Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми/дефекти с Nexus 4

jorrddan написа:Можех да се сетя какво си изпуснал, но описанието на проблема продължава да не е точно, по какво съдиш, че ти е изчезнал GPS?
Изчезнал от настройките, не се включва или не работи, както си очаквал
Спря. След като се ъпдейтна. Сега само пише Searching... и ако го оставя включен точи батерията като нищо.
Видях, че и на други хора го прави този проблем, при някои се решава с factory defaults, но не ми се пробва.
Ще изчакам 4.2.2
За сега ~30метра от GSM мрежата локализиране ми е окей Smile

Nexus 4
Цитирай
Аксесоари

Един колега от форума беше споменал за този проблем. Каза, че, след като е махнал протектора (или отрязал в горната част), всичко било наред. не знам дали при теб е същата ситуация, но си струва да опиташ, ако си с протектор.

nexus 6P
Цитирай

Не съм го махнал, но преди 4.2.1 работеше и се свързваше без проблем.
Но ще го махна де... само да си взема бъмпера от някъде Smile

Nexus 4
Цитирай

някой да има проблем със S beam-a? Когато пращам снимка няма проблем, но когато ми пращат ме прехвърля в play store и ми изписва, че няма такова приложение! Някаква идея как да оправя нещата?
Цитирай

Моя проблем е свързан с Wi-Fi. Не мога да се свържа с домашния рутер. Пробвах към още 5-6 навън и няма никакви проблеми. Когато се свържа към този вкъщи ми изписва, че е свързан, след което работи нормално 10тина секунди, примерно влизам в плей стор и от там още някоя страница и след това всичко умира... Някой да има някакви идеи ?

Nexus 4 16GB
Цитирай

Welded написа:Моя проблем е свързан с Wi-Fi. Не мога да се свържа с домашния рутер. Пробвах към още 5-6 навън и няма никакви проблеми. Когато се свържа към този вкъщи ми изписва, че е свързан, след което работи нормално 10тина секунди, примерно влизам в плей стор и от там още някоя страница и след това всичко умира... Някой да има някакви идеи ?

Смени канала на ритера от automatic на такъв, който работи в settings на ритера. Обикновено се влиза с 2 пъти admin. Успех!
Цитирай

При мен се появи интересен проблем - при натискане на Security настройките, приложението Settings крашва. Всичко друго си работи, само това предизвиква краш. Инсталирах си Dash Clock Widget и исках да го пробвам, но в момента нямам lockscreen. Следователно се опитвам да си го пусна, но настройките се затварят... Голяма тъпотия :capitulation:

nexus 6P
Цитирай

sashebalchev написа:При мен се появи интересен проблем - при натискане на Security настройките, приложението Settings крашва. Всичко друго си работи, само това предизвиква краш. Инсталирах си Dash Clock Widget и исках да го пробвам, но в момента нямам lockscreen. Следователно се опитвам да си го пусна, но настройките се затварят... Голяма тъпотия :capitulation:

И моя проблем с нет-а , който го чакам да се сети, че е там си продължава .... Какво да ти кажа, вече се чудя май с какво да го сменя.

POCO F1
Цитирай

peporedman написа:
Welded написа:Моя проблем е свързан с Wi-Fi. Не мога да се свържа с домашния рутер. Пробвах към още 5-6 навън и няма никакви проблеми. Когато се свържа към този вкъщи ми изписва, че е свързан, след което работи нормално 10тина секунди, примерно влизам в плей стор и от там още някоя страница и след това всичко умира... Някой да има някакви идеи ?

Смени канала на ритера от automatic на такъв, който работи в settings на ритера. Обикновено се влиза с 2 пъти admin. Успех!
Не се получи така за съжаление.. Някакви други идеи ? =(

Nexus 4 16GB
Цитирай

Пробвай да смениш енкрипцията на паролата на рутера, поне при Defy-то ми това оправяше нещата.

Xiaomi Mi6
Цитирай

Колеги, открихме нов проблем с един приятел. Когато се провежда разговор м/у два нексус 4ки, се чува металически без значение 2/3г и със и без данни и от местоположението и клетката. Много странно. Когато говорим с други хора, няма такъв проблем. Ако някой може да съпостави подобна ситуация на ментел, ще се радвам да сподели. След проблема ми с нет-а им, доста взе да ми омръзва от тях.

POCO F1
Цитирай

dir2 написа:Пробвай да смениш енкрипцията на паролата на рутера, поне при Defy-то ми това оправяше нещата.
Пробвах ги, пак нищо... Интересно ми е само защо навсякъде навън нямам никакви проблеми, всичко е светкавично просто, от което мога да си направя извода, че проблема не е хардуерен.

