Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията
#26

Значи колега като заключение на моя въпрос е че без проблем мога да си зареждам със зарядното от NOTE 2 без да навредя на телефона правилно ли съм те разбрал?

Samsung Galaxy S Samsung Galaxy S2 Samsung Galaxy S3 Samsung Galaxy S4 Samsung GalaxyS5 Samsung Galaxy S6 Edge Plus Samsung Galaxy S6/S6 Edge
Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S8/S8 Plus 
Samsung Galaxy S10 Plus Samsung Galaxy S20 Plus
Samsung Galaxy S20 Ultra Samsung Galaxy S21 Plus Samsung Galaxy Z Flip3 /My collection for the years/
Цитирай
Аксесоари
#27

Според мен не би трябвало да има проблем, твърде много неща се грижат за зареждането.
Важното е изходящото напрежение да не е над 5V.
В такъв случай, телефонът ще се разписка, че му е много и няма да зарежда.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#28

След 5 месеца ползване бих могъл да кажа, че батерията се разработи и въпреки, че app-овете се увеличават - живота ѝ и той.
В началото ако държеше около ден, сега е малко над ден и една трета. Така че спокойно мога да го спукам от активност и да не ми се наложи да го зареждам задължително вечерта, а някъде по средата на другия ден.

Nexus 4
Цитирай
#29

Ето нещо, разработено от създателите на Snapdragon (Qualcomm):

https://play.google.com/store/apps/detai...24uYXBwIl0.

След като го сложих се обучава почти 3 дни и след това започна да работи. Има осезаема промяна в живота на батерията (към по-добро).
Цитирай
#30

Добре се държи, като не го ползвам много:

Nexus 4 Stock.
Цитирай
#31

Колеги дайте идея как да ги махна тия Google Services за една вечер телефона отива от 90% на 35% , тия процеси го държат винаги включен (13-14 часа awaken) и не може да заспи.Близо 50% от батерията е "изядена" от тях. :capitulation:

HTC Desire X White => LG Nexus 4 16gb black/ Sony MDR-1R(black & red)
Цитирай
#32

Спри нета.
Или направи хард ресет!
Не трябва да е така.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#33

Arctodus написа:Колеги дайте идея как да ги махна тия Google Services за една вечер телефона отива от 90% на 35% , тия процеси го държат винаги включен (13-14 часа awaken) и не може да заспи.Близо 50% от батерията е "изядена" от тях. :capitulation:
Или спри синхронизирането на Google акаунта.

Nexus 4 Stock.
Цитирай
#34

Колеги ако се ползва телефона нон стоп на wi-fi колко ще издържи телефона ? Прави ли ги 3 часа ?
Цитирай
#35

И ги минава

Nexus 5
Цитирай
#36

С включен .Wi-Fi не хаби нищо, 3g го тормози.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#37

jorrddan написа:С включен .Wi-Fi не хаби нищо, 3g го тормози.

прави ли ден с 3g колега ?
Цитирай
#38

MBX5T написа:
jorrddan написа:С включен .Wi-Fi не хаби нищо, 3g го тормози.

прави ли ден с 3g колега ?
Всичко зависи какво е покритието на 3G,около теб.Ако си в район със слабо покритие,ще ти точи батерията.При пътуване се забелязва най-много.
Цитирай
#39

MBX5T написа:
jorrddan написа:С включен .Wi-Fi не хаби нищо, 3g го тормози.

прави ли ден с 3g колега ?

Колегата ne4o е прав, зависи от качеството на сигнала.
В моята работа сигналът на 3G е много слаб, почти го няма и баъерията пада доста бързо (с всички телефони, които съм имал). У нас пък, сигналът е много силен и няма разлика дали е на 2G или 3G.
Един ден и 3 часа екран с вкл. 3G интернет непрекъснато не е проблем. Никога не ми е свършвала батерията преди края на деня.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#40

Мисля ,че добре се държи

[Изображение: gms2.png]

nonebasi@gmail.com
Цитирай
#41

Аз си купих телефона с CyanogebMod 10.1.2 (mako) i и преди седмица се появи CyanogebMod 10.1.3 RC1 (mako) и го ъпдейтнах. От тогава батерията ми пада два пъти по бързо. Изчистих девлинка и кеша но нищо не се промени. Някой да се е сблъсквал с този проблем и евентуално някакво решение или да се върна към 10.1.2

