Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Defy Official Android 2.2.2 Froyo

https://rsddownload.motorola.com/downloa...Update.exe сваляш и инсталираш после включваш телефона с usb кабела и стартираш програмата ще ти намери телефона и после стъпка по стъпка чети какво да правиш, успех :thumbup:

Linux KDE
Цитирай
Аксесоари

SFisher написа:За всеки случай си направи backup на контактите. Незнайно защо при мен само те се изтриха, но всичко друго си остана.
Странно, аз си мислих, че винаги са синхронизирани с ГМайл-а, аз нищо не запазих, инсталирах 2.2 после фактори ресет и като пуснах 2.2 синхронизирах с ГМайл и всички контакти се появиха Dance

Linux KDE
Цитирай

Е аз не съм правил синхронизации и явно затова ми ги е затрило.

Аз разлика в издръжливостта на батерията не виждам. Дали не трябва да изтрия файла batterystat или нещо такова беше? Всъщност не съм и сигурен дали някъде пише, че батерията държи повече, но нали уж Froyo е по-малко лаком.
Не съм правил и Factory reset. Confusedtupid:

Honor Play


Цитирай

Колко време ти държи? Аз не виждам никаква разлика с 2.1, освен флаш и той работи добре на клипчета под 720п иначе здраво сече. Аз на работа нищо не правя с телефона, тва са 9 часа, освен 1 - 2 разговора, и после чъкам малко нет и игрички, и държи 3 дни и малко, ако играя повече около 2 дни.

Linux KDE
Цитирай

Мисля, че определено има значителна промяна в живота на батерията. Не съм овърклоквал и не съм го руутвал на 2.2.
Забялахте ли някаква промяна в яркоста на екрана ? Май стана по кофти, или си въобразявам Smile

Motorola DEFY
Цитирай

Яркоста на екрана наистина намаля.
Но издръжливоста на батерията значително се увеличи !!!

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Абсолютно никаква промяна в издръжливостта на батерията. Работи ми нонстоп с включен 3G, говоря средно по около 30-50-60мин на ден. Не си играя много с него и издържа денонощие и половина едвам...

Samsung Galaxy S II
Цитирай

thorin написа:Абсолютно никаква промяна в издръжливостта на батерията. Работи ми нонстоп с включен 3G, говоря средно по около 30-50-60мин на ден. Не си играя много с него и издържа денонощие и половина едвам...

3G гълта много батерия, а говориш, толкова колкото аз за месец :coffee: ден и половина не е зле, според мен.

Linux KDE
Цитирай

Изглежда аз съм единствения на който живота на батерията му е намаляла драстично, преди с нормална употреба издържаше 2 дни, а сега за един ден и по-малко се скапва батерията.

Motorola Defy OC@1Ghz@vsel54 Smile
Цитирай

charmine написа:Изглежда аз съм единствения на който живота на батерията му е намаляла драстично, преди с нормална употреба издържаше 2 дни, а сега за един ден и по-малко се скапва батерията.

Сигурен ли си,че си го изпържил както трябва Tongue
Виж кво ти точи батерията и го оправи Smile

Motorola DEFY
Цитирай

И аз си имам ядове с батерията , дали го ровичкам или не няма голяма разлика 30~38h и е аут :capitulation: !! Пуснах му едно фактори ресет и пак същата работа ?!? Реших да го ползвам веднъж като обикновена слушалка , никво лай-фи, никакъв нет , без да включвам ГПС , истрая цели 38ч. ! В таск менежера съм му дал да изключва почти всичко което ползвам без myfonebuk ! :unknw:

Sony Xperia Z1 Compact
Цитирай

dragunof написа:И аз си имам ядове с батерията , дали го ровичкам или не няма голяма разлика 30~38h и е аут :capitulation: !! Пуснах му едно фактори ресет и пак същата работа ?!? Реших да го ползвам веднъж като обикновена слушалка , никво лай-фи, никакъв нет , без да включвам ГПС , истрая цели 38ч. ! В таск менежера съм му дал да изключва почти всичко което ползвам без myfonebuk ! :unknw:

https://www.androidbg.com/forum/post182888.html#p182888 Виж поста ми с него трябва да ти се подобри живота на батерията.

