Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми/дефекти с Nexus 4

Имам наблюдения, на една друга марка. Два Санцунга. Водеща мтелска карта и второстепенна друга, при разговор между ментели е като два робокопа. От друга страна, втори такъв, но с водеща вивацомска и една гладулска, работи без никакъв проблем.
Цитирай
Аксесоари

Мизериите продължават да се трупат - отскоро не иска да изпраща ммс-и. Стоят на сендинг. Страници отваря. Това без значение 2/3г. Как ще изкарам още 2 месеца до С4 незнам ....

POCO F1
Цитирай

Прави ли ви впечатление ниската сила на звънене? Има моменти, когато съм навън и едва се чува, че ми звънят. Имало е и случаи, когато след време виждам, че има пропуснато повикване. Със стоковия ром съм. :unknw:
Цитирай

В сравнение с Galaxy Nexus, направо звучи убийствено Smile
Струва ми се обаче, че с 4.2.2 звъни по-тихо.
Огледай в XDA за Beats или друг мод за звука, има няколко.
Пробвал съм такова на предишния нексус и със сигурност работи.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

При мен е на ниво силата, не е имало случай да не го чуя, а и качеството на звука от говорителя е доста прилично.

ПП: Harlem Shake на Baauer (Кольо Терориста :rofl: ) като Mp3 рингтон на Нексуса и на една Нокия с фенерче- Нокията пребива... Lol
Цитирай

Здавейте,
От няколко дни ползвам нексуса, но ми прави впечатление, че на наколко пъти се случва да не мога да натисна нищо на екрана. Когато го заключа и отключа всичко се оправя. Всичко което е пуснато продължава да работи, но не мога да правя нищо на дисплея като заключен е. От какво според вас може да се получава това?
Цитирай

Като някой ми пише в Скайп, телефона не вибрира, въпреки зададената отметка, а емотиконите са едни дребни в чата... Това от Скайп ли ще да е и някой има ли подобен проблем?

Добавено: Преинсталирах го и емотиконите се оправиха, ама вибрация нема.
Цитирай

Може и от самия Skype да е. Това е най-бъгавата и уникално некадърно написана програма в playstore-а

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

Не, Facebook е описаната от теб програма.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай

FB не ползвам, така че нямам пряко наблюдение, но Skype- това е мъчението. Пусна ли го: телефона се спича, батерията пада с по процент на минута, лагва, не се рефрешва бе приказка (: Да хванеш тоя който я е направил тая програма и да го биеш докато диша.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

lavazza написа:Понеже не съм се занимавал с root , някой може ли да сподели дали наистина има голяма разлика , когато дисплея се пипне с програмата Nexus 4 Display Control с препоръчаните в XDA настройки? Много ми е убит в сравнение с амолед-а Sad
Пробвах най- известните и други не толкова известни настройки- цветните цветове стават по приятни и наситени за гледане, но бялото ми сивее... Нема нужда да ми разваля точно бялото, щото скоро избягах от зеления дисплей на Галакси Нексус.
Въпреки че не рифънднах програмата, а си я запазих, нека има софтуер... Lol
smiley написа:FB не ползвам, така че нямам пряко наблюдение, но Skype- това е мъчението. Пусна ли го: телефона се спича, батерията пада с по процент на минута, лагва, не се рефрешва бе приказка (: Да хванеш тоя който я е направил тая програма и да го биеш докато диша.
Скайп от самото си начало е боклук, а като стана Микрософтски, каквото имаше хубаво в него, почина... :unknw:
Цитирай

Я ако някой има желание, да постне 2 шота с РАБОТЕЩИ ммс настройки, че току виж съм го забил в земята този peace of sh*t. Meрси предварително.

POCO F1
Цитирай

.
Цитирай

Мерси. Оправих се като изтрих кеша на messaging, но ще имам предвид решението ти.

