Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Navikey 7 ways

(2018-06-28, 10:35:51)gaffer написа:  Я ляво, на стрелките и в показлото се меню има изтрий маршрут...

Благодаря
Намерих го. 
Би било по добре да пита дали да е междинна точка или нов маршрут.

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай
Аксесоари

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1481156

Поправка в района на Ахелой, дребни промени и уточнения. Същата номерация.
Цитирай

FreeBGmap - Актуализация за месец Юли.
Новото - Обновени карти на Брезово, Раковски, Алфатар, Дулово, Котел и др.
Нанесен обхода на Ахелой. Нови кръгови в Стара Загора /данните предостави gaffer/.

Navikey
Цитирай

Някой може ли да ми каже каква е тази карта All Bulgaria (megamaps.org) иначе сега съм изтеглил от настройките картата на gaffer - България-безплатна 09.07.2018

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай

Megamaps генерират карти от https://www.openstreetmap.org
[-] 1 потребител изказва благодарност на gaffer за това мнение:
  • jovanoty
Цитирай

До сега ползвах картата на Gaffer, но ще ползвам и тази да видя как е. Между другото забелязах, че казва за неравности на пътя, пешеходна пътека и т.н. не само по пътя по който карам а и около мен. Също много ми е интересно какъв е този звук, като камбанка? Другото ми е прекалено претруфена картата с POI , знаци и т.н. малко ми е пракено чак не се вижда пътя на моменти. Иначе работи много добре.

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай

Виждам, че за българия има 3 карти в допълненията към програмата. Може ли да споделите впечатления коя се справя най-добре.
Цитирай

Да споделя впечатления от въпросната навигация.
Като за безплатна програма се справя прилично. Има си малки кусури разбира се. Например мащабирането на картата ми е малко странно но се свиква. Ползвам е само за навигация в колата. Инсталирах е на стар телефон с 1 Гб Рам който ползвам само за навигиране. Въпреки слабия хардуер програмата работи чудесно. Не съм фен на разни 3D сгради и други подобни шарении, затова ги изключвам. За мен е важно програмата да ме води правилно докато шофирам. Камери и предупреждания разни също не ползвам. Спазвам правилата и толкоз. Всичко необходимо за работата на програмата може да се изтегли от меню "Добавки". За скин най ми допадна "MiSerg". По-контрастен и по-четлив от основния. Има 2 превода на интерфейса на Български в добавките. Аз ползвам превод "Bulgarian" от 31.5.2018. Другия е от 2014г. и не е актуален. За глас ползвам "Бългаски Анелия". Точки за предупреждения не съм инсталирал. И сега най-важното - картите. За България има 3 карти: All Bulgaria с автор megamaps, Map of Bulgaria /FreeBGmap/ с автор Д.Павлов и България:Безплатна с автор gaffer.
Картата от мегамапс е най-голяма като обем и ползва за основа картата на ОСМ. Във нея обаче каквото потърсих по адрес не го намерих. На места рутира ужасно и не прави добри маршрути.
Картата България:Безплатна с автор gaffer е подробна има улици и по селата. Когато правя дълги преходи обаче маршрутите които чертате не винаги ми допадат и се налага да слагам междинни точки. Адресите са леко неточни на моменти. Има някакъв лаг програмата като работи с тази карта. От време на време замръзва екрана. Може и да не е от картата но с другите 2 карти това го няма.
Картата FreeBGmap е най-малка по обем, но лично за мен е най-добра от наличните карти за България. Актуалноста на пътната мрежа е отлична. Новооткрити пътища от преди няколко седмици вече ги имаше в картата. Към построяването на маршрути нямам забележки. Не всички села имат изчертани улици но това не е особен проблем. Приятно се изненадах, че има адреси из разни затънтени селца при това точни.
Всички добавки съм ги изтеглил от самата програма и не съм слагал нищо допълнително.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobisf за това мнение:
  • , andro9060777
Цитирай

Вчера я инсталирах и останах с много добро впечатление. В крайна сметка кои карти е най добре да се ползват. Не можах да разбера как да сваля картите на gaffer. Другите ги свалих от самата навигация.
Цитирай

Ползвай само една карта за държава. Иначе става мазало.
[-] 1 потребител изказва благодарност на baibradar за това мнение:
  • bobisf
Цитирай

Въпросът е коя ще ми препоръчате.
Цитирай

Когато ползвах тази навигация, ползвах картата на gaffer. Бях доволен а ако забележех някаква неточност му писах и съответно в следващия update нещата бяха коригирани.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Now - Xiaomi Mi6 / Nexus 7 2012
OLD -  Xperia Neo V / Xperia M4 Aqua / Xperia V 
Цитирай

Тъй като съм новак и още не съм се ориентирал бихте ли ме насочили от къде да сваля картите на gaffer и как да я инсталирам. До сега съм ползвал IGO и там ми беше ясно как се действа.
Цитирай

За автомобилна навигация в България за мен най-добра е FreeBGmap. Сваля се директно от програмата през меню добавки.
Цитирай

(2018-09-19, 11:08:29)Pinto_mm написа:  Тъй като съм новак и още не съм се ориентирал бихте ли ме насочили от къде да сваля картите на gaffer и как да я инсталирам. До сега съм ползвал IGO и там ми беше ясно как се действа.

Колегата bobist го е написал.От програмата се свалят 3 карти /безплатната е на gaffer/. Потърси написаното от колегата gaffer в този и другия форум.
Цитирай

А защо навигацията толкова рядко се обновява ?
Цитирай

Последната версия е от 23 май 2018г....


http://en.navikey.org/download.html
Цитирай

Следващата е планирана за ноември.
Цитирай

FreeBGmap - Актуализация за месец октомври.

Navikey
Цитирай

Преди около месец инсталирах навигацията и до сега не ми се е налагало да правя актуализация. Бихте ли обяснили как да сложа новите карти. Може ли автоматично да се обнови.
Цитирай

Автоматичното обновяване е възможно само ако картата или други добавки ако ползваш са изтеглени през менюто с добавките. На основния екран долу в дясно се появява едно оранжево кръгче със стрелки. Това е знака, че има обновяване на някоя от добавките които ползваш. Отиваш в меню добавки - моите добавки - картата която ползваш и ако има налично обновяване бутона обнови става активен.
[-] 2 потребители изказват благодарност на baibradar за това мнение:
  • Monipeev, Pinto_mm
Цитирай

Много ти благодаря. Без твоята помощ нямаше да се сетя. Оказа се, че има няколко налични обновления.
Цитирай

Вчера ми се наложи да ползвам навигацията в реални условия. Избрах град, улица и номер, но не тръгна. Добре, че имах инсталирано и IGО та се оправих. Искам да попитам след като избера всичко необходима кой бутон трябва да натисна, за да тръгне навигацията.
Цитирай

(2018-12-12, 08:45:50)Pinto_mm написа:  Вчера ми се наложи да ползвам навигацията в реални условия. Избрах град, улица и номер, но не тръгна. Добре, че имах инсталирано и IGО та се оправих. Искам да попитам след като избера всичко необходима кой бутон трябва да натисна, за да тръгне навигацията.

След като си избрал адреса ,кликваш на глобуса горе в дясно.Показва ти на картата адреса и после горе в дясно имаш GO.
Цитирай

Благодаря. Това за кой скин се отнася, че аз имам глобус долу в дясно. Като го натисна излиза карта но няма "GO".
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)