Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Huawei Ascend P1

Постоянно ми се случва да получавам съобщенията от whatsapp само като си вкл екрана..на иззгасен екран,примерно като е в джоба ми не получавам..

ASUS MEMO PAD 7 
Цитирай
Аксесоари

NafirkaN
гаранцията не покрива тъчскрийн.обади се в сервиза, във виваком или на хуавей българия да ти кажат къде и как - например кой сервиз и дали имат тъчскрийн. гаранцията ти обаче отпада така че може да си го оправиш къде то искаш. при мен за htc wildfire s мост компютърс нямаха тъчскрийн, щели да поръчат от румъния експресна доставка с DHL и работата - всичко щяло да ми струва над 300 лв.в ибей си намерих тъчскрийн от китай за 20 долара, безплатна доставка и ми го смениха в кварталния сервиз за 20 лв.къде са над 300 лв и къде 50 лв? просто чаках 2 месеца и ме мотаха от мост, така че ти си прецени сам кое ти е по изгодно. в ибей има тъчскрийн
http://www.ebay.com/itm/US-Huawei-Ascend...27db9c1748

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-HUAWEI-A...43c2e1039e

HTC Wildfire S - > Huawei Ascend P1->LG G2 -> Samsung S7->Huawei P smart pro
Цитирай

Methokill написа:Постоянно ми се случва да получавам съобщенията от whatsapp само като си вкл екрана..на иззгасен екран,примерно като е в джоба ми не получавам..

Обърни внимание на настройките ти за мобилен интернет и Wifi. По дефоут те са направени да се изключват след определено време, когато телефона заспи.

Huawei Ascend P1
Цитирай

Преди малко направих 10-на мин. разговор докато вървях навън в студа и батерията взе да иска зареждане, че била паднала на 5-6%.
Като се прибрах и се "постопли" телефона, ми показа 25%, това нормално ли е :unknw:
Цитирай

Явно за P1 е нормално... моят телефон ги прави подобни номера... Жалко телефона е доста сполучлив, но тази липса на поддръжка, батерията... едва ли следващият ми телефон ще е Huawei...

Huawei Ascend P1
Цитирай

Аз съм доволен като цяло от батерията, въпреки че бях скептичен поради малкия заряд. На разговори ме държи към 3 дни, само това което сега забелязах със студеното време ме притесни, но като разпитах явно е нормално..... няколко познати със самсунг ми казаха, че и при тях е така. Двусимовия ми е с 2000мач, ама всяка вечер е на зарядното...
Цитирай

Току що си сложих custom recovery TWRP 2.6.3. Избрах него защото след рестарт само ми руутна телефона, виждах че с други методи на руут хората имали проблеми при B336.
Въпроса ми е дали сега с това рековъри мога да инсталирам всякакви ромове, защото виждам, че някъде пише CWM като препоръка :unknw:
Цитирай

Днес сложих Cyanogenmod на Shev_T, който го гласят за най-добрия.
Ако не беше проблема с Bluetooth Handsfree-то на стоковия бих казал, че е по-добър от Cyanogenmoda.
Еднакво пъргави са, но EmotionUI е доста по-подреден и визуално прегледен.
Примерно при Cyanogenmod-а всички програми са на едно място нахвърляни като на сметище и не може да се съберат в папки, докато при Емоцията всичко си го правиш по папки.
Иначе сега с РОМ-а на Shev_T ме чуват перфектно с Bluetooth слушалката.
Цитирай

Има ли "ОФЛАЙН" режим/профил при Андроид, например докато съм пуснал навигацията, да си изключа сим-картата?
Цитирай

Еми освен Самолетен режим, но незнам има ли връзка с работата на GPS

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай

Shev_T обнови РОМ-а си. На мен ми трябва само да го ъпдейтна, тъй като съм вече с него.
До колкото разбирам трябва през рековърито да изтрия Cache и Dalvik cache и да инсталирам без нищо допълнително. Програмите ще си останат, не е и нужно да инсталирам отново Google Apps.
Ето и самата тема, правилно ли съм разбрал руснаците Smile
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry24418389
Цитирай

Гледам в xda, че Spanorg е почти готов и скоро ще пусне Cyanogen 4.3.1.
Чудя се дали да минавам на него, защото от това, което съм чел по нета, няма нищо съществено между 4.2.2 и 4.3.1.
Сега съм с последната версия на Shev_T и съм доволен.
От 4.1 нагоре чета, че има смисъл да се минава само на kitkat, какво мислите Rolleyes
Цитирай

