Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Defy Official Android 2.2.2 Froyo

Ако може малко помощ, къде е този КЕШ на камерата. Confusedtupid:

iPhone 6
Цитирай
Аксесоари

Трябва ли да правя Factory reset след ъпдейта !!!!

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Touch123 написа:Трябва ли да правя Factory reset след ъпдейта !!!!
Ако всичко ти работи, може би не, на мен не ми работеше home бутона, не се заключваше дисплея, а само угасваше. Като направих ресет-а всичко си работи Dance

Linux KDE
Цитирай

Touch123 написа:Трябва ли да правя Factory reset след ъпдейта !!!!
След ъпдейта направих Factory reset и това оправи някой неща, но приложенията често забиваха. Във форумите на моторола пишеше да се направи Hard reset и след като го направих не съм имал проблеми.

Siemens C65 (years of diving in different liquids and base-jumping on concrete)>Nokia 3110 (broken glass after a week of use)>Motorola Defy - official Froyo
Цитирай

А каква е разликата м/у Factory Reset и Hard Reset?

Xiaomi Mi6
Цитирай

dir2 написа:А каква е разликата м/у Factory Reset и Hard Reset?
няма разлика
Цитирай

А да попитам, след ъпдейта активира ли се Мотоблър-а, щото доколкото знам на моделите в България е бил деактивиран преди, или поне с ограничена функционалност, а пък не чувам добри отзиви за него като цяло; особено, че постоянно точи доста висок трафик по нета, пък не ми се ще Smile
Цитирай

Нашите буилд-и са без МотоБлур.

Linux KDE
Цитирай

Crundles написа:А да попитам, след ъпдейта активира ли се Мотоблър-а, щото доколкото знам на моделите в България е бил деактивиран преди, или поне с ограничена функционалност, а пък не чувам добри отзиви за него като цяло; особено, че постоянно точи доста висок трафик по нета, пък не ми се ще Smile
четете малко бе хора стига с тия безсмислени ?
дал съм страните които са със Blur , ако слагаш билдове за страните които са със blur ще ти се инсталира blur.
билд 155 няма blur
билд 179 които се води официалния за CEE би трябва да е без blur, казвам трябва щото не съм го качвал и не знам какво им е хрумнало на motorola дали не са решили да го добавят и за CEE страните.

черпи ти от трафика на нета само ако го ползваш.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
дали е слух или вярно не се знае още, но има информация(от product manager of Motorola China) че Android 2.3 ще се появи през Q3 , с оглед че вече има 3 изтекли билада 2,3.ххх може да е повече вярно от колкото слух
Цитирай

някаква друга версия има ли защото пробвах всичките и нешто винаги не работи
Цитирай

droidjo7 написа:дали е слух или вярно не се знае още, но има информация(от product manager of Motorola China) че Android 2.3 ще се появи през Q3 , с оглед че вече има 3 изтекли билада 2,3.ххх може да е повече вярно от колкото слух
Аз разбрах за един изтекъл буилд и той е китайски не случайно, в началото на годината Моторола пусна Дефи за китайския пазар под името Motorola MOTO ME525 http://www.gsmarena.com/motorola_moto_me525-3912.php и за това почти със сигурност 2.3 за китайците ще има. Може Моторола да се направят на ударени и да не пуснат за останалите страни, ама това не бива да ни притеснява, защото като излезне официално за Китай може съвсем легално да си я сложим Dance така че остава да видим какво ще стане Rock

Linux KDE
Цитирай

bvbfan написа:
droidjo7 написа:дали е слух или вярно не се знае още, но има информация(от product manager of Motorola China) че Android 2.3 ще се появи през Q3 , с оглед че вече има 3 изтекли билада 2,3.ххх може да е повече вярно от колкото слух
Аз разбрах за един изтекъл буилд и той е китайски не случайно, в началото на годината Моторола пусна Дефи за китайския пазар под името Motorola MOTO ME525 http://www.gsmarena.com/motorola_moto_me525-3912.php и за това почти със сигурност 2.3 за китайците ще има. Може Моторола да се направят на ударени и да не пуснат за останалите страни, ама това не бива да ни притеснява, защото като излезне официално за Китай може съвсем легално да си я сложим Dance така че остава да видим какво ще стане Rock

Leaked 85,112 ,128 са билдовете GB са и трите като 128 дори го дават че 2,3,4 а другите 2,3,3 .
като последните два поддържат само моделите с червените лещи , при зелените камерата не работи.
общо взето това е за момента

