Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми/дефекти с Nexus 4

Драги съфорумци и притежатели, понеже се интересувам от телефона и имам сериозни намерения да го взема и да го ползвам поне 2 години ( такъв ми е цикълът на смяна на апаратите Big Grin). Имам няколко питания. Проблема с галерията, където не може да визуализира снимки решен ли е някак си ( прочетох за него в началото на темата). Проблема със загряването и понижаването на честотите на CPU/GPU и другите мерки с цел понижение на T толкова ли е сериозен колкото чета по разни други места. Както е казал jorrddan при 30 мин играене на тежка игра само 39 градуса не е грам много. На други места гледам след 15 мин NFS most wanted и вече влиза в режим "охлаждане" и положението не е много розово. След ъпдейтите има ли подобрение в този аспект телефонът. И реално погледнато чак толкова ли е страшно това ? Мерси на отзовалите се предварително Smile

Samsung S22 Ultra

Цитирай
Аксесоари

Според мен галерията визуализира бавно, когато са много и големи снимки, няма такова нещо, като не може да показва снимки, а проблемът се решава с други програми. При мен няма проблем, понеже няма много снимки и не мога да говоря по въпроса.
За игрите, ще ме накараш да сложа Мост уонтед да пробвам. Според мен не загрява повече от който и да било друг телефон. Не е 1Х, че да държи 37 градуса в айдъл

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

хаха ако ти се занимава сложи я. Просто гледам клипове, където след 15-та 20-та минута започват да насичат яко и да прескача един вид кадри. Нямам много поглед върху другите телефони (освен инфо от нета, а не от първа ръка). Не че съм голям геймър, но понякога на сегашната ми тухла се заигравам и мисля, че и на този ще го правя. За това питам дали е реално проблем за играене или е лесно пренебрежимо. На бенчмаркове е ясно, че заради това изкарват по-нисък резултат, но това слабо ме интересува. При загряване на батерията CPU-то пада до честоти, при които пак е достатъчно производителен, но GPU-то на 200 мхц е вече по-проблемно (май). Smile Ако има някой, който цъка често, моля да сподели мнение Smile

Samsung S22 Ultra

Цитирай

Колеги имам проблем с моя нексус заключен е да е стоял 2 часа без да се пипа и сега неможе да се отключи свети му лампичката за известия но екрана е черен.Звънях си дава свободно ,но няма никакво действие от негова страна.
Цитирай

Задръж бутона за изключване 10 секунди. Това е изгасване на телефона при краен случай - имитира махане на батерията. Пробвай после да го включиш и сподели дали е станало.

nexus 6P
Цитирай

Да благодаря тръгна ,но защо стана така ?
Цитирай

Кой го знае, компютър.. :capitulation:

nexus 6P
Цитирай

Колеги, някой да е мернал решение на проблема с блутуута, при който отказва да се включи при определено стечение на обстоятествата и само рестарт го оправя ? Много е досадно.

POCO F1
Цитирай

lavazza написа:Колеги, някой да е мернал решение на проблема с блутуута, при който отказва да се включи при определено стечение на обстоятествата и само рестарт го оправя ? Много е досадно.
При мене се оправя само с рестарт.

Pixel 8 Pro
Цитирай

uhhuuhuh написа:Да благодаря тръгна ,но защо стана така ?
В XDA бая хора се оплакват от този проблем след ъпдейт с 4.2.2 или по-точно нещо гуугле пак са прецакали ;(

Samsung S22 Ultra

Цитирай

Колеги така и никой не каза дали при вас го има това леко потъване на лаисната между юсб-то и левия винт за което бях питал преди няколко поста в темата вече почвам да мисля че е само при мен и мисля да ида до някой сервиз.

LG G3 16GB Titan
Цитирай

radostoianov написа:Колеги така и никой не каза дали при вас го има това леко потъване на лаисната между юсб-то и левия винт за което бях питал преди няколко поста в темата вече почвам да мисля че е само при мен и мисля да ида до някой сервиз.


