Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Tipo (ST21i/ST21i2)

пробвай ресет до фабрични или рефлаш на сток. фърм-а и ако не стане тогава го носи на сервиз
Цитирай
Аксесоари

Еми нищо не става. Той е още в гаранция - дали такъв вид проблем влиза в обикновенинет гранации?
Цитирай

Winchester121 написа:Еми нищо не става. Той е още в гаранция - дали такъв вид проблем влиза в обикновенинет гранации?

Какво не става? Кажи какво си направила? Ресетна ли го? Префлашна ли го?
Кажи също телефона рутван ли е ,с оригиналния софтуер ли е? Какво е типото,
обикновеното или с двете карти? Кажи за да знаем какво да друго да пробваш.
Цитирай

Типото е обикновеното. И е с оригинален софтуер. Всичко изброено пробвах, но не се получава. Пак като го включа и стои 3 до 4 секунди и се изключва.
Цитирай

Winchester121 написа:Типото е обикновеното. И е с оригинален софтуер. Всичко изброено пробвах, но не се получава. Пак като го включа и стои 3 до 4 секунди и се изключва.

Преинсталирай си телефона:

Теглиш и инсталираш PC Companion ,като отмяташ задължително местоположението да е България.

http://www-support-downloads.sonymobile....on_Web.exe

След като си приключил с инсталирането на PC Companion ,го пускаш и свързваш телефона с компютъра.

Когато програмата ти разпознае телефона ,цъкаш на съпорт зона:

[Изображение: PCC.jpg]

След това на ъпдейт ,но тъй като нямаш ъпдейт ще ти се появи този прозорец:

[Изображение: jdv1402342787o.jpg]

На теб ти трябва опцията repair my phone/tablet ,цъкаш на нея и следваш стъпките.

Имай предвид ,че всичко ще ти се изтрие от телефона!!!

Накратко телефона става като нов със последния наличен за България софтуер 11.0.A.4.22
Цитирай

Не се свързва към компютъра ми понеже телефона само се изключва
Цитирай

Нищо не можеш да му повредиш на телефона!!! Това е официална програма на Сони.
Пусни програмата ,изключи телефона и го свържи с компютъра. След това включи телефона.
На компютъра му трябват 2-3 секунди за да разпознае телефона с пуснат PC Companion.
Цитирай

За repair не е обходимо изобщо компютъра да разпознава телефона!

Изобщо не го включвай в компютъра и му дай repair. Той ще си сваля ъпдейти и чак след това ще ти каже как и кога да свържеш телефона във flashmode.
Цитирай

А случайно да има някаква тема обяснено като за прост човек(незанимавал се досега с това) как да флашнеш телефона с къстъм андроид.Много ме дразни натрупаността от приложения на Глобул и Сони.А искам да ги махна ,защото и безтуй телефона не е от най-бързите.С какво ще ме посъветвате да сложа или да рефлашна и сложа нещо с което да разкарам доста работи от телефона(например Talkback,Hangouts,Foursquare,Gmail и куп други приложения).
Цитирай

От стоковия ром по надежден няма ,иначе подробни теми за смяна на ром има колкото искаш във форума.
Най-добре си рутни телефона ,описано е как тук: https://www.androidbg.com/forum/topic541...t-31v.html
След това си инсталирай Titanium Backup Pro ,теглиш от тук: http://www71.zippyshare.com/v/37737248/file.html
После задължително прочиташ темата как се работи с него: https://www.androidbg.com/forum/topic364...ackup.html
Като особено наблягаш на раздела Управление на приложения. След това вече почваш да деинсталираш
каквото искаш. Също така може спокойно да премахнеш и което искаш от следните системни приложения:

