Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на навигация

Здравейте,
Някой, който е ползвал старото iGO Primo и новото NextGen може ли да ми спретне едно бързо сравнение между двете? Какво има новото в повече от старото? Старото си ми работи добре и се чудя има ли смисъл да инвестирам време в upgrade към NextGen. Важно ми е новото по подобие на старото да може да ме предупреждава гласово и визуално за камери и полицейски постове.
Цитирай
Аксесоари

Повече инфо има в темата за Nextgen.
Nextgen използва векторна графика , а не растерна като старото Primo и затова резолюцията не се настройва. Само при Nextgen работят FJW , онлайн услуги- трафик и времето и гласово въвеждане.
Старото Primo е много тромаво и мудно на най-високите резолюции, просто защото не е предвидено за тях.
Nextgen е много по-лек и щадящ батерията.
Разбира се , че и той може да предупреждава за камери по всички начини.
Цитирай

Rado, би ли качил твоята стабилна и  възможно най опростена сборка на иго авик.
Цитирай

Авика вече не я поддържам поради остарялост, непрекъснато искане на нови лицензи, неработещи онлайн услуги и гласово въвеждане.
Препоръчвам стабилната и опростена    

Israel
Цитирай

(2017-04-28, 20:27:17)rado7318 написа:  Авика вече не я поддържам поради остарялост, непрекъснато искане на нови лицензи, неработещи онлайн услуги и гласово въвеждане.
Препоръчвам стабилната и опростена    

Israel
Как да пусна гласовото въвеждане на марщрути например
Цитирай

(2017-04-28, 15:34:59)kamennikolov написа:  Здравейте,
Някой, който е ползвал старото iGO Primo и новото NextGen може ли да ми спретне едно бързо сравнение между двете? Какво има новото в повече от старото? Старото си ми работи добре и се чудя има ли смисъл да инвестирам време в upgrade към NextGen. Важно ми е новото по подобие на старото да може да ме предупреждава гласово и визуално за камери и полицейски постове.
Като визуализация,за мен лично...
добре работещо старо,е по-добрия вариант
Можеш да имаш и двете инсталирани и да си прецениш по-късно кое да изтриеш.
Цитирай

Честно казано - ако го ползваш "сток", без много допълнителни неща, едва ли ще намериш голяма разлика.

Лично на мен новото ми допада, защото екранът му е по-изчистен и лесно се прави маршрут, а после само караш. И си има повечето неща без да се чудиш как да ги настройваш.

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

(2017-04-28, 18:05:16)rado7318 написа:  Повече инфо има в темата за Nextgen.
Nextgen използва векторна графика , а не растерна като старото Primo и затова резолюцията не се настройва. Само при Nextgen работят FJW  , онлайн услуги- трафик и времето  и гласово въвеждане.
Старото Primo е много тромаво и мудно на най-високите резолюции, просто защото не е предвидено за тях.
Nextgen е много по-лек и щадящ батерията.
Разбира се , че и той може да предупреждава за камери по всички начини.

Ако сега кажеш, че поддържа актуален онлайн трафик и в нашата "Европейска" държава веднага го сменям, защото другите неща са леко излишни.
Цитирай

(2017-05-04, 17:23:47)ratef написа:  Ако сега кажеш, че поддържа актуален онлайн трафик и в нашата "Европейска" държава веднага го сменям.....

А колко души в "нашата "Европейска" държава" са си я купили , че да им пускат онлайн трафик Angry
В Румъния и Западна Европа работи онлайн трафика.
Цитирай

Трафика в нашата държава е НИЩО в сравнение трафика в по-големите като територия други държави.
На практика за Европеец който си е платил за продукта ??? ...това за него не е трафик!!
Друг е въпроса колко Европейци са платили Унгарски продукт,който един път инсталиран на устройство си....... му ставаш
като РОБ,постоянно доизпипвайки ъпдетвайки и за да получиш оптималнияят за теб вариант трябва да имаш по-задълбочени познания.
Масовият Европеец такива неща НЕ ПРАВИ!

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай

Не си прав, масовия европеец като си закупи продукта и изобщо не се интересува че всяка седмица някой дорисувал нещо, преместил някое меню, сменил цвета на стрелката и т.н. той си ползва навигацията когато му е нужна и толкова. Още повече че повечето карат нови коли с вградени заводски навигации. Това с постоянното триене и инсталиране, подобряване, украсяване е при нас.
Само за справка някъде по нова година качих моята сборка от телефона, вече я бях ползвал поне два месеца без проблеми, и все още съм си нея... Новите неща в скина не са ми необходими, като карам колата гледам пътя а не колко е шарен екрана.
Единствено Навикей си обновявам, но по друга причина Smile
И то основно щото старата версия не работи с новите карти...
Цитирай

(2017-05-04, 20:17:08)gaffer написа:  Не си прав, масовия европеец като си закупи продукта и изобщо не се интересува че всяка седмица някой дорисувал нещо, преместил някое меню, сменил цвета на стрелката и т.н. той си ползва навигацията когато му е нужна и толкова.
Това точно имах в предвид и аз. но с презумцията че не колко потребители са купили продукта в даден реггион е определящото за активиране на услуггата...ОнЛайн Трафик.
По-скоро определящото е ....количеството трафик.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай

Относно трафика има един сайт който дава относително вярна информация в реално време... Но идея си нямам как тази информация може да се ползва от софтуера за навигация.
http://fleet.bg/
Цитирай

Google maps също имат много вярна информация за трафика. Надявах се и nextgen-a да ползва нея.
Цитирай

(2017-05-04, 20:17:08)gaffer написа:  Не си прав, масовия европеец като си закупи продукта и изобщо не се интересува че всяка седмица някой дорисувал нещо, преместил някое меню, сменил цвета на стрелката и т.н. той си ползва навигацията когато му е нужна и толкова. Още повече че повечето карат нови коли с вградени заводски навигации. Това с постоянното триене и инсталиране, подобряване, украсяване е при нас.

