Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поръчка от Ebay/Amazon
#26

Плаща се, но някои продавачи го включват в офертата.
Някои - не Smile
Този явно е стиснат туч и не го е пуснал така, но изчакай преди да писнеш, че има и такива с обратна разписка един вид.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
Аксесоари
#27

За tracking number първо пишете на продавача .. той може да ви го даде е така без нищо да ви иска ... не го мислете а направо му пишете няма какво да стане ... аз скоро поръчвах и мога до обощя някой неща .. гледайте да купувате от top rated Продавачи ... препоръчително е да си линкнеш картата с Paypal имаш по - голямо ниво на сигурност. Една ВИЗА или мастър карт нз точно за да си искараш е няколко лева ... можеш да си я изкараш и без да линкваш ... просто си вкарваш точната сума и никой неможе да ти я барне ... като нямаш пари. При активиране с Paypal Трябва да отидеш до банката за получаване на един код който потвърждаваш картата, пратките от Азия (така по общо) идват за 20-30 дни .. от Германия примерно някъде седмица и така може да си направите изводите за другите страни, винаги скролвайте до края на продукта има полезна инф. за даденият продукт .. ако е техника проверете всичко преди да купувате дали е съвместимо примерно слушалки за тела .. дали както при мене кабел HDMI adapter ... на моя TV не стана защото резолюцията не е същата ... ако си харесаш нещо винаги проверявай по - подробно може да излезе нещо по - евтино, я с безплатна доставка я нещо промоция ... такива мита и тем подобни за малките неща - няма ... но виж вече компютри TV-та ... май си е доста врътка ... всички данни трябва да са точни и вярни иначе може да стане гаф, при получена доставка първо в пощата отиваш да търсиш. А при дрехите е доста сложно там много добре трябва да се разбере размерите има всякакви по американски по европейски и т.н.

Нз какво трябва да се направи примерно тази тема да е някъде при важните да се вмести примерно в първите 3 теми на форума или поне тук някъде в този раздел да разберат повече хора, че няма нищо страшно от това пазаруване ... че този начин - да рисков е, но е доста изгоден неможе едни слушалки 17 долара в ебай тук в технополис 50 лева ... просто това е ужас при заплата 300-350 лева тоса са ти някъде 10% от нея ...

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай
#28

доста полезна информация на едно място Smile
иначе днес след като писах тук излизах и видях че в пощата имам бележка за доставката ... :Д и естествено нов проблем името ми е объркано .. дали ще ми направят проблем утре като отида да си взема колета
Цитирай
#29

DimitarB написа:и естествено нов проблем името ми е объркано ..
Със сигурност на пратката данните са, както ти си ги посочил, нямаш грижи. Носи с тебе известието, по-бързо да открият по номера колетчето...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#30

МИТО се плаща при стойност над 150 евро, а НЕ над 15 евро при доставка от юридически до физически лица и обратно.
Цитирай
#31

Пратка (подарък) от държава, извън ЕС

Съгласно разпорeдбите на членове от 25 до 27 включително от Регламент (ЕО) № 1186/2009 на Съвета от 16 ноември 2009 г. за установяване системата на Общността за митнически освобождавания (кодифицирана версия) и чл. 58, ал. 1, т. 12, буква ”б” от Закона за данък върху добавената стойност (ЗДДС) не се дължат вносни сборове и данък върху добавената стойност (ДДС) за стоки, съдържащи се в пратки, изпратени от физическо лице, установено в трета страна до друго физическо лице, живеещо на митническата територия на Общността, ако стойността на пратката е до общата левова равностойност на 45 евро, включително и стойността на количествено лимитираните стоки, посочени в чл. 27 (тютюневи продукти, алкохолни напитки, парфюми или тоалетни води), при условие получателят да не е заплащал за тях.

В случай, че общата стойност на пратка, съдържаща две или повече стоки, надхвърли левовата равностойност на 45 евро, се допуска освобождаване само за стоките, за които, в случай че се внасят поотделно, би се предоставило освобождаване. Стойността на отделна стока не може да се дели.

