Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Navikey 7 ways

Navikey 7ways 1.04
Текуща версия:1.04.630
[Изображение: Navikey.png]
Промените в тази версия:
- Добавени настройки в менюто на програмата:
- Избор на резолюция
- Избор на ориентация на екрана
- Възможност за сваляне и обновяване на карти, езици, гласове, точки за предупреждение, скинове през програмата (меню Добавки)
- Софтуерен HUD
- Изглед табло.

Официален сайт
сваляне:
googleplay
официален сайт
Български превод, глас и точки за предупреждения може да свалите чрез меню Addons на програмата или от:
data,bg
В преводите има малка разлика - в качения на data.bg има добавени редове използвани само за моя скин.
Kарта от OSM на България, а и на останалия свят може да сваля чрез менюто на програмата.
Моята версия на карта на България - в data.bg или на от yandex, но не е съвместима с официалните на 100%
Моят скин - data yandex , но по него има още неща за изчистване, като е готов ще го предложа на авторите за одобрение и предлагане от меню Addons

=================================================================
Предишни версии:
Цитирай
Аксесоари

със всяка нова версия навигазията става все по- добра, и работи много добре и на телефони със слаби параметри Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Програмата я обновиха до версия 1.03.590, файловете на връзките в по горното мнение за обновени. Промените - верояно отстранение грешки.
Цитирай

Обнових своята карта на България и нов скин.
[Изображение: image.png]

Цитат:В съседния форум, благодарение на Stephan, започна дискусия относно камерите вградени в светофар, използвани за санкциониране. Той е предложил изчистена версия на категорията, с включени само на официално потвърдените от МВР места на такива камери.
Темата може да се разгледа тук, мисля че не изисква регистрация за разглеждане...
Конвертирах неговите точки, с токите от paralax.org и се получи този файл:
сваляне
Разархивира се в папката до получаване на текстови файл.
Цитирай

Обнових своя скин за програмата, добавих функционалност скрийнсавер:
[Изображение: image.png] [Изображение: image.png]

[Изображение: image.png] [Изображение: image.png]

Скин gaffer_6_sc е тестван на версията на програмата за персонален компютър на различни резолюции, започвайки от 240/320 до 640/960...

Обновена е картата на България към 08.12.2013г. Дребни поправки.

връзка към data.bg
папка

връзка към yandex
карта
скин
Цитирай

Здравейте и честита коледа на всички съфорумци!
Искам да помоля за последната версия на БГ Монтайн за навигацията - 7wey, защото като включа навигацията с моята карта ми изписва,че е много стара.
п.п. извинявам се , че съм объркал раздела.
Цитирай

Обнових картата на България към днешна дата, с промяна на името и - възнамерявам да обновявам малко по рядко, на тримесечия. В последната версия е добавено търсене до точен адрес в Кюстендил, и вече търсене до точен адрес има в Благоевград, Бургас, Варна, Велико Търново, Видин, Враца, Габрово, Добрич, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Монтана, Пазарджик, Плевен, Разград, Русе, Стара Загора, София, Силистра, Шумен, Търговище, Ямбол, Сливен, Хасково, Смолян, Перник, Раднево, Левски, Нова Загора. От областните градове остава Пловдив... но ми идва малко голям...
Връзките за сваляне:

връзка към yandex - http://yadi.sk/d/s3p6TbkjHpkSX
връзка към data.bg - http://search.data.bg/ready/c7bfff341ab0...0f7551577d

Планинарската карта при конвертиране дава грешки, иска файл по файл да се отстранят и ще отнеме време. Ако някой има желание, мога да помогна с инструкции какво да се направи.

Приятен път!
Цитирай

Май отдавна трябваше да стане ама вече темата е "Важна".

Ще тествам пак скоро навигацията, ще ги почвам отново една по една Smile
Цитирай

Обнових картата с малки поправки в София и Варна, и каквото съм добавил от началото на януари до сега - села в Разградско, Шуменско и Добричко... Благодаря на колега от ipmart за посочени пропуски във Варна, които ме "стимулираха" да прекомпилирам...

пп. Името на картата и връзките за сваляне са без промяна...
Цитирай

Обнових картата на България с промени новия път за Маказа и дребни уточнения по пътищата.

Текуща версия 2014_Q1a, на връзките в data.bg и yandex са същите.
Цитирай

Прочетох цялата темата 2 пъти като някой мнения съм ги чел по 3-4 пъти, но все още съм леко объркан и не успях да се ориентирам какво точно да изтегля за да имам добре работеща навигация на БГ с последната карта и камери.
До тук съм изтеглил:
- програмата от този линк
- картата от тук
Има ли нужда от сваляне на някакъв скин или нещо друго за да работи по-добре?
Благодаря.

Now - Xiaomi Mi6 / Nexus 7 2012
OLD -  Xperia Neo V / Xperia M4 Aqua / Xperia V 
Цитирай

Свали си езици, гласове и камери от първи пост и скина посочен два поста преди твоя.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Променена връзката за сваляне на моята карта от yandex http://yadi.sk/d/s3p6TbkjHpkSX
Картата е обновена към днешна дата.
Цитирай

Картата е обновена до версия 2014_Q1b с добавено търсене до точен адрес в Роман, Царево, Ахтопол, Китен. Търсене до име на улица в Кирково.

сваляне от връзката в data.bg или от yahdex.com
Цитирай

Още от предната версия, програмата има опция картата да бъде поставена в пакетен файл.... Не знам дали това не е по добре за устройствата с Андроид и iOs, до днес не бях се замислил. Както и да е, вкарах картата на България, базовата на света, българския превод, българските гласове, предупрежденията за камери и моя скин в такъв пакет. Достатъчно е да се постави, без разархивиране, в папката на програмата и тя вижда отделните файлове.

