Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да преместваме програми/игри на SD картата? (2.2 Froyo)
#76

punish написа:Здравейте отново, направил съм успешно операцията но виждам, че почти всяка програмка си заделя място в паметта на телефона. Та въпроса ми е мога ли цялата програма да я местя на сд-то защото на желанието имам само 148 мб памет на телефона. С фройо съм.
Целите програми само с руут и къстъм ром с app2sd+, няма друг начин.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
Аксесоари
#77

Мерси. Прощавай за въпроса но все още не съм съвсем в час,имам руут на телефона но не съм на ясно с къстъм ром и изобщо с ромове а и не намерих обяснена тема по случая. Ако може да ми дадеш линк към тема да прочета малко или с две думи да ми обясниш. Мерси предварително.
Цитирай
#78

С прости думи в "сготвените" ROM-ве има скриптове (app2sd+ или data2ext), които ти позволяват програмите да се инсталират на отделен ext3/4 дял на SD картата. Smile

Custom ROM /или "сготвен" ROM/ е модифицирана версия на Android. Представи си, че някой умен човек е решил да вземе стоков ROM и да го модифицира като изтрие ненужните приложения, добави свой модификации и т.н.. Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#79

Мерси за информацията.
Цитирай
#80

Перфектна тема за хора които ги е страх да си рутнат телефона, било заради гаранция, било то поради факта, че все още не разбират достатачно!

Полезно инфо!
Благодаря Dance :cheers: :bow:
Цитирай
#81

хора, защо като използвам опцията Move to SD от пропъртис на някоя програма за да я преместя после не я намирам в папка /sdcard. Не би ли трябвало да е там или може би е скрита? Нямам руут, използвам ASTRO File Manager и Android 2.2 ?
Настроих чрез приложението да ми инсталира приложенията директно на картата. Обаче като пусна нещо да инсталирам през маркета и пак се инсталира в телефона. Проверих с командата getinstalllocation и там пишеше 2 (SD карта). Имате ли идея защо така се получава?

HTC Desire Froyo
Цитирай
#82

Здравейте , направил съм root, но виждам, че почти всяка програмка си заделя място в паметта на телефона въпроса ми е мога ли цялата програма да я местя на сд-то бeз да заделя дopи мaлko място в паметта на телефона.
Цитирай
#83

Може, като си сложиш (ром с) data2ext. Тогава всичко ти отива в сд-то, но трябва да прайш повече партишъни и разни такива. И въпреки това, аз съм с app2sd и колкото и да съм си блъскал телефона (а аз го правя много, наистина много) не съм стигал до момент в който да ми каже, че имам много малко памет...

Toy: HTC Desire S-LCD с RCMixHD v0.14 без D2EXT, AmonRa 2.0 и 8GB microSDHC Class 6
Phone: HTC Sensation (stock)
Цитирай
#84

Здравейте,

сблъсках се със следния проблем: =(

Когато инсталирам приложения телефона ми изписва "Installation error"- "Unknown reason - 18"
По същия начин и на ъпдейтите на вече инсталиваните приложения.

Помагайте от къде може да е проблема!

P.S. С оригинален ROM съм и пиша тук, защото това се случи малко след като изпълних гореспоменатата процедура.
Цитирай
#85

същата работа и при мен...Иначе като проверя с getInstallLOcation ми изписва, че приложенията се инсталират на картата.
Явно този хак не бачка при нас...

HTC Desire Froyo
Цитирай
#86

Дълго време използвах тази опция, но преди два дни пробвах да инсталирам едно приложение и ми изписа, че не може да бъде инсталирано на СД-картата. Върнах на "0" и го инсталирах на вътрешната памет, после пак върнах на "2" пак не става. Някакви идеи ?

HTC WildFire
Цитирай
#87

spybreak написа:същата работа и при мен...Иначе като проверя с getInstallLOcation ми изписва, че приложенията се инсталират на картата.
Явно този хак не бачка при нас...

