Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ HTC One М7 [Unlock • Recovery • Root • S-OFF] ¯´·.¸¸. -
#76

Да, може да го изтриеш.
Цитирай
Аксесоари
#77

Благодарско Wink
Цитирай
#78

Имам въпрос относно отключването на bootloader-a, като включа fastboot ми излиза съобщение, че USB не се разпознава от PC-то и при въвеждане на командите в cmd prompt стои на waiting for device. Възможно ли е да е заради Windows-a или проблемът е в драйвърите за USB-то?
Цитирай
#79

По-скоро проблема е в драйверите, деинсталирай всичко и ги инсталирай на ново, без HTC sync.А най-лесно е да използваш тази програма http://www.kingoapp.com/htc-bootloader-unlock.htm

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#80

Опитах с нея, както и няколко други toolkit-a, но пак не става изписва ми The last USB device you connected to this computer malfunctioned, and Windows does not recognize it. С Windows 8.1 съм и ми прави проблеми най-вече с Wi-Fi мрежите, та реших че може да е от него и това. Между другото телефона го купих от Америка и е на AT&T не знам дали това има значение, но има някои функции които не са достъпни.
Цитирай
#81

Абе, по принцип windows 8 не е много препоръчителен за тези операции, има проблеми с драйверите.Ако имаш възможност използвай windows 7 и ти го препоръчвам това.Ако пак не стане ще го мислим отново.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#82

Мерси, ще видя тогава някой приятел със 7-ца да пробвам от неговия комп.
Цитирай
#83

Трябва ли да мина през unlock и т.н за да руутна телефона или може да мина директно към последната точка за рутването ?
Цитирай
#84

Задължително първо трябва да отключиш bootloader-a!
Цитирай
#85

Здравейте колеги, при опит за откл.  на  bootloader-a  с HTC Bootloader Unlock на последната стъпка ми изписва " fetching unlock bin failed ". Пробвах три пъти и не става. С андр. 4,2,2 и Windows 7 съм. Телефона го взех на старо и нямам представа какво е правен.

    П.С. Отключих го през HTCdev. Мъките продължават. Стискайте палци.

    П.С. Инсталирах Kingo ROOT, стартирах, финализирах, програмата ми дава съобщ. , че тел. е рутнат, но когато стартирам TWRP MANAGER ми излиза съобщение, че се изисква рут, т.е. нямам. Линковете на първа стр. не работят. ПОМАГАЙТЕ. Bu
Цитирай
#86

http://htcdev.com - отключването на hTC е на този сайт, легалния (и сигурен) начин е този.
Регистрирай се с мейла си, защото на мейла ще получиш "Unlock_code.bin"
За да се случи това, ще трябва да им подадеш на машината "identifier-token".
В сайта те води Wizzard по пътеката на отключването.
Цитирай
#87

Колеги, не става работа с тоя телефон. Не мога да инсталирам RECOVERY. Изписва ми следното :

C:\Users\Papy>adb devices
List of devices attached
HT482W...... device
C:\Users\Papy>adb reboot bootloader
C:\Users\Papy>fastboot flash recovery twrp.img
error: cannot open 'twrp.img'
C:\Users\Papy>fastboot flash recovery twrp.img.img
error: cannot open 'twrp.img.img'
C:\Users\Papy>fastboot flash recovery recovery.img
error: cannot open 'recovery.img'
C:\Users\Papy>fastboot flash recovery recovery.img.img
error: cannot open 'recovery.img.img'
C:\Users\Papy>fastboot reboot
rebooting...
finished. total time: 0.033s
C:\Users\Papy>

Файла recovery.img е от първата стр. на темата, а twrp.img е twrp-2.8.6.0-m7, което би трябвало да е последното recovery за модела. Какво да правя ?
Цитирай
#88

Командата е:
Код:
fastboot flash recovery името_на_файла.img

След като това, което си изтеглил е twrp-2.8.6.0-m7, то точната команда е:
Код:
fastboot flash recovery twrp-2.8.6.0-m7.img

Ето по-подробно какво трябва да направиш:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1091405
Цитирай
#89

Пробвах и така - не става. Аз twrp-2.8.6.0-m7.img го бях преименувал на twrp.img предварително. Явно трябва да съм S OF. H BOOT 1.57.0000 . Почвам да търся как да премина на S OF.
Цитирай
#90

Не, не трябва да си s-off. След като си отключил bootloader-а не трябва да имаш проблем с инсталацията на TWRP. Възможно е да не се е изтеглила правилно - изтегли я отново и провери md5 сумата, за да си сигурен.

И предполагам twrp.img го слагаш в папката Papy, където е и fastboot?
Цитирай
#91

Благодаря bobytsekov, в папките беше проблема. Вече имам TWRP. Сега какво още ми трябва, за да инсталирам къстъм ромове ? Трябва ли рут, S OF, промяна на CID ? Моя е HTC__J15 .
Цитирай
#92

Рута си върви с всеки къстъм ром. Иначе казано - те са си вече рутнати, това най-малко трябва да те тревожи.
Единственият начин за s-off e Sunshine S-OFF, като това ще ти струва $25. По принцип s-off не е задължителен, можеш и без него да слагаш къстъм ромове, но е хубаво да го имаш по ред причини.
CID-а може и да го смениш, може и да не го сменяш. Аз ти препоръчвам SuperCID (CID-11111111), който е универсален.
Цитирай
#93

Пичове, много ви благодаря за помощта, получи се всичко. Благодарен съм ви много, особено на bobytsekov. Вече съм с MaximusHD_52.0.0 на български език и телефона е пушка. Въобще не ме интересува, че няма да получавам ОТА ъпдейти. Живи и здрави.
Цитирай
#94

Супер! Smile
А и значителни ОТА ъпдейти едва ли ще има занапред, така че това не е проблем.
Пък и mike1986, LlabTooFeR и останалите реагират своевременно, доста често дори и по-рано.

Между другото горещо препоръчвам NuSenSeveN - изключително стабилен Sense 7 порт от M9! Нещо, което официално най-вероятно няма и да получим. Така смисълът на въпросните ОТА съвсем ще се изгуби Lol .
Цитирай
#95

Колеги, да попитам и аз. Имам HTC One m7, кокто отключих и рутнах  по ръководствата в този форум, за което благодаря. Също така имам вече инсталирано друго ядро:Elementalx. Та въпросат ми е : трабва ли за да флашна NuSenSeveN примерно да възстановя през рековърито до стоково ядро. Благодаря
Цитирай
#96

За да възстановиш стоковото ядро, флашни рома, с който си в момента отново, но в началото на Aroma-инсталатора избери да е без Full wipe. Иначе казано - dirty flash
Цитирай
#97

Благодаря! А всъщнлст задължително ли е да върнв стоковото ядро преди  инсталацията на друг ром
Цитирай
#98

Не, повечето ромове идват със стоково ядро.Няма нужда да правиш нищо, просто флашваш новия ром.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#99

Супер! Благодаря ....отново Storstark
Цитирай

Здравейте, моля за Вашата помощ. Отключих Bootloader-a, инсталирах CWM, но линка за ROOT ми е недостъпен и не мога да сваля файловете. Молбата ми е да ми дадете работещ линк, от който да дръпна необходимите ми файлове.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)