Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Custom Rom] Cyanogen Mod 7 / Android 2.3.7 (Gingerbread)

Успях да го направя Rock Като прочетох всички коментари за н-ти път намерих линк точно за новаци като мен Dance
На потребителя който го е постнал мога да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ!!! :bow:
Ето го и линка: Android Ето ви едно обяснение как се инсталира. По-подробно няма накъде:
http://www.madteam.co/2011/10/02/cyanog … -g5-users/ Android
П.П. Ще ми трябват малко насоки за ъпгрейт на системата с тези фиксове и пачове, защото съм до 2.3.7 Само кажете кой ъпдейт и фикс трябва да сложа и по същия начин като в линка ли става ?

Samsung Galaxy i5 5550 Android 2.3.7 CyanogenMod 7.1 v1.5
Цитирай
Аксесоари

Имам супер голям проблем.
--
Значи правя всичко по указанията,одина е пуснат,после ми се появява човечето с лопатката и включвам кабела в тела.Изписва ми Detected,натискам старт,чакам 50 минути и никакъв резултат.Изписва ми това ;
-->>
[Изображение: 4105495U.jpg]

Моля ви помогнете ми !

ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА,УВАЖАВАЙТЕ БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК И ИСТОРИЯ
Цитирай

кой е този ром? Защото по-новите не се инсталират чрез ОДИН
Цитирай

dmfreax написа:кой е този ром? Защото по-новите не се инсталират чрез ОДИН
Той използва Один за да сложи Клока.
Аз го направих миналата вечер и всичко беше перфектно, но при него не му го зарежда :unknw: и не може да продължи с инсталацията.

Samsung Galaxy i5 5550 Android 2.3.7 CyanogenMod 7.1 v1.5
Цитирай

Файловете,които използвам са ;

- ClockworkMod-Galaxy5-v0.5
- update-cm-7.1.0-RC1-galaxy5-v1.5-signed
- gapps-gb-20110815-signed
- EUROPA_v1.0.ops

и версията на одина ми е 4.28,правя всичко по указанията,поставят 2-рият и третият файл в картата и почвам инсталацията с одина,но така и не ми е изписало PASS

Да не би да е заради операционна система на компа ми,защото съм на Windows XP.

ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА,УВАЖАВАЙТЕ БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК И ИСТОРИЯ
Цитирай

ами не змам пич! аз съм с XP и съм нямал такива проблеми... аз инсталирах рома от първият пост и след това ъпдейтнах до 2.3.7 НО последната версия се инсталира по друг начин!

между другото някой може ли да препоръча добра клавиатура за модела? аз изпплзвам SlideIt но правя много грешки.. има ли нещо от сорта на вградената клавиатура ма фроийо 2.2?
Цитирай

телефона рутнал ли си го? Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай

телефона рутнал ли си го? Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock
[box]http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?...axy-i-5500[/box]
прочети и тука малко!

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай

p3ti0 написа:Имам супер голям проблем.
--
Значи правя всичко по указанията,одина е пуснат,после ми се появява човечето с лопатката и включвам кабела в тела.Изписва ми Detected,натискам старт,чакам 50 минути и никакъв резултат.Изписва ми това ;
-->>
[Изображение: 4105495U.jpg]

Моля ви помогнете ми !

изтегли друга версия на клока по стара и няма да имаш проблеми тази версия е бъгава и виж киеса да не ти е включен ,когато го флашваш
Цитирай

Да уточня:
1. Той нямаше киес като го инсталваше - отпада.
2. Клока няма как да е бъгнат, защото аз инсталвах със същия.

Samsung Galaxy i5 5550 Android 2.3.7 CyanogenMod 7.1 v1.5
Цитирай

Със CyanogenMod 7.1 v1.5 и wifi е проблемен намира ми пък не иска да се свърже после се свързва след това губи нешо бъгаво ... помощ :/
ПС всичко друго засега е наред.