интересното е че се смята че android 2.3 се разработва за наследника на defy или defy+ понеже билдовете работят на 1GHz, а defy стандартно е на 800.
но според мен това е andro 2.3 за Motorola DROID X , 2 или Motorola MILESTONE 2 те са със 1GHz .
но времето ще покаже дали ще е за defy+ или за другите модели , засега нама никакво инфо за defy+ просто предположения на потребителите.
а и не изключвам възможността defy да е със Texas Instruments OMAP 3630 , а не със 3610 като се води по характеристики, има и съмнения на доста хора във форумите че е OMAP 3630 , а не 3610 , а и тука http://en.wikipedia.org/wiki/Texas_Instruments_OMAP defy е в сектора на OMAP 3630 които го дават 600MHz-1,2GHz
затова със какъв CPU е defy се заговори почти веднага след пискането на телефона , а темата касаеше дали defy може да снима видео със 720p но това е доста дълга тема и ще спра до тук.
http://focus.ti.com/lit/ml/swpt024b/swpt024b.pdf - тук са подробните данни за 3 генерация CPU на TI интересно е че не се упоменава никъде или аз поне не вида тактовата честота на процесорите, так че може да е и 3610 които да е ограничен на 800MHz от моторола.
само те си знаят ко са сложили върху платката. - докато не се разглоби тела само от мото знаят на 100% ко са правили
дали е 3610 или 3630 дали саги орязвали и т.н.


като се загледах в табличките видях че 3610 няма PowerVR SGX а motorola Defy е със PowerVR SGX 530 което "говори" че Defy е със 3630 , другото което забелязах е че 3610 е със IVA 2 - не поддържа (MPEG-4, H.264) encode/decode and WMV9 encode at D1(720 x 480 pixels), 30 fp, а при 3630 има IVA 2+ които поддържа (MPEG-4, H.264) encode/decode and WMV9 encode at D1(720 x 480 pixels), 30 fp - Defy се справя отлично със клипове D1(720 x 480 pixels) .
според данните (без да отваряме телефона са гледаме инфото по чиповете) излиза че Defy e със 3630 , а не 3610 e разбира се не можем да сме на 100 % сигурни но са над 90%.
и тук идва въпроса защо defy не записва 720p - май ще се окаже софт. ограничено записването 720 p от motorola.
Цитирай

Аз друго прочетох, тези които имали червена камера имали и 3630-1000Мхц, това го наричат "дефи+". Иначе процесора може да работи стабилно и на 1.2ГХц, иначе буилда е 100% за Дефи, ама май камера няма оправия :unknw: не била съвместима с кърнел-а, аз видях, че съм със зелена, за съжаление Cry http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1116694

Linux KDE
Цитирай

Чарвената камера снима 720p зелената не. Май е драйверен проблем, другото което се предполага че просто неможе да се компилира "драйвера" за зелената камера под 2.3, и 3-то под 2.3 зелената работи, но с "врътки" тоест ако моторола се усетят че могат да завъртят нещата и да тръгне под 2.3 зелената камера ще е добре и 4-то само моторола могат да оправят нещата със зелената камера, или поне докато не успеем да пуснем Custom Kernel на Defy.

ПС: При цианоген-а зелената камера си работи, е без 720p - но работи.

Едит: Май е време за тема 2.3, защото само ще разводняваме тая.

Xiaomi Mi6
Цитирай

bvbfan написа:Аз друго прочетох, тези които имали червена камера имали и 3630-1000Мхц, това го наричат "дефи+". Иначе процесора може да работи стабилно и на 1.2ГХц, иначе буилда е 100% за Дефи, ама май камера няма оправия :unknw: не била съвместима с кърнел-а, аз видях, че съм със зелена, за съжаление Cry http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1116694
знам я темата.
това което съм написал , смята се че Gingerbread е насочен за Defy+ или наследника на defy , даже е писано MB526
а до колко съм търсил в нета няма нищо още за Defy+ MB526 , предполагат че няма да има апарати със зелени лещи затова Gingerbread поддържа само червени . но всичко това е предположения на някои си и докато няма оф. становище от мото всичко си остава предположение.

явно не си чел внимателно какво със написал за CPU- всички defy са 3630 почти на 100% разбира се винаги има едно НО , не ми се вярва TI да са дали грешни данни за процесорите си.

мисля си че от мото като обявят датите за Gingerbread официално, ще има и поддръжка и за зелените лещи или ако не предложат поддръжката би трябвало да ги подменят със червени.
не е кои знае какво, погледни клипчето дето е показано как се разглобява defy.


