Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми/дефекти с Nexus 4

ssaso написа:Здрвейте. С мтел-ска 16-ка съм/сток 4.2.2/ и имам проблем с блутута.След ползване и изключванене +20-30мин. не може повече да се пусне.Само рестарт оправя нещата.
Някакви идеи как да го оправя/не ми се рутва все още/?
PS:някой може ли да пробва на мтелски има ли го проблема.Мерси

Хард рисет не.Ще пробвам. Мерси

Снощи и при мен така се получи за сефте. От нищото не пожела да включи блутуута. В xda чета , че засега сигурен фикс няма. Чакаме гугъл да си оправят бъгнята. Май @ dedovec най-добре направи =]

POCO F1
Цитирай
Аксесоари

Да, счупи телевизора защото не ти харесва филма, но от това филмът няма да става по - добър.
Гугъл се уакаха с 4.2.2, както можеше да се очаква, но все пак е Андроид, а това позволява ппдмяната на билда на ОС. Ако нещо не ти харесва, просто го промени!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Тествах един workaround за проблема с блутута, когато ви чуват лошо. Оказа се, че се появява когато WIFI e включен (което при мен е винаги).
Пробвайте да го изключите преди разговор. Малко е неудобно, но може да се автоматизира с Llama.
Цитирай

При мен съм забелязал само неприятния шум в слушалката по време на разговор.
Звука е същия както преди да звънне телефон поставен до старо радио Smile

Добре поне че рядко се чува и е слабо, макар че ме дразни.

С 4.2.2 наистина батерията 'прескача' проценти, ама не е страшно.
Колкото и да е странно забелязах че с постоянно пуснат wi-fi ми кара батерията повече - явно защото навсякъде където често ходя имам безжични мрежи - и на работа и в къщи и ,у родителите ми, и у сестра ми и т.н.
Вероятно като се напъва да се синхронизира през мрежата яде доста повече от, отколкото пуснатото ви-фи.

Другото, което малко ме дразни е липсата на хардуерен бутон отпред, който да 'святка' дисплея, а power бутона има гадния навик да се 'крие", особено с бъмпер.

И най разочароващото е краткия живот на батерията... 5 години близо бях с Iphone 2G ( най първия) - ами дори и на възраст ме изкарваше по 3-4 дни с моето говорене... Само като пътувах падаше по-бързо. Иначе вярно е че не синкваше толкова неща като Нексуса сега, ама чак па такава разлика. Явно мощния процесор и големия екран си оказват влияние.

wi-fi-то при мене е много бързо, въпреки че в къщи рутера ми е N ама съм го пуснал да работи на G, защото ми се шашка нета на дъртия лаптоп иначе. На нета от мрежата на Мтел не може много да се разчита извън града - преди време бях по балканите на почивка - уж мрежа има фул, ама нет - йок....

Иначе като цяло машинката е добра. Доволен съм. Още свиквам с 4,7те инча Smile
Цитирай

ssaso написа:Здрвейте. С мтел-ска 16-ка съм/сток 4.2.2/ и имам проблем с блутута.След ползване и изключванене +20-30мин. не може повече да се пусне.Само рестарт оправя нещата.
Някакви идеи как да го оправя/не ми се рутва все още/?
PS:някой може ли да пробва на мтелски има ли го проблема.Мерси

Хард рисет не.Ще пробвам. Мерси
За съжаление не става и така.

Pixel 8 Pro
Цитирай

Тази тема може да ти бъде полезна... м/
би
https://www.androidbg.com/forum/topic586...-sgs3.html

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай

Имам интересен проблем. Когато пробвам да се логна с някой акаунт в приложението на YouTube, ми се появява съобщение, че трябва да пусна Google Play Services. Цъкам "enable" и нищо не става. След няколко цъкания ми казва, че Settings е крашнал. Някой знае ли откъде се пускат тея Services, поне да видя дали ръчно не мога да отида до тази настройка.

nexus 6P
Цитирай

sashebalchev написа:Имам интересен проблем. Когато пробвам да се логна с някой акаунт в приложението на YouTube, ми се появява съобщение, че трябва да пусна Google Play Services. Цъкам "enable" и нищо не става. След няколко цъкания ми казва, че Settings е крашнал. Някой знае ли откъде се пускат тея Services, поне да видя дали ръчно не мога да отида до тази настройка.
В apps/all е. Понеже може да се disable-ва, провери в бързината да не е станало така. А има и ъпдейти за него, които при disable нямаш.

