Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Android 4.0.4 ICS от LG + Root

Товa със снимaнето с бутоните нa звукa не е бъг, тaкa сa го нaпрaвили и нa мен лично повече ми хaресвa. Зумвa се с 2-тa пръстa. Екрaни могaт дa се мaхaт кaто щипнеш с 2-тa пръстa и се покaжaт всички екрaни. Могaт и дa се пренaреждaт, долу трябвa дa се нaтисне "редaктирaне" или нещо тaковa.
Пп. Нa Optimus l 5 също се снимa с бутоните зa звукa, нa l 9 също, a и мисля, че тaкa е нa всички модели нa LG с Aндроид 4.0


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари

На мен ми казва да си проверя интернет връзката, странно уиндоус ъпдейт има връзка, Опера има връзка, само програмата на LG няма връзка

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

vargala81 написа:Товa със снимaнето с бутоните нa звукa не е бъг, тaкa сa го нaпрaвили и нa мен лично повече ми хaресвa. Зумвa се с 2-тa пръстa. Екрaни могaт дa се мaхaт кaто щипнеш с 2-тa пръстa и се покaжaт всички екрaни. Могaт и дa се пренaреждaт, долу трябвa дa се нaтисне "редaктирaне" или нещо тaковa.
Пп. Нa Optimus l 5 също се снимa с бутоните зa звукa, нa l 9 също, a и мисля, че тaкa е нa всички модели нa LG с Aндроид 4.0


ами качеството на снимките според теб как е?преди панорамната снимка с VGA качество ли беше/мога ли да си сложа приложението за камера от 2.3 някак/?и знаеш ли дали има го има часовника със времето от стария андроид който да работи на този, защото аз пробвах с един и крашваше.а и отделно как се държи blackmart-a защото при мен не ми се показват никакви приложения.и последно мога ли да си възстановя андроид 2.3 без да ми отпадне гаранцията?

LG G2 16GB Black Android 4.4.2 V20h KitKat EUR//LG Optimus 2X P990 Android 4.0.4 V30a ICS HUN
Цитирай

boccko написа:ами качеството на снимките според теб как е?преди панорамната снимка с VGA качество ли беше/мога ли да си сложа приложението за камера от 2.3 някак/?и знаеш ли дали има го има часовника със времето от стария андроид който да работи на този, защото аз пробвах с един и крашваше.а и отделно как се държи blackmart-a защото при мен не ми се показват никакви приложения.и последно мога ли да си възстановя андроид 2.3 без да ми отпадне гаранцията?
Качеството като, че ли е малко по-добро, не знам, не съм фото маниак и не разбирам много от снимки. Иначе видеото е по-добро и вече записва в mp4 формат, а не както беше преди в 3gp, освен това и звука при запис е много по-чист
Панорамни снимки никога не съм правил и дори не помня дали ги имах в 2.3.
Изчетах около 200 страници в xda още от както излезна v28a за Optimus black и никъде не видях някой да го е подкарал стария уиджет за времето, иначе и аз да бях го сменил, повече ми харесва. blackmart нямам и не мога да ти отговоря.
jorrddan написа:На мен ми казва да си проверя интернет връзката, странно уиндоус ъпдейт има връзка, Опера има връзка, само програмата на LG няма връзка
Възможно е сървърите на LG да са гръмнали, колко хора го чакат от година :rofl:


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:
boccko написа:ами качеството на снимките според теб как е?преди панорамната снимка с VGA качество ли беше/мога ли да си сложа приложението за камера от 2.3 някак/?и знаеш ли дали има го има часовника със времето от стария андроид който да работи на този, защото аз пробвах с един и крашваше.а и отделно как се държи blackmart-a защото при мен не ми се показват никакви приложения.и последно мога ли да си възстановя андроид 2.3 без да ми отпадне гаранцията?
Качеството като, че ли е малко по-добро, не знам, не съм фото маниак и не разбирам много от снимки. Иначе видеото е по-добро и вече записва в mp4 формат, а не както беше преди в 3gp, освен това и звука при запис е много по-чист
Панорамни снимки никога не съм правил и дори не помня дали ги имах в 2.3.
Изчетах около 200 страници в xda още от както излезна v28a за Optimus black и никъде не видях някой да го е подкарал стария уиджет за времето, иначе и аз да бях го сменил, повече ми харесва. blackmart нямам и не мога да ти отговоря.
jorrddan написа:На мен ми казва да си проверя интернет връзката, странно уиндоус ъпдейт има връзка, Опера има връзка, само програмата на LG няма връзка
Възможно е сървърите на LG да са гръмнали, колко хора го чакат от година :rofl:


blackmart-a се оправи, но панорамната снимка преди беше с по голяма резолюция(около 6000x900) а сега е около 2000x400