Nexus 4 16GB
Цитирай

Имам малоумен проблем след малоумния ъпдейт до 4.2.2.
Всяка вечер слагам телефона да се зарежда изключен и всяка сутрин, след като го включа, батерията е на 97 %.
Преди ъпдейта при същото зареждане показвазваше 100% и ги държеше 2 - 3 часа. Освен това батерията пада през 3-4%,а не плавно, като ефектът е засилен спрямо 4.2.1. Не съм руутнат и не мога да калибрирам, иначе направих ресет след ъпдейта.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

^Същата работа и при мен, само че не обръщам внимание. И без това мисля да разкарвам всички Нексус устройства и да си взема един CAT B10, който да ползвам основно като телефон, щото ми писна да купувам лагави боклуци, които требва да паза да не се надерат...
Цитирай

И при мен е така. Разочарован съм до известна степен от досадните бъгчета, не съм го очаквал.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай

Не знам как е с другите телефони, но това "Освен това батерията пада през 3-4%, а не плавно..."
Как е възможно да отчита перфектно точно.... Пример: Включени GPS 3G i т.н. за 15 минути и да отчете плавно.... ?

Това не са ли само бели кахъри ?

Nexus 4
Цитирай

По принцип да, бели са, но на другите андроиди, които съм имал не е имало такъв проблем.
Защо точно на чистия ще го има?
Защо Самсунг примерно, могат да го направят по - безпроблемен и функционален от автора му?
Проблемът е по - скоро принципен и мисля да обърна сериозно внимание на къстъм ромовете, явно гугъл не вършат работа...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

@chervilo, както каза @jorrddan, правим някаква съпоставка с други телефончета, при които тези неща ги няма, просто ги няма и мен лично при Нексуса ме дразнят.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай

А плюсове няма ли?

Винаги ще има плюсове и минуси, въпросът е накрая, като се дръпне чертата, но Вие от един минус и.... "малоумен проблем"; "...мисля да разкарвам всички Нексус устройства..."; " Разочарован съм до известна степен от досадните бъгчета, не съм го очаквал."

Един вид "EPIC FAIL", до съвършенство не мисля, че НЯКОГА може да се стигне......но Вие тотално казвате- "НЕ СТАВА"...

Nexus 4
Цитирай

Телефончето има своите плюсове разбира се, но заглавието на темата е в друга насока, в която евентуалните мераклии и собственици, да черпят и споделят информация, евентуално да се разрешават някои проблеми ... а не общи приказки.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай

Леко, започваме да се отклоняваме от темата.
Въпросът е, че нещо, което е работело в предишната версия е развалено за да се оправи друго нещо, това не изглежда добре в никой случай.
Темата е за споделяне на проблеми и дефекти.
Да не говорим, че може 13 годишни момченца да направят с 10 клика по - добър и стабилен кернел, примерно, а Гугъл не могат или по - скоро не искат...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

chervilo написа:"...мисля да разкарвам всички Нексус устройства..."
Ще си позволя кратко лирично отклонение, тъй като виждам, че си ме цитирал, без да задълбавам много:
Нексус 7- бледия измит дисплей- никакви модове не могат да оправят нещо, което още от фабриката е калпаво. Скръцлива сглобка.
Галакси Нексус- скръцлив, та се не трае, със зелен дисплей.
По темата:
Нексус 4- освен всички бъгове на ОС, нищо не може да компенсира илиенската лайсна около дисплея и стъкления Ифон вид. Отново скърцане, само че този път на бутоните.

Купил съм си три посредствени устройства, като съм се примирил с това, което по мои критерии е недостатък. Както се вижда, гледам обективно на нещата, а не от гледна точка "Мойто е върхЪ", та не се чувствай длъжен да ми отговаряш.
Цитирай

Здравейте,
Не съм сигурен, аз ли съм индиан, но проблем или дефект ми се вижда опцията да няма начин да рестартираш телефона. Като задържа оф бутона и имам два варианта: изключване или режим самолет :wall:
вероятно някой трябва да ме светне .....

M2 Note
Цитирай

Трябва да по-продължително време да натиснеш бутона, докато телефона не извибрира и не се рестартира. Smile
Цитирай

lavazza написа:Колеги, открихме нов проблем с един приятел. Когато се провежда разговор м/у два нексус 4ки, се чува металически без значение 2/3г и със и без данни и от местоположението и клетката. Много странно. Когато говорим с други хора, няма такъв проблем. Ако някой може да съпостави подобна ситуация на ментел, ще се радвам да сподели. След проблема ми с нет-а им, доста взе да ми омръзва от тях.

Някой ?

POCO F1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)