Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията на Samsung Galaxy SIII mini
#51

Malone написа:При мен нежната част от семейството изкарва ДО 48 часа с едно зареждане.
Умерено ползване с непрекъснато включени Wi-Fi и канал за данни.
В район със сравнително добро покритие на оператора [градска среда].
Синхронизация на мейла [3 броя] през 4 часа.
Наистина не е фенка на непрекъснато използване на Viber, WhatsApp и подобни, но 10 часа наистина са малко.
Поне 24 би трябвало да те държи, ако не е непрекъснато "на дисплей" разбира се.

Моя съвет е да изчакаш с претенциите, а и батерията ... не знам ... мисля че не се покрива от гаранцията, освен ако не е посочено друго в договора. Ако греша, някой да ме поправи.

Още при закупуването, изключих:
AllShare Play
ChatOn
GameHub
Google+
S Memo
S Planner
S Suggest
S Voice
Talk
Yahoo! Finance
Yahoo! News

Тези приложения не ги ползва, затова.
Ти си прецени все пак, ако имаш нещо нужно от тях.



Как най сигурно да ги изключвам тези приложения ( Task killer) , понеже съм нов смартфон потребител и имам подобен проблем на този в темата. Искам и постоянно да са забранени. Ползвам ADvanced taks manager ама нещо не ми изглежда да функционира правилно. Благодаря предварително за отговора
Цитирай
Аксесоари
#52

Settings -> Application manager -> Running - и от там ги избираш и стопираш

имам и аз едно питане свързано със зареждането - наскоро един приятел ми каза, че не било никак добре за батерията да стои цяла нощ с включено зарядно. един вид зареди ли се апаратът, директно да се преустановява този процес. може ли това да бастисва батерията наистина, че аз като се замисля вече цяла година го карам с нощно зареждане?
Цитирай
#53

Когато се зареди се изключва автоматично и не е проблем и 3 дена да не го вадиш. Като го използваш той черпи ток от зарядното, а не от батерията.
Цитирай
#54

em4000 написа:Когато се зареди се изключва автоматично и не е проблем и 3 дена да не го вадиш. Като го използваш той черпи ток от зарядното, а не от батерията.

Дано да си прав, защото аз всяка нощ го държа на заряд и до сега с батерията проблени почти не съм имал, но на стария телефон 4 батерии смених за по малко от 2 години.

SAMSUNG GALAXY SIII mini > HUAWEI ASCEND P7 stock > HUAWEI ASCEND P9 stock
Цитирай
#55

Проблема ти е бил в самите батерии, а не в зареждането. Имах Самсунг C210, на който през 5 дена му зареждах батерията, но само нощем. Изкара 7 години ползване и батерията му държи до ден днешен пак по 5 дни, железен телефон и батерия. Предния ми беше Nokia C5-00 2 години ползване, а батерията е както беше в първия ден. Държи си стабилно. Единственото правило, което спазвам е да го зареждам докрай, а не да стигне до 80% и да хукна някъде.
Единствено имам оплакване сега и то пак не е от самата батерия, а просто защото още не съм разбрал, кое започна да я точи толкова стабилно, че и 12 часа да не може да изкара.
Цитирай
#56

Аз от както имам Андроид всяка вечер спи на зарядно и до сега само една батерия съм сменил....това не е никакъв проблем за Андроид да спи на зарядно....зарядното се прецаква ,но батерията е защитена...сега като се замислих съм сменил няколко зарядни и само една батерия

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#57

Последните 7-8 години, може и повече да са телефоните ми са всяка вечер на зарядното. Нямал съм проблеми нито със зарядни, нито с батерии, т.е. няма как "това да бастисва батерията".
Цитирай
#58

Абсолютен рекорд за телефона. 1ден и 12 часа и остават 31% от батерията. Изтрих приложението FB и оставих само messenger, а в самия сайт влизам през вградения браузър. Вечерта преди да си легна изключих принудително messenger и viber и мобилния интернет. След 8 часа беше на 96% като Андроид ОС беше най-долу. Вчера си играх повече и доста бързо започна да се разрежда. Тази нощ са паднали 4-5% отново. Извода е да се изключва това, което не е необходимо иначе няма как. Моя телефон е на 1 месец и повече от 24 часа не е държал никога.
Цитирай
#59

При разцъкване е нормално телефонът ти да държи около 2 дена и нещо. Аз имам рекорд около 5 дена и 10 часа , но ако се ползва само за телефон

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай
#60

Телефонът ми го докараха вчера по обяд, ползвах го малко, заредих го и в 17:45 беше на 100%, в 10:40 днес е на 20%. Вярно, че вчера разцъквах малко, ама колко да е било, максимум 2-3 часа. Сутринта преди да тръгна на работа ми беше на 50 процента, след 5-6 разговора и навигация за 7 минути паднаха близо 30 процента. :wall:
Цитирай
#61

Здравейте аз имам следния проблем. Телефона ми в момента примерно има 70% батерия,взимам го и тръгвам да ровичкам в него,още не съм почнала и батерията пада на 3 %,сам се рестартира много пъти,докато не го изключиш. Дали проблема е в батерията,ако е за смяна да си купя нова,как мислите?
Цитирай
#62

Най-вероятно ти е заминала батерията,за да си сигурна пробвай с друга.Виж твоята дали е леко подута.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#63

