Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia J (ST26i)

muka написа:
KoHcTaHTuH написа:Здравей , имам проблем с Sony xperia J .Така значи не ми показва горе в дясно колко % остават от батерията . Показва час , батерия (но без %) , състояние на мрежата , Wi-Fi. Също така ми направи впечатление ,че когато плъзна пръста от горе на долу ми излиза горе дата , час , настройки и един Х ако има информация (пример имам получен СМС) да го изтрия. Преди когато плъзна пръста от горе на долу имах меню да избирам да вкл. или изл. Wi-Fi , Bluetooth ,звук на телефона ,но сега го нямам това меню.
Благодаря Ви предварително за помощта .
на мен също не ми показва % батерия; това може да видиш от настрой,ки/батерия или да си инсталираш някакво приложение за батерия;а менюто за вифи,звук и др. при мен се добавя на екрана само /от опции в начален екран, чрез които може да си добавящ кои приложения да ти се виждат на екрана/

Благодаря ти , сега ще пробвам Smile .
П.С. Процентите на батерията ми ги показваше преди без да инсталирам програма. Да поясня купих си телефона май месец 2013 г. Декември месец го оставих в шкафа защото се ядосах ,че батерията се прецака и сега си купих батерия и го ползвам.
Цитирай
Аксесоари

muka, ако не ползваш gmail-а можеш да го забраниш. Влизаш в настройките, оттам в приложенията, плъзваш на четвъртата колона т.е секция "Всички приложения", намираш приложението Gmail, ако има актуализации - деинсталирай ги и после пак влизаш там за да го забраниш. Ако пък го ползваш, влизаш пак в същото меню и секция, но вместо да избереш "Забрани", натисни "Изчисти данните" или "Clear data". Така изтриваш всички твои настройки на приложението и го връщаш във фабричен вид. А относно грешките в "notification bar"-а те съветвам да върнеш телефона към фабричните си настройки. Надявам се да съм помогнал!
Цитирай

даа,да при мен доори са и на по 15Gb ! Вдигнал съм ги всички линиии ее Не и Не :facepalm: ! Незнам,благодаря все пак Wink :capitulation:

Sony Xperia (J)
Цитирай

По някаква пречина ми изчезнаха контактите но ги има в сим картата немогат да се инмпортират.
Цитирай

vypress, как така не могат да се импортират. Влизаш в контакти, опции > ИМПОРТИРАЙ КОНТАКТИ > SIM > ПАМЕТ НА ТЕЛЕФОНА, или Phone contact > Ще се заредят всички контакти, записани на SIM, избираш Импортирай всички(Import all) и си готов. Ако нещо не си разбрал, питай.
Цитирай

tihomir9671 Абе готин, човека ти казва, че не става ти пак му обясняваш като на малоумен. Пробвал е вече, не му помага. Аз имам същия проблем като на vypress. За сега го разрешиш като ги импортирах в акаунта си, а не в телефона, но не смятам, че това е някакво разумно решение, но е временно. Ако някой има по-добра идея да сподели. Освен това при мен по време на разговор ми се рестартира телефона. Някой да знае как да го оправя... И до скоро нямах проблем с картата памет, а сега от време на време ми показва, че е извадена и всички приложения на нея спират да работят. Трябва да си изключа телефона, да извадя и да вкарам картата наново и се оправя за няколко часа, после същото. Моля ви помагайте и давайте идеи, че телефончето се върна от ремонт преди 1 месец, не мога да чакам пак да ми го правят. Благодаря! Smile
Цитирай

За контактите контакти>настройки>филтриране>контакти в телефона и отметка на всички контакти.
Цитирай

Благодаря! Ще пробвам! Smile
ПП: Мисля, че се получи. Wink
Цитирай

Имам 5 приложения и одеве facebook искаше ъпдейт и ми казва,че няма място.
Всичко вазможно е преместено на картата памет някакви идеи.
Цитирай

vypress написа:Имам 5 приложения и одеве facebook искаше ъпдейт и ми казва,че няма място.
Всичко вазможно е преместено на картата памет някакви идеи.
Деинсталирай ъпдейтите на приложението фейсбук и после опитай пак. При мен редовно го прави този проблем особено при ъпдейт за търсачката на гугъл.
Цитирай