При мен няма нищо подобно,нито отляво нито отдясно

★★★Samsung Galaxy S★★★HTC Sensation XE★★★Sony Xperia S★★★LG Nexus 4 16GB★★★Samsung Galaxy S2+★★★Xiaomi Redmi Note Pro 2GB★★★Lenovo P70A★★★Samsung Galaxy S8+★★★Huawei Mate 10 Pro★★★
Цитирай

radostoianov написа:Колеги така и никой не каза дали при вас го има това леко потъване на лаисната между юсб-то и левия винт за което бях питал преди няколко поста в темата вече почвам да мисля че е само при мен и мисля да ида до някой сервиз.

Споко и трите телефона до които съм се докосвал го имат този дефект Smile
Цитирай

Е ми и при мен го няма. Всичко е симетрично- ляво дясно няма проблем.
Цитирай

И при мен до УСБ-то след натиск издава лек звук.

GOOGLE NEXUS 4 E960 16 GB - ParanoidAndroid 3.10
Цитирай

И при мене усб-то си е наред.


Последните няколко седмици батерията сякаш се разработи и сега издържа два дни без проблем. В момента даже започна трети ден и изглежда че ще изкара - все пак е уикенд и не го ползвам толкова интензивно.

Два пъти ми св случва вече да не мога да вдигна - дисплея не реагира. След ката натисна пауър будина да изгасне пак за да светне се оправя. Според мен е софтуерно.
Цитирай

Звук има, но дисплея реагира по-късно? Нормално е, ако е бил навлязъл в deep sleep.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай

@koleto_pz, мога да кажа, че на първия или втория ден след като си взех Нексуса го загрях до 44 градуса, не, не от тежки игри или нещо подобно, просто ми седя в играта часове наред. Та , както и да е. Като стигна 42 - 44 градуса аз почнах да цъкам GTA Vice City, не нарочно, просто уцелих момента. С тази температура и 30тина отворени приложения нямах грам лаг или засечка. Единствения проблем е, че почна да ми пари на ръката. Мисля, че се справя повече от отлично Smile

HTC S620, HTC EVO 3D, HTC Tattoo (I), SGMini, HTC HD2 (I), HTC HD2 (II), SE Xperia Neo V, iPhone 2G, iPhone 3G, SGY Pro, HTC HD2 (III), HTC HD2 (IV), HTC Tattoo, LG Optimus M+, LG Nexus 4 & HTC Nexus One,  LG G Pro + hTC Desire X /// SG Note 7 + N8
Цитирай

blackvista Благодаря за мнението. Хубаво е така притежатели да говорят, защото от ревюта и т.н. не всичко е обективно и се създава впечатление, че е почти неизползваем. Big Grin

Samsung S22 Ultra

Цитирай

Ако не си го взел с удоволствие бих пробвал в момента MW, 20-30 минути геймплей.

btw, телефончето, поне за мен е повече от страхотно, като за парите си е уникално. Абсолютно обективното ми мнение е, че няма нещо в този телефон, което да не ме кефи. Искам да споделя също и, че преди да го взема съм чел точно едно рево, това на GSM Arena, и то не съм чел ред по ред а съм разгледал снимките и бенчмарковете, както и уводните думи. Гледах и едно ревю /на покетноу/. Това беше всичко, преди да се реша да го взема. Стигна ми и останах доволен. Бях се насочил към 1Х и Ноут 2, но мисля, че това е перфектното между тях двете Smile

HTC S620, HTC EVO 3D, HTC Tattoo (I), SGMini, HTC HD2 (I), HTC HD2 (II), SE Xperia Neo V, iPhone 2G, iPhone 3G, SGY Pro, HTC HD2 (III), HTC HD2 (IV), HTC Tattoo, LG Optimus M+, LG Nexus 4 & HTC Nexus One,  LG G Pro + hTC Desire X /// SG Note 7 + N8
Цитирай