да те питам твоето defy от Германия ли беше.?
Цитирай

dir2 написа:Чарвената камера снима 720p зелената не. Май е драйверен проблем, другото което се предполага че просто неможе да се компилира "драйвера" за зелената камера под 2.3, и 3-то под 2.3 зелената работи, но с "врътки" тоест ако моторола се усетят че могат да завъртят нещата и да тръгне под 2.3 зелената камера ще е добре и 4-то само моторола могат да оправят нещата със зелената камера, или поне докато не успеем да пуснем Custom Kernel на Defy.

ПС: При цианоген-а зелената камера си работи, е без 720p - но работи.

Едит: Май е време за тема 2.3, защото само ще разводняваме тая.

тема за 2,3 има от около 1 месец .
но просто споменах за слуха че Gingerbread е планиран за Q3 и от там тръгна да се раздува , но за сега ще отава коментарите си тика понеже сега доста хора влизат тука заради 2,2 , след време ще преместя коментарите си в темата 2.3.
а полвината е свързано със CPU.

а и важно за 2,3 за момента го споменахме
Цитирай

Моят не, от Виваком си е Tongue До разглобяване и подмяна съм на 99.9%, че няма да се стигне, дано Моторола поне да пачнат кернел-а и поне д аима някаква работеща камера и 2.3 ще бъде много добре. Аз като цяло искам Сладоледният Сандвич, дано се появят къстъм ромове и веднага руутвам и слагам Dance . Само за него си заслужава руут :thumbup:

Linux KDE
Цитирай

bvbfan написа:Моят не, от Виваком си е Tongue До разглобяване и подмяна съм на 99.9%, че няма да се стигне, дано Моторола поне да пачнат кернел-а и поне д аима някаква работеща камера и 2.3 ще бъде много добре. Аз като цяло искам Сладоледният Сандвич, дано се появят къстъм ромове и веднага руутвам и слагам Dance . Само за него си заслужава руут :thumbup:

е то и на motorola ще им излезе по евтино да драснат няколко реда и да оправят 2,3 да е съвместим със зелените от колкото да ги подменят със червени.

е аз не съм ти казал ти да си го разглобяваш , а да го дадеш на мото да подменят лещите.

а за android 2.4 не бързай има време докато го пуснат от Google , чак след това че се говори за къстъм ромове
Цитирай

Здравейте.
Имам сериозен проблем, процесора на телефона ми е натоварен на 100% постоянно, и не знам как да го оправя, моля ви помогнете ми!

Motorola Defy OC@1Ghz@vsel54 Smile
Цитирай

https://market.android.com/details?id=co...rch_result свали си тази програмка и виж кое натоварва процесора и го убий, може и да кажеш с какъв ром си официален, неофициален ...

Linux KDE
Цитирай

Ползвам процес монитор, и май точно тоя процес монитор с който гледам програмите ще се окаже проблема.

П.П - Procces monitor-а го изтрих но не беше от него това натоварване, оправи се след като рестартирах телефона, но предполагам пак ще се появи този проблем.

Motorola Defy OC@1Ghz@vsel54 Smile
Цитирай

Тези програми за следене на процесите ги спирай, поглеждаш дали всичко работи както трябва и я затваряш няма нужда да работи постоянно, защото самата тя скапва нормалната работа на ОС. :cheers:

Linux KDE
Цитирай

При мен също се появи един проблем - като слушам музика на 30тата секунда музиката спира (и на Winamp и на главния плейър), след което като натисна плей се пуска от начало. Да не би нещо да губи връзка с мемори картата и да спира или е пак нещо от Кеша ?
Цитирай

Здравейте! На моя апарат пише Moto_Version.2.34.1.MB525.Retail.en.SEA и незнам кой ъпдейт да си сваля - този за Гърция ли? Само дето незнам гръци Wink И процедурата за ъпдейта като в първия пост ли ще бъде след като е официален! Досега никога не съм пробвал да променям нещо по телефона!
Цитирай

Теглиш Motorola software update от тук например, инсталираш на компютъра и свързваш телефона с USB кабела. Изчакваш малко да си инсталира разните драйвери и след това натискаш 2-3 пъти next и след 15-20 минути ще имаш 2.2.
За всеки случай си направи backup на контактите. Незнайно защо при мен само те се изтриха, но всичко друго си остана.
Ъпдейта, който се тегли и ма и Английски.

Honor Play


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)