Samsung Galaxy 5 ; Cyanogen Mod v1.8 test 2 hotfix 1 ; CPU OverClock 748.8 Mhz
Цитирай

thisisshit написа:Да уточня:
1. Той нямаше киес като го инсталваше - отпада.
2. Клока няма как да е бъгнат, защото аз инсталвах със същия.
А драивери свали ли ? Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай

djoro написа:
thisisshit написа:Да уточня:
1. Той нямаше киес като го инсталваше - отпада.
2. Клока няма как да е бъгнат, защото аз инсталвах със същия.
А драивери свали ли ? Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock
Да.
Повече не мога да помогна. При мен стана от 1 път, а при него не иска :unknw:
П.П. Някой да знае, защо като тегля игри от маркета, телефона ми изписва няма достатъчно памет, а аз имам, даже и на мемори картата имам 4Гб ? Cry
Да не иска да сложа някой фикс или :capitulation:

Samsung Galaxy i5 5550 Android 2.3.7 CyanogenMod 7.1 v1.5
Цитирай

thisisshit написа:
djoro написа:
thisisshit написа:Да уточня:
1. Той нямаше киес като го инсталваше - отпада.
2. Клока няма как да е бъгнат, защото аз инсталвах със същия.
А драивери свали ли ? Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock
Да.
Повече не мога да помогна. При мен стана от 1 път, а при него не иска :unknw:
П.П. Някой да знае, защо като тегля игри от маркета, телефона ми изписва няма достатъчно памет, а аз имам, даже и на мемори картата имам 4Гб ? Cry
Да не иска да сложа някой фикс или :capitulation:


Игрите не се записват на мемори картата. Записват се в кеш партишън, който е голям 20 мб. Ако игрите са по-големи от 16-18 мб не се получава иначе рестартирай за да се изчисти кеша. Ако исползвате S2E там партишъна е достатъчно голям.
Цитирай

spleder написа:Със CyanogenMod 7.1 v1.5 и wifi е проблемен намира ми пък не иска да се свърже после се свързва след това губи нешо бъгаво ... помощ :/
ПС всичко друго засега е наред.
Всъщност вече съм с v1.7.2 и fix1 отначало се вързах с wifi вкъщи но след като се прибрах ми изписва че е свързано обаче не зарежда нито в маркета нито в браузара , а иначе навън по кафетата ми се връзва идеи ??? :unknw:

Samsung Galaxy 5 ; Cyanogen Mod v1.8 test 2 hotfix 1 ; CPU OverClock 748.8 Mhz
Цитирай

проблема е в маркета изтегли си market fix има я в маркета.
между другото може ли драйвери за wi fiто.. почти не ми намира мрежа.. или телефона трябва да е на метър от рутета за да има дори малък обхват...
Цитирай

daniil1410 написа:
thisisshit написа:
djoro написа:А драивери свали ли ? Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock Lock
Да.
Повече не мога да помогна. При мен стана от 1 път, а при него не иска :unknw:
П.П. Някой да знае, защо като тегля игри от маркета, телефона ми изписва няма достатъчно памет, а аз имам, даже и на мемори картата имам 4Гб ? Cry
Да не иска да сложа някой фикс или :capitulation:


Игрите не се записват на мемори картата. Записват се в кеш партишън, който е голям 20 мб. Ако игрите са по-големи от 16-18 мб не се получава иначе рестартирай за да се изчисти кеша. Ако исползвате S2E там партишъна е достатъчно голям.
Пробвах с рестарт и спиране на програми+чистене на кеша. Но се получава за почти всички игри "Грешка! Нямате място!" :angry: :angry:
Най-интересното е, че докато бях на 2.2 нямах такъв проблем и свалях всичко. :unknw: Няма ли начин да сваля инсталационните файлове за игрите с РС-то и да ги прехвърля после с блутота ?