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#42

ако много държиш на cyanogen ,слагай 10.2,нo CM мисля че по принцип си обичат да смучат батерията
Цитирай
#43

... стига с тия митове и легенди, че видиш ли "еди кой си ром" точи батерията.
Проблемите с високата консумация обикновено са предмониторни Albert , те ползвателят хал-хабер си няма какво работи във фонов режим и респективно консумира. При правилните настройки (2G/3G мрежа, синхронизации, настройки на ВСИЧКИ ползвани приложения и т.н.) се постига "обичайната" консумация на батерия, което за различни потребители може да значи различно. За мен, ако 14-16 часа умникът ми е на разположение, значи всичко ми е наред.

julian_jecov, слагай 10.2 и си свиркай. Проблемът ти идва от старите данни на файла .batterystats, т.е. като си флашнал новия ром той визуализира % батерия на базата на старата консумация. Ще му трябва малко време да "влезе в час". Проблемът определено не е в рома. Ако не ти се чака автоматичната актуализация на файла, просто използвай това (според някои е безсмислено, според други има ефект)
Цитирай
#44

ако правилно съм разбрал,твърдиш,че всички къстъм ромове харчат еднакво батерия,което изобщо не е вярно.за тока(като изключим гореспоменатите от теб,които са верни)може би най от значение е ядрото
Цитирай
#45

c4e написа:... стига с тия митове и легенди, че видиш ли "еди кой си ром" точи батерията.
Проблемите с високата консумация обикновено са предмониторни Albert , те ползвателят хал-хабер си няма какво работи във фонов режим и респективно консумира. При правилните настройки (2G/3G мрежа, синхронизации, настройки на ВСИЧКИ ползвани приложения и т.н.) се постига "обичайната" консумация на батерия, което за различни потребители може да значи различно. За мен, ако 14-16 часа умникът ми е на разположение, значи всичко ми е наред.

julian_jecov, слагай 10.2 и си свиркай. Проблемът ти идва от старите данни на файла .batterystats, т.е. като си флашнал новия ром той визуализира % батерия на базата на старата консумация. Ще му трябва малко време да "влезе в час". Проблемът определено не е в рома. Ако не ти се чака автоматичната актуализация на файла, просто използвай това (според някои е безсмислено, според други има ефект)

Не знам дали са легенди, но са истина.
Има огромно значение как е компилиран ромът и какви стойности са зададени на кернела.
Митове са, че като си изключиш мобилния интернет и ти показва Android OS - 45% няма да имаш проблеми.
Напълно е възможно да има проблем с CM RC, предвид факта, че не е финална версия и не са изчистени различни несъответствия.
Батеристатс отдавна се трие сам след пълно зареждане.
Не става само с ядене...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#46

Абе защо ми пише че WiFi работи при положение че е изключен? Беше ми стопил близо 20 процента за 7 часа...
Цитирай
#47

Настройки -> Wi-Fi -> трите точки долу в дясно -> Разширени -> Сканирането е винаги налично махаш отметката

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#48

reaper22 написа:Настройки -> Wi-Fi -> трите точки долу в дясно -> Разширени -> Сканирането е винаги налично махаш отметката

Благодаря, оправи се (за сега) :thumbsup:
Цитирай
#49

Трябва ли като купя телефона да го зареждам 2 пъти по 12 часа ? Smile

Google Nexus 4
Цитирай
#50

безмислено е, това е отживелица която беше валидна за старите батерии и телефони.
сега телефона е достатъчно умен че да разбере дали се е заредила батерията и ако се е заредила да спре да подава заряд към нея.
т.е. ако ще и 24 часа да седи на веднъж, стигне ли 100% ще спре да зарежда батерията и седенето в зарядното е ненужно
по-добре е да следиш първите няколко пъти да го зареждаш до край , като почваш да го зареждаш като почне да ти писка за батерия , т.е. 10-14%

Make Mondays Awesome!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)