LG G2 16GB Black Android 4.4.2 V20h KitKat EUR//LG Optimus 2X P990 Android 4.0.4 V30a ICS HUN
Цитирай

Готов съм, под мрънкането на жената и непрестанните и упреци, успях да ъпдейтна това чудо.
За сега ми пълни душата. Стоковия лънчър е може би с най-много настройки от стоковите. Сега ще си играя Smile

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

jorrddan написа:Готов съм, под мрънкането на жената и непрестанните и упреци, успях да ъпдейтна това чудо.
За сега ми пълни душата. Стоковия лънчър е може би с най-много настройки от стоковите. Сега ще си играя Smile
Същата история и при мен. Ъпдейтнах много лесно и бързо чрез LGMobile Support Tool
За сега съм много доволен и всичко е 6 . Имам и SGS 2 ,който отдавна е ъпдейтнат към ICS, ама там заради TouchWiZ UI на Самсунг визията за ICS съвсем се е загубила в превода.Тук при LG нищата са на нива и по-близки до чистата версия на ICS и много по-красиви. Все едно имам нов телефон и му се радвам . Не усещам логове или бъгове за сега .Работи си много добре и глатко Smile
Цитирай

уникален е ъпдейта само ми липсват някой от уиджетите като social feeds и weather and clock :cheers:
Цитирай

Цитирай

Някой успял ли е да премахне или дали има идея как да се махне в горният край на началният екран има опция за заявка за търсене в мрежата или в телефона за стартиране на приложения.Бяло очертан правойгълник по цялата дължина на екрана в лявата му част вътре пише google в дясната част вътре има икона на микрофон.Е ,не знам защо ама мен ме дразни присъствието му или фактът ,че не мога да го махна или сложа ако в един момент реша да го има или да го няма
Цитирай

Според мен доста рам си дърпа и на моменти лагва и то не малко.
Има ли начин да се клокне процесора без руут за да се подобри работата на телефона.

NEXUS 5 16 GB BLACK>NEXUS 6P 32 GB>SAMSUNG S8+ 64GB>SAMSUNG S10+ 128 GB>Samsung S21 Ultra 512GB>Samsung S22 Ultra 512GB>Samsung S23 Ultra 512GB>Samsung S24 Ultra 512GB 
Цитирай

kiusha написа:Според мен доста рам си дърпа и на моменти лагва и то не малко.
Има ли начин да се клокне процесора без руут за да се подобри работата на телефона.
При недостик на РАМ ,колкото и да клокваш процесора,все няма да ти достига това което ти липсва Wink
Обикновенно рестарт пооправя малко нещата .
Цитирай

Поне да компенсира!А някъв трик за оптимизиране на рам паметта,примерно спиране на ненужни приложения които не са прекалено важни за работата на андроида за най-общо ползване като например ,блутут,музика,уи-фи,браузване,камера,фейсбуук и скайп .Прекалих ли малко? Smile

NEXUS 5 16 GB BLACK>NEXUS 6P 32 GB>SAMSUNG S8+ 64GB>SAMSUNG S10+ 128 GB>Samsung S21 Ultra 512GB>Samsung S22 Ultra 512GB>Samsung S23 Ultra 512GB>Samsung S24 Ultra 512GB 
Цитирай

Рaзликaтa м-ду 2.3 и 4.0
EUROPE OPEN
V20S LGP990-226.89 MiB
V30A LGP990-697.09 MiB
Не, нямa кaк дa се клокне без Root, но и сaмо с Root не стaвa, трябвa дa се смени Kernel. A до колкото рaзбрaх, вече от 2-мa колеги, в бенчмaрк резултaтите им дaвa, че процесорa си е клокнaт стоково нa 1200 MHz.
Пп. Погледни 1-ви пост, някои системни приложения могaт дa се деaктивирaт без ROOT.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Ами някакви съвети за пестене на батерията, когато не се използва е добре(за цяла нощ падна само с 2%), обаче като се работи с него и пада доста бързичко?

