Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia T/TX (LT30p/LT29i)

Процеса com.sonyericsson.android.wakeup ми точи батерията. Как мога да отстраня този проблем?

SONY XPERIA T CyanogenMod 12.1
Цитирай
Аксесоари

LydFen написа:Процеса com.sonyericsson.android.wakeup ми точи батерията. Как мога да отстраня този проблем?

Този проблем май е доста чест при някои модели.
С руут ли си колега?

Ако да, отиди до папки /etc/fast-dormancy/fd_custm_conf.txt и редактирай файла със съответните стойности на MCC и MNC със тези за твоя оператор :
MCC 284, MCN 01за Мтел
MCC 284, MCN 03 за виваком
MCC 284, MCN 05 за глобулския

Запамети и рестартирай. След време хвърли по едно око, за да видиш дали всичко е наред с този уейкъп. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Има ли някакво решение без руут?

SONY XPERIA T CyanogenMod 12.1
Цитирай

Не потвърдено, но опит за друг билд на фърмуера или друга версия на андроида ако имаш късмет да липсва този бъг. Друго не се сещам, което са само съвети, без категоричен резултат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Мерси за помоща, ще опитам тези варианти, ако имам затруднения ще пиша.

SONY XPERIA T CyanogenMod 12.1
Цитирай

Здравейте , искам да попитам възможно ли е да се гледа телевизия от смартфона към телевизора,например от приложението от google play с който гледам TV на Xperia T , да мога да си я пусна и на телевизора си LG ?
Цитирай

Ако имаш в предвид за пускане на съдържанието на екрана на телефона, а именно в случая онлайн телевизия, чрез МХЛ кабел към телевизор, то да, можеш.
Получава се все едно си свързал към лаптоп или настолен компютър, външен монитор.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

monipeev написа:Ако имаш в предвид за пускане на съдържанието на екрана на телефона, а именно в случая онлайн телевизия, чрез МХЛ кабел към телевизор, то да, можеш.
Получава се все едно си свързал към лаптоп или настолен компютър, външен монитор.
А не може ли без кабел, няма ли такава програма ?
Цитирай

Ако телевизора поддържа WiFi миракаст да. Тогава активираш опцията скрийн мироринг на телефона и си ти.
Не е само до програма.
Чрез dlna функцията на телефона, можеш да споделяш филми, музика, снимки, но не и картина в реално време от телефона, а просто стриймваш файлове безжично към телевизора, не реално случващото се на дисплея.

Едит: Дори с тази функция на телевизора, при активиране на скрийн мироринг на телефона, активира се връзка през уайфая и на двете устройства, което блокира гледането на онлайн телевизия от телефона, защото безжичния канал е зает с мрежа с телевизора.

Реално споделяш екран без функция Интернет достъп.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

monipeev написа:Ако телевизора поддържа WiFi миракаст да. Тогава активираш опцията скрийн мироринг на телефона и си ти.
Не е само до програма.
Чрез dlna функцията на телефона, можеш да споделяш филми, музика, снимки, но не и картина в реално време от телефона, а просто стриймваш файлове безжично към телевизора, не реално случващото се на дисплея.

Едит: Дори с тази функция на телевизора, при активиране на скрийн мироринг на телефона, активира се връзка през уайфая и на двете устройства, което блокира гледането на онлайн телевизия от телефона, защото безжичния канал е зает с мрежа с телевизора.

Реално споделяш екран без функция Интернет достъп.
Ясно , значи с две думи не мoжe.....жaлко би било хубаво....благодаря за бързият и изчерпателен отговор . Smile
Цитирай

Да, съжалявам. Остава ти вариант телефон с кабел към телевизор , блуутут клавиатура и мишка към телефона и си все едно пред мултимедиен екран. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

monipeev написа:Да, съжалявам. Остава ти вариант телефон с кабел към телевизор , блуутут клавиатура и мишка към телефона и си все едно пред мултимедиен екран. Smile
Tелефон с кабел към телевизор ? Kакъв по точно кабел ?
Цитирай

Точно такъв:
http://m.ebay.co.uk/itm/121388161403?nav=SEARCH

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

monipeev написа:Точно такъв:
http://m.ebay.co.uk/itm/121388161403?nav=SEARCH
благодаря
Цитирай

Кой според вас е най-добрият и стабилен кастъм ром за Т-то ставащ за заключен буутлоудър? Лично аз съм хвърлил око на PureXT 4.4.