Ъпдейтите стават когато варнеш приложението в паметта на телефона и после можеш да сложиш приложението пак на картата. Но за да инсталираш нещо .... незнам. За сега става само когато върна на "0" и после пак "2", но това е доста играчка според мен.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=755970
Цитирай
#88

Мерси за информацията

Поразрових се из форума и не знам какво съм чел, но направих следното и стана - копирах .android_secure , която се намира в сд картата и я изтрих след това, после я копирах на сд - картата памет. но без файла smdl2tmp1.asec .
И отново инсталирам приложения на сд картата. Описвам това, което съм направил, а кое е правилно не знам. Сигурно ще може и без копиранията, но не смея пак да пробвам Smile

HTC WildFire
Цитирай
#89

krassster написа:Мерси за информацията

Поразрових се из форума и не знам какво съм чел, но направих следното и стана - копирах .android_secure , която се намира в сд картата и я изтрих след това, после я копирах на сд - картата памет. но без файла smdl2tmp1.asec .
И отново инсталирам приложения на сд картата. Описвам това, което съм направил, а кое е правилно не знам. Сигурно ще може и без копиранията, но не смея пак да пробвам Smile


В интерес на истината и аз пробвах и стана Smile Dance
Цитирай
#90

При мен adb беше в platform-tools от там нататък нямаше проблем,но уви след рестарт на телефона никаква промяна.Някакви идеи?

Edit: След copy/paste на 2-та файла в tools и 3 опита стана.

5годинки SPV M600 -->сега Desireче
Цитирай
#91

ЗДРАВЕЙТЕ, искам да запитам защо на мен "command prompt" само ми премигва? Аз съм с windos 7 64 bit. телефона е HTC Desire, s 2.2. Аз ли правя нещо грешно, разархивирах архива и натискаики "shift" натискам десният бутон на мишката, дава ми опция само "отвори" и "стартирай като администратор" в следствие на което прозореца ц бели и черни букви само се появява за малко и изчезва?????? :unknw:

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай
#92

здравейте, отново. Ами поиграх си, и отворих "command prompt" директно от програмите, ориентирах се успешно за това какво да пиша, благодарение на подробните напътствия. И стана като рестартирах телефона, мойех да местя всичко на картата. Dance . Искам да запитам обаче за нещо което четох от форума, като ми се ъпдеитват програмите какво става? трябва ли всеки път да сменям "2" с "0"
Благодаря

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай
#93

При мене излиза "отказано разрешение" както се вижда от снимката? С руутнат телефон, къстъм РОМ (RCMIxHD_v3.0_A2SD)и радио (32.54.00.32U_5.14.05.17) съм, всичките последни версии, направих си дял на SD картата 2 Gb ex4. Някакви идеи къде може да е грешката?

REALME X2 PRO DUAL SIM 128GB 8GB
Цитирай
#94

Направих го това нещо и си прехвърлих някои програмки, но имам няколко въпроса:

1. Ако по същата процедура върна на pm setInstallLocation 0, положението става все едно изобщо не съм я правил тази врътка, нали така?
2. Ако върна на pm setInstallLocation 0 все пак тези програми , които вече съм преместил на SD картата си остават там и си бачкат без проблем, нали така?
3. "Познати проблеми: След като закачиш телефона към компютъра чрез USB кабела и се unmount-не картата, всички преки пътища до апликации са невалидни! "
Това нещо нали не е задължително да се появи като проблем, защото при мен май го няма?
4. Ако инсталирам някой уиджет или програма от системен характер, която ми трябва да е на телефона, трябва задължително да върна на pm setInstallLocation 0 преди това ИЛИ мога да я инстална на картата и след това да дам Move to Phone и тя ще работи??

LG G2
Цитирай
#95

А като си сменя какртата, трябва ли на ново да правя същата процедура или трябва да копирам всичко от старата?

Moto G8 Power
Цитирай
#96

Мерси много, пичове. Това ми помогна МНОГО!

HTC One X White with Beats Audio (uR Beats)
Цитирай
#97

404. That’s an error.

The requested URL /android/android-sdk_r06-windows.zip was not found on this server. That’s all we know.

G2
Цитирай
#98

Има ли го някой този архив да го качи някъде другаде...

G2
Цитирай
#99

Защо ти е точно тази версия?
Ето ти друга ---> android-sdk_r07-windows

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

ами линк за тази е даден в началото на темата, а не работи..

благодаря

G2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)