Linux KDE
Цитирай

bvbfan написа:
dragunof написа:И аз си имам ядове с батерията , дали го ровичкам или не няма голяма разлика 30~38h и е аут :capitulation: !! Пуснах му едно фактори ресет и пак същата работа ?!? Реших да го ползвам веднъж като обикновена слушалка , никво лай-фи, никакъв нет , без да включвам ГПС , истрая цели 38ч. ! В таск менежера съм му дал да изключва почти всичко което ползвам без myfonebuk ! :unknw:

https://www.androidbg.com/forum/post182888.html#p182888 Виж поста ми с него трябва да ти се подобри живота на батерията.

bvbfan благодаря но твоето съветче го изпълних още с 2.1 и след като го ъпгрейднах но уви на мене не ми помага , явно има нещо друго дето папа Crazy

Sony Xperia Z1 Compact
Цитирай

Ако имате ядове с батерията използвайте първо BateryCalibration, след като калибрирате батерията направете 2-3 пълни зареждания и после вижте как се държи.
Цитирай

Правих калибрация с програмата, но не проработи а и за да може да се калибрира правилно батерията волтажа трябва да е 4200мВ+, но след ъпдейта волтажа на батерията не минава 4164мВ.

Motorola Defy OC@1Ghz@vsel54 Smile
Цитирай

Днес обнових до Froyo. Тъкмо говорех с един приятел, който има също Defy и ми каза, че е получил покана за обновление. Аз обаче не получих. Влязох в System Updates и тръгна. Свалянето и инсталирането ми отнеха около половин час. Засега всичко ми работи добре, пробвах мултимедията, разговори, камерата, wireless, програмите, които имах инсталирани тръгват без проблем. Като бързина не се усеща особена разлика. Да видим какво ще каже батерията.

Knighthood for CBE David Gilmour and OBE Ryan Giggs.
Цитирай

След ъпдейта имам проблем при слушането на музика - като заключа телефона след около 20-30 сек. музиката спира (независимо от плейъра). При отключен няма проблем. Много ми е важно това и бих се върнал на 2.1 само заради този проблем. Някой има ли идеи ?
Цитирай

След ъпдейта фактори ресет правил ли си? :unknw:

Linux KDE
Цитирай

Ами сега в xda ми препоръчаха да направя Factory recet / wipe и взе че се оправи. Благодаря все пак Smile
Цитирай

Миналата събота, си взех въпросното DEFY , като беше с Android 2.1 update1.
Разбира се ъпдейтнах го до версия 2.2.2 и след фактори ресет, всичко си тръгна освен 2 проблема
1. Камерата остана да снима филмчета във формат VGA ( 640x480 ) а няма 720p , но при снимки се появи опцията за снимане 16х9.
2. Приложение Навигацията "Navigation" отказа да работи и изписва съобщението "Checking navigation availability" иначе приложение Maps си работи.
Интересно е че Приложението "Navigation" не го намирам в "Menage applications"
Някакви предложения за решаване на тези проблеми?

А и още един въпрос, дали телефона ще работи коректно с 16GB Micro SDHC, Class10 ?
Цитирай

1. За камерата... няма как да стане, особено ако си със "зелена камера".
2. На мен никога не ми е работело Google Navigation дори на 2.1.

Ако си със червена камера 720p може да се сложи. И за Google Navigation има хакове, с който тръгва и в БГ, но няма БГ език тоест по-добре си сложи някакъв друг оффлайн навигатор примерно.

Xiaomi Mi6
Цитирай

При мен Navigation на 2.1 вървеше но наистина нямаше бг. език. Решил съм да сложа iGO.
А камерата е "червена" - и какъв е трика за 720p ?
Благодаря за отговора Smile
Цитирай

bobimix написа:При мен Navigation на 2.1 вървеше но наистина нямаше бг. език. Решил съм да сложа iGO.
А камерата е "червена" - и какъв е трика за 720p ?
Благодаря за отговора Smile
виж камерата хубаво на естествена светлина ако има зелен отенък не е червена
ето трика за 720р
http://forum.xda-developers.com/showthre...&t=1154215
Цитирай

Вече и аз съм с 2.2.2 Smile Като цяло има малко промени, но мен ме притесняват приложенията! Винаги се появавят разни приложения в Runing services които не мога да махна, а някои незнам за какво са! Като отида в Manage applications и цъкна горе на Running излизат абсолютно всички приложения - това значи ли че са активни винаги? А колкото до спирането на мобилния нет, предполагам се изключвакакто при 2.1 Wink
Цитирай

droidjo7 написа:
bobimix написа:При мен Navigation на 2.1 вървеше но наистина нямаше бг. език. Решил съм да сложа iGO.
А камерата е "червена" - и какъв е трика за 720p ?
Благодаря за отговора Smile
виж камерата хубаво на естествена светлина ако има зелен отенък не е червена
ето трика за 720р
http://forum.xda-developers.com/showthre...&t=1154215
Този номер само при Андроид 2.3 ли става или и при 2.2?

Motorola Defy Ainol Novo9 Spark
Xiaomi Mi3W
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)