Прав си... ама само отчасти Big Grin .  Нали знаеш на новите коли през колко време им се обновяват картите... в най добрия случай една година. Тука на всеки 3-4 месеца си с новите(актуални) карти!
Отделно тия вградените -защо ли си мислиш че са безплатни при всички производители??? Имам информация за "една" от най-караните марки у нас Опел(орела със задрасканата емблема).
За да си купиш диска официално ти искат за моделите 2005-2011 -за цяла Европа 179евро, и това не е всичко -като видиш че сборката е от 2013-2014 и повече не са пускали се отказваш бързо бързо от намерението си -каквото и да е било да използваш такава навигация -идва вече много стари картите, а това са сега едни от най-купуваните и масови автомобили у нас.
2012-2013г, имат модели със сд карта, но те са все още скъпи за нашия пазар, и хоп греда от 2014г, информацията с картите(новите) се качва САМО в представителство на Опел -без външна намеса -разбирай цд дискове,сд карти и др.
Разбира се това е само при Опел, при други е друг начин -но идеята ми е че ползвайки такива "ВГРАДЕНИ" неща ти на практика сам се осъкатяваш от към възможности от прекалено големите лимитации на подобна екстра.
Има и добри попадения, но пак опираме до новото -някъде първите 7-8 години от една кола. Купуваш Киа и получаваш при доста модели в средното ниво на оборудване GPS навигация -със 7 години безплатен ъпдейт на картите + 7 години "най-добрия" TomTom HD traffic + онлайн актуалните скрити камери(изисква се свързване през телефона с навигацията).
Добре де но какво става след тия 8-10+ години -автомобилите които са преобладаващите у нас и масово купуваме?
- най-вероятно производителя спира ъпдейтите(оставаш капо)
- ъпдейти няма, слагаш последния ъпдейт който е бил наличен(пак си капо) примиряваш се с лимитациите и караш със стари карти.
- изкурубваш старата мултимедия заводска(доста така постъпват) и слагаш едно Андроид плеарче и си му подкарваш каквото има под андроид и ще си с последните актуални карти.
При последния вариант -тогава защо изобщо трябва  да търсим и купуваме кола със стокова навигация, след като ще се ръснем още 500-1000лв за друга такава?
Цитирай

Затова минах основно на Waze, хем безплатно, хем с работещ онлайн трафик, който помага в реално време. Не е толкова шарено, но това да е проблема. iGO Primo го оставих само за блоковете.
Цитирай

Първото поколение вградени навигации Fleet Board на камиони Мерцедес:

карти на Навтек със програма Copilot - ПЪЛЕН БОКЛУК за ЦЯЛА ЕВРОПА , не може да се въвеждат GPS координати, актуализация - 300 евро!

Второ поколение вградени навигации Fleet Board на камиони Мерцедес:

карти и програма на ТОМТОМ - стават за Западна Европа - безплатна актуализация.
Цитирай

От няколко години ползвам иГО, но полседно време ми харесва Google Maps, особенно в градовете. По-бързо намирам адресите и стратирам навигирането. Някак си ми е по-интуитивно. Това, че показва трафика също е супер. Липсва ми само предупрежденията за камери и превишена скорост.
Въпроса ми е има ли приложение, което да ме известява само за предстоящи камери и превишена скорост в БГ? Да работи в "заден" режим, докато GMaps е включен на екрана?
Цитирай

То ако имаше щеше да е супер. Това за мене е оптимален вариант - Google maps + гласови предупреждения.
Цитирай

Потърсете в Google Play "Антирадар".

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

(2017-05-29, 19:47:20)venomcorp написа:  То ако имаше щеше да е супер. Това за мене е оптимален вариант - Google maps + гласови предупреждения.

To програми само за камерите , които да работят във фонов режим си има много, обаче базата им данни е на светлинни години след тази за iGO, Sygic, Navitel, Garmin от сайта на Vami/gaffer - има си отделна  тема.


https://play.google.com/store/apps/detai...ambulgaria

https://play.google.com/store/apps/detai...ndroid.map

https://play.google.com/store/apps/detai...peedcamapp

и много други.............

Цитирай

https://play.google.com/store/apps/detai...ndroid.map
Аз ползвам това,можеш да го направиш на малко квадратче върху мапса на гугъл.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Промяна на класацията:

1. iGО Nextgen
2. Here We Go
3. Google Maps
4. Navigon
5. Sygic

Подробности в този пост
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1379240
Цитирай

Само и единствено Waze избягва ремонтите и затворените улици.
Цитирай

Ползвал съм Sygic, но не помня коя точно версия, не останах особено впечатлен. Ползвал съм и Here We Go, бих я определил като бърза, точна и допълнителен плюс е безплатното сваляне на карти. Сега съм с Navitel, но я намирам за слабичка откъм база данни. Google Maps си остава най-интуитивнен, както споменават някои колеги в темата, а е и с най-богата база данни. Ползвах и Waze за кратко, но така се случи, че смених телефона и я забравих след това. Мисля да си я сложа отново. Доколкото си спомням работеше само в онлайн режим, или се бъркам? Другото важно за мен би било, възможността да "tag-на" сините чичковци и техните мобилни камери, а и тези статичните за скорост примерно, за да се знае от другите колеги. За ПТП-та май пак беше същото? Т.е. огромна база данни в която водачите си помагат от различни точки като споделят помежду си важна информация...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)