При необходимост пощенските служители отварят опаковките на международните пратки и предявяват за митнически контрол вложените в тях предмети, измерват, преброяват и поставят обратно предметите в пратките
Едновременното допускане за свободно обращение и крайна употреба (внос) на пратките, съдържащи стоки с нетърговски характер, до обща левова равностойност на 45 евро се извършва в съответствие с разпоредбата на чл. 237, параграф 1А, буква ”б” от Регламент (ЕИО) № 2454/93 г., като пратките се считат за декларирани пред митническите органи в момента, в който са представени, ако са придружени от етикет СN22 и/или от декларация СN23 или СР71/СР72. Съгласно разпоредбата на чл. 237, параграф 3 от Регламент (ЕИО) № 2454/93 г. митническата декларация се счита за приета и разрешението за вдигане на стоките за дадено, когато са доставени на получателя.
Митническото оформяне на декларираните пощенски пратки, които се освобождават от вносни сборове и ДДС, се извършва чрез заверка с подпис и печат от митнически служител върху CN23 или върху друг съпроводителен документ, като записката за изпращане СР71/СР72 (чл. 802, ал. 3, т. 1 от ППЗМ).

Пратка до 30 лева от юридическо лице, извън ЕС

За пратки, изпратени от юридически лица до физическо или юридическо лице, на стойност до 30 лева не се дължат вносни сборове и ДДС. Основанията за освобождаване са посочени в чл. 23 от Регламент (ЕО) № 1186/2009 г. на Съвета за установяване системата на Общността за митнически освобождавания (кодифицирана версия) и чл. 58, ал. 1, т. 12, буква ”а” от ЗДДС.
Не подлежат на освобождаване алкохолни продукти, парфюми и тоалетни води, тютюн и тютюневи изделия. За тях получателят дължи съответните вносни сборове, ДДС и акциз.

Едновременното допускане за свободно обращение и крайна употреба на пратките се извършва в съответствие с разпоредбата на чл. 237, параграф 1А, буква б) от Регламент (ЕИО) № 2454/93 г., като пратките се считат за декларирани в момента, в който са представени пред митническите органи, ако са придружени от етикет СN22 и/или от декларация СN23 или СР71/СР72. Съгласно разпоредбата на чл. 237, параграф 3 от Регламент (ЕИО) № 2454/93 г. митническа декларация се счита за приета и разрешението за вдигане на стоките за дадено, когато са доставени на получателя.
Митническото оформяне на декларираните пощенски пратки, които се освобождават от вносни сборове, се извършва чрез заверка с подпис и печат от служител на митническата администрация върху CN 23 или върху друг съпроводителен документ, като записката за изпращане СР71/СР72 (чл. 802, ал. 3, т. 1 от ППЗМ).

Пратка над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро от юридическо лице, извън ЕС

За пратки, съдържащи стоки над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро, не се дължат вносни сборове, но ДДС в размер на 20% остава дължим. Основанието за освобождаване от вносни сборове е посочено в чл. 23 от Регламент (ЕО) № 1186/2009 г. на Съвета за установяване системата на Общността за митнически освобождавания (кодифицирана версия)
Не подлежат на освобождаване алкохолни продукти, парфюми и тоалетни води, тютюн и тютюневи изделия. За тях получателят дължи съответните вносни сборове, ДДС и акциз.
При необходимост пощенските служители отварят опаковките на международните пратки и предявяват за митнически контрол вложените в тях предмети, измерват, преброяват и поставят обратно предметите в пратките.
Едновременното допускане за свободно обращение и крайна употреба на пратките, съдържащи стоки над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро, се извършва в съответствие с разпоредбата на чл. 237, параграф 1А, буква б) от Регламент (ЕИО) № 2454/93 г., като пратките се считат за декларирани в момента, в който са представени пред митническите органи, ако са придружени от етикет СN22 и/или от декларация СN23 или СР71/СР 72.
В съответствие с разпоредбата на чл. 802, ал. 3, т.2 от ППЗМ пратките, декларирани с етикет CN22 или декларация СN23 и/или СР71/СР72 за целите на начисляването на ДДС се оформят с квитанция за внос на пощенски пратки в 3 екземпляра, без да присъства получателя (чл.802, ал. 1 от ППЗМ).
Квитанцията за внос на пощенски пратки се попълва от митническите органи в 3 екземпляра – един за митническото учреждение, в което се извършват формалностите, един за пощенската администрация и един за получателя на пратката.
Същият ред се прилага и за пратките, изпратени от трети територии, по смисъла на ЗДДС.
Обръщаме внимание, че за тези пратки не се изисква издаването на EORI номер.
При обработка на международни пратки се дава предимство на пощенските експресни куриерски пратки.