Деинсталирах ъпдейтите на Hangouts и стана следващите са google+ тези програми не ги ползвам. Big Grin
Цитирай

Здравейте от скоро имам проблем със Sony Xperia J той е следния-телефонът отваря сам приложения без аз да правя нищо някой ако знае как да го оправя ще съм му благодарен Smile
Цитирай

tenssion написа:Здравейте от скоро имам проблем със Sony Xperia J той е следния-телефонът отваря сам приложения без аз да правя нищо някой ако знае как да го оправя ще съм му благодарен Smile

Sony Update Service - следващ стъпките за преинсталация на Андроида на телефона - идеален си!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай

Мерси много Smile
Цитирай

Извинявайте ,че пак пиша ,но телефонът се оправи за момент и започна отново да отваря приложения не както преди ,но пак отваря какво друго да направя
Цитирай

Здравейте, от няколко дена се появи някакъв проблем с телефона ми, изглежда сякаш е от настройка, но какво ли не пробвах... Като отключа телефона главната страница и менюто с приложения си стои постоянно хоризонтално по дължината на телефона, както и да го обръщам все в едно положение... Вече каквото и приложение или друго меню да творя то си е както трябва, стои си вертикално и си се обръща на където и да го обърна.. Някой дали е имал подобен проблем и дали е възможно да е проблем от телефона? Благодаря предварително.
Цитирай

domatche написа:Здравейте, от няколко дена се появи някакъв проблем с телефона ми, изглежда сякаш е от настройка, но какво ли не пробвах... Като отключа телефона главната страница и менюто с приложения си стои постоянно хоризонтално по дължината на телефона, както и да го обръщам все в едно положение... Вече каквото и приложение или друго меню да творя то си е както трябва, стои си вертикално и си се обръща на където и да го обърна.. Някой дали е имал подобен проблем и дали е възможно да е проблем от телефона? Благодаря предварително.
С рестарт на устройството не се ли оправя? Случвало ми се е 1-2 пъти, но за няколко секунди само.
Можеш да се опиташ да изключиш auto rotate screen от настройки>дисплей. Но по принцип home screen-ът трябва да е винаги във вертикално положение без значение от настройките.
При лаунчъри, различни от стоковия, не знам как е обаче.
Цитирай

Здравейте,аз съм горд собственик на телефона от днес.Преди 1 час го роотнах без проблеми.Искам да му кача CM 10,само че трябва да отключа bootloader,но проверих дали мога да го отключа на моя телефон и ми изписа: bootloader unlock allowed:No тоест не мога.Въпроса ми е от тук нататък какво да правя искам да му сложа ROM,който да направи телефона по-бърз и явно без да се нуждае от отключване на bootloader? Smile
Цитирай

Ами има ромове които работят на заключен пробвай Alien или DarkMooniex
Цитирай

А рековъри?
Цитирай

http://forum.xda-developers.com/xperia-j...st47479851 - погледни темата тук.....Като се прибера може и да ти преведа Smile
Цитирай

Благодаря ви много!
Цитирай

В момента съм с този alien Rom, и мога да кажа че е много добър!

Sony Xperia J - Andorid 4.1.2, Locked bootloader... ,  Stock JB
Asus Memo Pad HD7 Green - Andorid 4.2.2 Jelly bean, Stock as hell!... and rooted.
Цитирай

Възникна проблем с телефона ми в близките 2/3 месеца телефонът забива и тъй като си сложих и парола на телефона не мога да го отключа, проблема е там че тъчскрийна ми забива и не дава никакъв признак че изобщо се натиска нещо на екрана, махам му батерията, сим картата, картата с памет, оставям го да си почине едва ли не известно време и нищо - какво да правя?! Направи ми проблема с контактите изтри ми ги, не мога да запаметя нищо в картата с памет, постоянно ми дава че паметта е пълна, а всъщност в телефона няма нищо всичко изтрих... а още се изплаща на няколко месеца е .. направо не знам ПОМОЩ!
Цитирай

Преинсталирай телефона.
Ако не се оправи опитай да инсталираш това и да калибрираш дисплея: https://www.androidbg.com/forum/topic630...pleya.html
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)