Samsung Galaxy i5 5550 Android 2.3.7 CyanogenMod 7.1 v1.5
Цитирай

Голям проблем повреме на инсталацията нещо стана рестартира ми се телефона и след това не искаш да зареди сега само се рестартира без да зареди стига до надписа андроид и пак черен екран и така безконечно моля за помощ как да го оправя Sad Sad Sad Sad моля някои да помогне Confusedtupid: Confusedtupid: Confusedtupid:
Цитирай

Dimitar4 написа:Голям проблем повреме на инсталацията нещо стана рестартира ми се телефона и след това не искаш да зареди сега само се рестартира без да зареди стига до надписа андроид и пак черен екран и така безконечно моля за помощ как да го оправя Sad Sad Sad Sad моля някои да помогне Confusedtupid: Confusedtupid: Confusedtupid:

При мен се оправи като сложих I5500LUYJP2, може да се изтегли от тук, пише и как се слага:
http://www.madteam.co/2011/10/08/guide-a...-g5-users/
Цитирай

Може ли някой да направи нова тема или в първи пост, да обясните всичко подробно как се инсталира. Защото в тази тема всичко е разпръснато и има 20 страници и да търся ъпдеътите и хотфиксовете и да ги търся е направо мъка.
P.S Да напишете кои са постовете от където се изтегля всичко за да не ги търсим постоянно. Confusedatisfied:

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

thisisshit написа:
daniil1410 написа:
thisisshit написа:Да.
Повече не мога да помогна. При мен стана от 1 път, а при него не иска :unknw:
П.П. Някой да знае, защо като тегля игри от маркета, телефона ми изписва няма достатъчно памет, а аз имам, даже и на мемори картата имам 4Гб ? Cry
Да не иска да сложа някой фикс или :capitulation:


Игрите не се записват на мемори картата. Записват се в кеш партишън, който е голям 20 мб. Ако игрите са по-големи от 16-18 мб не се получава иначе рестартирай за да се изчисти кеша. Ако исползвате S2E там партишъна е достатъчно голям.
Пробвах с рестарт и спиране на програми+чистене на кеша. Но се получава за почти всички игри "Грешка! Нямате място!" :angry: :angry:
Най-интересното е, че докато бях на 2.2 нямах такъв проблем и свалях всичко. :unknw: Няма ли начин да сваля инсталационните файлове за игрите с РС-то и да ги прехвърля после с блутота ?


АБЕ ПИЧ ПРОБЛЕМА Е В МАРКЕТА! И аз имах същят проблем като теб! Изтегли си от маркета приложението Market Fix нсталирай си го и всичко ще се оправи!

Друг е въпроса, че при мен почти всички игри лагват или секат много гадно! Дори леки игрички като DropIt DeathRunner и AngryBirds ... Не знам каде е проблема! Процесора ми е клокнат почти до край. но.. не ми е болка за умиране и без друго не цъкам много игрички, преживява се...
Цитирай

@bgbore_96, Има добро обяснение в тази тема пост номер 10
Ето и от мен едно.

Необходими файлове за инсталиране на CyanogenMod 7.1:
Odin v4.28 - тук
EUROPA_I5508_v1.0.ops - тук
ClockWorkMod (CWM) Recovery v. 4.0.1.5 - тук
CyanogenMod 7.1.0 - v1.7.2 - тук
Google Apps Package 20110815 - тук

Качваме gapps-hdpi-20110815-signed.zip/това е по желание/ и update-cm-7.1.0-galaxy5-v1.7.2-MADTEAM-signed.zip в произволно наименувана директория на Sdкартата на телефона, например CyanogenMod /
Като начало трябва да приведете телефона си в Downloading режим:
[Изображение: 2011-10-03_1043151.png]
след това стартирате Odin vXXX:
[Изображение: 2011-10-02_132546-1024x748.png]
сега е време да "закачим" телефона си към компютъра /или иначе казано ръгаме USB кабела/
След като сме закачили телефона за компютъра в ODIN-а трябва да видим телефона си закачен в първото поле на ODIN:
[Изображение: 2011-10-02_-1024x750.png]
Следваме стъпките обозначени с цифри
1. Убеждаваме се че телефона е намерен.
2. Убеждаваме се че отметката за "One Package" e активна. Както и другите отметки от скрийншота
3. Избираме "Ops-а"
4. Избираме "ClockworkMod-а" в случая Mod-Galaxy5 v0.5.tar /тук трябва да отбележа че разширението .tar е задължително/
5. Стартираме...... и изчакваме 2-10 минути
Изчакваме докато видим следния екран:
[Изображение: 2011-155650-1024x749.png]
След като успешно сме "pass"-нали през ODIN вече можем да махнем USB кабела от телефона.

