Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

samsung galaxy grand duos

Днес го актуализирах , но постоянно ми крашват процесите , някои има ли идея от какво може да се получи това?

Nexus 4
Цитирай
Аксесоари

Има ли други с новата версия и работи ли стабилно? А трябва ли хард ресет след актуализацията?

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

hristoskovvv, а направи ли му Factory Reset? При мен ъпдейта още не е дошъл по въздуха Smile
Цитирай

Не съм ,а трябва ли и от това файловете ще ми се запазят ли?

Nexus 4
Цитирай

При мен мина сутринта и няма грижи за сега! :thumbup:
Цитирай

След актуализацията към 4.2.2, която мина безпроблемно, току що получих още една актуализация с описание "подобрение на стабилността". Няма номер и др. Размера и е около 58 МБ. Инсталирам в момента.
Цитирай

Здравейте. Използвам Samsung Galaxy Graнд Duos от 6-7 месеца и бях много доволна, не ми е правил проблеми.
До тази сутрин, когато направих ъпдейт до 4.2.2
Излизат ми съобщения, че Skype и Viber неочаквано са спрели и не могат да се включат..
Не ми се включва Chome-а, нито Firefox-а..

И на мен ми излезе файлът за стабилност след ъпдейта и всичко това стана след като инсталирах и него.
Цитирай

Процесите, които крашват, се оправиха с преинсталиране. Не работи коректно My Cloud Player for SoundCloud - няколко пъти го преинсталирах, но не става. Трябва ли да се прави Factory Reset?
Цитирай

Принципно factory reset е най-сигурният начин, че системата ще е изчистена от бъгове от прехода към по-новата версия на 4.2.2.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

Само при мен ли след ъпдейта изчезна функцията, при която след почукване на горната странична част, указателя се връща в началото?
Цитирай

Някой знае ли от какво може да ми крашват процесите ? И ако направя фактори ресет ще се изтрие ли всичко от телефона?

Nexus 4
Цитирай

Който е инсталирал и допълнителната актуализация (50MB) може ли да ми каже номера на компилацията, инсталирана в момента? Вижте я в Натройки / За устройството / Номер на компилация.

Проблема ми е, че принципно правя Root на телефона на приятелката ми и след като има root не може да получава OTA ъпдейти. Преди малко инсталирах официалния Android 4.2.2 за България, но през ODIN. Дава ми, че няма повече ъпдейти и не знам дали този ъпдейт от 50MB вече е инсталиран. Единствения начин е инсталиране на factory image, което пък значи и factory wipe и всички настройки и инсталации наново и не знам дали да изчакам с root-a или да го правя още сега.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

JDQ39.I9082XXUBMJ1 Това е с допълнително инсталираната актуализация.

Nexus 4
Цитирай

hristoskovvv написа:JDQ39.I9082XXUBMJ1 Това е с допълнително инсталираната актуализация.

Много ти благодаря. Явно файла от Sammobile включва и този ъпдейт от 50MB и моята компилация съвпада и с твоята.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

А някои процеси като skype , viber крашват ли ти?

Nexus 4
Цитирай

Тепърва ще ги инсталирам. Аз първо направих на 4.1.2 factory reset и след това инсталирах през Odin 4.2.2 и въпреки това при стартирането "Vivacom Apps has stopped". Естествено направих веднага след това factory reset и сега няма проблем с него. Като инсталирам Viber и Skype ще споделя.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

При мен скайпа крашваше - с преинсталиране на програмата се оправи, както и всичко което крашваше.
Цитирай

А батерия за Samsung Galaxy Grand Duos може ли да се намери в магазините за gsm аксесоари,понеже ми се иска да имам една резервна?
Цитирай

hristoskovvv написа:А някои процеси като skype , viber крашват ли ти?

Сега като ги инсталирах нямам проблеми с тях и си работят нормално.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

здравейте имам нужда от помощ имам самсунг галакси гранд дуо и отскоро имам две сим карти едната е на виваком и на сметка ...а другата е б конект на глобул......проблема е следния когато говоря на глобулската карта не ме известява когато ме тъсят на вивакомската прерових всички настройки...четох че се прави някакво прехвърляне но някой ако може да ми обясни подробно как става....между другото намерих едни настройки за известяване но глобулската карта не иска да приеме отметката за известяване по време на разговор влизам в клавиатура след това в настройки повиквания след това в допълнителни настройки и ми дава двете сим карти.....на опцията известяване по време на разговор е сложена отметката на вивакомската карта и няма проблем....но на глобулската карта се опитвам да сложа отметката но ми изписва неочакван отговор от мрежата....дали защото е б конект??????...моля за помощ ...но ви моля просто да опишете подробно ако трябва да се прави прехвърляне от едната карта на другата
Цитирай

Настройките принципно се правят от диспечера на SIM карти. Имай предвид, че ако активираш тази услуга то ще ти се трупа всеки месец по-голяма сметка.

Иначе за 4.2.2 освен, че са въвели прехвърлянето на приложения на SD картата, има и друга адски полезна функция. И приятелката ми е адски щастлива от това Smile Сега освен да се избира коя карта да се използва за мобилни данни вече може да се избира и приоритетна карта за гласови повиквания. Приятелката ми на няколко пъти без да обърне внимание беше звъняла от Вивакомската карта, която принципно е само за интернет, а бобската само за разговори с включените 500+500 минути. Сега ако се избере приоритетно карта при влизането в указателя автоматично предпочитаната карта става активна.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

Отговор на kamelot73 - И аз мислех, че всичко ще бъде като на стария ми Дуос Б5702, но не би... Тук става с прехвърляне - т.е. трябва да имаш активна втора линия, което при нашите оператори е активно само ако си на абонамент... Това въобще не се споменава, когато се описва телефона... Та се наложи да мина от Биконект към абонамент, но за мен е важно да са активни и двете карти. Иначе и аз се опитвах да направя същото, както Вие се опитвате...
Цитирай

Преди месец някъде докато приятелката ми беше на Samsung-а с 4.1.2 пипнах малко стоковата клавиатура и я направих с бъгларска фонетична подредба. За 4.2.2 също ще я правя фонетична, така че ако някой иска може да му я дам. Но за да я сложите трябва да имате Root достъп.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

Бих искал да попитам първо дали може да се върне старата версия на ОС Андроид,ако инсталирам 4.2.2 и как и второ понеже ми се иска резервна батерия за телефона,откъде може да се намери от магазини и сервизите за джи ес ем-и или?Предварително Ви благодаря за отговорите!
Цитирай

nmnikolov написа:Преди месец някъде докато приятелката ми беше на Samsung-а с 4.1.2 пипнах малко стоковата клавиатура и я направих с бъгларска фонетична подредба. За 4.2.2 също ще я правя фонетична, така че ако някой иска може да му я дам. Но за да я сложите трябва да имате Root достъп.
Записвам се. Стоковата клавиатура ми допада, но не я ползвам заради фонетиката.

XIAOMI MI NOTE 3 - BLACK - 128 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)