сваляне bg.7wz
Цитирай

@gaffer, супер! благодаря много. Изтеглих си я от google store. Сложих в папката на програмата файла, който си дал супер работи на Sony Ericsson Xperia Neo. Искам да попитам, кое е по-добре да ползвам този файл, който съдържа всичко вътре или да си свалям по отделно по папките. Ако е по-добре да си слагам нещата по-отделно, кои файлове съдържа файла. Skin - gaffer_6_2f не можах да го намеря, ако не те затруднява и е по-добре отделно може ли да кажеш точно кои файлове се съдържат във файла за да ги слагам отделно. Идеята ми е, ако за в бъдеще слагам обновена карта на България, дали този файл ще ми пречи по някакъв начин. Може би коментара ми е твърде "леймърски" за което се извинявам предварително.
Цитирай

Пакетния файл е с цел да се улесни използването на дадена карта, като с нея си върви езика, гласовете, камерите... До скоро не бях се замислил и си ползваш всичко на части. Структурата на този пакетен файл е като на основната папка, така че където и да са отделните файлове - програмата си ги вижда. Все пак език и глас се слага веднъж, а в пакета всеки път трябва да се сваля по голям файл. Всеки момент се очаква нова версия на програмата, в нея ще има доста нововъведения и промени... ще видим какво ще да е.
Цитирай

Дано вкарат поддръжка на големите резолюции че аз като я слагах скоро и то на нищо не приличаше изобразяването на Full HD....
Цитирай

Обновена картата на България за Navikey до версия 2014_Q2.
Промените:
Търсене до точен адрес в още няколко населени места, отстранени грешки в Пловдив, Габрово, Севлиево и др. Настоящата карта поддържа търсене до точен адрес в:
Благоевград, Габрово, Добрич, Ловеч, Плевен, Разград, Варна, Видин, Велико Търново, Враца, Монтана, Русе, Стара Загора, София, Силистра, Шумен, Търговище, Ямбол, Бургас, Сливен, Хасково, Кърджали, Смолян, Перник, Пазарджик, Пловдив, Кюстендил, Раднево, Нова Загора, Левски, Гълъбово, Златоград, Неделино, Роман, Ахтопол, Царево, Китен, Приморско, Созопол, Черноморец, Поморие, Ахелой, Елхово, Севлиево, Несебър, Обзор, Бяла, Равда, Балчик, Каварна, Шабла, Генерал Тошево, Суворово, Девня, Провадия, Долни Чифлик, Айтос, Камено, Малко Търново, Средец. Останалите градове и почти 50% от селата до име на улица, общо съдържа информация за 5199 населени места, над 600000 точки на интерес и 170000 адреса...
Сваляне:
датата:
карта, базова, атлас
yandex:
карта, базова, атлас

Пакет с карта, превод, гласове, камери
дата
yandex
Картите може да се поставят в папка по избор и да се изберат от Опции, Карта и с бутона горе в дясно да се добави папката с картите и след това от падащото меню да се избере, пакета се поставя в папката на програмата и картата се избира по същия начин.
Цитирай

Камерите за Примо от Vami, версия Primo_BG_Speedcam_v2.7, конвертирани за Навикей. Категориите липсващи при Навикей са конвертирани в категория Други, включително и трафик камерите. Архива съдържа два файла - със и без категория Пешеходна пътека, разархивирайте и ползвайте единия, според Вашите предпочитания.
сваляне

пп. Формата е същия и за Навител...
Цитирай

Navikey 7ways 1.4.629


Цитат:- поддержка загрузки карт/дополнений из программы (картографы могут размещать ссылки в нашем каталоге со своими картами на своих ресурсах)
- ориентация экрана может быть зафиксирована + HUD режим (отражение от стекла)
- вынесены новые настройки в интерфейс программы (возможность выбрать разрешение экрана)
- новая форма "Приборная панель"
- новые возможности для скинов (вызов команд по ссылкам, условный вывод в зависимости от состояния настроек и программы, можно делать различную компоновку для ландшафтного и портретного режимов)
- привязка карт к устройству пользователя (специальные ключи для шифровки карт картографами с дальнейшей привязкой карт к оборудованию пользователя)
- исправлены ошибки в программе и конвертере карт (рекомендуется пересобрать карты)
Повече инфо:
navikey.ru

сваляне:
Google Play
Официален сайт

Пакет с карта на България, превод, мой скин, точки на предупреждения, български гласове
сваляне

Поставете в папката на програмата и от Настройки, Карта изберете bg.7wz
Цитирай

Моля обясни - папките ти с планинските карти къде да ги сложа и да ги групирам ли по някакъв начин.
Благодаря предварително.
Цитирай

Още не съм се запознал с новите неща, а за планинските карти вероятно ще дава че са стари. Но би трябвало да работят. Постави ги в папка по избор, но без друго съдържание в нея и я посочи от Настройки, Карта.
Цитирай

Сложих в папка планините и растера-него обаче не го вижда, а и не мога да заредя скин, глас от горния пост-или там е само БГкарта? :capitulation:
Цитирай

Навикей не чете растерни карти. А планинарските, ако ми остане малко време в края на месеца ще обновя...
Скоро ще има скинове за сваляне от самата програма, иначе май най богата колекция има на адрес http://4pna.com/showthread.php?t=12007&page=27 , не съм пробвал но си мисля че щом скина на Sintorres е специално за речно и морско плаване, би трябвало да става и за планини, не вярвам само за дълбочина да има хоризонтали...


редакция: Български глас и превод може са свалят директно от програмата, от меню, добавки, и в съответните категории...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)