (status7) .. И си помислих ,че е самия андройд колко андройда смених custom romi и се чудих дали не е нещо от боотлодъра или от роота не знам .. Ако някой може да помогне .. ? Ще съм му задължен ! Благодаря предварително !
Цитирай

Това върху стоков ром ли се опитваш да го флашнеш или си с някакъв къстъм.

Флашни на чисто стоков ром и давай по стъпките отново.
Цитирай

Рома ми е Стоков но ъпдейта ... по горна версия от 4.22 на 4.27 .. И ако го флашна ще си загубя ли Роот-а ?

Извинявам се за двойни коментар ,но давам ерора от проблема ми : Installing : /external_sd/ST21i-JBMP5.zip / Finding Package/Openning Package Installing update ... assert failed getprop("po.product.device") == ST21i | | getpro p("ro.build.product") == "ST21i" || getprop ('ro.product.device) == tapioca_ss" || get prop ("ro.build.product") == tapioca_ss" E:Error in /External_sd_ST21i-JBMP5.zip (status 7) Installation aborted
Цитирай

Да питам как точно се прави Бекъп на данните ? Софтуера съм го качил на компера за Типото.

Sony Xperia Tipo ST21i ICS 4.0.4
Цитирай

kossis написа:Да питам как точно се прави Бекъп на данните ? Софтуера съм го качил на компера за Типото.
Ами ако имаш рут - Titanium Backup.
Ако нямаш ги сейфаш в облачното пространство - dropbox, box и т.н
Цитирай

Аз искам да ми се възстановят програмите и настройките за достъп до нета на мрежовият оператор.

Това с тая програма - Рутване ще стане ли ?

MyBackup Root или тази дето ти си дал Titanium Backup ??? Коя е по добрата и какви са недостатъците на тоя рут ?

Инсталирам на телефона си и после какво правя с тия програми ???


Ами тази какво може ? Easy App Toolbox (Backup)-тя била без рут.

Sony Xperia Tipo ST21i ICS 4.0.4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)