POCO F1
Цитирай

Още вчера гледах, но не го виждам точно това. В Play Store има скрийншот как точно изглежда процесът, но аз такова нямам в Apps/All. Цък. В Play Store ми пише, че е инсталирано, но точно така, както те го показват, го няма при мен.
П. П. : Оказа се, че наскоро инсталираната програма за скриване на апликации е скрила и тази програмка. Явно като е скрита не иска да работи. Оправих си проблема и сега всичко си бачка.

nexus 6P
Цитирай

Как е в момента положението за жълтите петънца?

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

n3tk0 написа:Как е в момента положението за жълтите петънца?

Ако беше прочел назад, щеше да видиш, че такова нещо няма.

POCO F1
Цитирай

зарядното ми издава някъв шумящ звук като е включен, а телефона не се зарежда сякаш чувам напрежението което минава по него, при друг има ли го това
Цитирай

Моето зарядно също бръмчи, но телефонът си се зарежда перфектно. Дори след като го дръпна от контакта бръмчи известно време. Да се надявам, че няма да ми избухне телефонът някой път при зареждане. Tongue

nexus 6P
Цитирай

spaz написа:зарядното ми издава някъв шумящ звук като е включен, а телефона не се зарежда сякаш чувам напрежението което минава по него, при друг има ли го това
С друго зарядно, телефонът зарежда ли се?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Зарядното се явява един вид трансформаторче, преобразуващо от 220в. към 5 (4,8)в. и същевременно токоизправител AC/DC ( Rock ). Не е изключено да бръмчи, но не е и препоръчително, защото да речем е маломощно. Колегата по-добре да пробва да зареди с въпросното зарядно друго устройство и ако пак бръмчи, сервиз за замяна. Smile

Samsung S22 Ultra

Цитирай

Ами то бръмчи когато е в контакта и телефона не се зарежда, когато се зарежда не издава никакъв звук
Цитирай

Aз забелязах още един дразнещ бъг. Когато имате добавен дигитален часовник за уиджет след известно време спира да отразява промяната в часа за алармата и си викам какво става, уж го смених. Съответно, той е сменен, просто уиджета не се опреснява ....

POCO F1
Цитирай

здравейте и от мен някой да е забелязал леко хлътване при натиск от ляво на мини юсб конектора или е само при мен :confused:

LG G3 16GB Titan
Цитирай

radostoianov Да не си го напълвал нещо това усби случайно ?

Samsung S22 Ultra

Цитирай

koleto_pz написа:radostoianov Да не си го напълвал нещо това усби случайно ?
не съвсем случайно го забелязах снощи като си включвах зарядното
просто от ляво все едно има място под лайсната и пи натиск леко потъва

LG G3 16GB Titan
Цитирай

radostoianov Виж това видео около 9-тата минута. Мацката показва, че не е добре закрепен конектора. Има и препратка към видео за разглобяването на телефона и там може да видиш как е поставено усб-то. Малко е калпава работата. Поне ще добиеш някаква представа и евентуално към сервиз да се ориентираш. Собствениците също може да ти помогнат с практични съвети, защото аз още не съм Big Grin
[video]http://www.youtube.com/watch?v=-0va8zOYqRI[/video]

Samsung S22 Ultra

Цитирай

Някой има ли наблюдение върху проблеми с прегряване? Нагледал съм се на телефона да го взимам, но днес попаднах на тези две клипчета.
Едното е тест, който едва ли ще може при нормални условия да се повтори, но все пак е доста драстична разликата в сравнение с Галакси С3 (в описанието на клипчето е написано). Другото е от продължителна игра на NFS почва да намаля кадрите. Дано да е решен проблема със софтуерно обновление, иначе така е жалко за отличния процесор, ако не може да се използва и само стои на ниски честоти при по продължително натоварване. И като се сетя каква е жега лятото, да не стане така че да не може една игра да се пусне без яки фреймдропове...

[video]http://www.youtube.com/watch?v=koLJ4BU9tgc[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=abf7nPiUUE8[/video]

|nexus4| |redmi note2|
Цитирай

А сети ли се, че стъкларията е топлопроводник, за разлика от пластмасата. Отзад не е сигурна работата, кое грее повече. Моя вдигна на тест 42 градуса. Това беше 30 мин тест. Телефона го взех четвъртъка.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

+1, няколко пъти до сега пипам телефона отзад и ми се струва топъл, гледам датчика - 35 градуса примерно, просто джама се усеща топъл много по - лесно. С това усещане се свиква Smile
За игрите не мога да кажа със сигурност, но с 30 минути Real Racing 3 температурата не достига 39 градуса. От къде знам ли? Ами играя игри само за да тествам поведението на телефона Smile

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Наистина не се бях сетил, че отзад като се мери няма как да е еднакво. :facepalm:
Благодаря за разяснението и бързите отговори. Май в клипчето с теста, където се дъни на 12-тата минута, става въпрос за дефектен телефон или някоя ранна ревизия може би...

|nexus4| |redmi note2|
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)