След като се рестартира телефона трябва да видим това:
[Изображение: DSC02641-225x300.jpg]
А ето и шот с обяснение как да работим с CWM recovery мениджъра:
[Изображение: 213.png]
След това задължително правим "wipe".
[Изображение: 2011-.png]
Връщаме се едно ниво назад с "back" бутона на телефона
[Изображение: 57.png]
Отново се връщаме назад и влизаме в "advanced":
[Изображение: 02_174000.png]
[Изображение: 2011-_173424.png]
[Изображение: 0305.png]
Връщаме се до CMW-based recovery
Връзваме телефона с USB кабела след това "Mounts and Storage" тази стъпка е необходима в случай, че не сме качили предварително ром-a на SDкартата.
[Изображение: 02_185857.png]
До тук добре Smile Сега е време да пристъпим към същинската инсталация...
Добре е да отбележа, че ако качвате фиксове трябва да са в определена последователност:
1.update-cm-7.1.0-galaxy5-v1.7.2-MADTEAM-signed.zip
2 vX.X-hotfixX.zip /в случая няма да качваме hotfix, така че може да прескочим тази стъпка/
3.Google Apps package, наименуван gapps-gb-20110815-signed.zip
[Изображение: 2apply-update.jpg]
[Изображение: 02_183728.png]
След като сме инсталирали ром-а и гапсс-а се връщаме до CMW-based recovery и рестартираме от "Reboot System Now"
[Изображение: 2011-10-84754.png]
След рестарта е време да хвърлим поглед върху синьото дроидче Smile
[Изображение: 2011-10-5.png]
Хип-хип Урааа... Имаме си чисто нов и почти безбъгав CM7.1 v.1.7.2 Wink


sorce: madteam.co

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай

ashmodean написа:
Dimitar4 написа:Голям проблем повреме на инсталацията нещо стана рестартира ми се телефона и след това не искаш да зареди сега само се рестартира без да зареди стига до надписа андроид и пак черен екран и така безконечно моля за помощ как да го оправя Sad Sad Sad Sad моля някои да помогне Confusedtupid: Confusedtupid: Confusedtupid:

При мен се оправи като сложих I5500LUYJP2, може да се изтегли от тук, пише и как се слага:
http://www.madteam.co/2011/10/08/guide-a...-g5-users/

други идеи защото това не стана, мерси все пак
Цитирай

Пробвай да го вкараш в дънлоуд моде и после както ти е нарисувал колегата стъпка по стъпка!
Успех!

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай

psyke83 от MADTeam написа:
  • Testing Builds

    v1.8-test2 [December 13th]: http://www.multiupload.com/CPOMKDFI2L
    -hotfix1: http://www.multiupload.com/QD8Q54M28O[/*]
  • Wipe? Only if needed.
  • Updated to the latest code as of 13th December (still 7.2.0-RC0)
  • Updated kernel & ar6000 wifi module from new Samsung source release
  • Switched to wpa_supplicant_6 with new ar6000 supplicant driver.
  • Hotfix1: fixes mac address / Google Sync problems.

Please give general feedback on all functions, but in particular I am interested in the following:
  • Video recording: is it faster than 1.8test1-hotfix6?
  • Google Sync: is it working?
  • Google Market: are common Google Apps (e.g. Maps, Gmail) unavailable from the Market?
  • Wifi: does reconnection from idle work properly? See this post for instructions.

I would also appreciate someone to include a logcat so I can analyse a few things.

P.S. This isn't available on ROM Manager due to being a test version, and there will be hotfixes based on feedback of the above items. The aim is to have a stable 7.2 release.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)