Здравейте колеги,за да не пускам нова тема пиша тук.Днес използвах камерата,направих снимки.Преди малко реших да ги кача на компютъра, и оп изненадааа...Няма никой.Изчезнали са ми всички медийни файлове.Имах други снимки,клипчета,един филм и най-лошото-снимките и клипчетата от рождения ден на детето.Всичко е изчезнало,все едно фактори рисет.Само дето програмите и приложенията ми стоят.Пробвах различни програми за възстановяване на изтрити файлове.Първо инсталирах на телефона undelete for root users-излезе ми съобщение че файловата система не е фат.После качих на компютъра recuva и digicam photo recovery,те пък не виждат телефона/нали нямаме сд-карта/,и могат само дяловете на компютъра да претърсват.Телефона е руутнат,отключен буутлоудър и къстъм ром/Xenon HD/.Няккави идеи?И съвет от мен не оставяйте важни файлове на телефона!!!

★★★Samsung Galaxy S★★★HTC Sensation XE★★★Sony Xperia S★★★LG Nexus 4 16GB★★★Samsung Galaxy S2+★★★Xiaomi Redmi Note Pro 2GB★★★Lenovo P70A★★★Samsung Galaxy S8+★★★Huawei Mate 10 Pro★★★
Цитирай

Опита ли с рестарт на телефона?

Wondershare Data Recovery for Android би трябвало да свърши работа (има я в тракерите или поне в един със сигурност)

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

jorrddan написа:Опита ли с рестарт на телефона?

Wondershare Data Recovery for Android би трябвало да свърши работа (има я в тракерите или поне в един със сигурност)


Да,да естествено че пробвах рестарт.Сега ще пробвам програмата,даже в момента я тегля,благодаря ще пиша какво става

Хммм,май нещо имам проблем с драйверите,не мога да се свържа с компютъра.Като включа някое юсб-ми излиза нексус 4,а програмите дето ги инсталирам на компютъра и изискват връзка с телефона не могат да се свържат.Сега ще гледам в гуугъл за някакво решение...

Оххх,не става.Преинсталирах всичко,туулкит например ми открива телефона.Другите програми за руут също.Само че тези дето се инсталират на компютъра не го откриват.Като го свържа ми излиза че е свързан в Portable devices и имам достъп да паметта,мога да качвам и трия-въобще пълен достъп.Но вече четири програми качвам на компютъра и никоя не може да се свърже?

★★★Samsung Galaxy S★★★HTC Sensation XE★★★Sony Xperia S★★★LG Nexus 4 16GB★★★Samsung Galaxy S2+★★★Xiaomi Redmi Note Pro 2GB★★★Lenovo P70A★★★Samsung Galaxy S8+★★★Huawei Mate 10 Pro★★★
Цитирай

uhhuuhuh написа:Колеги имам проблем с моя нексус заключен е да е стоял 2 часа без да се пипа и сега неможе да се отключи свети му лампичката за известия но екрана е черен.Звънях си дава свободно ,но няма никакво действие от негова страна.
М-да. Четири пъти ми го прави вече този номер. Ако не тръгнеш да го ползваш няма и да разбереш. Най-неприятното е като те търси някой дава свободно. После няма как да се разбере дори кой е звънял.
Цитирай

radostoianov написа:Колеги така и никой не каза дали при вас го има това леко потъване на лаисната между юсб-то и левия винт за което бях питал преди няколко поста в темата вече почвам да мисля че е само при мен и мисля да ида до някой сервиз.
При мен го няма този проблем. Моя е новата версия на Nexus'а с малките гумени крачета отзад - някой друг има ли тук с тази версия на телефона? (http://www.android.gs/nexus-4-design/).

LG Nexus 4 (Stock)
Samsung Galaxy Gio (CyanogenMod 10)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)