POCO F1
Цитирай

Аз продължавам да имам следния проблем и с Fastboot и с Nexus 4 Toolkit: всички драйвъри съм качил, включително и зипчето за 4.2.2. Телефона се разпознава коректно, отключвам и заключвам бутлоудъра успешно и с двете програми. След това при опит за флаш на рикавъри, при т.н. adb push, компютъра забива в момента, в който се опита да прехвърли файла на телефона и само голямото копче го оправя, а телефона стартира след няколко секундно задържане на пауър бутона. При опит за рут и флаш на ЦВМ, същата работа- пецето забива. Рута е безпроблемен само по начина в стикнатата по- горе тема "Google Nexus 4 CF- Auto-root". Нексус 4 Тулкит забива и при опит за системен бекъп, също е неуспешно изтеглянето на стоков имидж, а дори отделно да го изтегля, флаша ще е невъзможен. Всичко на тъкмо преинсталиран Прозорци 7.
Явно аз бъркам някъде, но немога да открия къде... :facepalm:
Цитирай

Инсталирай имидж файла на CWM през фастбуут директно, без туулкита. Нещо ти се бърка компа... Да не си с джам 8?
И при инсталацията на туулкита, избра ли коректно ОС?
Още нещо, инсталира ли драйверите през туулкит, че са различни за отделните ОС

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

^ Nexus 4 Toolkit-а има версии... ако си инсталирал 1.3.0 при старт има опция за ъпгрейд до 1.7.0 (със съпорт на 4.2.2), НО само за Donators!

Колегата над мен ти е показал верния път през CMD - fastboot flash recovery recovery-alabala
Проверката за коректна работа преди flash е командата ADB devices - трябва да ти листне имея на дивайса... и тогава газ до тенекиите.

П.С. аз също съм с 64 битов джам7 и голям зор видях с налучкването на читави драйвери, SDK, fastboot img и т.н.
Цитирай

Lol Не, Прозорците са 32 битови и са 7 и софтуера си е за тях. Тулкита е 1.3.0. Всичко е според юзър менюълите в сответните теми и тук и в XDA... Най ми е чудно как отключвам и заключвам бутлоудъра, а немога да направя нищо друго? Ако нещо не е като хората, все ми се струва, че няма да мога да отключвам...
c4e, през Fastboot е същото- в момета в който стартирам процедура и забива...

ПП: Ще се откажа засега, защото телефона ще пострада физически!
Цитирай

^ явно нещо не е наред с настолната машинка...
Добре де, след като имаш руут, що не пробваш метода за индианци :unknw: - изтегли си Rom manager-а и там има опция за флашване на recovery. Поне ще се увериш кой телевизор е проблемен Sick
Цитирай

Здрвейте. С мтел-ска 16-ка съм/сток 4.2.2/ и имам проблем с блутута.След ползване и изключванене +20-30мин. не може повече да се пусне.Само рестарт оправя нещата.
Някакви идеи как да го оправя/не ми се рутва все още/?
PS:някой може ли да пробва на мтелски има ли го проблема.Мерси

Хард рисет не.Ще пробвам. Мерси

Pixel 8 Pro
Цитирай

ssaso написа:Здрвейте. С мтел-ска 16-ка съм/сток 4.2.2/ и имам проблем с блутута.След ползване и изключванене +20-30мин. не може повече да се пусне.Само рестарт оправя нещата.
Някакви идеи как да го оправя/не ми се рутва все още/?
PS:някой може ли да пробва на мтелски има ли го проблема.Мерси

Хард рисет не.Ще пробвам. Мерси
При мен няма подобен проблем,а също съм с Мтелски.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

забелязох нещо странно като ми се обади жената от нексуса 4.2.2 аз отказвам и набирам дава ми,че телефона е изключен,набирам след минута няма проблем звани

nonebasi@gmail.com
Цитирай

Кой оператор и има ли мобилен Интернет перманентно включен

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Глобул има и нет постоянно ама не е болка за умиране при htc hero имах същия проблем

nonebasi@gmail.com
Цитирай

Споко от винаги съм го имал този проблем в глобул. Още от както си взех сгс1 винаги е било така при мен. Нормално е... Smile

Choosing...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)