Подаване на митническа декларация

Единен административен документ - ЕАД (Митническа декларация) се подава за пратки, при които не са изпълнени условията за освобождаване от вносни сборове и ДДС или са предвидени ограничения при вноса, т.е. за пратките които:
  • съдържат стоки, чиято собствена стойност e над левовата равностойност на 150 евро;
  • съдържат стоки с нетърговски характер, изпратени от физическо лице от трета страна на друго физическо лице в страната над левовата равностойност на 45 евро;
  • не отговарят на всички условия за предоставяне на освобождаване от заплащане на вносни сборове и ДДС;
  • съдържат стоки, за които са въведени ограниченията дори когато подлежат на освобождаване от вносни сборове и/или ДДС.

За стоки, съдържащи се в пратки, изпратени от физическо на физическо лице, при изявено желание от получателя, може да бъде приложена единна ставка съгласно разпоредбите на Приложение І, част първа, раздел ІІ, точка Г от Регламент (ЕО) № 275/2008, изменящ Регламент (ЕИО) № 2658/87.

Вносът с нетърговски характер се облага с мито с единна адвалорна ставка в размер на 2.5 % при условие, че действителната стойност на стоките, предмет на вносното мита, не превишава 700 EUR за всяка пратка.

При деклариране на стоките към митническата декларация следва да бъдат приложени всички изискуеми документи (включително издаден EORI-номер).

Клиентът получава писмо-покана с всички необходими документи, които трябва да предостави за освобождаване на съответната пратка.

Пратка от държава-членка на ЕС

Пратките от държави-членки подлежат на контрол за спазването на митническото, акцизното и валутното законодателство, както и на забраните и ограниченията, регламентирани в съответното законодателство.

Допълнително

Клиентът не е задължен да използва услугите на митнически агент, в случаите когато митническото оформяне се извършва с митническа декларация. Той може да направи това и сам, но трябва да има предвид, че носи отговорност за верността на подадената от него информация.

Митническите органи извършват контрол за спазването на митническото, акцизното и валутното законодателство, както и на забраните и ограниченията. На база на анализа на риска се извършва контрол от митнически служител в присъствието на пощенски служител на съдържанието на представените от пощенската администрация пратки. (чл.801, ал. 12 от ППЗМ). Това важи както за пратки от страни извън Европейския съюз, така и за пратки, изпратени от държави-членки на ЕС.

Въведените забрани или ограничения във връзка с опазване на обществения морал, обществения ред и обществената сигурност, опазване на здравето и живота на хора, животни и растения, защитата на национални богатства, имащи художествена, историческа или археологическа стойност или защитата на индустриалната или търговска собственост се прилагат при спазване изискванията на съответното законодателство при допускането за свободно обращение и крайна употреба на стоки, съдържащи се в международните пратки. Т.е. за някои стоки, съдържащи се в пощенските пратки има специфични изисквания (ограничения) и е необходимо представянето на определени документи, а за други има забрани, като например пренасянето на валута.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#32

Имам няколко поръчани неща от Китай (ebay.com) и са все по 4-5 лв. ( калъфи и скреен протектори), ДДС и Мито явно няма да се плаща. Как става получаването на пратката. Пощата директно до нас ми я донася или получавам известиe, или хода до митниците, или ...?

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#33

Мито и ддс няма, т'ва което плащаш на ибей, т'ва си е крайната сума. Ще получиш известие да се разходиш до пощата и да си вземеш... нещото Smile

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#34

Освен, ако митницата не преценят, че пратката ти трябва да бъде проверена.
Тогава получаваш известие от митницата, че се налага да се явиш на гише "Колетни пратки".
Отварят пред теб пратката, прави се проверка дали отговаря на условията за безмитен внос и дали е освободена от ДДС и или си тръгваш с вещите или си подготвяш митническа декларция за внос.
Във втория случай ти е нужен и EORI номер, става за минути, пак в митницата, ако си в качеството на физическо лице. Нужна ти е лична карта.
На мен веднъж ми се е налагало да ходя до митницата, като предварително се бях подготвил с разпечатка от самия сайт, както и формално извлечение от PayPal, относно плащането пратката.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#35

Някой колега има ли възможност да ми обясни как става регистрацията на VISA дебитна карта в PayPal ? Благодаря предварително Smile

Sony Xperia Tipo >>> Samsung Galaxy S II >>> Motorola Moto G (1st Gen) 8GB >>Lenovo P70-A >>> Samsung Galaxy S5 >>Motorola Moto M XT1662
Цитирай
#36

Ами пръво ти трябва рег в Paypal и след това има опция за Link на карта ... и ще ти иска инфо-то на картата номера дата на изтичане и т.н. след което те си взимат $1.50 ... и отиваш в банката където трябва да си поискаш от банката тяхната транзакция на Paypal в която съдържа един 4-ри цифрен код където го искат в paypal за подвърждаване на кредитната карта. Не си играй да налучкваш кода защото ще доведе само до блокиране на картата - така де блокиране да се линкне към paypal.