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай

На мнение съм, че вече всичките са достатъчно стабилни, на база стокови, но явно нещо като цяло проблема със запълващата се рам памет до "дупка", или до 0 МБ казано по друг начин при 4.3, продължава да съществува.
Така и не съм хванал някаква закономерност в инсталирани или минали стартирани приложения, които да водят до тази неизчистваща се памет, за това и се примирих с даунгрейд до 4.1.2 и евентуални бъдещи опити с по-нови версии на ромовете в xda с версия 4.3.
При 4.1.2, независимо от броя на качени, стартирани, спряни, затворени и т.н. приложения, рам-та се държеше на ниво.
Ще поживеем, ще видим. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

^Забелязах го и аз това с рам-та днес при 4.3 и върнах към 4.1.2. Сега няма и грам забавяне, каквото и да правя, а и държи най-малко 270 МБ свободна рам.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Никога не съм имал подобен проблем. Да, 4.3 заема малко повече рам, но какво от това? Определено работи по-мазно от 4.1, поне според мен (не че с 4.1 имаше лаг, просто тук всичко е още по-плавно). Имам към 70-80 инсталирани приложения и рама рядко пада под 200мб. Сега с PureXT 4.4 положението е същото.

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай

На едва един ден си с него, така че негативния ефект с рамта, може би би усетил след няколко дни без рестарт , но с взаимодействие с телефона.
В xda имаше постове за това.
Проблема се изразява в това, че както е " известно" за андроид, след като му е необходима памет, системата затваря стари приложения, които са на заден план, за да освободи необходимата й памет /ресурс / за новото действие и последващата плавна работа на телефона, а в 4.3, операционната система не винаги си освобождава памет сама, което води до тоталната липса на памет и загуба на функционалност.
Визирам невъзможност на клавиатурата да се появи при необходимост, неотваряне на искано приложение, постоянно затваряне и рестартиране на приложения на заден план с цел опити да бъдат налични бързо след повторното им потърсване /стартиране, затваряне на същите бекграунд процеси, перманентно изчакване за слесващо, именно поради невъзможност от освобождаване и задържане на освободената памет, за да бъде възобновена нормалната работа на апарата.
Объркано звучи, но е явно, че ефекта не бе наличен само при мен.
Ако пък вече наистина са поизчистили този неприятен за мен проблем, то моля сподели с нас тук във форума, за да преминем и ние към следващи тестове на по-качествени в това отношение ромове. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Всъщност искаш да кажеш, че този проблем го има само при кастъм ромовете? Понеже бях със сток 4.3 още откакто излезе и съм много доволен.

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай

Това е добър въпрос, но може и да не ти е направило впечатление.
Интересно кое в къстъм ромовете, освен опитите на девелопърите да оптимизират максимално системата си, би променило работата на телефона така, че да не може да освобождава памет за себе си и работните приложения.....
Все си мисля, че старанието им е в обратна на тази посока, но впечатлението от работата на 4.3 ми е такова, каквото описах в предния си пост.
Тъкмо колега може да потвърдиш ако това е така с къстъм ромовете, спрямо стоковия.

Ще кача явно този 4.4, ако потвърдиш че работата на паметта е в нормите.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Сега за първи път от 2 дни рестартирах, понеже флашнах нещо. Рамта не е падала под 150 мб. Не намирам разлика спрямо сток. Изчистил съм 140 мб от системната папка, на стока забранявах всичко ненужно. Преди бях с 9.2.А.0.295 и бях много доволен как се държи. Сега качих. 205. ITA Skyfall, руутнах и качих рома (със заключен буутлоудър съм).

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай

Вчера пред деня флашнах версията на рома 4.4 и до сега, независимо от умишленото отваряне и затваряне на приложения и какво ли не, не виждам да този спад и неизчистване на паметта.
За това и казах, че се надявам с по-новите релийзи на ромовете, да са поизчистили минусите.
Дано след продължителна употреба на телефона, да се уверя в това, защото бе досадно, да не можеш след време един прост ред на напишеш, защото чакаш да се появи клавиатурата и тогава виждах постоянния рестарт в настройките на телефона на приложенията, които са стартирани на заден фон.

Отзивите са ми добри за рома, бърз за сега, интерфейса е абсолютно копие на Z2 ми. Докарал го е едно към едно. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Аз пък флашнах наново стоковия 4.3 и се оправи засега положението, ама ако има пак проблем, ще пробвам къстъма. Преди да префлашна пък по едно време Google+ ми смъкваше много батерията и се налагаше да го спирам принудително.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Здравейте!
Четох ви превантивно, преди да си купя нов Xperia T (преди половин година)... и все се надявах, че ще се размина с проблемите и бъговете, но явно не. Доста неща има, но сега пиша за едно конкретно.

Май проблема с прекалено дълбокото заспиване на телефона е доста често срещам. Накратко, за втори или трети път телефона ми изпада "в кома" - екранът не реагира и нищо не помага, докато не падне батерията напълно, не се изключи и не го заредя наново. Досега това помагаше, но този път явно е различно. Всъщност този път изпадна "в кома", докато го зареждах. Видях, че лампичката свети в зелено и се е заредил, но когато пробвах да го отключа и изобщо да активирам екрана - нищо, той изобщо не реагира. Чаках батерията да падне напълно и започнах да го зареждам.. уж. Но сега нито диодът свети, нито телефона се включва, нито компютъра ми го отчита. Пробвах с Power + Volume up, но нищо, дори не вибрира. Някой да има някаква идея? Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)