Бихте ли ми препоръчали модел ''handsfree слушалки'' на разумна цена
- снабдени с бутон за приемане/прекратяване на обаждания,
- микрофон за лесна комуникация, както и с контрол на звука.
Цитирай

Мн. съм доволен от гсм-а като цяло, но лошото при мен е, че постоянно ми отхвърля сим картата. След рестарт по някога се оправя и след известно време пак ми излиза но сим. Носих го на ремонт във Виваком понеже още ми е в гаранция и след като беше на сервиз един месец имам съшият проблем. :angry:
Цитирай

Вероятно си направил проверка, че проблема е в телефона, но Виваком от Ноември до сега ми смениха две сим-карти. Даже ги питах дали това не им се превръща в основен бизнес да взимат по 10лв. и да продават смахнати сим карти.
Картата като се прецака пише същото или сигнала идва и се маха когато си поиска.
Цитирай

Здравейте,
близо година ползвам телефона.Преди седмица правих някакви снимки и се опитах да ги сваля на компютъра за да ги пусна по скайп на сина ми, но компа не разпозна телефона.Първо смених кабела за връзка.Синът ми влезе през тийм вюър, но и той не откри нищо.Изпробвах връзката на друг компютър - нищо.Обадих се на телефона на М Тел за смартфони и от там ме посъветваха да вляза в "Тетъринг" и да активирам USB - това обаче беше невъзможно.След това предложиха да вляза в "опции на програмиста" и от там да задам ремонт на USB .И това не даде резултат.Рестартирах телефона, но и това не помогна .Дали някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем ? В началото на темата имаше такъв пост, но без решение. Ще бъда благодарен за коментар по случая.
Цитирай

И аз имам подобен проблем с оригиналния кабел, най-странното е, че с китайски кабел за 2 лв. се свързва веднага. И аз като теб съм пробвал тия гимнастики с тертеринг и т.н., но само китаеца оправи нещата. Оригиналния кабел ли ползваш?
Цитирай

Пробвал ли си с инсталиран Hisuite на компютъра?
http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/
Инсталираш го и после закачаш телефона.

P.S: И защо въобще ползвате кабели все още? Включи си опцията Google+ да ти качва автоматично снимките в профила в Google и от там си ги споделяй колкото искаш. Още по добър вариант е Dropbox. Инсталираш на телефона и на компютъра приложението и включваш също опцията да ти качва снимките в облака. И те автоматично идват след това и на компютъра в папка Dropbox. Сигурно има и още куп начини за това.

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай

Забравих да кажа, че до преди 2 седмици се свързваше с всички кабели, които имам и на други компютри също.Това ме кара да мисля, че проблема е в телефона.
П.П. Свалих програмката, но пак казвам, че тел не реагира, че е свързан, компютъра не показва наличие на връзка през USB.
Цитирай

използвам hisuite, но когато искам да прехвърля текстов файл примерно, hisuite е малко безполезен. И лошото че и през wifi връзка също няма начин да прехвърля файлове, а с облак малко или много си е играчка, първо на облака, после да го свалям на тела, много играчка. Както и да е, с китайския кабел всичко си е наред. Но се чудя как така с един кабел става с друг само се зарежда телефона, без да ми дава опции за смяна!
Цитирай

Не се бях заглеждал, но днес забелязах следното.
Връзвам се към WiFi рутер 150MB/s, но на телефона е макс 65МБ/с, връзвам се за WiFi рутер 300МБ/с, но на телефона пак е 65МБ/с? Не че ми пречи нещо или е бавна тази скорост, но искам да знам дали си е така по дефълт, може би за да се пести консумация на ток ..
Иначе лаптопа ми се връзва и към двете мрежи на макс скорост, която могат да поддържат..
Цитирай

При мен като го залепя до рутера и пише 72 Мбит/с, рутера ми е 150 Мбит/с.

Huawei P20 Lite
Цитирай

Здравейте 
Колегата ми донесе телефона на сина му - сдал багажа и се боря като свиня с тиква с него ама нещо не мога да се справя - проблема му е че въобще не иска да се събуди - иначе с удоволствие ще го рутна и ще му сложа един къстъм, ама той дори и в recovery не иска да влезне !?!?!
Някакви идеи имате ли или е за "кръглата папка" ?

Благодаря предварително.
Цитирай

Пробвай с по силно зарядно например от таблет!Почти съм убеден че ще се възбуди батерията ако няма проблем с USB порта.Успех

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

Здравейте. След формат на телефона ми се бъгна камерата. Някой да помага Sad


http://prikachi.com/images/978/8138978z.jpg
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)