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай
#37

Alien94 написа:Ами пръво ти трябва рег в Paypal и след това има опция за Link на карта ... и ще ти иска инфо-то на картата номера дата на изтичане и т.н. след което те си взимат $1.50 ... и отиваш в банката където трябва да си поискаш от банката тяхната транзакция на Paypal в която съдържа един 4-ри цифрен код където го искат в paypal за подвърждаване на кредитната карта. Не си играй да налучкваш кода защото ще доведе само до блокиране на картата - така де блокиране да се линкне към paypal.
Някъде прочетох, че взимат тези $, за да удостоверят и после се връщат. А има ли разлика, че картата е дебитна или кредитна при регистрацията в PayPal, защото моята е дебитна.

Sony Xperia Tipo >>> Samsung Galaxy S II >>> Motorola Moto G (1st Gen) 8GB >>Lenovo P70-A >>> Samsung Galaxy S5 >>Motorola Moto M XT1662
Цитирай
#38

Парите, които взимат, после се връщат в PayPal акаунта ти. Няма проблем да си регистрираш дебитна карта Visa Electron, аз съм с такава и всичко си е ток. Smile

Поздрави,
М

Nexus 4 16GB -> Root -> XenonHD
Цитирай
#39

Не е задължително да се ходи до банката, баща ми има пуснато онлайн *аде де какво беше* не е банкиране, дето може да си проверява сметките и картите и какво ли не и там го има този код. Моята също е Виза Електрон, върши перфектна работа, това е нейната цел като цяло Big Grin, и за Google Wallet съм я вързал. И парите са 1,50€ , тоест на мен вчера ми взеха 2,97 лв.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#40

Искма да попитам отностно не поръчки, а как става работата с праване на неща в ebay .. смисъл какво изисква и т.н. Ако някой е навит и му се занимава да ми пише на ЛС с skype Му или аз да му дам моят - искам да го питам някой неща .. така де стига да му се занимава ... или пък тук да така да обобщи някой неща ще съм му много благораден Smile

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай
#41

Здравейте, колеги! Искам да ви попитам отново значи поръчах няколко неща с безплатна доставка от Ebay и от картата са ми дръпнали нужните пари, обаче и близо други 10 лв са ми блокирани и не мога да разбера за какво са блокирани. Знаете ли за какво може да са блокирани? От банката ми казаха, че за блокираните пари в транзакция пише международни плащания. Искам да попитам на някой от вас дали му се е случвало това. Благодаря предварително!

Sony Xperia Tipo >>> Samsung Galaxy S II >>> Motorola Moto G (1st Gen) 8GB >>Lenovo P70-A >>> Samsung Galaxy S5 >>Motorola Moto M XT1662
Цитирай
#42

В банката само могат да ти кажат. Да ти извадят извлечение от сетълмента, там има основания.
Разбира се, това няма как да ти го каже охраната или касиерката, обърни се към служителя, който се занимава с валутни операции и международни разплащания.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#43

Malone написа:В банката само могат да ти кажат. Да ти извадят извлечение от сетълмента, там има основания.
Разбира се, това няма как да ти го каже охраната или касиерката, обърни се към служителя, който се занимава с валутни операции и международни разплащания.
Това може ли да го тълкувам като някаква гаранция за търговеца или разноски за доставка, въпреки че артикулите са с безплатна доставка ?

Sony Xperia Tipo >>> Samsung Galaxy S II >>> Motorola Moto G (1st Gen) 8GB >>Lenovo P70-A >>> Samsung Galaxy S5 >>Motorola Moto M XT1662
Цитирай
#44

До колко пари са нещата които си поръчал ? Да не би да има някакво мито върху тях ?