Здравейте.На всички честита нова година,здраве и късмет на всички.
Новата година дойде с проблем при моя тлф.Имам го от 3 мес и до момента нямах проблеми,но при днешното зареждане започна да ми писука и да ми изписва следното.Какво да направя?
p.p Забравих да кажа,че извадих батерията и отново я сложих,както и рестартирах тлф.Смених и друго зарядно,пробвах заряд и през компа и все го прави.През няколоко секунди се редува надписа"БАТЕРИЯТА ИЗКЛЮЧЕНА" и "ЗАРЕЖДАНЕ".Май ще се окаже дефект или в батерията или в тлф.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#64

(2015-01-01, 18:58:07)buci59 написа:  Здравейте.На всички честита нова година,здраве и късмет на всички.
Новата година дойде с проблем при моя тлф.Имам го от 3 мес и до момента нямах проблеми,но при днешното зареждане започна да ми писука и да ми изписва следното.Какво да направя?
p.p Забравих да кажа,че извадих батерията и отново я сложих,както и рестартирах тлф.Смених и друго зарядно,пробвах заряд и през компа и все го прави.През няколоко секунди се редува надписа"БАТЕРИЯТА ИЗКЛЮЧЕНА" и "ЗАРЕЖДАНЕ".Май ще се окаже дефект или в батерията или в тлф.

Здравей, и от мен честита нова година.

Хубаво е да се увериш визуално, че входа за зареждане е здрав.Проблема е в това, че ти трябва друга батерия за да разбереш това.
Търси батерия от следните модели (S3 mini-i8190 / Ace 2-8160 мисля че  и от този става S Duos 2-s7582) някои колега ако е ползвал от друг модел освен тези написаните, нека да сподели.

Ако се стигне до закупуване на батерия от българския пазар , препоръчвам ето тази LINK , с нея при  умерено ползване изкарвам 3+ дена от 5-6 месеца я имам  и за сега не съм имал проблеми, също имаш и една година гаранция.

Успех !
Цитирай
#65

(2015-01-01, 18:58:07)buci59 написа:  Здравейте.На всички честита нова година,здраве и късмет на всички.
Новата година дойде с проблем при моя тлф.Имам го от 3 мес и до момента нямах проблеми,но при днешното зареждане започна да ми писука и да ми изписва следното.Какво да направя?
p.p Забравих да кажа,че извадих батерията и отново я сложих,както и рестартирах тлф.Смених и друго зарядно,пробвах заряд и през компа и все го прави.През няколоко секунди се редува надписа"БАТЕРИЯТА ИЗКЛЮЧЕНА" и "ЗАРЕЖДАНЕ".Май ще се окаже дефект или в батерията или в тлф.

Споделям какво открих.При поредното вадене на батерията/така ме посъветваха "учените"/ми се стори,че има малък луфт м/у батерията и корпуса на тлф.Подгънах и подложих хартиика на това място и....нещата се оправиха.Явно дори и най-малкият,дори невидим луфт прави контактуването на батерията проблемно.Дано това е от полза за някой със същия проблем.Благодаря все пак за съвета на колегата.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#66

трябва да се види дали има дрейн или нещо което държи процесора буден...
ето това е при мен 


Прикачени файлове Миниатюри
   

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай
#67

Как да сваля  консумацията на Андроид ОС?Спрял съм абсолютно всички приложения и ми държи на 35%.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#68

Така >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1032296

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#69

(2013-06-07, 10:50:14)downhill написа:  Здравейте, от 2 дни забелязах че телефона ми се зарежда само до 80% на зарядно, след което пада доста бързо, а до сега това не се беше случвало. Първо си помислих че зарядното е заминало, но след това го сложих за една нощ да зарежда и достигна отново само до 80%. Сега сам го качил на компюръра и минах тези проценти. Незнам какво се случва, дали е заминало зарядното ми или батерията, или пък телефона е за хард ресет. Жена ми има Galaxy Y, и мисля тази вечер да пробвам и с нейното зарядно. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и ако да - успял ли е да го отстрани?

Здравейте, имам същия проблем някои да знае от какво може да е?
Цитирай
#70

Точно стара батерия, износена е моето мнение Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#71

(2015-02-19, 01:26:30)rado__8 написа:  Точно стара батерия, износена е моето мнение  Smile
Батерията я купих преди 3 дни.
Цитирай
#72

Може би е фалшива.Мой познат си купи нова батерия за Самсунг-а за 20лв. и му държеше,колкото старата.И се наложи да си купи още една,и проблема се оправи Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#73

(2015-02-21, 16:28:37)nikolov89 написа:  Може би е фалшива.Мой познат си купи нова батерия за Самсунг-а за 20лв. и му държеше,колкото старата.И се наложи да си купи още една,и проблема се оправи Smile

Батерията я купих от виваком за 35лв.
Цитирай
#74

(2015-02-22, 19:13:30)pit_bull5 написа:  
(2015-02-21, 16:28:37)nikolov89 написа:  Може би е фалшива.Мой познат си купи нова батерия за Самсунг-а за 20лв. и му държеше,колкото старата.И се наложи да си купи още една,и проблема се оправи Smile

Батерията я купих от виваком за 35лв.

Еми рекламация.
Цитирай
#75

Хора, дайте малко акъл. Последно време, батерията бързо заминава. Днес например на 10-тия час от изваждане на зарядното, вече беше пред умиралка, а не съм вадил душата, а точно обратното. Не знам ресет ли да му направя, или някакъв РОМ ще препоръчате, чиито пипала на октопода са окастрени. Изключвам варианта за умряла батерия. Телефона е със стоков ром последния излязъл септември миналата година. 

Samsung S8+ Midnight black 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)