1. AppEnabler.apk - автоматично инсталира допълнителен софтуер от Сони(МакАфи, и т.н.)
2. chinesetextinput.apk - китайска клавиатура
3. datatrafficswitch.apk - уиджет за предаване на данни
4. DefaultThemes.apk - теми от Сони
5. DigitalClockWidget.apk - уиджет цифров часовник
6. EventStream.apk - Таймскейп
7. EventStreamPluginCallLog.apk - списък от мелодии за Таймскейпа
8. EventStreamPluginFacebook.apk - Фейсбук за Таймскейпа
9. EventStreamPluginTelephony.apk - мелодии от Таймскейпа
10. EventStreamPluginTwitter.apk - Туитер за Таймскейпа
11. Exchange.apk - синхронизации с MS Exchange
12. FaceLock.apk - отключване на устройството със разпознаване на лице
13. Galaxy4.apk - динамичен тапет
14. Gallery2.apk - стандартна галерия от Google
15. GenieWidget.apk - Google уиджет за времето и новини
16. GoogleFeedback.apk - отчети към Google
17. GoogleQuickSearchBox.apk - поле за търсене
18. GoogleLyricsPlugin.apk - плъгин за плеъра, сваля текстовете на песните
19. HoloSpiralWallpaper.apk - динамичен тапет
20. LiveWallpapers.apk - собствени динамични тапети
21. LiveWallpapersPicker.apk - избор на динамични тапети
22. MagicSmokeWallpapers.apk - динамичен тапет
23. MediaWidget.apk - медиен уиджет
24. PhaseBeam.apk - динамичен тапет
25. PhotoWidget.apk - уиджет за снимки
26. PicoTts.apk - преобразува текст в говор
27. PostViewer.apk - добавка за Фейсбук
28. Protips.apk - уиджет със съвети от Google
29. SemcCamera3D.apk - 3Д камера
30. SemcCrashMonitor.apk - изпраща отчет за грешки към Сони
31. SemcSnpVideoPlayer.apk - Сони видео плеър
32. SemcVideoEdit.apk - Сони видео редактор
33. TimescapeSpline.apk - Таймскейп
34. TimescapeWidget.apk - уиджет Таймскейпа
35. UpdateCenter.apk - център за ъпдейти
36. usersupport.apk - инструкция за ползване
37. VisualizationWallpapers.apk - динамични тапети
Цитирай

Точно с тази програма направих един бъг на телефона си Smile Контактите работят,но като цъкна на някой контакт и не ми го отваря и за да го набера трябва да дам редактирай преди повикване.Ще се зачета Smile Благодарско ! Целта на телефона е да се ползва за говорене ,а не игра поне при мен.
Цитирай

Понеже от телефона не ми дава да си редактирам мнението пиша ново. Изброените по-горе апк-та как да ги намеря в титаниума? При мен липсват и има подобни. Какъв е начина да ги търся с тези имена ?!? Благодаря предварително!
Цитирай

Даваш на филтър и пишеш част от името. Ще ти излезат разни резултати.
Цитирай

Аз повечето ги окълцах ,но на друг метод.Чета от Титаниума описанието,давам опция,за да ми покаже от кой файл чете и воала Smile Благодаря все пак.Резултат има Smile
Цитирай

Имам Sony Xperia Tipo ST21i и проблема е в микрофонията.
Много е неприятно за мен и за другия с който провеждам разговор чувам собствения си глас като ехо по време на разговор
Има ли вариант да се оправи това нещо, наистина много ме дразни, не чувам добре човека отсреща а той не му чува заради микрофония. МОЛЯ ЗА ПОМОЩ !!!
Цитирай

Значи имам Sony tipo и забива много имали начин да се оправи
Цитирай

Преинсталираш го.
Цитирай

Здравейте! Имам проблем..От сутринта не ме вписва в скайп .Изписва ми ,засега било невъзможно да ме впише и да си проверя настройката на мобилната мрежа.Е,гледа,гледам ..всичко си е както винаги е било и никога не ми е създавало проблеми..Преинсталирах програмата но все тая..
Някакви идеи?
Smile
Цитирай

Съвсем случайно някой да знае смяната на лентовия кабел на тъча на този мъник колко ще струва горе-долу ?

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

Здравейте имам проблем с моето Типо дуал. Днес сутринта телефона беше забил и екрана не можах да го отключа. Рестартирах телефона от бутона и след това запозна да зарежда безкрайно андроид и все до там. Така до безкрай. Телефона е още в гаранция. Посъветвайте ме какво да направя. Как мога да изкарам контактите от указателя ми(моля да опишете подробно), ако решат от магазина да го преинсталират.
Цитирай

Без да стартира телефона не можеш да изкараш контактите.
Ако си ги запазвал в google акаунта, то можеш да ги намериш през компютър. Влизаш в gmail и там на Contacts.
Цитирай

Извинявам се за глупавия въпрос,но тъй като не съм правил никакви неща по моя tipo искам да питам как да си сложа андроид kit kat.
Цитирай

1. Отключваш буутлоадър-а https://www.androidbg.com/forum/post304612.html#p304612
2. Избираш си някой от тези ром-ове http://forum.xda-developers.com/xperia-j...evelopment
3. Четеш в темата на рома който си избрал как точно се инсталира и го правиш
Цитирай

Как да премахна това нещо горе в дясно да не ми излизат тези надписи.
[Изображение: f791b45b910edb58.png]
Цитирай

За да го премахнеш, Настройки / опции на програмист или developer options/, след което махаш отметката на покажи използването на процесора или Show Cpu usage. Това е.

П.п. Сега видях, че си го задал същия въпрос на няколко места и вече е отговорено.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 13 гост(и)