Samsung Galaxy S2 4.4.2 NeatROM
Цитирай
#45

ivelin123 написа:До колко пари са нещата които си поръчал ? Да не би да има някакво мито върху тях ?
Едва ли има мито. Поръчал съм неща за 2; 2,50 и 4,88 $. Не вярвам да им се обложи мито.
ЕDIT: Две от нещата пристигнаха, но парите още са блокирани. Пратих писмо на PayPal.

Sony Xperia Tipo >>> Samsung Galaxy S II >>> Motorola Moto G (1st Gen) 8GB >>Lenovo P70-A >>> Samsung Galaxy S5 >>Motorola Moto M XT1662
Цитирай
#46

За мен основния проблем е не как да купя нещо, а усложненията свързани с нашенските митници и бюрокрация :capitulation: :
1. Някой има ли представа от какво зависи(има ли някаква закономерност) за това къде се ходи? Дали ще трябва да бия път чак до Летище София или ще поискат в някоя поща да ходя да си взема нещото (UV лазерен диод - електронен елемент за $10..$15 + защитни очила za $7..$8).
2. Има тук(БГ) едни посредници до UK и Германия като Shopper.bg и gabco.org, които твърдят, че за 3-4лв/1кг може да си получиш стоката от техен склад. Нищо тези мили хора не казват за случая, когато стоката се доставя до тяхния адрес в UK, но търговеца е китаец (днес за 90% от нещата, които си харесах е така). Някой има ли опит с тях - дали на цена 4лв митническите проблеми се разрешават автомагически ?
Цитирай
#47

Съжалявам, не съм чел цялата тема. Отговарям на последния въпрос, надявам се питащия да е прочел темата, преди да пита.

Нямам опит с въпросните доставчици, обаче имам опит с доставки от Китай (Хонг Конг) до Англия, и до България.

Поръчвам си нещо от Китай, през ebay uk (важно условие в схемата). Нещото идва до адреса ми в Англия, на цената обявена от продавача, няма мита, няма такси, няма ...
Поръчвам си нещо (всички декоративни пластмасови елементи за мотоциклет) от Китай, с доставка директно в България. Получателят получи страшно главоболие, от разправии с пощи, митници ...
Е ... не се размина без вадене на едни суми (под и над масата).
Извод - ако тези неща ги бяха доставили при мен, в Англия (без мита, такси и т.н.), и аз му ги бях изпратил в България, спестените пари щяха да са доста, а нервите ... никакви.
Предполагам, че с доставките от Америка нещата стоят по същия начин.

Значи, намираш си адрес за доставка в Англия, желателно в Лондон, защото почти всички български транспортни фирми са там. Плащаш цената + доставка, и след това плащаш по колкото искат паунда на килограм за доставка до България.
Говоря за малки, частни, български фирмички, базирани в Англия, и возещи багаж до и от България. С големите фирми, като Еконт например, незнам как е.

Предполагам, посочените от теб фирми, работят по тази схема.
И ... ако започнат да ти се офлянкват, че видиш ли трябват още пари за освобождаване на пратката ... затваряш телефона, и минаваш на следващата фирма.

Вече не мога да вкарам линк в поста си, защото съм от телефона.
Намираш в чичо Гугл "BG help"- страница на българите в ЮК - услуги-транспортни-доставки до/от България.


Цитирай
#48

Това за покупки от Китай го разбрах, но как стоят нещата при покупки от американския амазон. Става ли врътката с адреса на някоя транспортна фирма в Англия?

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай
#49

Токущо говорих с един приятел, който покрай неговия JEEP е поръчвал части (за над 300 $ за единична пратка) от USA, през английския ebay.

Схемата е същата - плащаш само, каквото пише, т.е. цена + доставка, директно на домашния адрес в Англия.

Опппа ... е сега видях, че питаш за американския Амазон, а не за ebay.
Там не знам, как стоят нещата.

п.п. Като се замислих още малко, се сетих, че съпругата ми си е купувала неща от ЮСА (не помня дали беше през английски продавач) преди 1-2 г., за над 60£, и историята пак беше същата.


Цитирай
#50

Това не е универсално - и в България и в Англия може и да ти се размине и да те нацакат с ДДС и такси. Да, в Англия се случва доста по-рядко да спрат пратка, но се случва - няма 100% гаранция, че няма да я спрат - и за супер малки пратки ми се е случвало и за по-големи също без значени дали са от английски ибей или от американския и дали са от Китай или от Щатите.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)