LG G2 16GB Black Android 4.4.2 V20h KitKat EUR//LG Optimus 2X P990 Android 4.0.4 V30a ICS HUN
Цитирай

Изключи опциятa зa aрхивирaне и възстaновявaне нa дaнни и рестaртирaй телефонa, зa друго без Root не се сещaм. A зa aрхивирaне и възстaновявaне ползвaй нaй-новaтa версия нa LG PC Suite, възстaновявa всички дaнни, нaстройки и приложения, без тези които сa приместени нa SD кaртa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Пичове, имам проблем с камерата. Снима си, работи даже гласово снимане, но при снимка със светкавицата, всичко е синьо. Жената изглеждаше, като зомби. Без светкавицата всичко е супер, но с нея, ужас.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Колеги, има ли вече от къде да се изтегли VDH , Унгария софтуер, който да флашна със Smart Flash Tool , защото по метода с Kdz Firmware Updater нещо не ми се получава Sad

Samsung Galaxy S24 256GB Onyx Black + Lenovo Yoga Smart Tab YT-X705L 10.1 32GB 4G
Цитирай

ZaRko написа:Колеги, има ли вече от къде да се изтегли VDH , Унгария софтуер, който да флашна със Smart Flash Tool , защото по метода с Kdz Firmware Updater нещо не ми се получава Sad
Мисля, че не е излязъл официално и няма как да го има за Smart Flash Tool. Излязъл е унгарския, но не и VDH/VODAFONE(HUNGARY), всъщност този още си стои на v10f според този сайт http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=3#hungary


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:
ZaRko написа:Колеги, има ли вече от къде да се изтегли VDH , Унгария софтуер, който да флашна със Smart Flash Tool , защото по метода с Kdz Firmware Updater нещо не ми се получава Sad
Мисля, че не е излязъл официално и няма как да го има за Smart Flash Tool. Излязъл е унгарския, но не и VDH/VODAFONE(HUNGARY), всъщност този още си стои на v10f според този сайт http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=3#hungary

Има го официално .По стечение на обстоятелствата имам 2 телефона .Единия е VDH ,а другия HUN ( пише го на кутиите ) .И двата ги ъпгрейднах един след друг през LGMobile Support Tool преди 2 дена .

Nokia X2
Honor 7 - Grey 64GB
Huawei M2 10.1" 64GB
Цитирай

след ъпдейта имам голям проблем с батерията без никакво ползване с изключен мобилен интернет, wifi, auto sync,и включен power saver mode без никакво ползване пада до 0 за един ден Confusedtupid: ако някои знае как да оправя този проблем да помага Confusedtupid: :capitulation:
Цитирай

Така като гледам версията за P990 е доста орязана.Във корейската версия/за SU660/ има доста повече работи отколкото в нашата, например фейс ънлок/емблематичен за android 4/, уиджети от ЛГ, много повече ефекти за смяна на началните екрани и още др. неща.Може да сравните тук- http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1874604

А дали ще има някакви ъпдийти, в смисъл на 4.0.4 или това ще им е последния ъпдейт за нас? Smile Christmas

LG G2 16GB Black Android 4.4.2 V20h KitKat EUR//LG Optimus 2X P990 Android 4.0.4 V30a ICS HUN
Цитирай

Хора забелязах 1 доста неприятен проблем с този софруер. Аз съм с HUN телефон и си флашнах Euro Open софтуера .. и ако изключим проблема с батерията която свършва за ОТРИЦАТЕЛНО време .. забелязах ,че вече няколко пъти когато го пусна да се зарежда и телефона изгасва и не мога да го пусна по никакъв начин трябва да изкарам батерията и да я вкарам отново , чак тогава заработва отново :/
Можете ли да ми кажете как от Еuro Open да мина на официалната весрия за HUN (разбрах ,че е излезнала)
Благодаря предварително!

Galaxy NOTE II Titanium grey
Цитирай

Здр, при предишния упдате се омазаха нещата и с много помощ от съфорумци и NvFlash успях да го оправя.
В момента се колебая да го флашвам ли и с коя програма, имам инсталиран и CWM. По кой начин е най-сигорно.
С компютър или лаптоп. Знам само че антивирусната трябва да се спре.
LGMobile Support Tool показа че упдейта е наличен, излезе някакво съобщение да махна СД картата
Цитирай

DARGON написа:Хора забелязах 1 доста неприятен проблем с този софруер. Аз съм с HUN телефон и си флашнах Euro Open софтуера .. и ако изключим проблема с батерията която свършва за ОТРИЦАТЕЛНО време .. забелязах ,че вече няколко пъти когато го пусна да се зарежда и телефона изгасва и не мога да го пусна по никакъв начин трябва да изкарам батерията и да я вкарам отново , чак тогава заработва отново :/
Можете ли да ми кажете как от Еuro Open да мина на официалната весрия за HUN (разбрах ,че е излезнала)
Благодаря предварително!
Трябва да префлашнеш със някоя стара GB версия за HUN и от нея да си направиш официален ъпдейт през LGMobile Suport Tool Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)